"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

fraufrt
8. led 2014

Dcerka prisla z WC a neviem, nad cim rozmyslala, ale zahlasila: "tata vie ale dlho kakat, ze, hmm?"

fraufrt
8. led 2014

@onlika dcerka nechala Jeziskovi pod stromcekom obrazok, aby aj on nieco mal.

bea13
8. led 2014

dnes zubarka vrtala a plombovala dcere zub a vysvetlovala jej, ze musi chrobacikov vysprchovat z toho domceka a potom nan urobit nove krasne biele dvere (plombu), aby sa tam nevratili. Po zakroku bola dcera trochu ubolena a pistala, ze ju vsetko boli a manzel sa jej pyta, ako jej moze pomoct a ona na to:"zavri tie dvere, zavri uz konecne tie dvere...." chudatko moje, mna vsak cely zakrok bolel urcite viac ako ju 😖

eustoma
8. led 2014

Dnesne hlasky mojej malej (2 roky a 7 mesiaco):

“Oli neplackaj. asi si buchol hlavicku. treba davat vecsi pozor si myslim.”
“Ja som ale komplikovana"
"Rozkaz kapitan mamka"
Deniska krici v kociari a pytam sa: co to za krikluna veziem? "Nevezies kikuna ale Oliverka, ty si sa pomylila"
"Mamka ja som taka rada ze si sa narodila"
"Kokos tam nieco pise" to neviem odkial ma take spojenie
"Ja som sa pomylila dobrovolne"
Mala si sadnut do kocika a nechcela "mne to nejde je to zlozite"
Deniska pustime rozpravocku a ty nemusis spinkat, len lezkaj pri pozerani, aby si si oddychla. “to si pis zlato” mi na to povedala
zoberieme Oliverka na divadielko. “super lepsi napad, tesim sa od radosti”

eustoma
8. led 2014

vcera videla prvykrat divadielko o pernikovej chalupke. cestou domou bola ukecana a dve babky to schytali - nazvala ich jezibaba. jedna to nepocula a druha sa zasmiala 😉.

damind
8. led 2014

@tinika my sme sa smiali, že Dominika pochytila nejaké indiánske nárečie.maťaťa- mandarínka, metete- mravec ( v parku pod lavičkou stále hľadala Ferda) paťuaťa- palička

somjankad
8. led 2014

HLASKA MOJHO SYNA DNES-mamka a kde ma clovek dusu-niekde v srdecku misko ,ale nie som si ista,len si to myslim a preco sa ma nato pytas-hmmmmmmmmmmmmmm lebo som bol na wc a ked som sa vycikal sa mi velmi ulavilo -a co ma curanie spolocne s tym -tak ja som si myslel,ze dusa je nad mocovym mechurom...(ma aspergerov syndrom)

tinika
8. led 2014

@eustoma si jej nevysvetlovala ze to ma z rozpravyk zrejme ked sa bavila na tom :D

tinika
8. led 2014

som zvedava ake hlasky moj este pusti tie čo som davala su od 2r cca

andelok
8. led 2014

Ideme v aute, Adelka (2 roky mala teraz) sa pyta, ako sa vola ta teta na bilboarde. Hovorim, to nie je teta, ale panacik Michelin. Adela sa zamysli a hovori.."Mamicka je ako panacik Michelin." Mam sice 50 kg aj s topankami, ale toto zabolelo 😀

matullienka
8. led 2014

Tak dnes sme mali návštevu boli u nás susedia s dcérou necelé 4 roky. Popíjame víno a ona mi vysvetľuje nejakú hru čo hrá na počítači. Vieš to musím zo stromu zobrať kok.t a potom ten kok.t rozbijem o kameň. Mne v živote tak nezabehlo ako dnes. A ona sa na mňa díva ako keby som spadla z višne a ešte mi to pre istotu zopakuje. Bože čo všetko dokážu deti povedať keď nevedia sikavky 🙂

siska53
8. led 2014

Maly vecer vravi tatovi:nezabudni ma zabudnut.

eustoma
8. led 2014

@tinika to bola chvilocka. Ale pani manzel hned vravel, ze sa ospravedlnuje, ze prave videla rozpravku o pernikovej chalupke.

