"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

garzonka
9. led 2012

mne napadlo co casto detom poviem, hoci je to na prvy pohlad "nezmysel":
- chalani, vyzliekajte sa, ideme sa obliect 😕 .....(z pyzama do domaceho oblecenia)
- zavri si usta a jedz 🤐
😀

astrane
9. led 2012

@lucisa 😀 ...trence mají naštěstí jiné vzory 😀
jinak s tou školou to znám-po půlhodině učení už na mladýho řvu,že celej barák a půl ulice už ví,jak se anglicky řekne léto,jenom on si to pořád není schopnej zapamatovat!!! (protože během té půlhodiny postupně zvyšuju hlas je otevřená ventilačka,že....)

astrane
9. led 2012

Přítelova malá (8let) byla na výletě a my jsme se jí ptali,co tam dělali.....,,no dostali jsme papír s obličejem a pak jsme museli....třeba T4 a tak...no víte co myslím,ne?" ,,Ne" 😀 😀 😀 ...nevíme dodnes
Asi se budeme muset taky někdy zůčastnit.

astrane
9. led 2012

jinak super diskuze-tady se vždycky nasměju 😀 😀 😀

llluckaaa
9. led 2012

Náš Matýsek (3 roky) na otázku, jak se jmenuje, odpovídá: "Já jsem šikovný chlap."

bodka70
10. led 2012

toto patrí skôr do kategórie trapasov ako periel 😉. Ráno sa ma Kajka pýtala: "mamka, prečo si v noci kričala a-a-a-ááá?" 😝 No prečo asi? 😀 😀 😀

llluckaaa
10. led 2012

Po dlouhé době měl jít Matýsek (3 roky) zase do školky, tak mu večer říkám: "Zítra si půjdeš zase hrát s dětmi do školky." A on na to: "Já ale nemůžu do školky, já jsem nemocný." Tak se ho ptám, proč, vždyť ho nic nebolí. A on mi na to: "Já kašlu, víš." a asi minutu předstíral kašlání. Tak malý a jak už umí pěkně simulovat 😀

llluckaaa
10. led 2012

@bodka70 Cos jí na to odpověděla? Že sis nahlas zívla? 😀

lucisa
10. led 2012

Mě včera rozesmála nejstarší dcera, nemá ráda v jídle cibuli a já včera dělala na večeři špízy, jen takové dětské s měkkým salámem, sýrem a cibulí a obalené v těstíčku a strouhance. A extra kvůli ní jsem dělala pár bez cibule. Snažila jsem se jí zlomit, že to ještě neochutnala, že cibule, když se usmaží nebo povaří, tak neštípe, ale je sladká a ona mi na to řekla:
- Já náhodou vím, jak chutná, my ji měli dneska ve škole vmíchanou do bramborové kaše...
- A snědla jsi ji teda?
- No snědla, ale musela jsem u toho zavřít oči a představovala jsem si, že jsou to buchtičky s krémem.

bodka70
10. led 2012

@llluckaaa , bola som zbabelec 😔 , vyhovorila som sa na svoje choré kĺby, že ma boleli. Dosť často ma bolia, tak Kajke to nebolo divné 😵 .

lucisa
10. led 2012

@bodka70 to ti teda řádně vržou, když k tomu máš i komentář 😀 😀 😀

yukki
10. led 2012

Kika (5) si dnes na holo obviazala kolo pása plieku a hovorí: " Teraz vyzerám ako ten..Ježiš!"
V ŠPP sa jej dnes doktorka pýtala, aké pozná dopravné prostriedky...nechytala sa...tak že s čím cestujeme..a Kika " S lístkom!" potom jej malá sestra napovedala že AUTO a doktorka..no, a čo ďalej..také väčšie..a Kika "väčšie auto!"
Potom sa jej pýtala aké poznáme stromy a Kika" s listami...." no a ďalej? "holé..zasnežené...."

bodka70
10. led 2012

@yukki , vynašla sa kočka 😀 😀 😀

llluckaaa
11. led 2012

Seděli jsme v čekárně u doktora a Matýsek si prdnul. Tak mu říkám: "Tady někdo prdí, viď? Nebude ho bolet bříško." Normálně se přizná, ale tentokrát ukázal na dětskou sestru a říká: "To byla ta pani."

evaviki
11. led 2012

Sebika napominame, aby nehovoril "chci", ked si nieco pyta.. vzdy povie. "chci piti".. ja sa ho opytam, ako sa to povie pekne? tak povie "prosim" (v skolke mu zase hovoria "kuzelne slovicko je..") Tak mu na to vravim, aby to povedal pekne celou vetou:"prosim si piti"..
nedavno zase "chci piti".. na moje napomenutie odpovedal: "prosim kouzelne slovicko celou vetou" 😀

mamkamarketa
11. led 2012

@llluckaaa 😀

monka9999
11. led 2012

dnes moj syn večer zbadal ako presvitaju luče s poza mrakov.take zvlaštne to bolo.a hned zahlasil.mama pozri !pada slnko!ja ešte nechcem zomriet!ešte som mlady!!!ma7rokov.

