"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

pancake
5. srp 2011

@lalus ja ked idem dat syna cikat, tak ked uz ma slipy dole a mieri do misy, tak mi povie: maminka povedz šulinke aby cikala!

atrami
6. srp 2011

Prostredného zaujímali prezidenti. Vymenovala som mu akí boli v SR a v ČR. Pri Klausovi zpozornel, že ako Santa Klaus, a že po slovensky je to šašo. KLAUS = KLAUN

atrami
8. srp 2011

Najmladší sa ráno zobudil a dobehol za mnou, že:,,Aha mama, pipík stojí" 😀 Tak sme išli vycikať.

ivett1
8. srp 2011

Kolega ma dvrojrocnu dcerku....take male "zive striebro"...Ked sa jej babka pytala, ze kde ma ten "gombik", aby sa uz konecne zastavila, mala jej hned dala patricnu odpoved:"Neviem, tata nesjpavil." 😀

jitafol
8. srp 2011

Po návratu z nákupu jsem se chtěla převlíknout zpět do domácího - tepláky tričko. Tričko jsem oblíkla a tepláky ne a né najít. Prolezla jsem snad celej byt i do ledničky jsem snad koukla a nic. A říkáme si s manžou že jsem je asi bezmyšlenkovitě hodila do pytle s odpadkama, který jsem před nákupem byla vynést. No říkám jsem holt blbá, nevim už kde by mohly být. Kluk z toho měl samozřejmě největší srandu, jak máma s tátou lezou i pod gauč a hledaj tepláky a začal na melodii z Bořka stavitele zpívat: "budeme si celý den hrát, nemůžem najít maminkový tepláky"....měly jste ho vidět.....lítal od koše na prádlo, pod gauč a do pračky a pořád opakoval tu svoji písničku!

Tepláky se samozřejmě našly, na posteli přikrytý peřinou, absolutně nechápu jak se tam dostaly😀 protože tam je nikdy nedávám.

stankapk
14. srp 2011

Natálka jedla v aute keksík, a keď dojedla ukazuje na ruky a hovorí: Umyť! Ja jej na to, že umyjeme doma. A ona - Ale veď mi zhnijú!!! 😀

kukujka
14. srp 2011

babka fajcila na balkone a bratranec sa opytal.a preco babka papa horiace palicky????

kvojtanikova
21. srp 2011

mne sa vcera tiez zadarilo - boli sme na dovolenke v Tatrach a stary siel s malym nieco pekne obzriet a ja mam vraj zatial kocikovat. Ako odchadzali, kricim ze nim: "A nezabudni si FOBIL a MOŤÁK!!!!" (ze to mal byt mobil a fotak nemusim vraviet...)

kukujka
21. srp 2011

@kvojtanikova moja sestra raz podobne poplietla pytali sa jej co ma nasebe a ona ze trikinu a micko /mikinu a tricko/

berenika39
21. srp 2011

takhle petr trápí čokoládu.
první fáze byla totálka - KOČODÁLA, říkal to tak asi půlroku.
Pak jsme to rozdělili, naučila jsem ho nezávisle ČOKO a LÁDA.
Ted momentálně skončil u ČOKODÁLA.
Pokrok. 😉

ribizek
22. srp 2011

Rozhovor medzi mnou a chalanmi cca pred týždnom:
Ja: chalani, neskáčte po tom gauči! To mám stále 100 krát opakovať?
M: Peťko, ideme sa hlať?
P: Dobe, ideme sa hať.
M: Tak poď, ideme vedľa to izbičky, tam nás nebude mamina vylušovať.

Odišli.
M: Vidíš, tu je už ticho.
P: Hej, tu je tito.
😝 🙂

ribizek
22. srp 2011

A cez víkend nabehli chalani asi o 6 ráno do izby, kde spali moje segry a malý Peťulo zakričal na celú izbu - kikijiti, u je jáno /kikirikí, už je ráno/. Za tým nasledoval skok do postele. Jasne, že bolo po spánku. 😀

syslica
23. srp 2011

Najmenší syseľ pravidelne večer žiada: Mama, vypni svrčky, vyrušujú ma! - na čo musím úplne zavrieť okno, aby ten cvrlikavý hmyz nebolo počuť 😀 .

zuzkag2
24. srp 2011

mne neda nenapisat, aku perlu pustil do sveta 4 rocny syncek mojho priatela...boli sme doma a on stale vymyslal, a my sme ho snad milionkrat upozornovali, ze nech nevymysla....on zrazu zostal ticho, sedel na kresle, a potom zahlasil....."sak ja sa dosmejem"....😀

kvojtanikova
24. srp 2011

dneska ma maly uuuplne dorazil - kupila som mu v sekaci koselu s Borkom stavitelom, a pytam sa ho" Paci sa ti?" a on na to, "Áno, ved to je Božek čo má tú pesničku: Znáte Božka všetko spraví, znáte Božka, cikulu !!!!"

lillika
24. srp 2011

moj maly,ked bol 1.den v skolke /to bolo daavno/ vyrobil mensi trapas.Ucitelka si odbehla na WC a ked sa vratila,moj maly sa jej pytalkde bola.Ona mu odpovedala,ze na zachode a maly na to "a utrela si si rit?" 😀

monka9999
24. srp 2011

moj maly ma 7rokov a včera zahlasil že najmudrejši človek na svete je gej.asi ako skratka geniusa.

