"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

minaz
30. črc 2013

keď naša malá 2-ročná papula neposlúcha a nepočúva čo jej hovoríme tatko na ňu kričí "si hluchá?!?"....no a malinká keď bola u babky chcela aby jej zapla kolo (DVD). Samozrejme babka nešla hneď a malinká z vedlajšej miestnosti na ňu kričí "babka si hluchá?!?" 🙂

ivia123
30. črc 2013

na zahrade mame male mačiatko.Som zuriva keď vidim dcerku naťahovať to mača.Už boli rôzne tresty/musela sedieť na stoličke,dostala na zadok/,dnes som jej hrozila rukou a ona prišla ku mne a povedala mi.Maminka,ale veď ja rozumiem. 🙂

ruzicka383
30. črc 2013

este som si spomenula, od malicka som synovi hovorila o drogach,ake su zle, co spravia z ludi, a ked sme sli do skolky, zrazu som si spomenula a nahlas povedala ,,neviem ci som zamkla byt,, a syn nato zareagoval ,,a preco? lebo by tam nasli drogy?,, 😀 😀 😀

miriatko
30. črc 2013

naša malá 3 ročná, do dvoch rokoch skoro nič nepovedala, teraz ma z nej bolí hlava. Včera prišla ku mne a hovorí, "mami, mna bolí nožička, ja na to: čo sa stalo? ona: mám otlak na nožičke. ja na to : a kde maš ten otlak? ona : však tu dolu, nevidiš, predsa na parapete /päte/ 🙂
alebo dnes bola protivná a hodila po mne hračku, lebo som jej nedovolila skákať po gauči. Capla som jej po zadku, za chvilu išla okolo mna po kuchyni, mrnčala a sama pre seba si hovorí " je toto už možné, či už toto neskončí to bitie ked neposlúchnem" , no ja som mala dosť, hlavne že ona bije nás 😀 😀 😀

marissenka
30. črc 2013

maly mal asi 4 mesiace,vybrali sme sa do obchodaku-vycancani.pomaly vsetci sa za nami obzerali.ja maleho na rukach,a chodili sme tam hodnu chvilu ,az vydeme von a ja cely chrbat osableny 😀

lenoc
30. črc 2013

Jeme melón, malý nemá rád zrnká. Pýta sa ma : Načo DÁVAJÚ do melónu zrnká? 😀 Keď som mu vysvetlila, na čo tie zrnká sú a že ich tam nikto nedáva atď., aj tak sa mu to nepozdávalo a pýtal sa, prečo ich teda v obchode nevyberú a potom gól - prečo som radšej nekúpila taký melón, že "melón a zrnká samotné v sáčku." On taký vraj v Kauflande videl.

fraufrt
30. črc 2013

Manzela dnes na slnku "trochu" viac opalilo, dcerka mu hovori:"tata, nakremuj sa, lebo ma popalis"

ruzicka383
31. črc 2013

maly mohol mat tri roky, sedel v elektricke nafucany,ruky prekrizene v lone,pusa nadurdena, tak sa pytam co mu je a on, Dadi/moja sestra/ uz neverim. A ja, ze preco? A on, lebo povedala,ze ked si budem verit, tak to dosiahnem a ja som si veril,ze budem velky a nie som 😀 😀 😀

ruzicka383
31. črc 2013

alebo este si pamatam, po svokre chcel chlebik, dlho nic, tak mi povedal, aby som mu ho urobila ja.babka to pocula a hovori, uz ti idem urobit a on nato,radsej mamka, lebo kym sa ty vykotis 😀 😀 😀

ichbinich
31. črc 2013

Boli sme v sobotu v meste na zmrzlinu. Okolo siel jeden, co bol podla vsetkeho poriadne opity, mozno aj zdrogovany. Manzel hovori, ze ci je spity alebo nadrogovany. Ja hovorim, to bol asi alkohol, podla toho, ako sa motal. Syn (3,5) nato: kde je ten alkohol? 😀
Tak sme mu vysvetlili, ze alkohol je napr. aj vo vine a pive, ze je iba pre dospelych, a ked si niekto da poharik vina, tak je to v poriadku, ale ked niekdo vypije naraz vela alkoholu, tak ani nevie poriadne chodit...
Potom sme boli na tej istej zmrzline este v pondelok, iba ja so synom a dcerou. A on zrazu, kde je ten alkohol? 😀

