"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

ivia123
6. led 2013

chodime 2,5 ročnu dcerku stale uspavať.Dnes išiel manžel.Za 20 min.pride mala do kuchyne a hovori .No uspať ho, to je na zblaznenie.Ale už spi.

dais
6. led 2013

Trojrocny syncek ma vola aby som prisla obdivovat vysledok snazenia na nocniku: Mami aha su tam tri kakanicky to je maminka syncek a dcerenka! A ja ze a kde je tatinko? No v praci! A zajtra im vykakam aj babku a dedka! 🙂

ivia123
6. led 2013

pytam sa malej prečo nechce s ockom spať ? A ona ,veď ocko mňa hryzie.

mirkave
6. led 2013

Ocko mna a tobinka urobil s "pipuchálkom" 🙂 . So simonkou som mala debatu cca rok dozadu o vzniku babatka,ked som bola na zaciatku tehotenstva s tobiaskom,takze vie,ze deti nenosi bocian ani ine bludy.vie,ze na to musi byt muz a zena.ale kde prisla na pomenovanie "pipuchalek" netusim 😀

xabri
6. led 2013

Môj synovec 3roc./ bol na výlete loďou s dedom.Zrazu okolo v tesnej blízkosti preletel bocian.Synovec úplne ohromený jeho veľkosťou sa hneď u deda informoval čo to bolo za vtáka.Po dedovej informácii,že to bol bocian na celú loď zahlásil:,,To bol ten vták čo ma doniesol?! 😉 😉 😉

ivia123
6. led 2013

podvečer snežilo,nemame žiadny signal TV,a syn sa pyta,no kto pojde na tu strechu zhodiť ten sneh zo satelitu?A dcera povedala a maminka mysliš ,že ten naš protivny sused by nešiel? 😀

jaruska8
6. led 2013

Moja tlačila na záchode a hovorí:,, Vykakala som kjobásku, veeeeelikú" Ja som sa pozrela a hovorím, no dnes to je trochu riedke, to je kaša. A ona na to, nie kjobása!! A ja, že tak sa pozri. A malá kuk a prekvapeý výraz:,,Fakt kaša!" 😀 Sorry, že o kakaní. 😀

jaruska8
6. led 2013

A ešte jednu. Malá ľúbi Bambuľku. Minule sme šli k našim na návštevu a jedna susedka hovorí Ninke:,,Ahoj, szia!" A malá jej na to, že ona nie je szia, ona je Bambuľka. 😀
A minule jedla jablko, dedko si vypýtal kúsok, tak mu dala, potom som si vypýtala ja a na to ona, že a mne čo potom zostane???? 😀

ivia123
6. led 2013

všetkym-je to super tema,veľmi ma potešila,želam vam pekne sny 🙂

julls113
6. led 2013

Mamka čo papáš?
Ja- pirohy!
A potom budeš mať veľké bruško?
Ja- no ano budem :D.
Tak to tu budeme musieť ostať, lebo sa nevopchaš/akože cez dvere :D/
lichotník to je

lussy23
6. led 2013

@jaruska8 čo je to szia?

lussy23
6. led 2013

@kamila1979 ten starší nemá chybu😀 nestratí sa vo svete

luliu
6. led 2013

@lussy23 szia je ahoj po madarsky

mirkson
7. led 2013

Kristinko, rekni mi dny v tydnu. " dny v tydnu " 😀

bronia13
7. led 2013

nasa mlada mi zobrala predvcerom telefon a to volala svagor (American) tak mala s nim 2 minutovy rozhovor, on jej po anglicky a ona mu odpovedala po nasom, no tak som sa smiala, nakoniec zahlasila "pockaj dam ti maminku". 😀 😎

mirkson
7. led 2013

Kristinko, mam te moc rada. Dekuji, maminko 😉

mirkson
7. led 2013

Jsme na detskem hristi, Kristinka sedi na lavicce a ji nejakou svacinu. Rikam ji, Kristinko, uz bez jezdit na kolobezce s detma. Maminko, na hrani nemam cas 😀

