"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

hugoleon
28. pro 2012

Rozpravali sme sa so synackom o symboloch a akurat mal v rukach drobne cukricky roznych tvarov a vravi: "Paci, modre srdiecko." Jeej, dakujeem! "To znamena, ze ta mam rad ... a ty mi co das?" Pod sem, ja ti dam velku pusku a objimem ta... a vravim mu, ze ho lubim 😉 a Hugi: " ...aj ja ta lubim, ale som myslel, ze co mi das do ruky ?!" 😀

xabri
28. pro 2012

Nahanala som syna do skolky,lebo ako som mu povedala musim ist k lekarke tak ,aby som stihla.Vecer ,ked prebehla u neho ako vzdy ,,rekapitulacia" dna si na to spomenul a spytal sa na co som bola u lekarky.Tak som mu poevdala, ze mi lekarka skontrolovala srdiecko ci dobre bije.Chvilku bolo ticho zjavne informaciu vstrebaval a potom z neho vyhrklo:,,Ty si brala nasu perinu k lekarke?!!!!!"/Na obliecke periny boli srdiecka/ 😉

xabri
28. pro 2012

Susedovi utiekol pes.So synom sme ho sledovali a davali pozor,aby nevbehol pod auto.Syna to uz pomaly prestalo bavit a nahlas si povzdychol:,,,To ja keby som vyzeral ako pes by som chodil cez prechod na zelenu,aby ma auta videli a nezrazili" 🙂 🙂 🙂

cudlici
28. pro 2012

Syn (2 roky) mě ráno viděl, jak se převlíkám a povídá: "Maminka má břicho, obrovský!" (aby ne, když mám co chvíli rodit)...následně přinesl metr: "Změříme maminku, ano?" 😀

jakelina
28. pro 2012

@cudlici můj syn mi jednou, když jsem byla před porodem řekl. Maminko tebe je lepší přeskočit než obejít. 😀 😀 😀

jankah77
31. pro 2012

heh dnes doobedu bol muz v praci, ale reku, treba nakupit, zajtra je st. sviatok, poobede, ked mm pride, bude u nas uz vsetko zavrete. Supla som Matusa 1,5r do kocika a podho. Sli sme do velkej masiarne - ze nejaku sunku na chlebicky - akurat parizer mali.... hm, tak zajdeme do potravin, hovorim si, maju tam pult kde rezu aj salamy. Tam v sore 10ludi. Tak co uz. Samo, maly dlho nevydrzal, zacal liez vonku, vzala som ho na ruky. Ale on po chvili, ze chce ist dole - ale ja som ho nechcela pustit, ved medzi regalmi by narobil tornado (a pri mne by iste nestal). Tak zacal jacat . Predavacka ma radsej uprednostnila (cely cas krpec jacal ako pavian), rychlo narezala kusok sunky, a ked mi ju podavala v ulicke medzi pultikmi, maly sa jej normalne vrhol do narucia so sladkym usmevom, ze nasiel zachranu 😀 .... ti co cakali predo mnou normalne spustili potlesk ako v americkom filme 😀

janinah
1. led 2013

syn otvoril okno na 6.p.vystrčil nos,zatvoril ,potom sa šiel obliekať na vonku a naťahuje nohavice na ponožky..a pančušky si zabudol? sa pýtam....mamka,netreba,ochutnal som ako je vonku a pančušky netreba,teplo je tam..iste,však 1.januára je furt teplo 😀

kocko
2. led 2013

Čistila som dcére uši...a ona mi vraví. Dávaj pozor lebo mi vyklbiš ucho...... 🙂 🙂

kocko
2. led 2013

Toto sa stalo pred niekoľkými dňami. Boli sme v kostole. Vysvetľovala som jej, že je tam chór. A ona počula tchor. A začala sa smiať.... 🙂 🙂 🙂

