"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

xabri
2. črc 2013

Mama, ten koláč mi chutí je taký dobre zamyslený! 🙂 🙂 🙂
/mal na mysli dobre pomiešaný/

ivasad.
2. črc 2013

Byla jsem na návštěvě a kamarádka měla moc dobrá linecká kolečka. Říkám jejímu čtyřletému synkovi: ,,Mňám, to je dobrota, musím mamince říct o recept, víš, návod, jak se to dělá...." A malý říká: ,,Já ti to povím, já jsem je pekl s mamkou. Prostě uděláš těsto, vyválíš placku, pak vykrájíš....

adelka89
2. črc 2013

U obeda Lukasek: Mamiko Ukašek koupil ojíkek (rohlíček) budu papat ojíkek.
Já: Rohlíček ale není oběd, víš?
Lukášek: Není obed? A co to je dezert? 😀 😀

ivett1
3. črc 2013

V pondelok večer, keď tato ešte nebol z práce doma a už bol čas ísť spať, obe naše zlatíčka sa dožadovali, aby som išla s nimi spať aj ja (teda, nemuseli ma dlho prehovárať😀...)...tak sme si spolu zaliezli do našej veľkej postele a ... akosi sa im ešte nechcelo spať, tak sa začali rozprávať ... o tom, čo robili v ŠKD a škôlke ... na chvíľu stíchli (už som si myslela, že zaspávajú...) a do toho ticha náš Števi zrazu zahlásil: ..."JA som sa asi zamiloval do puberťáčky!" .... 😀 😀 😀 ... a bolo po zaspávaní😀😀😀 ....

amelie123
3. črc 2013

kamoška má synčeka, už je školák, ale ešte keď bol taký malý plienkový a odúčal sa od plienok, došiel do obývačky s takým previnilým výrazom v tvári, držal sa za slipky a hovorí: "mami, tlošku som si kakol....al naozaj len tlošku... 😀

dolijalu
3. črc 2013

Mamiii? A uz mas mliecko?
Este nie
Ale uz mas velke srdcia
------------------------------------
Mala zbadala cigana, ostala stat, vystrcila ukazovak a zrevala: ahaaaaa, negeeeer!
-------------------
Rano sa zobudila, zamlaskala: mami, nieco som prehltla, asi zaludok
----------------
Vosla krstnemu na zachod: ale moj ocko ma velkeho pipika🙂

beruska24.9.
5. črc 2013

Opakovaně volám mladší dcerku, nereaguje, jdu za ní, je u slepic, přehazuje vyhozené hrachoví sem a tam. Ptám se: ´´Chceš jíst hrášek? Je poslední.´´ Usadila mě odpovědí: ´´Neci, makám!´´ 😀

fidorka_m
8. črc 2013

to u nás vede pohádka o Karkulcovi,
a mamkooooooooo já jsem se vyčuralll,!!!
a kde ?? no do postýlky, tak tam letím postel suchá a prcek mi říká : sranda mamko 😀

a minulý týden jsme byli u vody, pod kameny takoví malí šneci s budkami, Pája si je dával na ručky a koukal jak lezou, pak se dívám a on žvýká, říkám co papáš, a on : šneka 😝 a je dobrý 😒 jooo mamko jeee

siska53
8. črc 2013

@fidorka_m no co, francuzsky vkus ma chlapec 🙂) este daku zabku najst 🙂

dolijalu
9. črc 2013

Dominika sa hra s kamoskou Romankou v stane:
D: Policiaaaaa? Poliiiiciaaaaa? Prosim, pridte hned, vlamal sa ku nam zlodej
D: Romanka, zachranila si detI?
R: ano, mam aj deti
D: aj moje mladata?
-----------------
Male dievcatko v trolejbuse:
O McDonal farmu mal, hija hija hou, tam on ovce pestoval, hija hija hou🙂

😀😀😀

benjik
9. črc 2013

Říkám Nelince,že byla u mě v bříšku.Nela:" A Kuba taky?" Já:"taky" Nela:"Ale tys nás nespapala,my do tebe zalezli,tam jsme čůrali,kadili a utírali prdelky!"

ivett1
10. črc 2013

Dnešná ranná hláška nášho Števka..."Mami, kedy nám pustíš ten animovaný film o tom "japaduchovi"...😀 ... PS:... je to film "Já, padouch ..." 😀

zuzanka.h
10. črc 2013

včera mi malý vraví : Mami dnes k nám príde Keviko. Ja na to : Zlatko, ja som sa nedohodla s jeho maminkou a on nevie , kde bývame. A on. " Ale mami ja som sa s kevinkom dohodol, že keď sa zobudím budem na príjme na telefóne 🙂 "

janina_sun
10. črc 2013

Čekáme miminko a náš synovec (7 let) furt nechápal, kde je to miminko, o kterém se celá rodina baví. Tak můj muž mi sáhl na bříško a povídá "Tady, v bříšku je miminko"....a synoveček na to: "Tys ho snědla??? 😕 " 😀

Teď jsme byli u vody a já se nekoupala. Synovec ke mně přišel a povídá "Ty se nechceš koupat, protože se bojíš, že bys to miminko utopila, viď?" 😀

stankapk
11. črc 2013

Staršia dcéra /5r./ veľmi často používa prirovnania.
- Nevedela som vôbec zaspať. Prevracala som sa jak kladivo 😀
- o mladšej sestre: Miška pišťala jak hysterická flauta 😀
- Ja tu chodím jak zbosnutá /bosá/ 😀

