"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

missymici
15. kvě 2012

Jaj ,... este som si vzpomela nedavno jsme s klukem byli v obchode u Vietnamcu,prochazeli jsme kolem spodniho pradla a Danik se zastavil u tech nejvetsich podprsenek kosickovejch a rika: Mamko,divej jake krasne balonky.... 🙂 Rikam: Ne, to jsou podprsenky,ne balonky.
Pak jsme prijeli domu a ja si vyndavala ze skrini podobnou podprdu a on rika: Mami,ty mas taky krasne balonky... 😀

ivett1
16. kvě 2012

Dnes ráno Števko nechcel ísť do škôlky a keď sme ho prehovárali, že veď sa už budú len hrať a nebudú už nacvičovať na besiedku, tak vyhlásil: "Ja nechcem ísť aj tak do škôlky! ....Tam sa hrá ťažko!!!!"... 😅

cairka
17. kvě 2012

Aktuálna perlička, asi pred troma minútami: Vaneska sa postavila k stolu, hlavu oprela o ruku a strápene hovorí "Bože, ale bolo to ťažké, aby naši vyhrali!" 😀 😀 😀

lucisa
17. kvě 2012

@cairka ani ne, byli jste prostě lepší 😉 , já kvůli tomu i čekala, než jsem šla pověsit prádlo, jak jsem byla napnutá.
Jen doufám, že my večer porazíme Švédy a pak se utkáme. Akorát mě štve, že kdyby klapla dnešní výhra, že se potkáme už teď a ne třeba až ve finále, to by bylo lepší, kdyby byla jistota, že už máme jisté medaile 😅

olalka
19. kvě 2012

Tak som včera Lulu pobavila. Sedela som na WCku a prišla za mnou, tak som jej povedala, že nech ide preč, že je tam smrad 😀 že prečo? no lebo kakám... 😀 hurónsky rehot: to akože kakajú aj maminky???? asi som jej zobrala ilúzie, ale smiala sa na tom poriadne 😀

ivett1
21. kvě 2012

Števko chcel odtrhnúť nitku, ktorá visela z pyžamka a nešlo to, tak ju ťahal a páral pri tom pyžamko. Kričím na neho nech to nechá tak, že ja ju odstrihnem a on mi na to povedal, že ju nutne potrebuje... hneď...a na moju prekvapenú otázku, že načo mu bude nitka, hovorí: "Na...(veľmi tuho sa zamyslel...)...LEBO!"

ivett1
21. kvě 2012

Boli sme u babky a dedka a Števko sa hral s babkou hru "chytanie rybičiek udicou". Rybičky sú uložené do kruhu, natiahnu sa kľúčikom, aby sa pohybovali a hráči sa ich snažia chytiť na malú udičku, na ktorej je magnet. Števko už pochytal skoro polovicu rybičiek a babka nechytila ani jednu...tak mu hovorí, že jej sa nedarí, asi je už stará a nemôže trafiť...Števko sa na ňu zahľadel, zobral udičku do ruky, "kukol na ňu odborným očkom" a hovorí: "No, babka, ale ty tam nemáš magnet, preto si nič nechytila...aj ked´ stará si dosť..."

lussy23
21. kvě 2012

@ivett1 jejo aj ja som mala takúto hru, keď som bola malá.

ivett1
22. kvě 2012

@lussy23 🙂

dadapu
22. kvě 2012

Sli sme autom, malá sedela vzadu a zacala mi trhat vlasy. Pytam sa jej: preboha co robis? ona: zistujem DNA ci su to nahodou neni zajacie chlpy. 🙂

cairka
22. kvě 2012

Malá sa krútila na stoličke a vravím jej "Pozor, lebo sa zgúľaš!" a malá :"Kde zgúľam sa?" ( ... ples na zem...) "Aha, dole"

ivett1
23. kvě 2012

@cairka 😀 😀 😀 😀 nič nie je nad "vlastnú skúsenosť" 😀 😀 😀 hneď pochopí...

erni
23. kvě 2012

Rano deti lezali spolu v posteli a mala zacala braceka objimat a bozkavat...a on jej hovori,ale prestan este sme neni manzelia 😀

oktarina
23. kvě 2012

@erni 😀 kde na to přišel?

