"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

nanulik
5. zář 2012

@kitinka76 to mi mi pripomína že moj otec bol vojak (teraz je už dôchodca) a mama hovorila že vždy ked so mnou išla po meste tak na každého vojaka som vykrikovala Tatí, tatí 😀

ejuska79
5. zář 2012

dnesna hlaska mojej dvojrocnej ninky : maminka niš nedostaneš od mikuláška, zuá si, do kúta pojdeš..ísatko nedostaneš 🙂 ... som ja ale dopadla (momenatalne ma furt zachvaty zurivosti)

anavila
5. zář 2012

minule isiel manzel v sobotu pomoct susedovi s nejakou pracou a ja som doma upratovala...zavolala som mu, ze kedy pride, lebo som pri tych mojich troch pokladoch nemohla dokoncit svoju robotu...a Laura sa ma pyta: kedy uz pride tatik? a ja jej na to : " povedal ze za chvilu pride" Ona isla k susedom a pred vsetkymi tam mužovi povedala: "Tatik, mamka povedala, ze by si už konečne mohol aj príst domov!!! " super ne? 🙂 🙂 a to nehovorim, ze v skolke vsetky ucitelky a aj upratovacky vedia o nas komplet vsetko aj co sme mali na veceru :D

mandragora22
6. zář 2012

@babulka1978 no ked toto pises, musim napisat aj ja, ze moje dieta este velmi malo rozprava, stale sa mu akosi nechce... a neviem preco, ale dokaze povedat tam, tata, ale nedokaze povedat toto. namiesto toho hovori bezne: KOKO 😀 😀

masinka
6. zář 2012

kedze som na rodicovskej, takmer 4 rocnu dcerku mi uz druhy rok odmietli prijat do skolky co mame kusok od domu. Kedze jej chyba kolektiv, nasli sme ine riesenie aspon na doobedie, ale je to dost daleko. Rano ju tam vozim a na obed zase naspat. Nie som z toho uplne happy, pol dna zabijem len lietanim hore-dole, ale co by clovek neurobil pre dobro nasich deti..... sory za dlhy uvod, ale aby bola jasna pointa 😉
Ako sme tam isli prvykrat, tak mi moje zlaticko hovori: Mami, to je super, ze idem do skolky... aspon sa uz o mna konecne nemusis starat....

lilysk
6. zář 2012

Moja 3 rocna dnes hovori : Mamka chcela by som ist k notarke sa dat trochu ostrihat 🙂)))

magali
6. zář 2012

z nasho maleho sa stava uz dost pekne ciselko.. ako sa hovori deti hovoria vzdy pravdu, tak aj nas Oliver.. v sobotu mi boli svagrovci gratulovat k narodeninam, svagrina volala ze pridu o piatej, nakoniec prisli o az o siestej, co sa mi nepacilo, lebo som vedela ze o siedmej bude maly uz mrzuty, co som cakala to sa aj stalo.. zabavali sme sa na tom ze Oli sa naucil ich priezvisko a stale ho omielal a potom to prislo, maly zahlasil: "B...kovci chodte domou" 😀 😀 trapas jak svina.. svagrina sa moc nadsene netvarila, ale ocividne nepochopili, lebo sa pobrali az o hodinu.. aspon maju ponaucenie pre buduce 😀 😀 😀 😀

magali
6. zář 2012

a este minule chcel povedat ze neobujeme sa a povedal ze neujebeme sa a jeho kamos s ktorym sa chodime hravat hovori namiesto kotkodat - kokotdat 😀 jeho mamina nieje moc nadsena 😀
prevcerom sedel maly v hojdacke a ja som ho hojdala, chvilku tam s nami stala jeho prababka a potom sa pobrala prec a on na nu: babka, pod sem za nami.. tak sa babka vratila a on zasa: kam si isla? potvora mala.. skoro som sa pototo 😀 😀
vedla nasho domu maju susedia chatku, chodia tam denne na zahradku a maly si s nimi vzdy pokeca, teta mu da obcas jahody a tak.. a vcera ju tam zbadal a krici: tetaaaaa. "jako sa maaaas?" a za tym razne? "jahodku DAJ M!!!!" ako keby sme nemali doma... a toto robi bezne, hanba jak slak 😝 😝

briketa
6. zář 2012

@magali to nie je HANBA, to su DETi ;) . Tak ziadny stres. Vsetky deti su uprimne!

