"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

lussy23
23. zář 2010

@monikka22 - podarené.

lussy23
23. zář 2010

@viveca - chytrý chlapec. Juj, dlho m itrvalo, než som to pochopila. 🙂

spika
23. zář 2010

Moju najstaršiu dcérku, keď mala okolo 4 rokov, jedno obdobie veľmi zaujímali prezervatívy. Pozorne sledovala, ako je to s tými krabičkami, večne sa vypytovala, na čo to je......a keď som sa vykrúcala, strapňovala ma - hlavne pri pokladni v obchode, kde boli krabičky vyložené......"mami, prečo je táto krabička večer vždy plná a ráno prázdna?" alebo "mami, toto kúp, už sa nám to minulo!" 🙂 ......až som to raz nevydržala a začala som poučenie: "Poviem ti, na čo to je, ale musíš mi sľúbiť, že to potom už nebudeš spomínať.....vieš, je to taká intímna vec, o ktorej sa na verejnosti nehovorí"....a pod. a vec som jej pekne vysvetlila, ako je to len možné 4-ročnému dieťaťu....Malá zamyslene odišla, chvíľu sa hrala a zachvíľu prišla za mnou: "Mami, ešte mi ukážte, ako sa s tým pracuje a už vám dám pokoj!"

neumisa
23. zář 2010

@spika 😀 😀 😀 😀 A? Ukázali jste? 😀 😀 😀

nemue
23. zář 2010

@spika 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pifina
23. zář 2010

@spika 😀 😀 😀

asemilka
23. zář 2010

@spika 😀

mirka7582
23. zář 2010

Boze zienky umieram od smiechu uz som sa davno tak nenasmiala 😀

janus32
23. zář 2010

@spika 😀 😀 😀

trdielko149
23. zář 2010

@spika juuuuj ale som nasmiala 😀 😀

dusanab
23. zář 2010

@spika uz vie ako sa s tym pracuje? 😀 😀 😀 😀
Nieco podobne sa stalo aj u nas, brat (netusim kolko mohol mat vtedy rokov) sa pytal otca ako muz oplodni zenu. Oco na to "mudro" odpovedal: ked budes vacsi tak ti ukazem 😀 😀

suzik77
23. zář 2010

@dusanab 😀 😀 😀 a ukazal? 😀 😀 😀

dusanab
23. zář 2010

@suzik77 no to neviem ale brat ma medzicasom dve dcery tak uz urcite zistil ako na to 😀

suzik77
23. zář 2010

@dusanab sikovny chlapec 😎 😀 asi mu to teda otec ukazal

lucisa
23. zář 2010

@spika moc pěkné, dnes jsou ty děti taky dost ofrklé a mají hlášky. Než jsem čekala třetí mimčo, holky pořád otravovaly, že chtějí miminko a kdy ho budeme mít a tak.
A jednou ta starší v pokojíčku říkala mladší: Pojď jdem se pomazlit, ať už máme to mimčo, mamce a taťkovi to nějak dlouho trvá. A mladší se zamyslela a říká: Já bych nejdřív raději oslíka, myslíš, že to půjde? 😀

A pak ta mladší jednou v úplně jiný den bafla na manžu s tím, jestli už má spermijky na to miminko, že ve sklepě je vajíček plno. A kdyby neměl, že můžem sjet do Polska nějaké spermijky koupit (bydlíme hned u hranic a občas tam jezdíme na nákupy).

A moje mamka nám pak nadala za moc volnou americkou výchovu, když mají holky takové řeči...... 😀

lucisa
23. zář 2010

A tenhle týden ta nejstarší sledovala večer zprávy a bylo tam něco o sexu, snad že chtějí zákonem posunout hranici či co, moc jsem to nesledovala, lítala jsem po bytě a měla dost práce. A najednou mi Noemi říká: Ty, mami, předtsav si, oni v telce chtějí, aby děcka už od 16 sexovali! Úplně jsem se zastavila na místě av šoku na ni hleděla. Pak se opatrně zeptala: A ty víš, co to je sexovali? Prý jo, chtějí už v 16 rodit děti. tak jsem si oddechla, myslím ale, že ne nadlouho 😕

