"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

renkol
28. lis 2012

@cairka no já mám s malým co dělat aby u animáčka vydržel aspoň ty želvy ninja, tak bud u toho skáče a nebo si dá nohy na sedačku, hlavu dole a dívá se vzhůru nohama. jinak by u toho nevydržel .

renkol
28. lis 2012

Malý bohužel, chodí spávat pozdě, protože když chodil spávat do těch 21 hodiny tak pak vstával kolem 4 se slovy, že už ležel moc dlouho a že už ho to neba, že si chce hrát, takže aby vstával aspoň v těch 6, tak chodí spávat až tak22:30-23:00. Takže si toho perlícího "andílka" užíváma dokonale. 😀
On si i vykládá s učitelkama, když po obědě všichni spí a učitelky si v klidu chtějí vypít kafe. Ale náš malý je nenechá, aby je tak v klidu seděly, on už si je nějak zaměstná. 😀 😀 😀

janina_sun
29. lis 2012

Povídá 6tiletá dcerka mojí kamarádky: "Mami, já mám ve škole obrázky a výtvory ze všech nejhezčí." Kamarádka jí říká: "Aničko, samochvála smrdí" 🙂 a ona na to řekla, "Ale mami já za to nemůžu, že jsem nejlepší" 🙂

není nad to, když má dítě zdravou sebedůvěru !!! :D

renkol
29. lis 2012

@janina_sun tak ví, že se musí pochválit sama, protože to nikdo jiný neudělá. 😎

renkol
29. lis 2012

Po dlouhem přemlouvání syna aby si uklidil aspoň trochu hračky se na mě Luky naštvaně podívá a řekne: "Mami, ty si tak hrozná, já na tebe zavolam zloděje hadřiček a věcí na úklid. a už v životě nebudeme mít čím uklízet."

lucisa
29. lis 2012

10letá dcera si čte:

Mami, co je to ve světnici?
Světnice je vlastně pokoj, místnost.
Ne světnice, nesvětnice.
Co? Nesvětnice, to je nějaká blbost, ukaž mi, co to tam píšou?
(Kouknu a tam NEVĚSTINEC....Hmmm, tak teda to bude... 😕 )
Mami, tak co to je?
Nooo, to je takový dům, kde je plno žen, a chodí tam za nimi chlapi, kteří se s nimi chtějí pomazlit a poňuchňat a pak jim za to zaplatí. (? uff, nebo tak nějak, co jí říct 😕 )

Tohle zaujme její 8letou ségru:
A ti chlapi si tím vydělávají?
Ne, chlapi ne, ty ženy....
To nechápu,.... A mají tam aspoň nějaké jídlo?

Boooožeeee, tyhle debaty miluju, zajímalo by mě, co se jim honí hlavou.....

lucisa
29. lis 2012

A nejmladší si dnes hrála v pokojíčku, když začalo šíleně pršet. Všimla si toho a volá na mě:
Mááámííí, tady pušíííí a mooooc!
Já v obýváku ji na to neodpověděla, tak považovala za důležité mi to říct znovu, přišla do obýváku a zase:
Mááámííí, v pokojíčku pušíííí.....jéééé, tady taky pušííííí

zajímavé, že prší za okny pokojíčku a dokonce i obýváku 😅

ivia123
29. lis 2012

dnes mi dcerka povedala.Maminka vy všetci mi robite taku veľku radosť.Ty ,ocko,Maťko.No ja som bez slov.

ivia123
29. lis 2012

dnes mi mala povedala,pojdem za riaditeľkou do školy a ja,že načo?A ona -vybaviť si miesto.

renkol
29. lis 2012

Náš malý zase řešil s kterou holčinou ze školky se ožení- tak vymyslel že si vezme Anetku a i Klárku, Klárku si vezme proto aby doma uklízela a Anetku proto že se mají rádi (pusinkujou se pod stolem) a s Anetkou budou mít děti a budou je spolu vychovávat.

katche
29. lis 2012

Dialóg pred Veľkou nocou, mama versus sestra:
-Luci, choď kúpiť cviklu
-OK
O 15 minút zvoní mame telefón
-Mami, ale cviklu nemajú, len červenú repu
-...

Dá sa k tomu niečo dodať?

eeffka
29. lis 2012

dnes moja 7,5r dcera, nekonecny prud otazok, rozneho kalibru a ja mam na vsetko odpoved ( som dost scitana a mala som dodnes pocit ze fakt som uz asi citala o vsetkom) ked tu zrazu: Mamiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a akej farby je sloni trus? Co? No hovno mami !
som onemela 😀

renkol
29. lis 2012

@eeffka a zeptala se aspoň v MHD nebo kde bylo aspoň víc lidí? V takové frontě u pokladny to taky stojí za to, odpovídat na otázky těch našich zlatíček. 😀

eeffka
29. lis 2012

@renkol nie v aute ked som soferovala 🙂 heh ale mne dnes islo, mali domacu ze pomenovat obrazky slovami kde budu dvojhlasky ia, ie..... a na obrazku taky hnedy flak a ja ze reku hovIEnko? nie mami zemIAk 😀

renkol
29. lis 2012

@eeffka tak už tě tak tím sloním trusem rozhodila, že pak už jsi nepřemýšlela nad nějakým obrázkem.
no tak syn mezi domácí zvířata ve školce zařadil mravence a myši a slimáky, že to taky viděl na zahradě a zahrada patří k domu, tak to jsou domácí zvířata.

