"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

atinka22
13. led 2011

indiankaindi - dcérka má super fantáziu - trebalo by to podchytiť. Možno raz bude slávna spisovateľka - ako Rowlingová. 😀

obla
13. led 2011

Náš Ondis perlí pořád .. hlavně díky své bohaté slovní zásobě 😀
Loni na jaře (2 roky) v obuvnictví.
Manžel si zkoušel jarní boty, opodál vedle něj si zkoušel boty předkloněný dost postarší pán.
Ondis se znechuceně ušklíbne a na celej krám spustí : "Mami tady smrdí zadek, cítíš to taky?".. 🤐 😅

Rozhovor s tetou (mojí sestrou) ..
teta: "Ondrášku ty máš krásný plavky.. půjčil bys mi je?"
Ondra: "Teto, půjčil .. jenže Ty nemáš pinďoura a navíc máš velkej zadek"

Ondrášek namaloval obrázek .. byla na něm naše rodina - tj. já, táta a on.
Všichni byli klasičtí panáčci s hlavou rukama a nohama.. Jen "já" měla pod hlavou ještě jedno velké kolečko ..
Tak se ptám "To čekám miminko?" .. "Né mami, proč? Takovýhle máš bříško normálně" ..

papuellka
13. led 2011

Máme doma malého pejska japánka a říkáme mu Oki, Okinka. Malej do ní pořád naráží, chvíli jí nedá klid, až jednou Oki se prostě nedala a po malým vyjela. Malej koutky dolů a tak jsem ho zeptala. Tadýsku, co se ti stalo? Malej totiž ještě moc nemluví, jen hodně opakuje slova, tak jsem čekala, co z něj vyleze. A on - popotahoval a říká - Očinka - hami, hami. Od teď každýmu na potkání vykládá Očinka, hami, hami - bebííínko a ukazuje na prstík. A prej, že si neporadí. 🙂

ivett1
13. led 2011

Ahoj...uz davno som sa tak nepobavila 😀 ...aj cesto, co som dala kysnut na rozteky, mi skoro "utieklo" z misky 😨...
U nas zatial "perli" moja starsia dcerka Vikinka...ale pomaly sa chyta aj ten nas suhajko...
V pondelok, ked sa blaznili a ja som ich tisila, tak mi s vycitkou v hlase Viki hovori:" Vidis mami, preto sme taki "divoki", lebo sme zjedli to "tvoje" maso..." (kuracie sote fakt nemaju v laske. 😅 ...) alebo ...velký plysak tigrík sedel na "jej mieste" a tak ho Viki vyzvala : "Tigrík, uvolnís mi miesto?...a ked sa pravdaze nic nestalo, tak len sucho skonstatovala: "Mami, neuvolnil mi ho... asi to nebude "dzentlmen"... 🙂

papuellka
13. led 2011

Tak už si ani nemůžu postěžovat. Povídám manželovi, že mě bolí hlava, načež malej se hned chytl, lítá po bytě a - taky, taky, hava bolíí. 😀 Su zvědavá, co bude zítra...

lussy23
13. led 2011

@ivett1 @obla 😀 😀 😀

stankapk
13. led 2011

Včera sme išli v aute a Natálka /bude mať 3 roky/ sa špárala v nose a hovorí:
Mama, mám šušeň veľký ako celé Bambuľkovo. 😅

bodka70
14. led 2011

@indiankaindi , pri tebe som si spomenula na jednu príhodu s mojou staršou Soničkou - boli sme na návšteve u švagrinej, mala vtedy 1,5 roka a s vážnou tvárou tam zopár krát zopakovala : tato je alkoholik, tato je alkoholik 😀 😀 , tak sme sa na tom so švagrinou zasmiali. (môj muž má teda k alkoholikovi dosť ďaleko 😉 ). Neviem, skadiaľ zobrala také slovo, tak som ju potom "preučila" aby potom radšej hovorila pravdu, že "tato je policajt".
I keď, keď nad tým rozmýšľam, tak neviem, čo je lepšie mať doma 😀 😀 😀.

atinka22
14. led 2011

bodka70 - myslím, že ten policajt je rozhodne lepší 😀 My máme zasa doma hasiča. 🙂
Náš Rastik mal včera meniny a ráno sa ma opýtal - a to budem mať meniny celý deň? 😵

ivett1
14. led 2011

@bodka70 😀 😀 😀

ivett1
14. led 2011

Vcera nasa Vikinka, ked som ju po kupani rychlo-rychlo balila do osusiek, na mna zazrela a s takou vycitkou v hlase mi hovori:" Mami, to ako si ma omotola...ako to budem vyzerat..." a ked som s nou prechadzala okolo velkeho zrkadla v chodbe, vitazoslavne vykrikla..."Vidis...hrozne vypadam...!" 😠 ...a nasledujucich 15 minut mi pilila usi recami ako ju mam nabuduce "krasne zabalit do osusky"...