renca3
7. led 2013

Deti ozdobovali stromcek. Hovorim malemu, nedavaj tie ozdoby dozadu do rohu, tam ich nikto neuvidi. Tam sa zmestis jedine ak ty. A on na to: " Aj ty by si sa tam zmestila, keby si trochu schudla." 🙂

xabri
7. led 2013

Dedko dohovárala nášmu synovi /3r./ cez telefón:,,Počuj ,keď budeš taký,že nebudeš mať na mňa čas tak ti dám na tú malú riťku!" Malý pohotovo zareagoval:,,A ako, keď ja už som doma a ty tu nie si?!" 😉

dais
7. led 2013

Malá (5 rokov) chcela zavolať babke. Tak telefonuje, potom zrazu zmení hlas na tenučká hlások, v ruke malého poníka: už telefonuje poník, babka sa chytila, vypytuje sa poníka ako sa má, čo robí, aké má počasie... A poník tvrdí: Maňuškové! Babka sa pýta: To je aké, maňuškové počasie??? Poník (tenučkým dcérkiným hlasom, bez jediného zaváhania): Že padajú maňušky!

dais
7. led 2013

A ešte jedna dilema, ktorá trápi synčeka už dosť dlho (má tri a pol): Maminka, a ako nás môže Ježiško vidieť, kedˇje neviditeľný? To má viditeľné len oči?

ivett1
7. led 2013

Včera sa nám Števko snažil opísať gormita, ktorého mu musíme ....citujem "ale fakt musíte...mami alebo ocino... kúpiť..." ...
"Je to ohňový gormit, ktorý je na vrchole lávovej hory, ale je ... neviditeľný. " A keď sme mu hovorili, že keď je neviditeľný, tak by sa s ním asi nemohol hrať ...tak rýchlo dodal..."....ale, ja by som sa s ním mohol hrať, lebo .... ja ho predsa vidím SVOJÍM VLASTNÝM ZRAKOM!" 😀

adelajda2012
7. led 2013

S neterou boli na vianocnych trhoch a mala si kupovala cajik. Bohuzial si nevsimli, ze jej to dali do plastoveho poharika, ktory stisla, voda vysplechla a ona sa obarila :(. Doma sedela s rukou natretou aloe a vzdycha: Naco mi je taky zivot, ked to tak boli!

ivia123
7. led 2013

včera večer som zistila ,že školaci maju v pondelok prazdniny,syn mal všetko nachystane do školy, ubor,papuče ,všetko naučene.On pozera rozpravku a kamoška mi vola ,že su doma.Pridem to oznamiť synovi,že zajtra ma ešte prazdniny,a on mi povie si normalna ?Veď ja som sa tešil. 😀

dais
7. led 2013

Malý mi oznámil, že keď bude veľký, musím bývať blízko pri ňom, lebo "inak by som to nezvládol!"

renca3
7. led 2013

To nas sa starsi opytal ked mal asi 5-6 rokov, ze kde budeme byvat, ked budeme stari. Lebo on vraj bude tu, kde sme.

petusko
7. led 2013

náš starší nám minule prišiel naradostene oznámiť, že on bude ešte tancovať na našich hroboch 😖 😅 Výrok z rozprávky Doba ladova... V prvý moment mi to prišlo smiešne, ale som sa ovládla a vysvetlila, či vobec vie, čo to znamená...

ivia123
7. led 2013

@petusko no to som sa z chuti zasmiala

demelza
7. led 2013

deticky su ozaj uzasne:
kamoskina mamka sa vola emilia, volaju ju milka. a ked bol jej brat maly, v obchode pocas nakupu zahlasil: a mamiiii, preco sa volas ako ta krava??? no, nakupene mali rekordne rychlo.

ten isty chlapcek sa hral vonku a obe rucky strcene v trenkach, na nasu otazku: co tam mas? sme dostali odpoved: tajomstvo 🙂

syncek inej znamej zase zebru volal rozkosne: konik v tricku 🙂

fraufrt
7. led 2013

@demelza to mi pripomenulo dcerku, babka sa jej pytala, co ma v tom nose, ked si tam spara, a moja mala na to ...poklad. 😕