dejnas
6. zář 2012

detská úprimnosť a pohotovosť je občas až zarážajúca 😅
nedávno som hrešila dcérku (čoskoro 4 ročnú), že behá po byte bosá - rozumej v bielych ponožkách.... aby som bola dôraznejšia, zdvihla som jej nôžku a ukázala, aké sú ponožky na chodidlách z toho dôvodu čierne, špinavé ....
dcérka na mňa kukla, založila ruky a pohotovo odvrkla: "mama, keby si umyla dlážky, tak neboli ponožky špinavé" 😝 😀

digysa
7. zář 2012

@briketa ty a tie, co vedia po anglicky pochopia, co chcela moja dcera povedat...

Isla spat a pyta sa ma vecer.... Mama, dufam, ze k nam dnes vecer nepride "robert".

Ja: "Aky Robert?"
ona: " No robert, co nevies?
Ja: Neviem, ja ziadneho Roberta nepoznam, to je tvoj spoluziak?"
ona: " Nie, ale Robert mi moze ukradnut vsetky babiky"

(Myslela robber - zlodeja) 😅

dana_l
7. zář 2012

@digysa tak sa potes na hlaske mojej najstarsej.
pred casom mi vykrikovala "mami daj mi dog food". ja taka nechapava "co???" ona stale "daj mi dog food". a potom som zistila ze to mienila Baer Paws. teraz mi uz povie spravne ale ja ju podpichnem ze jej aj "dog food" mozem dat ak by nahodou chcela 😀 😀 😀

janine01
7. zář 2012

@mandragora22 KOKO pozname aj my a KUKO a KAKETO,,ale ked ju upozornim tak povie aj toto,,,,ze tooooto :D

buffinko
7. zář 2012

áách, keď sa spomínajú doby minulé, spomenula som si na príhodu, ktorú mi rozprávala mama. chodila na večernú priemyslovku, keď som sa narodila, a tak bola u nás pár rokov škola sem, škola tam...asi ako trojročnú ma viedla do škôlky a keď sme šli okolo takej klasickej obr komunistickej sochy jv budovateľskom postoji, pýtam sa: "Mami, to je kto???"
"Jilemnický"
"Ty ho poznáš, to je tvoj spolužiak?" 😝
"Nie, on už zomrel"
"A chodí do školy?" 🤐
a len pre srandu - mamina aj moja otázka na maturite zo slovenčiny bol prosím pekne kto? jilemnický...

cairka
7. zář 2012

Prváčka Vaneska mi hovorí tretí školský deň:
"Dnes prišlo nové dievčatko"
Ja:"Vážne? A ako sa volá?"
V: "Ježišmária" 😕
Ja: "Čo je, ved sa len normálne pýtam, to je taký problém odpovedať?"
V:" Veď ti hovorím, že Mária" 😝 😅 😀

anavila
7. zář 2012

bola u nas kamoska s troma dcerami a hrali sa s mojou na dospelákov a na porod 😵

kitinka76
7. zář 2012

když bylo mojí starší asi šest let, tak si s kamarádkouv dětském pokoji dělaly discotéku. A můj brácha jim do toho blikal lustrem, aby měly tu správnou atmosféru 🙂 a dcera mu povidá "jestli nám tu eletriku vybiješ, tak si to budeš platit!!" 😀

beruska24.9.
7. zář 2012

Teď jsem si vzpomněla také na jeden vyprávěný trapas.

Byla jsem mrňavá, matka čekala mimčo a byli jsme s rodiči na plavečáku. Nějaký pán s nadváhou právě vylézal po schůdcích z bazénu a já pořádně nahlas: ´´Mamííí, tatííí, ten pán také čeká miminko??´´ 😀 😀 😀

locko007
7. zář 2012

Moje dieťa ešte "neperlí", zato dnes mi prichystalo dobrú pascu. Keď som vešala prádlo na sušiak z okna, tak mi potichúčky to okno privrel a ja som si tak poriadne trepla hlavu, že mám na čele hrču ako hrom. A drobec sa išiel pokakať od smiechu.

masinka
7. zář 2012

dnes nasa Dianka: maminka, vies co sa mi dnes snivalo ? morske BLUDY ....

