"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

kocko
19. srp 2013

Mamí vieš na čo som dnes prišla? No načo. Vieš že aj v rozprávkach sa prdí? Ja na to, že neblázni.
Ale mami je to pravda, ved tam hovoria že " pustili do gatí a utekali kade ľahšie"! 🙂 🙂

siska53
19. srp 2013

@fraufrt krasne! Nas maly sa zas zasadne nechce kupat v palenej vode 🙂) co nam to tecie z kohutika?? Nsmiesro teplek/horucej palenka! ;))

garzonka
19. srp 2013

Boli sme na rodiinom vylete, viac rodin..a ako si tak deti vykracuju pred nami, zrazu zbadali velku skalu na kraji cesty, bezali tam, odvazni sa aj vyskriabali hore . A my dospeli na nich kricime:
- Nechodte tam! Tak je nakakane!!
a deti uprimne: - Ale nieee, vsak tu je len vela papierov....!
😝

Nas Tobiasko (3,5) rad opakuje po druhych, chce ist tam kam idu aj druhi a podobne. Dnes sme sli okolo vaznice, este samozrejme nevie co to je. A tak chlapcom hovorim:" Pozrite, tu je vaznica, tam byvaju vazni". A Tobino: "Ano, mama, tam som este nebol, ale niekedy tam pojdem. Babka mi to dovolila".
😝 😀 😉

fidorka_m
19. srp 2013

Tak máme další veselou. Má sestra je docela dost věřící a chtěla jít v pátek do kostela,prosila ať jdu s ní a před kostelem ať pohlídám děti. No v kostele mají repráky,takže je všechno slyšet ven, no a když začali zpívat, tak náš prcek povídá: Mamko já jdu dovnitž tančovat 😀 asi by se babky divily,kdyby tam fakt šel a tancoval.....

imanuel
19. srp 2013

Naša malá 2ročná Anička sa pýta ocka: Oko, ko ko je ku koko? ( Ocko, čo to je tu toto?) Má 6,5roka a nezabudnem. 😵 😵 😵

A ešte, že ležím na zemi a hrám sa s mojou 3,5 ročnou dcérou Martičkou. Tá spozornie, obzerá si ma a vyľakane povie: Mamka, jáj, trhá sa ti hlava. ( že prvé vrásky na mojom krku) 😅

luciauk
19. srp 2013

@imanuel 😀 😀 😀

livka299
19. srp 2013

My máme v rodine jednu pikošku: Moji dvaja bratranci jeden zo SR a jeden z čiech, mali asi 5 rokov, jeden mal balík cukríkov:
Slovak /nevedel povedať "r":
zobej si...
Čech: já teď nechci zobat....
😀 😀 😀
Bolo to cca 30 rokov dozadu 😀

meryenes
20. srp 2013

Dávala som prať, trojročná Lucka dobehla za mnou so svojimi tepláčkami a vraví: " Pozri maminka aké sú dokolale špinavé."

janja2502
20. srp 2013

Malej sa pytam zo srandy: Od coho ti tak smrdia nozky? a ona: Od radosti 😀

cvikla969
20. srp 2013

babreme sa s cestom na tvarohove gulky a fifo ze-MAMI TO CESTO SA LEPI,PYTA SI MUKU 😎 to uz kedy pochytil,tieto kulinarske znalosti

alecka
20. srp 2013

dnes na poste moja mala , takmer 2,5rocna slecna sa "okukovala" s trosku starsim dievcatkom a po chvili mi skromne 😀 vravi: pozri maminka, dievcatko sa na mna pozera aka som pekna! 😀 😀 😀

audri
20. srp 2013

Moje dcera Kája: Mami, já už bych chtěla být velká, dospělá jako ty..
Já: Kájinko, ale je přece lepší být děťátkem, nemusíš se o nic starat, nemusíš chodit do práce, nemusíš vařit, žehlit, uklízet...
Kája: Mami, chtěla bych být tátou..

lubina
20. srp 2013

Moja mama isla do kostola, tak som ju brala autom do mesta a mladsia, 3,5 rocna dcera sa jej pyta: starka a kde ides. MOja mama: do kostola, pomodlit sa za zdravicko a moje zlatko mudre jej hovori: starka tak na to ti treba vitaminy 😀

sevi
21. srp 2013

viki si uklada domino smolko kocky do kufrika a pyta sa ma-" mozem sa niekedy mylit??" ja-"jasne ze mozes." viki nato pohotovo -"tak ja teda pomylujem."

indiankaindi
21. srp 2013

My máme aktuálny zážitok zo včera. Išli sme autom okolo hliadky mestskej polície a malá (4,5) sa pýta: Mami, to je aká polícia? Ja jej hovorím, že mestská a ona hneď pohotovo: To oni jedia samé mäská? 😀 detská logika nadovšetko.

