"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

alionuska
18. dub 2008

Nasa Alenka sa vykakala do nocnika,take bobiky a hovori:Maminka,pozri,cela rodina... 😀

marinka
18. dub 2008

ali 😀 😀 😀 , to je krásné!

zucha
19. dub 2008

No, tá naša síce ešte nerozpráva, ale ja za to dávam hlášky aj za ňu.
Keď bola úplne malinká, tak jej kojenie trvalo skoro dve hodiny. Po dvoch mesiacoch sa to upravilo a začala piť už rýchlejšie. Keď som ju ráno nakojila a bláznila sa s ňou v posteli, tak som ju chválila, že aká je šikovná, že predtým pila stráááášne dlho a teraz už pije tak krásne rýchlo, že je moja "rýchla pička" 😀

poninka
19. dub 2008

můj chlapeček místo táta říkal hátt, a pak to zkrátil na hat 😀

dzidzuska
19. dub 2008

zuvha-dobreeee 😀 😀 😀

minkak
19. dub 2008

my sme sa raz pytali jedneho chlapca kolko ma rokov,povedal ze 3,opytali sme sa kedy bude mat 4 a on na to,ze ked nebude mat3!!! 😀

janinac
19. dub 2008

Ahoj, taky přidám jednu perličku 🙂
Když jsem byla těhu, tak jsme byli s manželem na nákupech. A já jsem si chtěla něco vyzkoušet v kabince, ale všechny byli plný, jenom jedna byla volná, ale tam si hrála nějaká tak tříletá holčička od pani, která si zkoušela něco naproti. A když mě ta malá princezna viděla, tak odhrnula závěs a řiká: prosím, můžete jít. A tak jsem jí poděkovala a usmála jsem se na tu maminku, na ní bylo vidět jak je pyšná, že má takovou dceru. A jak jsem zatahovala ten závěs tak ta malá řekla hrozně nahlas: Tak a teď jsem úplně v prdeli. Ta maminka zalezla 😀 a já se mohla v kabince smíchy počůrat 😀😀

fim
19. dub 2008

Mám o 13 let mladšího bratra, tak jsem si s ním taky stihla zažít pár perných chvilek. Jednou z nich byl okamžik, kdy jsme cestovali MHD a on začal zpívat tehdy často omílanou písničku z rádia: "Zlato, pojď na to, a ať to stojí zato......" Hanbou jsem se málem propadla. A tak mu říkám, jestli nezná nějakou jinou písničku, hezčí....Hluboce se zamyslel a spustil:"Jsem skoro panic, není to lehký..." Byly mu asi 3 roky. 😀

ivca82
19. dub 2008

Bratrancova dcéra (4rk) vysvetluje svojej mamine: "V brušku je taká rúrka (črevá), a to je parkovisko pre hovienka." 😀

dzidzuska
19. dub 2008

manzelova dcerka z prveho vztahu..."chcem ohunicu" hovorim "ninka co je to ohunica?"...Ninka uz pomaly s revom krici ohunicu, ja stale nechapem...po pol hodine sme prisli na to ze chce ist na hojdacky a tam je z dreva taka husenica... 🙂
¨
Moja sestra ked bola mala sa postavila na vahu a krici "mami,kolko stojim?"
Alebo "mami pojdeme do kokotu?" (obchodu) 😀

alionuska
19. dub 2008

Dzidzuska 😀 s tym obchodom si ma pobavila. 😀

alionuska
19. dub 2008

Ja mam na krku vzadu presne kde mi zacinaju rast vlasy taku sosovicku.Dedicstvo po mame...A raz som ju ukazovala malinkej,ked mi cesala vlasy,aby davala pozor,aby mi ju s hrebenom nahodou nerozdrapla.A nedavno mi vravi:Mamina,otoc sa.Kde mas tu sosovicu...Ukaz,nech ti ju vystiskam. 😀

mikca
autor
19. dub 2008

jsem se taky dost pobavila. 😀 😀 😀 ...mě se děsně líbí situace , když jste na ty děti tak pyšné a oni vzápětií udělají něco že by bylo lepší někam zapadnout...jsou skvěle bezprostřední 😀

magg
19. dub 2008

Moja mama strazila dcerku a mala chcela cikat, tak ju posadila na nocnik, Lujka sa vycurala a vravi babke :"umykať" Babka Lujku zobrala do kupelne, pekne vysprskovala dupku a zobrala do izby, lenze lujka opat "umykat", babka znova zobrala Lujku do kupelne, tento raz umyla tvaricku aj rucky, poutierala a zasa isli do izby. Lujza jej opat, uz s poloplacom vravi " umykať", to uz babka nezvladla a zavolala mi, ze uz malu trikrat umyla, ale stale nie je spokojna a place ze "umykat". A pritom len stacilo obliect pancusky . (umykať - obliekať)

