"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

yukki
5. pro 2013

Máňa (4-zajtra 5) sedí doma na hajzlíku a deklamuje "..počkaj muž môj, či nevidíš, že tá mladá žena čaká dieťa? A je veľmi, veľmi unavená?!....."atď, celý vianočný program za všetky deti z ich triedy a ešte si pred tým aj povie: A teraz Miška:"..."....a Kristián:"..." A Mia:...... 😝

edulkobaby
6. pro 2013

@ketrinka17 Moja mala ma 11,5 mesiaca a ked je povieme: Povedz tata, vzdy zahlasi: Koko.
Bojime sa, co povie, ked sa nauci t. 😀

mima551
6. pro 2013

manzelik: A na co pijes ten caj pre dojace matky? 🙂

mimisami
6. pro 2013

po večernom šteklení a bláznení s mojími deťmi sa môj 3-ročný syn postavil a citujem: " Poďme sa ešte svrbiť " 🙂

nena236
6. pro 2013

Ked nechcem nieco mojmu pampusikovi dovolit, tak na mna krici...Ja nebudem Tvoja mama! No veru nebudes, zlaticko 😉

yukki
6. pro 2013

Dnes sme cestou v aute spievali...aj nejaké te ľudovky padli, dali sme A na hure, tam je "na frasa mi na frasa mi takoho frajira...." a obe naraz zo zadu "na aké prasa? prečo na prasa?"

evaviki
6. pro 2013

@mimisami ja som ako decko bratovi rekla "nesvrb ma".. 😀 ma steklil..

akrim1311
7. pro 2013

@victory1 tak to je ešte šikula 😉 kamarátkin manžel tiež dostal pokyn,aby upiekol zemiaky v rúre.Ona nebola doma a keď prišla,zistila,že zemiaky mali solárko 😀 zapol tam len svetlo a zabudol na stupne+všetko ostatné 😀 😀 😀

bosacka
7. pro 2013

dcera (2,5r) Ja teraz nepocujem, lebo mam na vonok okuliare 😎

martija
7. pro 2013

Hovorim mojmu 2 r. synovi - Spi uz!!! odpoved: Nebudem spit!!!

luba41
7. pro 2013

dcéra /3r./ pozerala na TV a dávali zblízka záber tvárí ľudí a malá sa zrazu pýta: "Na čo majú všetci nosy?" Som ju chcela akože usmerniť, nech sama na to príde, tak sa jej pýtam: "A ty máš na čo nos?"odpoved: "Na šušne." 🙂

luba41
8. pro 2013

Drvivá väčšina rodín má doma na Vianoce vianočný stromček, len my máme vianočný ozdobník /podla 3ročnej/ 🙂

masinka
8. pro 2013

robila som avokadovu natierku a potom mi Dia hovori : mami, ja som sa zachutila do avokada

masinka
8. pro 2013

isli sme v aute a vedla nas zastala cisterna Rajo s mliekom a na nej bolo tusim Varga - Levice. Tak hovorim ze "aha, vezu mliecko z Levic, budu robit v Raji jogurty".... a Dianka na to ze "mami, to fakt, mlieko od leva?"

mima1722
8. pro 2013

moja 4 rocna dcera pred spanim raz povedala: " Chcela by som uz chcela frajera" .. a ja na to: "A na co by ti bol?" ... jej odpoved ma mierne zaskocila: " Aby som sa snim mohla bozkavat ... !!!" 😀 vtedy som nevedela ci sa mam smiat alebo co robit 😲 alebo raz ked sme obalovali mäsko v struhanke tak mi pomahala a potom neskor mi hovori :" Mamiii ,budeme aj nabuduce obalovat mäsko v rezanke?" 😀 😀 radost s tymi detmi

dendy1
8. pro 2013

položím dnes na obed pred malú tanier a ona kričí: maminkááá ja chcem to ZAPNUTÉ !!!! Chvíľu mi trvalo kým som pochopila, a výsledok ? dala som jej na tanier mäsko nakrájané na kúsky a ona chcela celý kus - plátok 😀 😀 !!!

h2
8. pro 2013

Väčšinou vždy viem, o čom môj 2-ročný syn hovorí, aj keď ostatným unikajú súvislosti, ale niekedy aj mňa odrovná úplne nezrozumiteľnou vetou, ako napríklad dnes, keď sa ma v aute z ničoho nič opýtal: "Maminka, kde je tá stopka, čo pohľadal ten tiger?" ??? Teda, fakt som netušila a stále netuším, o čom to bolo.