kuwait
8. led 2014

Syn sa pozera na obrazok Alberta II.a zamysli sa a Albert III.nie je? Ja mu na to -este nie je a muz na to ale mozno na nom prave teraz pracuju 😀

silviaa
8. led 2014

Veve prisla na zachod a krici: "Mamii tu to smrdi ako tatinkove ponozky 😀 😀 " Prezliekala som na pred nou a ona sa zamracene zadivala na moje neupravene podpazusie: "Mami a velmi ta to boli?" 😀

kbeata
8. led 2014

@somjankad heh,mozno uhadol nejaku čakru 😉

somjankad
8. led 2014

@kbeata no ja neviem -on sa hneva ,ked sa mu smejem,ale nedalo sa inac -som vybuchla 🙂

kbeata
8. led 2014

@somjankad synovec pojde este raz na diagnostiku,ci atyp.auti.,asperger,alebo dysfazia...ale mi sa tiez niekedy nasmejeme"ze tecie mi do nohy",mal zatekajuce topanky a mokru nozku 🙂
nevie sykavky povedat,takze "mama,lubis k....t?",namiesto kokos....ale on sa zhaci,aj sa usmieval,sestra len oci vypliestala 😅

somjankad
9. led 2014

@kbeata s tymi komolinami mam aj ja skusenisti pičio-bol policajt pičia policia-stopol ma policajt a samozrejme zastavila som tam kde som nemala, isla som do bankomatu na skok-policajt mi kontroluje doklady a maly to je pičia-ano a ujo pičio -ano.policaj-urazka verejneho cinitela-ta ja mozem zato ,ze decko nevie rozpravat? misko co chodi robit maminka do fitka ?-pičiť, co robime na smýkalke spolu ? fikame sa... policaj,t az vtedy pochopil -ospravedlnil sa,podal malemu reflexny pruzok a bolo to aj bez pokuty

kbeata
9. led 2014

@somjankad no som sa teraz rano zasmiala,inac kto nevie,alebo len tak letmo pocuje niekedy,tak si pomysli 😉

siska53
9. led 2014

Mama vcera malemu:ty letis ako na tom helicobakterovi (chcela povedat helikoptere Medicopter 🙂) )
a maly dnes rano,ako sme sa,hrali a cxela,som,si umyt este zuby,on,ze ma odvezie a vravi mi: mami,tu mas tu zubaren (zubnu ambulanciu).

cairka
9. led 2014

Mne bolo smiešno pred pár dňami, keď sme sa chystali do pizzérie a bola zavretá. A staršia sklamane skonštatovala :No, a máme po pizzi (c) " 😀 tiež keby to počul nezainteresovaný...

aha1
9. led 2014

Malý sa dnes poobede počural keď spal a ocko mu hneď menil plachtu, prezliekal aby neprechladol všetko v polospánku a malý mu hovorí ty môj idiovec. 😲

damind
9. led 2014

@andelok zrejme nemyslela typ postavy, kto vie čo je k tomu viedlo 🙂 ja som vraj konce rohlíka volala brada. ku kakau som si pýtala bradu so syrčekom. mama vraj nikdy nepochopila prečo :D

siska53
9. led 2014

@damind ale koniec rohlika sa trochu na,bradu podoba 🙂) si to dobre odpozorovala!

pifina
9. led 2014

dnes na mna pri pohlade na dceru (1r a 7m) prisiel taky naval lasky, tak jej vravim - Pod ku mne, nech ta vystiskam - a ked sa mi hodila do narucia, tak vravim - Lubim ta - a ona si oprela hlavu o moje rameno a vravi - To som ada (rada) 😀

montinka
9. led 2014

Volali sme uz davnejsie s manzelom a maly mu vravi: No co ty moj kokodil? Minule sme boli v obchode,kupovala som mu vodu,vybrala som jahodovu s ruzovym hrochom a maly: Nie tu,ja si prosim tu s kokodilom.Dole cupela predavacka-dokladala tovar,tak sa dobre zasmiala.🙂

kbeata
9. led 2014

ked mal syn 5 rokov,sestra sa ho pytala,ci by chcel sestricku,alebo braceka 😉 ,a chvilu rozmyslal a povedal"ja by som chcel radsej malu opicku" 😀

anjelaa
9. led 2014

Pri hre s dcerkou (2 roky) .... Havko sa na nu diva a "hovori" jej: "aha, mam takyto chvostik, aj ty mas chvostik?" Ona sa na neho kukne, zavrti hlavkou, vypuli ocka a vravi: Nemám, ja mám dieru s hovienkami 😀

livka299
10. led 2014

@eustoma "Mamka ja som taka rada ze si sa narodila" 😀 😀 😀 😀 toto je najlepšie.....

mne malý povedal pred Vianocami:
pani učiteľka nám povedala, že na Vianoce sa ľudia majú obdarúvať...ja som i nakreslil obrázok, a ty mi čo dáš???

Fúha to sú také otázky, po ktorých zvykne byť chvíľu ticho 😀