"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

eeffka
8. pro 2012

@cairka no cudovala by si sa, moja dcera mla 2r3m ked nastupila do skolky a mi povedala ze k nim nastupila ciganka
rozpravala od 18m vo vetach takze mne to v 2,5r pride ako norm.vetna vyspelost. nikdy sme doma ciganov neriesili, ja aky mam nazor taky mam, jej som ho neprezentovala a vedela ze je ina... a mimochodom z ciganky sa vyklula Iranka 😀

dedenini
8. pro 2012

@janinah a babka co nato? ja by som kukala jak puk

janinah
8. pro 2012

na cigánov a cigánikov reagujeme všetci podľa toho,ako ďaleko sú od nás 😉 a nech si to vysvetlí každý ako chce 😉 skúste ich mať "pod nosom" a takých akých máme na východe 😒

eeffka
8. pro 2012

@janinah poznam 😀 moju este zaujimalo ci ju zozeru cervy 😀

janinah
8. pro 2012

@dedenini no to malo aj pokračovanie,babka sa pýtala,že prečo sa na to pýta a on,že chce zdediť po nej nočnú košeľu,lebo mala takú peknú s obrázkom a niečo predtým musel počuť o dedení 😉

dedenini
8. pro 2012

@janinah jeeej..tak to je zlate..aj ked no... zvlastne.. ale je to dieta..takze s usmevom 🙂

minami
8. pro 2012

Ked sme pri tych babkach a umierani, nas maly bol chory, tak dlhsie nebol v skolke. Stretli sme sa s jeho prababkou (manzelovou babkou) a ona sa s nim snazila konverzovat na temu skolka, ze tam musi byt dobre a ona by tam chcela ist a bla bla bla. A maly jej na to: " Ale ty si uz stara, ty tam uz nemozes ist, lebo ty uz zomries!" Nastastie je prababka nedoslychava, lebo inak by sa urcite urazila...

katka1981
8. pro 2012

Dcerka dnes hovori muzovi: Tatinko ty si taky hebucky a maminka taka vraskava. Co si povedala? Pytam sa. Si vraskava az az. Tatinko, ty si hebky ako smyklava 🙂

yukki
9. pro 2012

@gergi7 formuluje nádherne, aj rozpráva teda, je šikovník! A obe decká majú nádherné tmavé hnedé očiská! 🙂

Bože daj, aby zas raz nejaký idiot nezačal selektovať ľudí podľa farby pleti, vlasov a očí......ako tomu bolo v 1939.......a za jedinú rasu, ktorá má prežiť, nevyhlásil modrookých blonďákov!

mexx
9. pro 2012

@yukki Moja, ty ako samovrahyna moc neprispievaj, aby to divne nevypadalo... 😅 😀 😀 😉

katka1981
9. pro 2012

oprava: smyklavka (nie smyklava, vypadlo mi k)

Dnes: Sophinka prosis si vodicku alebo cajik? Cajik. Aky? Hm. Hocijaky? Ano, hocitaky

katka1981
9. pro 2012

@mixka, moja raz v zivote nadavala a to zopakovala vetu po ciganoch v tescu, dala dokopy 7 slov co po nich skopirovala ako to povedali, pritom horkotazko vedela povedat po sebe 3 suvisle slova 😠 Nie je vsetko od rodicov, ale taky vyrok by som sem nedala, hanbila by som sa ako pes, ci uz by to malo dieta z domu, ci nie. Uz aj nadavky mi pripadaju ako mensie zlo.

lussy23
9. pro 2012

@yukki jej to je pekné. ste úžasný človek.

strawberry17
9. pro 2012

Mamiii podaj mi "ZÚBKU"....(zubnu kefku 🙂

gergi7
9. pro 2012

Baby, ja viem ze to nie je na chvalu a neodsudzujte ma, ze je to chyba rodicov, teda mna ! Ale moje deti su v skolke cca 10 hodin denne. Je ich tam 18 a z toho je 8 romov. Je to dedinska skolka. Tych 8 deti pochadza naozaj z otrasnych pomerov. Nemaju osvojene hygienicke navyky. A co sa tyka vyjadrovania sa v kolektive mozem ja a ostatni rodiacia dakovat im!!!! U nas v dedine je ich tiez strasne vela a nema to dobry vplyv na ziadne dieta u nas!!!My doma vulgarizmy a ani rasisticke slova nepouziivame!!! ALe zato , co sa na nich nalepi v skolke bohuzial mi s manzelom nemozeme.

gergi7
9. pro 2012

@yukki , na svoj vek rozprava, teda rozpravaju az prilis vela!!! Ci veris alebo nie, nemali este ani rok a uz rozpravali obaja!!!! od 2 rokov chodia do skolky a poznaju vserky piesne, basnicky a medzi sebou sa bavia ako dospelaci.

mixka
9. pro 2012

@gergi7 v skolke sa toleruju medzi detmi rasisticke reci ?? a odkial ich ti prckovia maju, sa im prisnili ?? alebo ich nebodaj prezentuju ucitelky a kucharky ??

berenika39
9. pro 2012

@gergi7 tohle je jen repordukovaný vtip, ne spontánní reakce dítěte 2 roky a 6 měsíců. navíc velmi primitivní vtip a pokud byněco takového dítě přeci jen řeklo - muselo by to někde slyšet. ve školce sotva. spíš je to smutný, než cokoliv jinýho a sem to nepatří.

yukki
9. pro 2012

Mne čo dnes mladšia zarvala...že
mami ty máš uši ako tjpaslík!