ichbinich
31. črc 2013

Syna (3,5) pohaname rano, aby sa siel uz obut, lebo je cas ist do jasli. On si sedi v klude na zemi a drzi svojho plysoveho macka lezmo. Ked mu vravime pod uz, on na to, ze musi pockat, ze macko sa musi este napit... On ho kojil.. 😀 <3
(odkukal odo mna, ja kojim dceru, a tiez mu vravim, ze nech pocka, ze sa Stella najprv musi napit 😉)

dulkagabulka
31. črc 2013

bola u nás na návšteve moja mama s bratovými deťmi (3,5 a 2,5 roka)...chcela som mame ukázať moje nové šaty, ale boli špinavé...vyhadzovala som veci z prádelného koša (ako na potvoru boli až uplne naspodku) ....hned som robila kôpky, takže rozhádzaná celá kúpelka...malá stála pri mne a hovorí mi úplne vážne?: " Tvoja mama ta bude hrešiť"

a malý sa zase hned po príchode k mame jej pýtal : " Kde máte kút?"-lebo doma chodí za trest do kúta..Moja mama, že u nás nemáme..

priniesol mojej mame mušlu z obyvačky a vraví: " Tu chýba baterka" 😀

salomee
31. črc 2013

@lenoc 😀 😀 Tak to je dobré. Ale chápu ho, sama je nesnáším a vadí mi tam prostě..s nima si meloun neužiju🙂.
Tak až syn takový meloun vynalezne, ráda si ho koupím.

maryem
31. črc 2013

Dnes sme s cerstvo dvojrocnou dcerou stavali vkladacky. Zakazdym sa jej pytam, co to je.. Ona povie-trojuholnik.. kruzok.. ukazem na krizik a pytam sa, co je to.. So samozrejmostou hovori-Jezisko 🙂 Takze-mame novoobjaveny tvar 😀

maryem
31. črc 2013

A este jeden z obdobia Velkej Noci.. Dobre ona pozna zvierata, kohuta, sliepku.. Len nechapem, preco kazdej sliepke a kohutovi, co aj tej ozdobnej, hovorila papagaj.. U babky sa jej pytam, co to je. Ona, ze papagaj. Hovorim, nie, to je sliepocka. Tak co to je? -Papagaj...- NIe, povedz "sliepocka".. -sliepocka. Tak co je toto? -Papagaj! 🙂 Babke beha po dvore asi 10 papagajov 🙂

onlika
31. črc 2013

neda mi dnes nenapisat. Jazdi u nas auto, ktore vozi mlieko a rozhlasuje: "mleko, cerstve mleko, mleko z farmy cz." Dnes cestou do skolky bolo na chodniku zas raz nalozene od nejakeho psa a moj syn celu cestu do skolky hlasi: "h...o, cerstve h...o, h...o z farmy cz." No mala som dost, hlavne mu vysvetlovat, ze uz naozaj staci a ma prestat. Mladsia samozrejme neostala pozadu a k hlaseniu oznamu sa pridala.

dana_l
31. črc 2013

@salomee @lenoc tuna kupite melon bez zrniek - teda zrnka su ale take akoby prazdne, biele takze to detom nevadi. zjedia vsetko. ked som nahodou kupila so zrnkami tak som ich musela vyberat aby zjedli. lebo oni to nepoznali co to je.

lenoc
31. črc 2013

@salomee @dana_l ani ja nemam moc rada zrnka (pravdupovediac, ked ich je uz moc, tak ich bud dopredu vyskrabkam alebo potom vypluvam), ale "dojal" ma tou otazkou, naco to tam davaju a potom tym mudrovanim.