Zobrala som deti do cukrárne, nech si každá niečo vyberie. Natálka si vybrala likérový špic, a keď ho jedla vraví: Bože, ja som si vybrala pivové 😀

Po zobudení: Keď som spala tak som mala také mokré vlasy že som ani zamrznúť nemohla 😀

Manžel: Natálka, počula si ma? Natálka: Čo? Nepočula som, mám hluché oči 😀

beruska24.9.
12. črc 2013

Cestou z nemocnice jsem dcerkám slíbila, že zajedeme do Billy, koupit nějakou mňamku. Dojedu na parkoviště,parkuji a starší dcerka: ´´To je Billa?´´......´´Ano, to je Billa.´´.......´´Vypadá jako krám.´´ (obchod) 😀

garfie
12. črc 2013

Teď mi říká téměř pětiletá dcera "tatínek nám nejvíc pomáhá tím že odjede do práce-a máme klid!!!" 😀

fraufrt
12. črc 2013

Dnes sme pred domom vystupovali z auta a dcerka (3r3m) sa pyta: kto nam postavil tento domcek?.
Manzel na to: nikto nam ho nepostavil, ten sme si kupili.
Ona: a v ktorom obchode?

luciauk
12. črc 2013

@garfie tá sa nestratí 🙂

garfie
13. črc 2013

@luciauk Taky si myslím 🙂 Už jsem tu od ní měla výbornou hlášku-o tom, že "chudáčku maminko, ta tvoje maminka je ještě horší než ta moje..." 😀 a včera mi vysvětlovala, jak se v nebíčku vyrábí šulinky (kdybyste nevěděly, uděláte obtisk, počkáte až to zaschne a pak to přilepíte na prcinku....)

nina233
14. črc 2013

Jedna vtipna prihoda, ktoru v podstate sposobil manzel, ale zlizol si to maly, vtedy 2oj rocny syncek 🙂 . Isli sme na kupalisko a kedze maly pouzival vtedy este plienky, kazala som manzelovi kupit plienky do vody, aby sa nahodou nestala nejaka nehoda. Manzel kupil ruzove, s princeznami, proste s dievcenskymi motivmi (ine vraj nemali), ale cez to by som sa este preniesla 😉 Obal som uz nestudovala, dali sme mu ju a maly isiel do bazeniku. Bol tam chvilu, za chvilu vysiel von a plienka napucana, nafucana vodou, vyzerala 2 x taka velka ako normal, maly ledva isiel 🙂 Manzel kupil odvykacie plienky 🙂

salomee
14. črc 2013

@nina233 😀 Tak to je gól... a ještě s tím malého dát do bazénu, aby se jó odvykl 😀

nina233
14. črc 2013

@salomee No podarilo sa veru 😀 Bola to skvela kombinacia ruzovych odvykacich plienok v bazene 😀 Ucel to na chvilu splnilo, xixi

bilbery
14. črc 2013

Vzpomněla jsem si na návštěvu švagrové a jejiího, tehdy 5-ti letého syna. Vedli jsme všichni klasický rozhovor a ten přerušila nečekaná otázka chlapce: Mami, už tě někdy píchla vosa do kačenky? 😀

sofia24
14. črc 2013

Tatinko vysvetloval večer Sofi pri čistení zúbkov,doležitosť ich čistenia,ako aj,že keď príde čas sa mliečne zúbky "vymenia" za trvalé a že potom bude mať zúbky ako on...čo ona úplne odmietla s odpoveďou..." Nie,nie-ja nechcem mať zúbky ako ty,ja chcem mať zúbky ako babka,pretože ona si ich každý večer dáva do pohárika odpočinúť!" 😀

erni
14. črc 2013

mna sa naposledy pytal 6 rocny syn,ze ci som uz mala rande 😀 a ze co sa na nom robi 😀 a este ho zaujimalo co su to vybusniny 😅
minule som sa ho po kupani pytala ci si utrel aj verzajg? a on ze: vajcia? 😀 😀

nina233
15. črc 2013

Rano 3oj rocny syncek pride za mnou do postele a jemne mi hovori do ucha: "mami, vstavaj, ideme makat" 😉

irriss
15. črc 2013

Uz nekolik dni se moje deti seznamuji s trhem potravin na CZ a peclive zkoumaji regaly obchodu a krabicky od surovin, co se koupi.
Pri veceri nepretrzite obraci ma dcerka Franta krabicku se syrama s prichuti sunky nahoru a dolu...prohlizi ji ze vsech stran ..Sledujeme ji, ale mlcime..neprikladame tomu zadnou dulezitost...proste detska zvedavost..pekna krabicka.. 🙂
A najednou mi povida..."Mami, tak ja se Te teda zeptam..tady je napsano 16 porci..to je delane ze 16ti prasatek?"

p.s. 16 porci = v italstine 16 prasat.

irriss
15. črc 2013

Verunka..komediant od prirody..
"Mamko, odkud je McHamburger? Z Ameriky? "Ja na to, ze ano..
Ona .zklamane, ..."ahaaaaaa a ja si myslela, ze ze Spojenych Statu.."

p.s. v posledni dobe si jen a jen nabihavam sama. 😎

svano
15. črc 2013

Môjmu manželovi volal domov na pevnú linku jeho obchodný partner. Telefón zodvihol vtedy 3-ročný syn a na.otázku či zavolá tatina len pohoršene odpovedal:,, a prosím kde zostalo?,,