"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

majatob
1. zář 2011

@lucisa no jo, jeho kritickemu zraku nic neunikne 😀 😀 😀

majatob
1. zář 2011

Byli jsme se registrovat do mistni knihovny a Tobika se okamzite ujala holcicka asi o dve hlavy vyssi nez on a strasne ochotne mu ukazovala vsechny knizky pro deti...on stal v koutku jak oukropecek a pak ji rika: "Viš, já su z tebe stlašne nelvózní!"

bubelko
4. zář 2011

rozhovor s mojim 4-rocnym synom dnes pocas varenia: (pred tym skladal lego s babkou a babke to moc neslo)
S> mami, ani ty si nevedela postavit poziarnika, tato nevedel bager. no co si ja s vami pocnem
J> no nic, uz len vymenit za lepsich.
S> to sa neda mami, vymenit vas za lepsich. ja chcem kaja (tata) a teba
J> tak si musis teda poradit s nami
S> no ved ja uz si s vami poladim...

danielik79
4. zář 2011

Pridám aj ja...malá má detskú kuchynku a hrala sa s nou a zrazu prišla za mnou že našla prsteň v gebuli ....ja že kde... a doniesla mi detský pekáčik že mama pozri gebula 😀

kvojtanikova
4. zář 2011

my sme zase mali vcera zabavnu veceru.... po "nechutivom masle", ktore som tu uz pisala, mi vcera po tom, ako som mu na veceru ponukla zemlu so sunkou, zahlasil pre zmenu, ze: "nechcem na veceru zemlicku, ja na zemle drzim dietu, ja by som si dal jogurt!!!!

aela
4. zář 2011

ja som si teraz spomenula na tiez jednu prihodu pri veceri so starsou dcerou @kvojtanikova od mala pytala na veceru varu a raz som nemala navarene, tak som jej dala sunkovy rozok a pytala sa ci nema teplu vecer, tak som jej rozok strcila do mikrovlnky a spokojne zjedla, ale odvtedy uz by sa rozkom nedala opit 😀

majatob
4. zář 2011

T: maminko, kdo vsechno vystupuje v cirkuse?
Ja: noooo, akrobati, hadi zena, krasojezdkyne, krotitele selem, klauni, provazochodci,.....
T: a vis koho jsi zapomnela??? (chvile napjateho ticha) ....no preceeee.... CIRKUSAKY!!!

lucisa
5. zář 2011

@majatob 😀 😀 😀 😀 nooo, jaks to mohla zapomenout, taková důležitá a jasná věc!!! Mami, mami, aby ti to připomínalo 3leté dítě!!! 😀 😀 😀 😀

maminuska
5. zář 2011

Poobedňajší spánok môjho exmanžela, syn ako dvaapolročný vyliezol na neho s malým ( ale skutočným) kladívkom . a vraví šušlavým hlasom : Oto môšem?
Bývalý manžel ešte rozdriemaný sa mu nechcelo otovrit oči a vraví : Môžeš Andrejko , môžeš.
Bola som v kuchyni keď som začula ujúkanie od bolesti .
Syn ho praštil kladivom rovno medzi oči 😀, však mu povedal že môžeš 😀, dva dni chodil s hrčou na čele ako hrom , Andrej si ešte aj klinec nachystal , ale najprv chcel vyskúšať tvrdost materiálu. 😀

cairka
5. zář 2011

Malá dnes v škôlke zistila, že jedna p. učiteľka ostala v strednej triede a nešla s nimi ďalej. Stretli ju niekde na chodbe a poobede mi malá líči: "Mami, a pani učiteľka Simonka povedala, že NÁM chýba" 😀 😀 😀 (samozrejme im povedala, že oni jej 😀)

A dnes pri večeri menšia začla zúfalo plakať, že bolí... (má reflux ) , ukázala mi kde a ja vravím Vaneske, že asi ju páli záha, preto plače. Asi za 5 minút mi Vaneska hovorí, držiac sa za vrch hrudníka "mami, aj mňa páli záha, skús akú ju mám horúcu" 😅 😀 😀

maminuska
5. zář 2011

táák dnes som sa zasmialáááá :
Pubiš Andrej prišiel zo školy z prvého dňa v škole,práskol tašku a poď ho do ľadničky
Počuj ty si nemal obed ? 😠
Neviem 🙂
Tak bol si na obede alebo nie ? 😠
Bôôôôôže mami kto si to má pamätať, asi som bol 🙂 - hodina po obede a on si nepamätá
A čo ste mali ked tak sliediš v ľadničke ? 😠
Neviem 🙂
Mami a vieš že mi dlžíš 1,50 EUR ked som minulý týždeň v pondelok od pol štvrtej do šiestej strážil Romanu, aby si si nemyslela že ma odžubeš, to si pamätám a ešte si mi slubila že ked už neviem čo urobím tak dostanem o pol hodinu na facebooku viac.