frick
11. led 2012

Náš ešte keď bol v kočíku šli sme na návštevu k babke.Ich panelák je na sídlisku ktoré je na kopci( pre tých čo poznajú v Trenčíne na Juhu) Je od tadiaľ nádherný výhľad na mesto.A už bola trocha tma tak bolo mesto osvietené.Zrazu sa malý z kočíka ozve nadšene Pozriteéé vidím celýýýýý svet.Podarený bol 🙂

leka323
12. led 2012

Dnes ráno syn zahlásil: mami, prečo mi smrdia nohy? - lebo sa Ti potia. A potia znamená, že sa mi topia??? 🙂 ....

atiatko
12. led 2012

no toto je perlička, ktorá sa netýka nášho synčeka, ale boli sme na jednej chate, kde boli aj známi s ich 10-ročnou dcérkou, a tiež sme zažili zázračné slovíčko ako píše @evaviki 😉 Tá 10-ročná slečna niečo chcela, a pýtala si to štýlom ..... "mama daj mi ... " no a mamina chcela ukázať, že Bianca je slušne vychovaná, tak jej povedala "a čarovné slovko na "p" ?" (myslela tým "prosím") ..... no a Bianca jej na to povedala - prepáčte za výraz, ale aby to bolo autentické musím to tak napísať .... takže povedala "prijebem Ti" 😒 no a my ostatní sme išli do kolien 😀 maminke výchova nevyšla 😉

llluckaaa
12. led 2012

Jsme v obýváku a Matýskovi začalo škrundat v bříšku. A taťka říká: "Tady žbluňká voda". A Matýsek na to: "To byla voda u mě v bříšku. Asi tam pršelo."

frick
12. led 2012

dneska mi môj starší (6) dával zabrať.musela som sa pekne ovládať.Vešala som mokré prádlo.Hovorím mu "Dominik choď do kúpelne padla mi na zem šedá ponožka dones mi ju prosím ťa."
Samozrejme sa pýta "čo? " tak som to zopakovala.Vyšiel na chodbu a pýta sa :
"a kde na zemi, "
ja " v kúpelni "
on " a nie náhodou šedá? "
ja "veď vravím šedá !!"
on " aháá ! .A čo s ňou mám spraviť? "

No na zabitie.
Potom mu vravím :Prosím ťa opláchni Nikolaskov dudel.
Postavil sa prišiel do kuchyne a pýta sa: "čo si mi kázala? "
😖 😖 😖 🙂

lucisa
12. led 2012

@frick typický chlap, ženská jde a bez divení udělá, chlap to potřebuje polopaticky 😀 😀 😀

frick
12. led 2012

@lucisa 😀 to on je taký mimoň keď zároveň pozerá telku 😀

lucisa
12. led 2012

@frick aha, tak to je i u nás u nejstarší dcery, je úplně mimo, kolikrát se musím postavit mezi ní a telku, ona uhýbá, aby viděla, ale vůbec nevnímá, že na ni mluvím. 😀 😀

frick
12. led 2012

@lucisa Presneee 😀 tiež sa musím postaviť pred telku

giselka
12. led 2012

Mně se strašně líbilo, když malá komolila slova, třeba buvišuk (později bulišuk) - bublifuk 🙂

A ještě jedna perlička, která sice od dítěte... pobavil mě manžel, když vybíral dětem film: "Tak já jim pustím Vílu buzničku" 😀

evaviki
13. led 2012

Sebik sa naucil nove slovo "courák" (masinky chuggington) - len sa desim toho, ze to zahlasi niekde na verejnosti, ta vyslovnost je vttipnaaaa.. 😀

kvojtanikova
13. led 2012

dnes rano mi Matej hovori: "Vies, mami, Simonka v skolke sa ma pytala ze ake som suhvezdie, ze ona je Rak". Vysvetlila som mu, ze spravne sa hovori "ake si znamenie" a vravim "Ty si Panna". A Matej na to : "Aká? Panna Mária alebo aká?"

atinka22
13. led 2012

giselka - to s tou Vílou buzničkou mi pripomenulo jednu moju známu.
Jej synovec chcel takú hračku, takých panákov, možno to poznáte, volá sa, že "hnusáci lepáci". A ona mu hovorí, že Timko choď s Elenkou do obchodu, ona ti kúpi nejakého toho úchyláka. 😀