"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

nissana
8. únor 2014

@zara0201 Heej na takéto perličky sa neviem dočkať aj ja..my máme len 20 mesiacov este nerozpracame. Ale ako ju sledujem verím že čochvíľa napíšem aj ja nejaké podpasovkyod malej🙂

tatis
8. únor 2014

manzel so synom sa hrali na rybicky v spalni na posteliach.Tato vravi malemu: ty si taka mrenka. A ten mi to zakrical do kuchyne: maminka ja som taka mlenka. A zaroven sa spytal tatina, ze co je on. Tato vravi: Ja som taky stary sumec. A maly mi krici: maminkaaa, tatino je stary tupeeec!!! 🙂

tatis
8. únor 2014

Aj mne raz polichotil...Maminka, ty si taka kraaasna.....klobaska! Tak dik 🙂

zara0201
8. únor 2014

@nissana No ono podpasovky nemusia byt len hovorene. Moj maly ma 26 mesiacov ale co sa dakedy v tej hlave odohra...to nepotrebuje ani slova. Minule sme isli busom domov, dala som mu do ruky eurovku a na zastavke mu vysvetlujem, ze ujovi soferovi ju musi podat do ruky ze nam da listok. Tak sme nastupili, prisiel k soferovi, z celej sily po nom smaril peniaze, sofer ich ani nenasiel v tej svojej kukani na zemi, vyskeril sa na sofera a odbehol dozadu. No zlaty. A na otazku ako sa vola odpoveda: El Nino.

kveta
9. únor 2014

-Drobec, zvladnes to sam?
-Nie, som este nejaky maly.
🙂

katkatt
9. únor 2014

na margo piatkovej zrazky elektriciek, starsi (4) vysvetluje mladsiemu (2): "vies, vodicka elektricky - ona nie je naozajstna voda..." 🙂

somjankad
9. únor 2014

@eeffka dakujem za radu
vyskusame

adelajda2012
9. únor 2014

@katkatt to mi pripomenulo ako malej recitujem
"Keď pršalo, mrholilo,
žabiatko sa narodilo,
žabiatko ver silné ani buk,
otvorilo sivé očká,
skríklo: „Mama, kŕk!“...a mala sa hned chytila za krk a vehementne prikyvovala, ze vsetkemu rozumie 🙂

jenkka
9. únor 2014

Boli sme na prechádzke...synátor (3,5r.) zobral veľky kameň...smrtelny vazny vyraz nahodil, ten kamen si najprv prilozil na celo, chvilku podrzal a potom to zopakoval na hrudniku...ked som sa ho spytala co robi, tak odpoved bola: aktivujem sa kamením maminka 😀

veva45
9. únor 2014

ako som mohla byt v tvojom brusku ked ty si bola v babickinom brusku? 😵

sylvia77
9. únor 2014

Tak náš malý, čo nevie to nepovie..samozrejme všetko vytára v škôlke 🙂 manžel mal problém so zlatou žilou, Jakubko v škôlke všetko zreferoval a keď ju manželovi odstránili, tak mu učiteľka v škôlke hovorí: " Jakubko, vy budete teraz bohatí, keď tato má zlatú žilu " a malý jej na to hovorí: " No to isto, veď on ju má v ritke"! 🙂 😉

adelajda2012
9. únor 2014

@veva45 matrioska ;)

carrie4
10. únor 2014

dcérka (takmer 4r) sa veľmi teší do školy a pýta sa mm či aj on chodil do školy... načo jej vraví, že on chodil do viacerých škôl, zš, sš a vš... čo si ona vysvetlila po svojom, asi že do všetkých chodil naraz... a šokovane skríkla "Tati, pre pána, ved si mohol aj zomreť" ... no skoro nám s mm cvrklo 😀

somjankad
10. únor 2014

moja dcera marodi- a chcela mi silou mocou pomahat- tak jej vravim urob mi vajickove halusky do polievky- vysvetlila som jej to- po dlhej dobe jej nepritomnosti v kuchyni som zasla do detskej a moja slecna nebezpecna na koberci osuska v ruke pinzeta a v miske vajicka -a ty tu co robis -chytam s pinzetou supky-lebo mi nespadli,len som ich tam nahadzala lebo som ich nemala kde dat ked som rozbijala vajicka...