hexena
8. pro 2013

ked niekam ideme a ponahlame sa, tak kym zamykam dvere prosim synov nech stlacia zatial vytah...
minule prosim mensieho - Marecek zavolaj vytah!
on sa postavi k vytahu a krici do strbiny - "Haloooo vytah! 😀 😀

to je nas taky maly šašo

este zopar jeho perliciek (nestiham ani zaqpisovat 😅 ):

- Mamiii ja som dal konikovi dole OPASOK (myslel sedlo)
- dopapal obed a krici Mamiiii pod ma utriet ja som MASTENY (myslel mastny)
- Mamiiii ja nechcem jest tu SUPKU!!! (myslel korku z chlebika)
- pupok vola pipik 😅

a dnesna perlicka - na mikulasa dostal Milku Oreo - pozera sa na obal a ja ho chcem vyskusat ci si pamata este tie cierne kesiky a reklamu na ne - pytam sa . aka je to cokoladka? a on spravne - "OMLIEKUJEŠOVÁ"
😀 😀 😀

dendy1
8. pro 2013

@h2 ja som takto pol dňa hľadala s dcérou DILOVAČKU. Maminka, požičiaš mi tú dilovačku ??? a psie oči na mňa vyvalila 🙂 a ja som za toho pána nevedela čo chce ! No nakoniec som ju zobrala na ruky a hľadali sme. A aj sme našli - hore v skrinke : kaukulačku !! 😀

alecka
8. pro 2013

minuly tyzden napadol sneh, ale aj zmizol, ostali len take fliacky a moja 2,5 rocna dcerka volala moju mamku k oknu: pod sa pozriet aky zdochnuty sneh!

h2
8. pro 2013

@edulkobaby 😀 KokoTata 😀

hexena
8. pro 2013

este jedna mikulasska basnicka od nasho polepetka:

Povedz mi Mikulas co v tom vreci mas?
Ja mam v tomto vreci, same dobre deti... 😀 😀 😀

(chudence 😀)

h2
8. pro 2013

@hexena Keď sme pri tých básničkách, tak môj má takúto "skrátenú verziu" pesničky Pec nám spadla:
"Pec nám spadla, pec nám spadla,
ktože nám ju opraví?
Zavoláme kominára
a už je to hotovo."
Nuž, logiku to má, tak načo toľko vysvetľovania okolo. 😀

hexena
8. pro 2013

mam od malicka taky zlozvyk, ze ked sa na nieco sustredim tak si "pomaham jazykom" (olizujem si pery)
minule to bolo ked som malemu obuvala cizmy - a on sa na mna diva takym pohladom v style, ze ma prichytil pri niecom zlom a zacne poucovat - "Maminkaaaa ale olizuje sa len zmrzlinka!...neolizuj sa!"

dendy1
9. pro 2013

mamiii aj ja by som chcela takú VÝCHODKU ! ...?? pozriem na ňu a ukazuje mi v knižke hradnú bránu! 😀

dendy1
9. pro 2013

mamíí ZAMAŠLIČKUJ mi to 😀 = zaviaž tú šnúrku na mašličku 🙂

romcovaklarka
9. pro 2013

Ukazujeme si v knížce zvířátka a já říkám třeba: "Tohle je jezevec", a Sam (2,5) se na mě podívá a přísným hlasem důrazně povídá: "A ten se NEPAPÁ!!!"

littlejane
9. pro 2013

@romcovaklarka - tak jasně, jezevec se nepapá, to má pravdu 😀 😀 😀 😀 😀

victory1
9. pro 2013

@dendy1 aj moja dcera si vymyslala, vytvarala na vsetko vlastne slova. Cukrik bol "kama" a voda bola "abo". No ani v naznakoch sa to nepodobalo....Len raz za mnou prisla do kuchyne a pytala si kamaabo...a tak som jej dala cukrik a krutila hlavou, podala som jej vodu, odpila si, a zas krutila hlavou a kamaabo mlela a mlela. Potom uz malo chuda nervy, lebo mamka bola pribrzdena a nechapala...
Asi po hodine ma osvietilo, ze chce vlastne sladku vodu! Spravila som jej vodu s malinovym sirupom a konecne ma po kuchyni sprevadzal stastny dcerkin usmev. 😉

alecka
9. pro 2013

moja starsia, mohla mat 2-3 roky, chcela rozprestriet dazdnik, tak mi povedala rozkroc mi ten dazdnik! 😀 😀 😀