poninka
20. dub 2008

já vím, že to bude znít poněkud zvláštně, ale můj klučík když si nahlas upšoukne, tak se tomu půl minuty směje 😀 😀 😀 😀

bambusko
23. dub 2008

dievcata sme dali dnes zaockovat proti pneumokokom. mladsia prisla zo skolky a hovori: mami, mna zaockovali proti okokom a emu proti mokokom 😀

alenik
23. dub 2008

nasa kamilka ma teraz take obdobie,ze rozprava ako madar.To,ze mi rozkazuje,co si mam obliect,ani nebudem spominat.Dnes mi povedala:tento havice paci ne,ocko musi kupit nove tebe(tieto nohavice sa mi nepacia,ocko ti musi kupit nove).Ked sme v obchode,bezne krici na cely obchod:ocko plat,ideme!Ked sa zaspini povie:mamka,daj cisty vec,tento mokry...

tretulka
24. dub 2008

alenik 😀
nas maly este velmi nerozprava, ale snazi sa, no hlasky sa mu uz podaria...napr. sedi pri stole vo svojej vysokej stolicke, vyzuje si papucku a nohu supne na stol, ja sa ho s udivom pytam, Martinko, co robi ta smradloska/nozicka 😉 na stole? On sa zamyslel a povedal buva 😀

vesi
24. dub 2008

moja 5 ročná chodí do škôlky, kde sú hlavne deti, čo nevedia dobre slovensky a minule sa doma hrala s papierovým lietadlom a počujem ako hovorí "letí helikopter" až sa mi vlasy zježili, vidieť kde žijeme 😀 😀 😀

a mladšia dáva zápor v takomto tvare "ja spadnem ne" (ja nespadnem) 😀

bradialen
24. dub 2008

raz sa ma môj synáčik opýtal: mami,máš menzes? a ja prekvapená, že odkial to vzal hovorím že nie. a on na to: tak si kup!!! 😀

alionuska
24. dub 2008

Dnes nasa Alenka pocitala nahlas a zacala si vymyslat,ze "osemnast,otrinast" 😀 😀

dzidzuska
28. dub 2008

ked som chodila na strednu tak sme mali ist na exkurziu,prisla som domov a vravim mame ze ideme do osviencimu a moja sestra sa uplne vazne opytala "na chatu?" 😀 cieny humor 😅

alionuska
26. kvě 2008

Bolela ma hlava a lezala som v posteli.Zrazu prisla Alenka a chcela sa jasit a skakala po posteli a tak som jej povedala,ze aby neskakala.A ona,ze preco?Lebo ma boli hlavicka,odpovedala som jej.A ona na to,ze:Maminka,to zato,ze tolko pozeras pocitac,ta boli hlavicka! 😀

duskaf
26. kvě 2008

Dnes som prosila Filipka, keď bol v druhej izbe: Filipko dones mi prosím Ťa plienku pre malú.-
Filipko mi vždy rád všetko donesie, ale dnes mi zakričal späť toto:
-A prečo práve ja?-

etuska
26. kvě 2008

Miska dnes chcela od babky,aby jej namalovala pery a potom k nam nadsene bezala:"Ja mam namalovane perie," 🙂

vesi
26. kvě 2008

naša dvojročná, chce všade ísť s nami (do obchodu, vyniesť smeti apod.) povie vždy saša ide. dnes jej manžel hovorí, že pôjde do roboty a malá - 😀 saša do oboty...

kili
26. kvě 2008

alionuska, chytré dieťa 😀 😀 😀

alionuska
27. kvě 2008

Killi.To ja jej tak vravim,ked je dlho pri pocitaci,ze nemoze byt,lebo ju bude boliet hlavicka a preto mi to bolo take smiesne. 😀 Ze to povedala ona mne. 😉

pacna
27. kvě 2008

tak tak ali deti si zapamatuju hned ale len čo chcu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alionuska
27. kvě 2008

No a ked vam poviem,co sa mi stalo v banke... 😅 Mame doma troch psikov-bischonov a teraz maju take obdobie,ze Adino stale skace na tiedve feny.A ja ti stojim v banke pri okienku,platim si hypoteku a naraz zo zadu sa ma mala chytila a zacala sa na mne triast/ako pes ked sa ti honi na nohe 😀 😀 /Ja som hned vedela,ze kde to videla a fakt som skoro vybuchla,ale udrzala som sa.A potom sa jej pytam,ze Ali,co si to robila?A ona ze:no masirovala som sa s tebou ako Adino a Vivuska. 😀 😀 😀 😅