victory1
10. únor 2014

@zara0201 No ved ty si ho tymi rozpravkami a pesnickami vlastne budila.... 😝 😀

victory1
10. únor 2014

@h2 Hej, hej..s tym spevom mam aj ja zazitok z minuleho roka... Boli sme na kupalisku a tam samozrejme vyhravali na plne pecky jednu pesnicku za druhou. No a niektora bola taka chytlava, ze som si ju pospevovala v aute este aj cestou domov. No a moja mala na to: " A ty mami, co hucis? Ved tu nehraju...".... 😝 😀

...tak to fakt vystizne ocenila moje spevacke umenie.... 😕 😀

zara0201
10. únor 2014

@victory1 No som si dovolila, vsak? On mi inac bezne povie v posteli: Maminka nie! A ide k tatinkovi. Clovek tomu da zivot, krmi, prebaluje, vypipla a to je vdaka...

victory1
10. únor 2014

@zara0201 ..no, sa osamostatnuje.... 😀

cairka
10. únor 2014

Dnes pri chystaní sa z domu :
Dia : "Maminka, ty už si?"
ja : "Tak ja nerozprávam a robím, nie ako niekto"
: Dia ."A kto??? " 😕 No asi suseda som myslela 😠 😅 😀

hancazivocich
10. únor 2014

Kristýnka se zmatlala od kečupu. Posílám ji do koupelny a za chvíli přijde, mokrý vlasy a nahá.. A říká - maminko, kdybys náhodou hledala tričko, tak je v umývadle, trošku mi ucákla voda..

hancazivocich
10. únor 2014

Maminko, trošku mě bolí bříško, ale dořešíme to spolu, až se napapám, jo?

hancazivocich
10. únor 2014

Tak jak se ti líbilo judo? Odpo :,,Super, dneska jsme se škrtili" 😲 😅

zara0201
10. únor 2014

Snažila som sa synovi vysvetliť rozdiel medzi veľkým a malým psom. Pýtam sa: Vieš ako sa povie malý psík? A malý odpovedá: Havinko. Správne. A vieš ako sa povie veľký psík? A malý na to: Jerry.
(Tak sa volá náš pes, máme mini jorkšíra)

somjankad
10. únor 2014

maminka, daj mi pusu na moju pusu, lebo ja chcem byt chora ako ty-aby som mala dlhsiu marodku-a nato syn ,z ktoreho pohara si pila caj aj ja chcem marodku...

victory1
11. únor 2014

@somjankad Vidiet, ze tvoje deti sa kazdy den tesia do skoly.... 😀

monikabr
11. únor 2014

moblidbička: ja:anjel bozi strzca moj,...
dcera:...tebe koška a mne loj

somjankad
11. únor 2014

@victory1 oni sa nestazuju ,idu do skoly vpohode,ale doma je doma...

coffea
11. únor 2014

Dva a pol rocny syn sa blaznili s tatinom v posteli. Muz krici na maleho spapam ta. A maly mu na to krici spat, nespapas lebo som tvudy (tvrdy).

zizala79
11. únor 2014

Moje dítě mě právě důkladně rozesmálo. Koukají se s tatínkem na fotky, jsme tam dítě a já, loni v zimě, jedeme na saních a dítě: hašiš nonna 😀 jakože na saních u babičky 😀

h2
11. únor 2014

Syn sa hral s tatinom s hasičským autíčkom, nevidela som na nich, ale počula som. Malý hovoril tatovi: "Tatinko! Ty si nešikovný! Tu máš, hraj sa radšej s týmto!" A dal mu látkovú loptu. 😖 😀