dana_l
31. črc 2013

@lenoc no ved deti si velmi rychlo spocitaju - 1+1 a vysledok je "4" 😀

dana_l
31. črc 2013

dnes som omylom povedala dcere ine meno.
a ona - mami, ja som neni sophie, ja som lea.
ja - ano?, a ako to vies ze nie si sophie.
ona - lebo ja mam v mene "L".

no logicke to je 😀
inak su aj vasi manzelia ze ked maju povedat meno niektoreho dietata tak vymenuju vsetky ostatne kym pridu na to spravne 😀 ja budem rozumiet ked sa moj pomyli v dievkach ale ze synove meno ho hned nenapadne az ked vymenuje vsetky dcery, tak to je mi zahada 😀 😀 😀

maryem
1. srp 2013

@dana_l Tak ked ich uz je tolko, asi je to problem vacsi 🙂 Pri 3 to este ustrazim 🙂) U nas to robi problem vacsinou babke, lebo tych vnucat je viac 🙂

ruzicka383
1. srp 2013

@ruzicka383 teraz ma 22 a 190cm 😀 😀 😀

ruzicka383
1. srp 2013

alebo, muz na vianoce zabil kapra, prisli sme k nasim a babka sa pyta, preco si taky smutny? A on, tatko bil kapra a moj muz, ja som ho nebil, ja som ho zabil 😀 😀 😀

littlejane
1. srp 2013

syn leží rozvalenej na gauči a kouká zaujatě na krtečka. já něco řeším s manželem. najednou synátor kárajícím hlasem (aniž by odtrhl oči od televize) hodí směrem k tatínkovi hlášku: "Tome, ty jsi ale drnda" 😀 😀 😀

katche
1. srp 2013

Keď sa nám narodila dcérka, tak sesternicini synovia, 5 a 7, mali dve veľké starosti- ako bude jesť, keď nemá zuby a či sa vie bicyklovať 🙂
mladšieho momentálne stále trápi otázka bicykla a kolobežky, no starší pozrel na malú a skonštatoval- akú má predelenú ruku (malá má rúčky ako uškrtené gumičkou, michelinko náš), vápätí pozrel na svoje a vraví- aha, aj ja mám pozostatky 🙂

luciauk
1. srp 2013

@lenoc až mi slzy tečú od smiechu 😀 😀 😀 pošlem bezkôstkový?

môj syn v poslednom čase vkuse rieši s kým sa ožení, netuším odkiaľ to má. včera mi vraví : Mami, ja sa ožením s Julkou /sestrou/ , ale aj tak teba ľúbim najviac 😀 potom sme šli na plaváreň a tam opaľoval, doslova, plavčíčky. a potom mi prstom ukázal na jednu: Mami, s ním sa ožením, ale už si nepamätám jeho meno 😀

a dnes sedím v aute, faldečky na bruchu pekne naskladané. malý chytí dve z nich: aha aké máš svaly. ja: to nie sú svaly, ale tuk. syn: nie nie, to sú také svaly! no, dobre, nehádam sa, mám super svalnaté brucho 😀

inull5
1. srp 2013

Moja dcéra sa dnes pýtala dedka či bude mať bábätko keď má také veľké brucho... 🙂 a keď si vypýtal pusu tak mu povie: "nedám" a dedo: "prečo?" na to mu malá odpovie: "preto lebo mám drahú pusu". a jej najnovší výraz na manželovu bradu: "Ocino má picháreň

garzonka
2. srp 2013

Natierala som si ruky kremom, obrucku som si dala dole. Pride maly (3,5) ku mne, vezme obrucku a pozera, raz na mna, raz na prsten... a potom sa "konecne rozhodne" - pekne mi ju tak ako kedysi tato nasadi na prst. 🙂
Zlaty bol, vedel co s tym ......taky maly zenich 😵

Synovi som povedala, nech mi napise zoznam co bude potrebovat dokupit do skoly... 😝 😝 😝

cairka
2. srp 2013

@garzonka , a kde také predávajú neporadil? 😀 😀 😀

garzonka
2. srp 2013

@cairka neporadil, vtipalek 😝