lussy23
14. led 2011

@ivett1 🙂 😀

suezana
14. led 2011

@ivett1 😀 ja si to viem aj predstaviť 😠 😀

stankapk
14. led 2011

dnes mi Natálka hovorí:
Mama, ja som po záruke!

irasek
15. led 2011

@stankapk - to je fakt vtipný, po záruce 😀

Hlídali mi malého naši a táta se mě pak ptal, jestli je u nás vše v pořádku, páč jim Páťa oznámil: "Táta je velikej lump a maminka je chudák"

ivett1
16. led 2011

ahoj..jedna dnešná hláška našej špekulantky 😉 ...ocko sedel na sedačke a mal vyložené nohy na taburetke...Viki si ich pomaly premeriavala pohľadom a hovorí: "Ocko, ty máš veľké nohy..." a keď sa jej ocko snažil vysvetliť, že muži obvykle majú veľké nohy a ženy menšie...tak mu oponovala: "Ale ty predsa nie si muž, ty si OCKO!" 😀

danielik79
16. led 2011

tak naša mála zas tiež perlila ocino sa jéj pýta ked sa hrala s bábikami :A čo má babika aj bábätko? a malá nato s vážnou tvárou:Nie lebo bábätká smrdia, kakajú a pišajú.Zjavne minule pozerala šreka. 😀

lussy23
17. led 2011

@danielik79 😀 😀

ivett1
17. led 2011

@danielik79 ... 😀 ...inak aj u nas sa shrek tesi velkej oblube...
My sme boli vcera v Shopping Palace, kde maju teraz vystavu modelov dinosaurov (niektori vydavaju aj zvuky)...a nas Stevik ich s respektom okukoval, a tak, aby som "zmiernila" jeho strach, hovorila som mu ich nazvy a on ich po mne akoze opakoval...
Dnes rano pocul vonku ako odvazaju smeti a ten hrmot mu asi pripomenul vcerajsi zazitok - pribehol ku mne, tahal ma k oknu a opakoval:" Mami, tam je velky kykakosajus" ...pochopila som, ze mysli tych "jasterov", len sa mi zdalo, ze to prilis komoli, tak som mu este zdoraznila, ze tam ziadny di-no-sau-rus nie je (dinosaurus som zopakovala aj 5-krat) a ked sa na mna chvilu nechapavo pozeral.... doslo mi, ze myslel toho "velkeho masozravca tyranosaurusa rexa" 😅 ...

danielik79
17. led 2011

@ivett1 😀 😀 😀 no to u nás smetiari zatial dávajú autíčku napapať lebo je hladné. 😀

ivett1
17. led 2011

@danielik79 😀

terezt
20. led 2011

Ja jsem se hezky pobavila nad touhle diskuzi... Deti maji uzasny reci! No, musim pridat nas nejnovejsi napad.... Vasik pozoroval nasi malou a po chvili povida - Klari, ty mas oci jako Renault Megan. (Stejda ma modry Renault Megan). Nevim, jestli na to jednou bude balit holky....

macocha
20. led 2011

@terezt 😀 originálny teda je 😵

lussy23
21. led 2011

@terezt 🙂

danielik79
21. led 2011

naša malá zase mala deň pomáhala mi upratovať a vo vytrinke zbadala sklenenú črievičku /na telefon stojan/ ,hned sa pýtala či som ju dostala.Ja nato: ano dostala som ju od ocka . A malá v tom: jéééééééééééééj mami ty si popoluška ,moja popoluška. 😀

lussy23
22. led 2011

@danielik79 🙂 😀

nadhera
22. led 2011

mensi je trochu chory, zapla som v spalni solux a kricim cez dve izby - Risko, pod sa nahriat. A pocujem v detskej - starsi krici na mladsieho - riso, chod sa nachladit. 🙂

nanulik
22. led 2011

ahoj 🙂 pridám aj ja jeden zážitok čo som dnes mala.
boli u nás jedni známi na návšteve so 6 ročným synom, hrali sme hru aktivity (princíp hry je v tom že hráči tahajú kartičky so slovnými spojeniami a tie majú bud opísať, nakresliť alebo pohybovo predviesť a ostatní majú hádať) no a ten ich syn začal ukazovať na chodidlo, tak sme hádali bolí ťa noha, velká noha, ponožka... a on zle prečítal "krčný stavec" a pochopil to ako svalový krč 😀 , dalšie slovo ukázal ak sa človek oblieka, hádali sme šaty, veci oblek a to boli "obliečky"

ivett1
23. led 2011

ahoj...pridavam vcerajsiu hlasku nasej princeznej...po kupeli si obliekala svoj zupan a uteracik, ktory mala omotany okolo pasa sa jej pri tom "manevrovani" zosuchol....tak si len tak pre seba polohlasne povzdychla..."Zase zo mna vsetko pada ..." a potom dodala... "...asi som moc "stihla"..." 😀

lussy23
23. led 2011

@nadhera @nanulik @ivett1 🙂 🙂 🙂