ivia123
29. lis 2012

mala mi hovori.Maminka Emilia nemože isť do školky.A ja ,že prečo?A dcerka mi vravi LEBO TAM IDEM JA. 🙂

renkol
29. lis 2012

@ivia123 no tak přece i ve školce nebude se ségrou 😀 . Náš malý taky ze začátku byl neštastný, že bude se ségrou ve školce. Ale soused, kterýho má malý jako nejlepšího kámoše, tak mu vysvětlil, že to je vlastně výhoda, tak už to neřeší a je mu to jedno. 😀

lucinka2ho
29. lis 2012

Moja dcera ked mala druhe narodeniny,dostala od mojho priatela smyklavku.Ked sa prvy krat smykla zahlasila:Akurat na moju lit!😀

ivia123
29. lis 2012

@renkol Emilia je jej kamaratka ,ktora ju stale bije

renkol
29. lis 2012

@ivia123 no tak to pak je něco jiného.

ivia123
29. lis 2012

mala dneska zapotila,maminka veď choď cvičiť

ivia123
29. lis 2012

u nas doma stale pustene Spievankovo.Ťuki,ťuki,ťukalo,už mi z toho šiši,hlava,ramena ,kolena...Ja doma hovorim ide sa von aspon chviľu ticho.Prideme domov ,vyzuvam malu a ona maminka dame si ťuki,ťuki ,ťukalo?

mirkave
29. lis 2012

🙂 moja dcera,prvacka.vravim jej "nechod po trave,hen je hovno" (akoze psickari,co nezberaju po svojich milacikoch ma vzdy riadne nastvu.tak preto nie hovienko,hlavne nie po taaaakom obrovskom psovi) a simka zacala "H-O-Ň-O dobre som to vyslabikovala?" No reku nie draha.slabikovala dovtedy,pokial sa jej to podarilo a cela stastna,bez hanby na plne kolo na poste " mami,uz som rozlozila hovno!" Taku radost v jej tvari vidim velmi rada,len okolostojaci pozerali akoby neviem,co spravila 😀 a pre zmenu po ceste z posty, bezchybne na prvu supu rozlozila "riť" .tomu sa strasne smiala a ja s nou.ved aj rit je len cast tela na ktorej sedime,nie? 😀

lucisa
30. lis 2012

Vidím, že se tady zase dětičky snažily. přidám ještě jednu z tohoto týdne.
Ve večerních zprávách jela reportáž s gynekologickou tématikou a 8letá dcera se mě zeptala:
- Mami, co to je ten gyn, gyne, gynolog?
- Gynekolog - to je doktor, který se holkám a ženám stará o kačku, aby ji měly zdravou a mohly mít miminka.
- A proč se jim říká tak divně? Kdyby řekli KAČEŘI, tak vím - kačer se stará o kačku!

eeffka
30. lis 2012

este k domacim, pisem s druhackou a ona ze mamiiiii po R je vsade ypsilon!!!
nie nie je!
ale je!
nie je!
je, lebo pani ucitelka pisala ze ryba, rýľ...
a ja ze RIŤ je s i.
sa zamyslela, ze hmmm ok, poviem jej 😀 (potom som jej radsej odporucila rizoto 😀 😀 😀 )

renkol
30. lis 2012

@eeffka Když už jsme u toho y po r, tak náš malý se ptal proč se říká rizoto, když je to z rýže že by to mělo bý rýžoto. A nebo to prý nebude z rýže ale bude to rizikový jíst rizoto, tak proto je po r i. 😀 😀

bronia13
30. lis 2012

u nas sme momentalne vsetci chori tak deti spavali s nami, predvcerom sa Sasenka valala po mne a udierala ma do nosa tak jej vravim "migaj" na svoje miesto, no a citala som si dalej.... iba ked ide von zo spalne... a ja sa jej pytam a ty kde ides a ona na to "ja migaj" - ona este neviem moc dobre rozpravat (ani dorbec) lebo sa ucia 2 jazyky naraz tak tym padom im to trva dlhsie sa naucit "poriadne" a pravopisne jazyky...

moncicak26
30. lis 2012

Když byla ségra malá tak ji mamka poslala do obchodu(byl hned u baráku) pro toaletní papír.Ona se postavila k pokladnám a přes celý obchod zaječela: Dobrý den,máte tady hajzelový papír ??? 😀

kitinka76
30. lis 2012

asi před dvěma lety v létě přišla bouřka, hodně foukal vítr, já běhala po bytě, zavírala okna, vytírala podlahu tam kde už napršelo a brblám si pro sebe "to snad přijde i tornádo nebo co" mladší tehdy asi osmiletá mě slyšela, vykulila oči a začala zoufale vzlykat "všichni tady zahyneme" 😀 😀 😀 asi viděla hodně katastrofických filmů nebo co???? 😀 😀

cervena_vila
30. lis 2012

@ivia123 Na záchodovou desku na krku se volají hasiči 😉 😀 😀 😀