No, mám...a kor teraz, keď mi kôli terapii vypadali vlasy 😝 ale som sa z nej rehotala jak to z ničoho nič zarvala pri spoločnom plnení buchiet pri stole.... 😀
tjpaslík.

nanulik
9. pro 2012

@gergi7 no tak takým trapasom by som sa tu nechválila, tu sa skôr píšu usmevné trapasy, a na tomto vela na zasmiatie nie je 😢

katka1981
10. pro 2012

@gergi7, no ve ako som pisala, mala ledva dala 3 slova dokopy ale nadavky po spoluobcanoch vysolila hned a bola z toho 7 slovna veta! Nam tiez kadeco z huby vyleti, ale aspon po nas nezopakuje 😀

katka1981
10. pro 2012

@gergi7, kasli uz nato, mala si hned napisat, ze to nemaju z domu, ked to z domu nemaju, tak kasli nato, no stalo sa, niekoho to pobavilo, niekoho zaskocilo.... moj o rok starsi brat ked prisiel prvy den zo skolky mi hovori: Katka povedz hovno. No tak to asi staci, nie? Rozhodne sa kvoli tomu netrap, ked uz si to sem dala, tak to tam je, a predychaj, povedz si, ze este ze sme zdravi 🙂

katka1981
10. pro 2012

Moja ma najnovsie hlasku: Pre pana Maaajka. (pre pana Jana). Dnes vysla z domu a ked zbadala sneh: Jeziiss Maaria. To mi zas muz vynada, ze nech to uz viac nepoviem, musim sa krotit. Minule sme vecer sedeli pri telke a pozerali komediu. A mali sme super naladu. V kuchyni lezal pes a mal hlavu do obyvacky. nezvykne byt takto s nami, ale posledne dni mu asi chybame, tak bol. A ako sme mali taku super naladu, asi mi nieco vyletelo z ust a v tom pozriem na psa a vydychla som si, ze ako dobre, ze ty nerozpravas. Hoci som sa citila skoro previnila aj prednasim psom. Vtedy mi doslo, ze uz sa konecne krotim pred malou.

tulka3
10. pro 2012

no mna dojala 4rocna dcerka ked ma prvakrat videla po nedavnej vaznej autonehode, ze "Maminka a tebe este nikto nepovedal, ze sa mas pozerat, kam s tym autom ides??? Co si chcela zaparkovat na strom???" (uz totoiz vedela, ze to bol celny naraz do stromu). Vsetko ma vtedy tak strasne bolelo, ale vykuzlila mi ta jej detska uprimnost a absolutne jednoznacna a logicka otazka usmev na tvari 😀

gergi7
10. pro 2012

@katka1981 , 😉 pomaličky to predyychavam ... Z domu sa na nich take nema preco nalepit 🙂 ...A s tym zdravim mas pravdu!!! to si cenime najviac !!!!

papuellka
10. pro 2012

Babička na malého. Tadýsku, co jsem ti říkala, že po tom balónu nemáš skákat sám. Mohl by sis zlomit vaz. Chytl se za vlasy a nátahl je. Ne, ne, hele mě drží.🙂))

lucisa
10. pro 2012

@janinah tohle se kdysi má prostřední dcera taky zeptala, jak mé mamky, tak mé babičky 🙂

martina2006
11. pro 2012

Naša Liliana postrehla zo seriálu panelák Dudkove pomenovanie svojho syna,že TUPELO.A tak ideme po ulici všetci traja ja,Lili a môj priateľ Bronislav a Lili vraví.Mamka ja som malé tupelo,ty si stredné tupelo a Broňo je veľké tupelo.... 😀

ivett1
11. pro 2012

@ivia123 niet nad detskú úprimnosť😀 ... to mi pripomenulo, že naša Viki, keď mala 2-3 roky, tak po tom, čo návšteva zahlásila, že "už by mali ísť, lebo je neskoro", ale akosi sa nedvíhali ...išla do chodby a postupne všetkým "návštevníkom" doniesla topánky a pravdaže s komentárom..."ujo a teta, už "musíte" odísť, lebo ja sa chcem ešte hrať! ...a tu máte topánočky..." ... no, skrátka, bola dieťa činu...

felinda
11. pro 2012

no minule som varila, iba v nohavičkách a tričku a môj skoro 4 ročný synčok prišiel a kričí. Maminka nehýb sa, máš zaseknuté slipky v riťke ! Pomôžem ti 😀

ivett1
11. pro 2012

@janinah aj naša sa v lete, keď boli na prázdninách u babky a dedka, zaujímala o to, že kedy babka umrie ... lebo babka jej sľúbila, že potom Viki po nej "zdedí zlaté šperky"... 😀