monka9999
24. srp 2011

@kukujka asi preto že to patri pre mamičky.do inej kolonky.že sa im chce take somariny sledovat.na ake to maš mlieko?mne by sa to asi zišlo.budem mat babo

lillika
24. srp 2011

a este raz,ked sme isli rano o 6,30 MHDckou do skolky,takna cely bus zahlasil "maminka,zabudol som ti povedat,dnes mas krasnu podprsenku". 🙂

danielka1982
24. srp 2011

@vesi mne sa stalo nieco podobne akurat ze moj vtedy trojrocny syn nasiel v spalni v skrini krabicku kondomov a ja som mu vysvetlila,že to su vitaminy pre dospelych alebo nieco podobne a o tri dni ked sme boli v tescu pri drogerii syn videl tu krabicku v regali,bezal ku mne a na cele tesco krical :Mami mami tu mas vitaminy aby ti bolo dobre a podal mi do ruk krabicku kondomov.hanba a poriadna.

danielka1982
24. srp 2011

A ešte zopár perličiek na ktoré som si spomenula.Keď som bola so synom u doktroky asi pred dvoma rokmi doktorka mu nakázala sa vycikať do pohára ale on na to,ze či je smädna lebo z pohára sa pije a on uz cikať bol,doktorka sa len zasmiala a povedala,ze keď sa nevyciká tak tam bude celý deň.Išla som so synom na záchod,držal si pipik a vravi mu Pišaj lebo domov nepojdeme a rozpravky uz neuvidiš.---Keď bol malý tak stále opakoval vetu aj ja cem taky jeblik ako ma dedo to znamena rebrík.Dcéra zase naháňala babkine sliepky vraj preto aby sme neboli hladní.

lucisa
24. srp 2011

Švagrová koupila svým 5letým synům - dvojčatům superprďácké frajerské rifle, s páskem, nakládanýma kapsama, takový ten odřený styl. Byla z nich nadšená. Někam šli, tak jim je nachystala, že budou frajeři.
Přišel první a říkal: Ale, mami, to jsou rifle, ty já nechci, mě z toho tlačí bimbas.
A druhý ho doplnil: Dej nám tepláky, ty nás na bimbasech netlačí!

Načež to švagrová lakonicky okomentovala: Vy tatíka nezapřete........
😅 😅

baranovadanka
25. srp 2011

@mimusiacik to je super :D :D :D 😀 😀 😀

daren1
25. srp 2011

Pridávam aj ja perličku, moja dcéra mala také obdobie, kedy jedlo dokázal zdržať v puse celé hodiny a neprehltala, primerane mi z toho praskali nevy tak som na ňu hučala " Žuvaj!.Ked sme boli u doky tak sa jej pýtala ako sa volá a ona že Nataálka a doky sa jej pýta a ako ťa mamina volá keď neposlúchaš, a ona že ŽUVAJ.

tutifruti
25. srp 2011

@daren1 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tutifruti
25. srp 2011

Naša Dorotka minule pani doktorke, pri vyšetrení.... zaspievala pesničku, ktorú ju naučila Alžbetka... Niečo v štýle...."My sme raperi, čierna rodina..... Babka v kostle.... žere mŕtvole.... /neviem čo....lebo som takmer skolabovala/.... dedko na pláži... gule si smaží..... 😎 😎 😎
Dr. so sestričkou si skoro "cvrkli"..... ja červená jak paradajka 😠
Tak sme mali doma s mm prednášku o tom, čo vlasne spievajú.... no a pýtame sa čo sú to tie gule... No a naša Alžbetka, že tie jahodové gule, čo im ja varím na obed, si ten dedko varí... 😀 😀 😀 Tak sme im /"dvaja intelektuáli"/ vysvetlovali, že to nie sú gule, ale semenníky...., že to je vlastne neslušná pesnička.... a bla... bla .... bla....
Na dovolenke /kde sme všetci na priváte behali nahí/, hovorí Dorotka ...mm.... /je akurát v "tej správnej výške"/ :Tatinko a toto sú tie semenníky /mm prestal dýchať 😀 😀 😀 /.... Po chvílke.... "No ano".... Dorotka.... "Ale naši chlapci v škôlke to nemajú... ja som sa im riadne pozerala... a nemajú to také....." 😅 😅 😅 😅

zuzkag2
26. srp 2011

@daren1 tak som sa z chuti zasmiala 😀 juj, vyborne!!!!!

pifina
26. srp 2011

@daren1 skoro som oplula monitor kavou 😀

ribizek
26. srp 2011

A tento týždeň zase hodili chalani nejaké perly:

Včera som im napustila doobeda vodu, nech sa schladia a zabavia sa prelievaním vody z krhličiek. Ja som bola stále obdaleč. O chvíľu mi Matúš hovorí: "Aha mamina, aký kvietok" - a polieval si svoju "mužskú pýchu". Potom sa otočil k Peťkovi a hovorí mu: "Peťko, daj, aj tebe polejem a narastie ti".
😀
Takže dámy, polievať, polievať, polievať.

A večer v posteli - bolo otvorené okno a cvrlikal cvrček.
"Mamina, čo to je?" Ale hneď si aj odpovedal:
"To je taký lúčny koník, ktorý má husle................. a možno má aj kopytá".

darcimimi
26. srp 2011

Teda, to jsem se nasmála 😀