Prípadne: Bolí ma bruško radosťou. To ju bolí najmä na hojdačke alebo pri niečom adrenalínovom 😅

Alebo, šla okolo nás sbs služba na aute a malá mi hovorí: To nebola polícia, to auto bolo vojacke (vojenské) 😅

charllotte
21. srp 2013

pred nedavnom sme boli so synatorom na chirurgii na kontrole a doviezli tam na tej posteli ci vozik na lezanie ci co to je jedneho pana, mohol mat okolo 70r a moj synator zhiiikol, ze mamaaaaaaa ten ujo zomreeeeeel 😠 skoro som sa prepadla od hanby 😀 chudak ujo...

julls113
21. srp 2013

Boli sme s Peťkom v meste a zašli sme do kostola.
Keď sme vyšli vonku Peťko mi vraví, že tam pekne voňalo. Tak mu hovorím, že to voňalo kadidlo.
No a môj mudrc na plné hrdlo: a to prečo tam chodia kakať!?:o

:D tak som mu musela vysvetliť, ako to je správne ;)

f.miracle
21. srp 2013

@indiankaindi takhle přesně komolí "vojenské" náš syn 🙂 všechno je to prostě "vojácké" 😀

katka121
23. srp 2013

naša malá ma rada chytá za prsia - asi ako každé dieťa...... keďže sa už poctivo pýta tak sme jej kúpili klasické dvojdielne plavky s tým že jej dám iba nohavičky - však načo vrch že ...... nasadili sme gaťky, chvílku počkala a potom sa opýtala - " A ciciky kde mám ?" - nuž museli sme jej obliecť aj vrchný diel- ciciky....... 😀

katka121
23. srp 2013

@masinka naša malá sa tiež úspešne odplienkováva a dnes práve naložila polienko do šerblíka a vykrikovala - Hu je velké...... je velké.....

kolhermanecka
23. srp 2013

Hráli jsem šipkovanou a naše dcerka 5 let ,má až panickou hrůzu z komáru much a hovádek atd..jelikož jich v lese bylo hojně na zpáteční cestě jen tak z hrůzou v očích prohodila,že už v životě nebude hrát šipkovanou,prostě nechápe ,ale vůbec nechápe ,proč ty muchy,komáři a hovádka nejsou v zologický..Všechny je tam prý zavře!!!!!

masinka
23. srp 2013

@katka121 moja este tak nerozprava, vzdy len pride za mnou ze bleeeee 😀

koralovka
23. srp 2013

Mali sme raz otravnú susedu stále vyzvánala, trieskala, bolo jej jedno, že malý spí, alebo neotváram, trieskala a vyzvánala na dvere kým sa niekto neozval, ked vedela, že sme doma. Raz som nakukla cez kukátko a zašomrala si pod nos:,,Čo zas tá čarodejnica chce?" No a moj malý 3 ročný syn to počul. Ked sme ju potom stretli na schodoch s vážnou tvárou sa jej pýta:,,Ty si tá čarodejnica?" A ona na to:,,Ja?Kto ti to povedal?" A syn:,,Maminka." 🙂 😅

jarus1
24. srp 2013

dnes sme stáli a uvažovali nad jednou vecou ako to vyriešiť....Šokoval nás výrok mojej 4 ročnej dcéry, ktorá hovorí:
No, hoď do toho nejakú myšlienku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

audri
24. srp 2013

Vysvětlovala jsem malé, proč vlastně nosím občas vložku (když mám menzes). Říkala jsem jí, že mám v těle takovou komůrku, která se každý měsíc chystá, že do ní přijde miminko a že když nepřijde, tak se musí vyčistit, aby se zas mohla znovu připravit. No, a že když se komůrku čistí, že se nemůžu koupat v bazéně a tak.. Malá vše vzala, děsně ji to zajímalo.
Druhý den se šla koupat do bazénu se strejdou a důležitě mu říkala: Maminka se nemůžu jít koupat, čistí komůrku.
No, strejdovi to nedalo, přišel a ptá se: Prosím tě, proč tady v tom horku čistíš komoru?

kolhermanecka
24. srp 2013

Starší dcera jezdí ze školky s manželem vlakem domů..Zrovna ten den ,byl manžel na inj.do zadku,jelikož měl bloklé záda..tak to dceři řádně vysvětlil:o)) (a jelikož to má často a nedá si chvilku pokoj nelehne si a jde rovnou na dřevo nebo prostě kolem baráčku,tak mu vždy nadávám..).Když vstoupili do vlaku pohodlně se posadili,manžel seděl tak něják pokřiveně ,plný vlak lidí,jelikož byl pátek.Na celý vlak nahlas povídá ..Tati a proč tě paní doktorka sundala kalhoty,trenýrky a proč tě opíchala,to bude zase maminka soptit,že?? A Tati ukaž mi prdel!!!! No pohledy to prý byly docela ukrutné:o)))

jahoda8
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kemka
26. srp 2013

Naše malá (1,5 roku) při procházce v lese neustále sbírala kůru a tak jsme jí říkali, co že to má. Asi jsme to neměli dělat, protože po zbytek cesty opakovala jen: "kůůůůva kůůůůva kůůůůva" - myslím, že kolemjdoucí netušili, že jde o kůru 🙂 🙂 🙂

hancazivocich
27. srp 2013

dnes v trolejbuse. Sedíme proti sobě. Kikouš : ,,Maminko, proč sis nesedla vedle mě? Jo, vlastně - ty máš velkej zadek a nevešly bysme se"
Se snad otočili všichni, včetně řidiče! 😅

lady_giraffe
27. srp 2013

příspěvek hancazivocich mi připomenul jednu hlášku z dob, kdy jsem vedla taneční kroužek pro malé slečny..
Jednou před létem jsme si povídaly a já se jich ptala, kam pojedou na dovolenou. Jedna pětiletá holčička povídá, že oni nejedou nikam. Ptám se proč a ona suše odvětila: "Protože maminka má velkej zadek a nevejde se jí do plavek" 😀