eaka
23. kvě 2012

@oktarina Asi to hovorí tato mame... 😀 😀 😀

oktarina
23. kvě 2012

@eaka leda tak 🙂 ve školce se snad ještě toto neprobírá 🙂

Jak vás tu sem tam čtu, tak se těším, až sem v roce 2014 taky něco přispěju 🙂 😉

eaka
23. kvě 2012

@oktarina By si sa divila, čo všetko zo škôlky donesú... 😉

ivett1
23. kvě 2012

@erni 🙂naša Viki sa zasa "vyhráža" Števkovi, hlavne keď ju neposlúcha pri hre, že keď sa s ním "ožení", tak potom ju už konečne bude poslúchať a robiť to čo chce ONA... 😅 😀

erni
23. kvě 2012

@oktarina on ma teraz take obdobie,ze si vsima vsetko okolo vztahov, nieco vidi aj v telke aj cirkuse sme boli a tam si ten "saso" vybral z obecenstva taku kocku a akoze z nej bol hotovy, posielal jej tam pusinky a on aj vtedy hovoril,ze mami oni sa lubia ze? 🙂
@ivett1 perfektna musi byt pritom 😀

ivett1
23. kvě 2012

@erni 😀

garzonka
24. kvě 2012

Syna školáka som prinútila aby doma viac zabral pri úlohách.....
-Dávidko, vieš čo musíš robiť, aby si sa dobre učil a mal dobré známky?
-Viem, mama. Trénovať..... .Ale netreba to preháňať!!! (dodal s najväčšou vážnosťou)

😅 😀

nanulik
24. kvě 2012

@dadapu no ja mám dosť 😀 😀 😀 že DNA 😀 😀 😀 😀

nicky7
24. kvě 2012

dcéra (4,5r) "maminka ako vznikla prvá mačka? tá druhá, to viem, tá sa narodila, ale tá úplne prvá mačka ako vznikla?" a teraz poraďte ...... 🙂🙂🙂🙂

garzonka
25. kvě 2012

@nicky7 No to su tie spravne otazky nasich deti, ktore vedu az k tej pra-podstate vsetkeho 😀 😀

(vcera sa ma syn pytal, ze kedy a ako vznikol vesmir 😅 ..... nuz priznavam ze tiez mam medzery 😀 )

kvojtanikova
25. kvě 2012

včera pri sprchovaní mi Matej zahlásil: "nedávaj mi takú studenú vodu, veď ja nie som teplý..." asi myslel ze nema horucku, lebo ked bol mensi zvykol mat pri zubkoch vysoke teploty a vtedy sme ho sprchovali vlaznou vodou.

ivett1
25. kvě 2012

@nicky7 no, tak aj ja uvítam nejaké rady... 😅 teraz našu dcérku zaujíma všetko o bábätkách...ako sa dostanú do bruška a pod...včera mi presne popísala, ako dieťatko v brušku vyzerá (a nezabudla ani na pupočnú šnúru...) ...a komentovala to, že..."mami, vieš a v tomto "rannom" štádiu ešte nemá ručičky ani nožičky a nemá ani vyvinuté orgány..." a pod....

lucisa
25. kvě 2012

@erni My byli o víkendu s dcerami na procházce po okolí a na louce mě najednou manžel chytnul a začal líbat. Schválně jsme takhle byli dýl a po očku jsme sledovali holky, co na to.
A nejstarší nezklamala, na prostřední dceru zahlásila:
No, fuuuj, ani se, Aňo, nedívej nahoru, je mi zle, to jsou čuňata, bléééé. 😀 😀

Manžel mě pustil a říkal jí, že mě má rád, tak mě líbe a protože je má rád taky, tak teď bude pusinkovat je. To jste měly vidět ty rychloběhy, jak se obě rozprchly. 😀 Jen nejmladší zlatíčko si stouplo na špičky a dožadovalo se taky pusinky.

ivett1
25. kvě 2012

@lucisa my, keď si s manželom dáme taký poriadny (dlhší) božtek a sú niekde nablízku naše dve zlatíčka, tak okamžite stopnú akúkoľvek činnosť, ktorú práve vykonávajú (hranie, pozeranie tv...) a najskôr sa začnú spokojne usmievať 😀... a keď bozk trvá dlhšie ako "dve sekundy" , tak to staršie zlatíčko sa začne chichúňať a to mladšie chce tiež božteky... 😀

tikivikiniki
27. kvě 2012

Celý deň ma bolí hlava,tak som povedala dcérke,nech nekričí a neskáče okolo mňa,lebo mi vybuchne hlava. Tak odišla do svojej izbi a pekne potichu sa hrala. Po čase prišla,kukla na mňa,ako mizerne vyzerám a zahlásila: Dúfam že ti nevybuchne hlava, to by sme potom museli dlho upratovať!

missymici
28. kvě 2012

Nova hlaska z nemocnice.Dostali jsme tam s klukem obed nudle s mákem,jelikoz to doma nevarim tak to Danik neznal ale na vařeni je odborník a vaří rád.Tak na ten taliř tak kouká a říká: Mamko,co too je? Ja to nechci...A ja na nej: Ale hamej,budes mit hlad...A on : Neee, ja to nechci,to je hodně opepřené,... 😀 Moje reakce byla jenom: Dani,to neni pepř,ale mák....trdlinko 😀