"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

stankapk
12. bře 2014

Staršia dcéra mi bije mladšiu. Keď už si fakt nedá povedať, tak som povedala mladšej aby jej to vrátila, a buchla ju rovnako ako ona, že to má dovolené. Raz jej to teda už vrátila, dobehla za nami s takým výdychom, manžel sa jej pýta: No čo Miška, uľavilo sa Ti keď si ju buchla? A Miška:
Áno, ale ešte ju idem kopnúť!!! 😀 😀 😀

fraufrt
14. bře 2014

Pri ranajkach sme si urobili taky mini kviz, pytala som sa dcerky (3r11m) ako sa vola?, kde byvame?. cislo domu? ako sa volaju rodicia....co robi tata? mala odpovedala:"tata lieci zvierata a hra sa na doktora" 😀 (veterinar)

lucisa
14. bře 2014

Byla jsem v úterý na malý chirurgický zákrok na prstu, měla jsem tam nějakou hrču, tak udělali centimetrový řez, odstranili a dva stehy práci ukončily.
A nejstarší dcera vyzvídala podrobnosti a jestli to bolelo a já, že ne, že mi nejdřív píchli do prstu injekci, aby ten prst....... A dcera dopověděla: Já vím, usmrtili !!!!!!!!!

victory1
15. bře 2014

@lucisa no...a mas mrtvy prst 😀

ivett1
20. bře 2014

Nedávno sme tu mali také dosť veterné počasie a v správach hlásili, že na ceste bol "vyvrátený" strom a autá nemohli prechádzať cez daný úsek...no a reakcia našich detí...:
"To bol určite OBOR....žerie stromy a keď mu nesadnú, tak ich "vyvracia"..." 😀

kuwait
21. bře 2014

Teraz sme v Anglicku a tu je soferovanie na pravej strane a moj muz vcera zasadol za volant zvyknuty jazdit na lavej strane no co ten stvaral 😀 namiesto prevodovky neustale chytal moje koleno a tym sa pokusal ovladat auto 😀

victory1
21. bře 2014

@kuwait ..a mozno sa len tak tvaril, ze sa myli, aby ti to koleno nenapadne mohol chytat.... 😀

dulkagabulka
21. bře 2014

@stankapk 😀 😀 😀

siska53
21. bře 2014

Hrali sme sa na strasidla,vravim,ze strasidla zakliali panacikov a o nieco neskor maly vravi: strasidla zaklietkovali mamu.
potom,zas sme dcerke davali akoze cukriky pre macka,ja som,jej dala akoze lentilky. A maly hned na to: tu mas,ja ti dam stiplave tilky. tak som,mu musela vysvetlit,ze take cukriky sa volaju lentilky.

kuwait
21. bře 2014

@victory1 no on tym mojim kolenom vrtel tak ze zaradoval ako z prevodovkou 😀 mala som cierne nohavice prevodovka tiez cierna taky bol zmateny ze mu to asi splyvalo a dnes to tiez nebola slava jazdil ako by prave dostal vodicak

maca_p
21. bře 2014

dobra ti je ta prilba?
ne, volako ma tlaci...
a kde?
tuto na mozgu 😀
(5 r. pri poziciavani lyziarskeho vystroja) 😉

erzebet2
22. bře 2014

Nasa najnovsia hra je napodobnovanie Jamieho Oliviera, deti varia a ja kukam a smejem sa...
naposledy varili zapekanu vagetu a malej oblubena surovina je cukrova muka a macaci privarok 😀

fraufrt
22. bře 2014

prisli k nam vodari aby opravili potrubie v zemi a dcerka (3r11m) s pyta: "uz prisli ti ujovia podvodnici vykopat vodu?"