petronelka77
2. led 2013

Jedna perla, prva tohtorocna 🙂. Maly (3 roky)sedi na nocniku na wc a vola na mna: " mamiii, mamii, Davidko chyta ryby, pod sem". Dobehnem na wc a ten pohlad stal skutocne za to. Maly sedi na nocniku, v ruke metla, na konci metly uviazany toaletak a drzi to nad wc misou 🙂)) Proste rybar ako vysity 🙂)). A pytam sa ho, ze kde ma tie ryby. A ukazuje mi do misy, ze tam mami. Pozriem do misy a tam plaval obsah nocnika, krasne hnede rybky 🙂)) Teda fantazii sa medze skutocne nekladu. Uz dlho som sa tak schuti nezasmiala Davidko 🙂)).

matax
2. led 2013

obliekam malej bundu a vytahujem kapucku, mala mi na to mudro hovori: mam kapustu, ze? 🙂

matax
2. led 2013

deti sa s muzom vazili, prvý sa postavil na vahu muz a mala hovori: tati, ukaz, kolko stojis? 😀

usiko
2. led 2013

minuly tyzden sme oslavoali kamosovu 40-ku v restike, pomerne noble, moj chlap sa tam prechadzal s nasou dcerou....ked k baru dosla zakaznicka a opytala sa barmana kde je wc. barman ukazal, a ked teta isla cez dvere do WC, nase dieta na plnu restiku: Teta ide cikat!...to uz nehovorom, ze som ju tyzden ucila ze snehuliak nie je HULIAK, ale SNE huliak

pancake
2. led 2013

môj 4r.syn si ma premeriava a hovorí: mama, my ty budeš mať ďaľšie bábetko ked ti zase brucho narástlo? ☹ a teda tehotná nie som 😝

geegee
2. led 2013

Vykladala som periny z detskej izby vonku, na mraz a mudro som vysvetlovala detom, ze tam pomrznu roztoce, na ktore je mladsi syn alergicky. A starsi syn mi vravi: maminka, to nema vyznam. V encyklopedii pisali, ze roztoce prezili aj pri -60 stupnoch 😀

pancake
2. led 2013

išla som obalovať rezne, ale som sa čosi pozabudla a začala robiť niečo iné.
Syn mi mal ísť pomáhať, tak ma napomínal: mama pod konečne prebalovať tie rezne!

pancake
2. led 2013

kojím dceru z oboch prs. ked sa odpojí z prvého povie ,,neni daj duhý,, /neni, daj druhý/
a ked dopije druhý odpojí sa a povie: ,,hotoo,,. /hotovo/
😎
pri každom kojení je to tak 😀

karmenta
2. led 2013

Moje THE BEST situace s Victorkou:
1) KDYŽ DO VODY, TAK DO VODY - chystali jsme se na koupaliště a já jsem vyndala Viki plavky. Koukala na to a já ji říkám, že jsou to plavky do vody. Vzala je a utopila je v hrnku s vodou
2) NENÍ SRÁŽKA, JAKO SRÁŽKA - Konstatovala jsem, že bud Viki hodně vyrostla, nebo se punčochy srazily. Ona se zvedla, utíkala do pokojíku, donesla auto a začla jím narážet do punčoch
3) KOLONOSKOPIE HADRA - Victorka si bere jednohubky z tácku, odběhne s nimi a vrátí se bez nich, já jsem štastná jak pěkně papá. Po asi 10té jednohubce mi to nedá a jdu se podívat do pokojíku. Jednohubky se válí po celém pokoji! Victorka si je brala jen proto, aby mohla panence strkat párátka do zadku :D
4) OFUKY, NEBO FOUKY? - Viki se nechtěla oblékat tak jí říkám "pěkně se obleč a nedělej ofuky". Zarazila se, utíkala do pokojíku a přinesla mi bublifuk a názorně ukazovala "fouky, fouky" 🙂