yukki
7. zář 2012

...šli sme po lese, Kika zažmúrila oči a kukala asi akosi cez mihalnice a vraví "nejako slepo vidím..."

jarunka111
7. zář 2012

dlho som tu nebola a idem si urobiť dobrú náleda, tu sa mi to vždy podarí 🙂
A pridám poslednú perličku 3-ročného syna: silno čítal časopis a prečítal si ako maminka dáva papať bábätku mliečko (obrázok dojčenie v Mama a ja). Tak sa urobil bábätkom a prišiel, že aj on ide papať mliečko. Povedala som mu, že je v škatuli. A on neuveriteľne pohotovo sa opýtal: maminka, ty si škatula? Opica malá.... 😀

romcovaklarka
7. zář 2012

Tak Samovi je rok a čtvrt a už začíná, někde třeba jsme a je tam koš na odpadky, on k němu dojde, ukáže na něj a zařve "HAM" 😅
A tuhle dokonce říkal HAM na psa 😝 Co si lidi budou myslet, že u nás všechno nejíme 🙂

katche
8. zář 2012

Moj manzel bol riadny kvietok, keby mi toto nepotvrdila jeho babka, neverim.
Babka ma titanovu náhradu v kolene, tak sedavala na svojom obľúbenom mieste pri stole, tak na kraji ľavice, ale malý gabčo tiež a tu situácia:
B: Gabinko, sedis mi na mieste.
G: keby to bolo tvoje, mas tam napísané vyhradene pre invalidov..

Prípadne dedovi pokreslil vsetky spisy v kancelárii, tak sa mu snažil vysvetliť,, ze tam nemôže chodiť sám.
G: tak si daj na dvere zákaz vstupu Gabinkovi.
Dedo tak urobil a zas, všetko pocmarane
D: gabi, dal som na dvere tabuľku, prečo si to urobil?
G: lebo neviem čítať...

Uf, ked toto podedi to naše amen,tma

Inak, ja som mame urobila hanbu, ako trojročná som sa postavila vo vlaku a oplula ciganku...katastrofa, mama musela byť stasnta...policajtov som volala komunista a tak podobne..🙂

nanika
9. zář 2012

Tak my sme pred rokom riesili u syna, co su to "kuracie ryby". Po dvoch tyzdnoch zufalstva, co som si myslela, ze uz zasibava mne, nie synovi, som s nim bola v obchode a on mi ukazal take to obalovane kuracie masko v krabicke. Mal to vymyslene, lebo predavaju aj kuracie, aj rybacie loooool

strawberry17
9. zář 2012

Moj syncek sa vcera rano zobudil a a skonstatoval ze "babka, dedko, sliepky" - ze babka a dedko isli rano NAKRMIT sliepky. Kedze v 3 rokoch nie je na tom s rozpravanim este moc dobre, tak som sa rozhodla, trochu s nim podiskutovat na temu zvieratka a zvuky co vydavaju. Tak sa ho pytam: "A ako robia sliepocky?" Odpoved: "Mnam, mnam, mnam" 🙂

achesa
9. zář 2012

@kamajka naša dcéra raz, že: "maminka má veľké ciciky, ale tatinko má väčšie!" (tatinko trochu cvičí a má fakt pekný hrudník)

yukki
10. zář 2012

tak...dnes zo škôlky doniesli akože počítanie po anglicky..uan tu flís for faj sever
malá jak pochodovala z kúpelky zachytila v TN že niekto tragicky zahynul a sa pýta: a kde ho "zachovali"?

cairka
10. zář 2012

Dnes keď sme prechádzali kolo zmrzlinového stánku :
Dia (3 roky) : Kúpiš mi zmrzlinku?
Ja: Nie, nemôžeme, tečú ti soplíky, keď ti nebudú tiecť, dobre?
Dia: Soplík mám, fúkať........ po vyfúkaní : "už netečú, kúpiš mi zmrzlinku?" 😝 😀 😀

strawberry17
11. zář 2012

moj maly konecne zacina rozpravat, ale tolko sa nasmejem pretoze este mu to moc nejde a prisposobuje si vsetko ako mu vyhovuje, napr:
napr miesto MACKOVIA povie MACKY 😀