kitty88
23. bře 2014

Dcerka sice este nerozprava, resp. ma v repertoari len par slovicok, ale dnes sme mali vtipnu prihodu aj bez slov 🙂 uz davnejsie sa naucila tukat na celo, ze je sisi 😅 byvame pri trati, dnes sme akurat vonku pozerali na vlak a ona si zacala tukat na celo 😀 najprv sme sa cudovali preco, no zistili sme, ze na vine je pesnicka - ide vlacik sisisi 😀 😀 😀 😀 😀

siska53
23. bře 2014

@kitty88 jezis,to mi pripomina,ked,syn tiez este nevedel hovorit a poznal,ze opica sa napodobnuje takym buchanim,po hlave a vzdy,ked sme,sa my velki bavili o pizzi,tak maly si,buchal,po hlavicke. Ved opica a pizza(pica) pre neho bolo to,iste,to "o" prosto prepocul. 🙂

victory1
24. bře 2014

@siska53 Tak to bola Oooooooooooooo..pizza /pica/! 😀 😀 😀

victory1
24. bře 2014

" Mamik a preco si beries dazdnik, ved neprsi."
" Pre kazdy pripad, keby dnes prsat zacalo..."
" No ved pre kazdy pripad, ked zacne prsat, tak zostan v kancelarii, predsa!" ... 😀

..tak teda zostanem... 😀

onlika
24. bře 2014

Viete, co je skuter? To je manzel od motorky 😀 😀 😀. Lebo ved vypada skoro rovnako a je to ten 😉.

ivasad.
24. bře 2014

Sestřička u doktorky nabídla Klárce košíček, ať si z něj vybere samolepku. Malá jednu samolepku vzala a kouká, co na ní je.
já: ,, Klárko, nezapomněla jsi na něco?"
ona přemýšlí... ,,Nojo, ještě pro brášku." a vzala si další. Pak teda i poděkovala, uf 🙂

ined77
25. bře 2014

Snažila jsem se 5,5 letému Matyáškovi vysvětlit rodinné vztahy...že babička je maminka jeho tatínka, dědeček je zase tatínkův tatínek atd. Asi po 15 minutách, kdy na mě zíral už s pomalu otevřenou pusou se mě smutně zeptal: "A ty teda nejsi moje maminka?" 😅 😀 tak jsem to zase na nějakou dobu vzdala, ať mu chudáčkovi nemotám hlavičku 😅 .

maca_p
25. bře 2014

@ined77 toto moj nepochopi... povie mena sa nemenia! cize mama som len ja a babka nemoze byt mama 😀 . co uz, mama s tatom nemaju mamu s tatom 😎 ...

katkatt
26. bře 2014

zas jeden kompliment vcera. Vecerna chvilka poezie: "ty si môj krásny chlapček!" odpoved syna: "a ty si krásnica, prasnica."

ined77
26. bře 2014

@maca_p ..oni mají čas 😀 .

maca_p
26. bře 2014

@ined77 pozeram, ze mas rovnako male deti ako moji jogurti 😎 🙂

ined77
26. bře 2014

@maca_p ..ti tvoji budou ale určitě hodnější, než ti moji ořežpruti 😀 .

maca_p
26. bře 2014

@ined77 tomu ver, dnes chcel starsi rozkopat polikliniku a rtg pracovisko chcel odniest do zberu 😀
ale mladsi to je anjel, ale zacina vystrkovat rozky 🙂

buba183
26. bře 2014

moj drobec 2,5 šiel na wc mala som tam pripravenu h.vložku a syn mi nato aha maminina žuvačka 😵

ined77
26. bře 2014

@maca_p ... 😀 jj, to známe, malá byla taky zlatíčko, ale už to s ní taky pěkně mává...po vzoru brášky, jak jinak, že? 😀

modrofuzik11
26. bře 2014

kubko teraz pouziva slovo kepuc, namiesto kecup. je to velmi mile 🙂

c15211b8
26. bře 2014

my sme mali viacej takych peknych slovicok
autobus=aby , vrtulnik-tutulik, mlieko=mimo, p. ucitelka=pakutelka