xabri
2. led 2013

Syn/vtedy 2,5r./ denne:/ pozerával Maťka a Kubka. Repliky vedel uz naspamäť a použil ich vždy,keď sa to ,,hodilo"-Boli sme pozrieť susedovho psa,ale bol nejaky čudný,doslova nemastný ,neslaný -tak sa mu prihováram,,a čo sa ti stalo,čo si pojedol?" A v tom sa ozve môj syn:,,A vari si ty na žabu stúpil?" 😀 😀

konopka
2. led 2013

Môj 2 ročny syn sa spokojne nakojil a potom ku mne doniesol svojho macka pu a daval mu moju cicu, že puo mňam cica;)))) od vtedy sa to parkrat zopakovalo, mala by som mu to uaraziť, ale keď to je také zlateeeee 🙂

elienka
2. led 2013

@konopka ja takto pravidelne "kojím" plyšovú mačku, každé ráno v posteli.Veď aj ona je hladná nie?

itwasajoke
2. led 2013

@konopka
@elienka ked som kojila mladsieho syna tak moja vtedy 18 mesacna dcerka pravidelne kojila vsetky hracky od babiky po plysiakov a kazdeho do radu dala odgrgnut a par krat sa stalo ze povedala...juuuu...grcoj 😀 mama umy 😀 😀 😀 fuuuui

janinah
2. led 2013

@geegee odkedy mám špeci povlaky na matraci,vankúši a paplone,tak mi môj malý alergik nezakašle ako je noc dlhá,tiež roztoče sú u nás hlavným alergénom,odporúčam popozerať

susy82
3. led 2013

Reklamy na hracky samozrejme neskoncili ani po vianociach a dnes sa ma mala pyta: "mami, kedy pride zase Jezisko?" Reku az o rok. A to bude kedy? No najskor pride jar, roztopi sa sneh, potom v lete sa budeme kupat v bazene, v jeseni zbierat jablcka a potom pride dalsia zima a bude zase chodit Jezisko. A ona "hmm, tak tuto hracku mi mozes kupit aj ty na meniny 😀" O chvilu dalsia reklama a na to "a toto by si mohla zase na narodeniny". A vecer sme sli na navstevu a mala rozprava co jej doniesol Jezisko a na zaver a vies buduci rok mi donesie dalsie darceky, ale najskor pride jar, potom sa budeme kupat v bazene, pozbierame jablcka a az potom pride.

mirkson
3. led 2013

Maminko, mam te moc rada. Ty mas tak krasne prsa 😀

geegee
3. led 2013

@janinah ja som kupila antibakterialne paplony, este planujem vymenit matrace, a tiez mam pocit, ze uz aj tie periny pomohli.

zvedavamt
3. led 2013

Alica mala na navšteve staršiu kamošku, bavili sa pol dňa so psom vonku, ked prišla dnu cela smutna. Ta blba ... šla domov, že sa núúdíí, a čo ju mam vziať do Disneylandu?!

leniiis
3. led 2013

Synovec zase řekl švagrové když se dívali na nějakej pořad o hubnutí, že by tam taky měla jít..v té době byla těhotná..a pak taky, že je nafouklá, že by měla začít jíst activiu.

leniiis
3. led 2013

Nebo jsme loni na silvestra koukali na telku a tam zrovna byl Gotťák a zpíval lady carneval s těma polonahejma ženskejma v pidi kostýmkách a neteř na to kouká, podepřenou hlavu a říká duležitě: Ty maj ale péra 😀

usiko
3. led 2013

a to uz nevravim, ze ked ideme pobliz pizzerie, tak dieta hlasi: IDEME NA PICU, alebo NEJDEME NA PICU, samozrejme s makcenom akokeby a to musim potom nahlas za nou zopakovat pre vsetkych co idu okolo, ze NIE, NEJDEME NA PIZZU, pricom musim specialne slovicko PIZZU zamozrejme zdoraznit, aby teda si okoloiduci nemysleli, ze mame zle vychovane dieta....tak jo, este stale mame problemy so spravnym vyslovovanim niektorych slov🙂