"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

fedanka
26. črc 2012

keď sa niekto opýtal mojej malej, čo robí ocko v robote tak odpovedala že. pečie opicu... ( je totiž kuchár a v robote pečie pizzu)...

matapeto81
26. črc 2012

Ahojte..no perly vašich detí-super témička..pridám jednu..dnes sme šli autom k svokrovcom a stredný syn-5 rokov kričí na mna "mami Leo máá fúzy!!" Leo-najstarší syn 10rokov-fúzy mať nemôže a aani nemá,ale Timko stále kričí,mami pozri ,má a má..pýtam sa kde?odpoved-na nohách,také čierne-myslel chlpky..ešte že ja mami nemám len také biele fúzy na nohách 😀 😀 😀 tak nie sú zlaté tie detská 😀 😀 😀

maminuska
26. črc 2012

Prišiel manžel o 20 hodine domov a malá ho víta : Ocko mama novu podpsenku , beju s kytičkami a ty más co nové ? Nejvy ? 😀
Manžel vždy povie ked ho štve : Moje nervy Romana , čo si myslíš že ich kupujem ? 😀

dejnas
26. črc 2012

tak ja ešte na margo "zázraku" nového života pridám historku z vlastného detstva... vo veku cca 4 roky som jednoznačne chápala, že dieťatko príde na svet tak, že sa narodí mamke z bruška... nešlo mi ale do hlavy, ako sa do bruška dostane.. mama na túto tému nejak rezignovala a poslala ma za otcom.. otec mi vysvetlil, že je to veľmi jednoduché, že mamička spapá tabletku a v brušku jej narastie bábätko, tabletky má ocko.
do 8 rokov som bola jedináčik takže som celý čas veeeeľmi túžila po súrodencovi, otec bol dlhší čas v zahraničí a ja som mamu začala presviedčať, že chcem súrodenca... mama mi povedala, že to nejde, keďže ocko nie je doma... v tom ma napadlo: mami, tak vieš čo, keď ocko nie je doma, my mu tie tabletky zoberieme, ty spapáš a keď sa oco vráti bude mať prekvapenie 😀

mandarinka34
26. črc 2012

minule som pocuvala Fun radio a tiez davali perly nasich deti.deti v skolke mali rodicovske tak siel ocino na rodicko a na jeho syna bola staznost ze pouziva neslusne vyrazi.to prisiel s rodicaku zavola si syna a hovori mu ze pani riaditelka sa stazovala ze sa neslusne vyjadruje.na to maly:: jaaaj ale to pani riaditelka zle pochopila slovo Lupiči 😀

zitaje
26. črc 2012

Moja starsia ked mala asi 2 roky, rozpravala nejakej tete v elektricke, ze: Moja mama ma na suske vlasy 😅

A mladsia ma teraz nedavno objala, silno silno ma stiskala, a potom vravi: A teraz mozno budeme mat babatko?

Som im nedavno vysvetlovala, ako vznikne babo, ze sa musia ocko s mamkou tak silno objimat, ze su skoro ako jeden, a vtedy jedna bunka prejde z ocka do mamky a vznikne babo. Nuz tak si to vysvetlila po svojom 😀

zuzulienka1973
27. črc 2012

Mala 2 a polrocna si pred chvilou odomna pytala hodinkove cukricky.Fuha a to su ake?Hodinkove.No take co mi dava ocino.Tak volam mm ake jej dava cukriky.Takze ked ide na pivo a malu zoberie so sebou kupi jej Tik-Tak cukriky

piacere
27. črc 2012

@dejnas mne tlačili zase do hlavy, že mám nasypať na okno cukor, aby priletel bocian a priniesol súrodenca.... žiaľ, priniesol nám len haldu mravcov 😕 😀

hori
27. črc 2012

dialog c. 1:
- Lucinka, co by so papala, co dobreho ti mam uvarit?
- Obed. 😀

dialog c. 2:
Tata sa pyta:
- Lucinka, mala si dnes plienku?
- Nie.
- Waw! Mala si gatky?
- Nie.
- ??? Tak co si teda mala?
- Obed. 😀

ined77
27. črc 2012

@andreah25 ... 😀 no na knihu by to ještě nebylo, ale na to, že mluví teprve nějaký rok a půl z něj padají opravdu občas docela perly 😀 .asi by stálo za to moct nahlédnout do dětské makovičky, co se jim tam honí 😀

ined77
27. črc 2012

@hori ...jsi mi připomněla 😀 ....