benne
23. zář 2010

@lucisa super hlášky, aj ja mám obavu, ked vysvetlujem malej niečo ošemetné, že mi to na verejnosti spočíta 😉 Ked som bola tehu, išli sme po ulici do obchodu a ona na mna, že tiež ma v brušku bábätko. Už predtým som jej povedala, že na to musí mať aj manžela, tak som sa jej pýtala, že ako má v brušku bábo a kde má manžela a ona že: "v anglicku" 😲 (nikto známy tam ocka nemá)

dusanab
23. zář 2010

@suzik77 zeby? 😉 druheho brata zas zaujimal opak - ako sa to robi ked nechces dieta 😉 😀

lucisa
23. zář 2010

@dusanab velmi zodpovědné 😀 😀 😀 😀

lucisa
23. zář 2010

Stejně mám obavy, že mě zanedlouho čeká osvětová přednáška o sexu. párkrát té starší už hlavou jela otázka, jak se k sobě spermie a vajíčko dostanou..... 😨

janusa127
24. zář 2010

@spika
@lucisa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lussy23
24. zář 2010

Tie deti sú skvelé.

hejdita
24. zář 2010

so syncekom ideme po meste a on isel odtrhnut pupavu a tak hovori pampeliska a zrazu uvidi dalsiu kvetinku a hovori pampeliska a ja mu nato ze to nieje pupava ale ze je to sedmikraska a on zopakoval po svojom a hovori .... kraska 🙂

nadhera
25. zář 2010

Vynaliezavost nepozna hraníc:

Simko, preco si nesiel pred spanim cez obed v skolke na zachod a popiskal si sa do postielky ?
Mamka, opravuju nam zachody a nemame kde pišat.

Samozrejme, ze nic im neopravovali,len sa mu nechcelo dojst na wecko.

lussy23
26. zář 2010

@nadhera - tie deti sú ale prefikané. už sa teším na vlastné.

berenika39
26. zář 2010

nedávno petr seděl u dupla a z té hromady kostek chtěl něco podat, tak pištěl mámo to, to, to....tak mu říkám, pověz mi co chceš, a já ti to podám. řekni CO....
a on na celé kolo: COOO COOOO.....

radushka
26. zář 2010

Holky fakt super téma 🙂
Moje 4 letá neteř na oslavách - míchám guláš a asi před 10 min dostal oslavenec dort -
Hanička:Já ani nevím, jak chutná ten guláš...
já: a chceš nalít?
Hanička: já ani nevím, jak chutná ten guláš
já: no a tak chceš???
Hanička: já ani nevím jak chutná ten dort...
Potvora malá, chtěla dort a kamuflovala to gulášem 😀

vejula
26. zář 2010

@monikka22 jeeej to je krasne ja by som chcela aby mi to niekedy moj manžel takto pekne povedal 😵

vejula
26. zář 2010

@spika
@dusanab
@lucisa 😀 😀 😀 jaaaj som sa zasmiala 😀 😀

zuzul1310
26. zář 2010

Je až neuveriteľné aké sú už malé decká vynaliezavé a prešpekulované. Syn (23 mesiacov) má novú mániu vláčik tomáš , máme vláčiky aj koľajnice a naozaj ho to baví. dnes bol ale dosť rozbláznený a tak rozobral celé koľajnice a pohádzal ich na zem. Dohovárala som mu, že ak sa nebude s hračkami hrať pekne, tak ich zoberiem a žiadne nové nedostane. Krpec pozrie na mňa a povie "Maminka kúpime žltý vláčik Molly." Odpoveď "Nie nekúpime, pretože si sa k hračkám správal škaredo" Drobec išiel za starým otcom (mojim otcom), spravil naňho psie oči a povedal "Starý otec , kúpime vláčik Molly?" Môj otec "Samozrejme chrobáčik, pre ten tvoj smutný pohľad kúpime čo len budeš chcieť"