Ja len žasnem akú selektivnu pamäť má to moje dieťa 😀

lucisa
6. zář 2011

@maminuska njn, dnešní chůvy nejsou levné, a co je doma, to se počítá (ze synova pohledu samozřejmě) 😀 😀 😀 😀

maminuska
6. zář 2011

@lucisa mne je len ohromne smeiešne že si akoženepamätá či bol vôbec na obede a čo mal , ale to že mu dlžím prachy a presne aj za čo , tak to si pamätá úúúžasne 😀

berenika39
6. zář 2011

@maminuska výborný!!!!!!

lussy23
6. zář 2011

@maminuska - kde je smalík so zdvihnutými palcami? použila by som. 🙂

danielik79
6. zář 2011

@maminuska 😅 😵 😵 😵

majatob
8. zář 2011

T. nakreslil "pirata" a hrde mi ukazoval svuj vytvor:
"Vis, mami, tady ma lebku s hnatama, tady oko, ruce, nohy a tady....dloooouhyho pindoura!" 😀

atiatko
8. zář 2011

Náš 5-ročný synček Peťulko je už predškolákom, a vždy keď príde zo škôlky rozprávame sa o tom čo bolo nové v škôlke. Včera mi hovorí: "Vieš maminka dnes mi bolo za vami s ockom trošku smutno ale som už veľký predškolák tak som neplakal 🙂 . Ale Ivka (spolužiačka) veľmi plakala za ockom. ☹ " A ja na to: "Peťuško tak si ju mal trošku utešiť, povedať jej, že Ty neplačeš...." a Peťuško: "Maminka, ale ja som Ivku neutešoval, ona išla do kútika v triede a tam sa sama utešovala ...." 🙂 🙂 🙂

ivett1
8. zář 2011

Včera nám na rodičku pani učiteľka hovorila, že mali takú diskusiu na tému: "Prečo chodím do škôlky..." a detičky - predškoláci mali reagovať...väčšinou to bolo v štýle: "...lebo moji rodičia chodia do práce"... alebo "...aby som sa niečo naučila"...a pod.... až do chvíle, kým jeden výmyselník nezahlásil..."aby sa ma naši zbavili!..." 😅 ....no a po tejto hláške sa to zvrhlo a diskusia nabrala veľmi rýchly spád, lebo všetci jeden cez druhého začali vykrikovať to isté...

lucisa
8. zář 2011

@ivett1 nějak vás prokoukli 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ivett1
8. zář 2011

V utorok večer som išla čítať mojim detičkám rozprávku na dobrú noc a Števko mi priniesol "Rozprávky uja Klobásu".
Otvoril knižku a pýta sa: "Mami, prečo je ten ujo na obrázku zelený?"
Ja: "Neviem, povedz mi Ty."
Števko: " Lebo letí a je mu zle, tak musí ísť potom grckať...Pozri, takto...blé, blé ..." a potom už len utekal do rohu a predviedol názornú ukážku t.j. "akože" je ten ujo a "akože" grcká" ....

ivett1
8. zář 2011

@lucisa ...pred tými našimi deťmi, človek nič neutají 😀

cobhan
9. zář 2011

manzelov synator (7r) na dovolenke zahlasil, ze uz nechce jest, lebo je naplneny. Odvtedy sa to ujalo a pouzivalo celu dovolenku. Rovnako ako novotvar krabovia, na ktorych sa pytal tak 20x denne. A dcerka (9r) zase zahlasila, ze maly bol pred nastupom do skoly u psychologa a ze ten povedal, ze ( a tam sa zasekla a asi minutu rozmyslala)..ze..no, ze ma v hlave bordel 🙂

atiatko
9. zář 2011

.... náš 5-ročný synček bol dnes v škôlke, a keď prišiel s ockom domov prvé bolo: "Maminka, vieš čo sme mali na olovrant? Včelie hniezda a bol som na dupľu!" 🙂 boli to ale osie hniezda 😀 .... zlatý a roztomilý je ten náš synček 😉

kvojtanikova
9. zář 2011

Matej v poslednej dobe casto hovori "Preboha", snazim sa ho to odnaucit a povedala som mu, ze nema hovorit meno Bozie nadarmo, lebo ze potom sa Pan Boh hneva. Dnes sa staremu podarilo tiez povedat "preboha" a maly na to: "Tatiiii, ved vies ze nesmie hovorit PÁNBOŽIE meno nadarmo!!!"

danielik79
10. zář 2011

@kvojtanikova 😀 😀 to mi pripomína ako náš malý tak zrušil učitelku v škôlke ked mal 4roky

giselka
11. zář 2011

Pětiletý synovec si hrál s MM na silniční kontrolu
MM: "Pane řidiči, tady vám ten blatník trochu kvete"
Synovec: "Jistě. Chcete kytičku?" 😀

nadhera
11. zář 2011

Vcera vecer sa obliekam - chystam sa do prace a uz len dat podprdu a triko. Do spalne pridu mysicky a pozeraju na podprdu,starsi zahlasi - mamka,to je na didusky,vsak? Mas ich velke. Ale tak to ma byt. 😀 😀 😀

Podotykam,ze ich mam male a preto nosim pushupky. A ked dam este dole posledne poporodne kila ,tak uz mi tam vela neostane. 😉

andrejka1974
11. zář 2011

akurat som si spomenula ked mal syn asi 1 a pol roka isli sme do obchodu a ja sa ho pytam co kupime a on na cely obchod pivooooooooooo tato ho pil vyzerala som ako alkoholik minule sme isli s dcerkou von ona na odrazadle a tato zacal tahat auticko ona hned na tata ne musel jej dat auticko a pytam sa jej a kto pojde na odrazadle a ona mama muz sa neudrzal od smiechu uz si ma predstavoval na tom odrazadle

andrejka1974
11. zář 2011

teraz som si spomenula na prihodu co mi vravela mama mala som asi 5 rokov a isli sme cez vianoce pozriet betlehem do kostola inac do kostola sme nechodili boli sme neveriaci a ako tak tam ideme ja sa pozriem okolo seba a na cely kostol zahlasim mama tie tety tu klacia pretoze nepocuvali doma vsak odvtedy sme tam uz neboli