mami, mám problém!...a jaký máš problém matýnku?...mami, zelený 😀

mukiii007
27. črc 2012

Ahoj kočky! Tak dám aj ja jednu perlu od mojej žaby. 🙂 Sestra má takú tú silikónovú samodržiacu podprdu a malá jej ju pomenovala že "mäskové cicíky" 😀

gubcikova
27. črc 2012

ja si na svoju neter spomínam.ked bola vo veku 2,5roka chodila k nám na prázdniny.sedela pri dedkovi a vraví :dede pust mi brm brm(vtedy tá žaba letela na tom skútre).Nikolka telefón nejde.:zahlásil dedko.nika chytila telefón zahodila ho zo slovami : kok.t sprostý nejde

habibi78
27. črc 2012

@gubcikova 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

terkaz
27. črc 2012

Maminka pachne, ja taky pachnu 😀
Tim mysli splachnout zachod 😀
Podle Marketky pachneme cela rodina 😀

sevi
27. črc 2012

manzel striha sebastianka lebo uz mal dlhsie vlasy.a sebko sa ma pyta-Mami a tie vlasy co padnu na zem si mozem nalepit na ritku??vies budem ako pav aj on ma take...

zuzulienka1973
27. črc 2012

Doktorka mi pri synovi kazala po kazdom kupani stahovat predkozku.Raz ked som mu to robila zahlasil "Mami aj ocinovi to robis?

ani3012
27. črc 2012

@zuzulienka1973 a odpoveď? 😀 😀 😀

piacere
27. črc 2012

@zuzulienka1973 😅 😀

hama27
27. črc 2012

Ked som bola tehotna s dcerou, tak sa znama pytala nasho syna: "Vilusko, a co by si chcel , sestricku alebo braceka?" A nas Vilik: "Kombajn." Tak som jej na to povedala, ze kludne, ale rodit ho budem iba po suciastkach.
Raz som sa sprchovala, Vilik prisiel za mnou do kupelne, ukazal prstom na moj rozkrok a zahlasil: "Aj ja mam take chlpy na riti."

camelinka
27. črc 2012

@hama27 😀 😀 😀 😀 😀 brecim tu smichy

zuzulienka1973
27. črc 2012

Ze ocino si to robi sam

suezana
27. črc 2012

@zuzulienka1973 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja som až teraz pochopila, že.... no nevadí 😅 😅 😅

lussy23
27. črc 2012

úžaasné som sa pobavila a vidím, že v posledných dňoch to tu žije. Tie deti majú akési plodné dni vidím🙂

domitobi
27. črc 2012

hlaška mojho 4r. syna.. plietol sa mi v kuchyni a nakoniec zahlasil ...mama uhni ide muž....,strašne sa chcel svadbovat..že mamka vezmem si ta za ženu ..ja ok kupili sme prstienok bola akože svadba a po chvili mi zahlasi...mami ked som tvoj muž budeš ma počuvať?O pár dni ako sme sa posvadbovali som hrešila syna porozhadzoval si hračky a nechcelo sa mu to upratat..ked som ho viac krat napomínala tak .. mi z važnou tvárou zahlasil...Mami ved ja som teraz tvoj muž ..nemožeš mi stale...rozkazovat.!....niet nad uprimnost maleho dietata....očakavali sme balík..syna som nato upozornovala ,že dnes pride ujo poštar a donesie balík ..balik nechodil akosi som aj nato pozabudla odskočila som si na wc nutna velka potreba..snád nepríde hovorim si..ved budem raz dva...vtom zvoní poštar dostal sa rovno do brany je rovno pred dverami (esteže pre istotu stale zamykám)a moj syn kričí...ujo poštár počkajte nikam nechodte ...moja mamka kakaaaá...hambila som sa ako nikdy... 🙂 v obchodaku na plne hrdlo kričí...mamiii prečo ta ten oco bije...?(podotýkam,že to nieje pravda..neviem prečo to syna napadlo...)ludia sa otačali a ja trielila rychlo preč... 🙂

sevi
28. črc 2012

vikinkin slovnik-sebticko (sebusko) alebo babticka (miesto babicka) tetinky (slane dru tycinky)

mirka
28. črc 2012

dcérka mi pred pár dňami ďakovala, keď sme šli po dlhšej dobe na kúpalisko: "maminka, ďakujem, ďakujem, moje prázdniny nie sú v troskách!!!" 😀

mirka
28. črc 2012

a jej prianie k mojim narodeninám: "maminka, prajem ti všetko najlepšie, aby si bola zdravá, šťastná a aby si MA poslúchala"

zuzulienka1973
29. črc 2012

Moja mala 2 a polrocna vcera pocitala:jeden,dva,tli,styli,pat,osem,desat,jedenasteho,dvanasteho, patnasteho..........

maminuska
29. črc 2012

Ja som si pjdla. No to cítim , riadny smrad hovorím . A malá na to pohotovo . aaale, ty ked si pjdneš to je smad ako v opicialni.

Díky dcérenka 😀