"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

kamilecka
3. led 2010

Mne moj 2,8 rocny syn povedal Mamka vies co? Chod sa kludne najest a uvar si granadir 😀

Alebo mojmu manzelovi dnes, isiel sa ho pytat ci chce s nim ist povysavat a Davidko na to: Tatik vies co? Ohol sa 😀 a zavrel dvere na izbe.

V poslednej dobe stale zacina vetu Mamka,alebo tatik ( podla toho komu to hovori) vies co? 😀

leniciatko
3. led 2010

včera bol u nás švagor.chytil malého okolo ramien,a on mu hovorí: ty máš ruku z kôstky. potom chytil švagra za rebro a hovorí: aj tuto máš kôstky. švagor na to: ale veď aj ty máš kôstky. ja som sa už začala smiať, a hovorím ,že náš julo je z plechu. julo-múdry ako poistka,sa ozval a povedal- ja som vyrobený z dreva....... 😀 to som sa už skoro počúrala.... 🙂

ambret
3. led 2010

V kostele na plnoční mši to zavánělo kadidlem. Chlapeček za námi se ptal maminky co to tak smrdí a ona odpověděla že František (se spletla) a malý na to odpověděl "mami a to je ten pán v tom bílím" 😀 😀 😀 😀 v bílém byl samozřejmě ten kněz 😀 😀 😀 😀 Vykřikl to tak nahlas, že jsme se neudrželi a začali jsme se smát pomalu na celý kostel 😀 😀 😀

atrami
3. led 2010

Mladší syn bol zo školky na vyskúpení pre dochodcov. Chválila som ho aký je šikovný, keď bol jediný z chlapcov-stredňákov. Len sa usmial a zahlásil:,,No to máš pravdu. Bol som tam len ja a 4 děvky". Dúfam, že myslel dievky. 😀

sue
3. led 2010

Náš syn 2r.: "Maminka, poším ťa, učesanku podaj" - Maminka prosím ťa, podaj hrebeň.
"Mám nepeknú utieranku" - "Mám špinavú utierku."
"Maminka, otoč karovan doľava" - "Maminka, otoč volant doľava"

sirell
4. led 2010

Boli sme s nasou fenkou fr. buldocka u veterinara a ked do cakarne vosiel pan s obrovskou nemeckou dogou, moja dcera zahlasila na celu cakaren: "to je Vikinkina maminka"

renca3
4. led 2010

svagor mal na ruke mozol. mladsi syn vtedy takmer 3-rocny sa ho opytal, co to ma. on mu povedal, ze to ma preto, lebo tazko pracoval. na to sa maly pozrel na svoje rucicky a povedal: "ja nebudem pracovat"

leniciatko
5. led 2010

renca, a dobre má!

penny13
5. led 2010

Boli sme na návšteve u kamarátky v Nitre, ktorá má dvojročnú dcérku, ktorá prilipla k Gabike.
Keď sme už odchádzali, malá jej vraví. ,,Príď k nám zajtra na bicykli." 🙂

pedroma
6. led 2010

Sedeli sme so synom (4 r.) v cakarni u lekarky a bolo tam kopec malych babatiek, kt. pistali. A nas krpec: " No toto milujem, tieto mladatka! A este taketo vystrapašené!! (vystrašené)

pedroma
6. led 2010

alebo som si spomenula,
merala som mu teplotu pod pazuskami, teplomer zapipal, kukam na displej a maly: "No co, schudol som??"

marianka79
6. led 2010

moj ked bol malinký som sa s ním kúpavala začal byt moc všímavý nemala som nohavičky a jak sa vrtel tak sa ma trochu dotkol tam dole potom sa usmial a povedal:"maminka ja som ti chytil mušličku"-odvtedy sa s nim nakupem aj ked ma stale vola maminka pod sa somnou kupat no nie čo by mi teraz hovoril ked má o 7rokov viac 😕 ale nezabudne mi povedat maminka ty pekne voniaš a mas takú krasnu jemnú pokožku jááj ten bude namotávat babenky 😀

maja22
6. led 2010

Deti uspávam často tak, že im spievam, nielen uspávanky, ale aj čo si zaželajú a keď sme u našich, mamina im spieva tiež. Marek však už v posledných týždňoch takmer vôbec popoludní nespáva. Teraz bol u našich a mamina ho popoludní chcela uspať. Hovorí mu: "Poď, tu si takto spolu ľahneme na posteľ. " Malý: "Nechcem spať." Mamina v nádeji, že pri speve zaspí: "Poď, ja si chcem spievať." A on zahlási: "Choď si spievať do obývačky!" 😝 😀

r123
9. led 2010

tak já mám spíš srandovní chvilky:mám skoro pětiletého syna a skoro dvouletou dcerku.začínáme mít období objevování pohlaví u dcerky:takže nejprv situace.syn šel čůrat na záchod-holka to viděla stoupla k záchodu začala si stoupat na špičky vystrkovat se k záchodu a říká mami já taky uram(čuram),nebo byla bez plýnky-syn se akorát převlékal a chvilku stál nahatý v obýváku.malá ho chvíli pozorovala-pak su stáhla kalhoty a hledala camprlika mezi nohama a ptá se mě:kde je mamko?kde je? 😀 takže jsme musely vysvětlovat jak holčičky čůrají a že nemají camprlíky! 😀 😀

zuzkaku
9. led 2010

syn ešte keď chodil do MŠ...mal oblečenú vestu a pýta sa p. učiteľky: " môžem si ísť odložiť do skrinky nevestu?"

momin
9. led 2010

Ve meste sem videla asi 2 leteho chlapecka jak sel s maminkou najednou se zastavil a : "MAMI JEEEEE.... TUČNÁK...." videl kosa.... 😀

Me se libi jak dokazou deti dospele odpalkovat. 😀 Např jak psala Maja22 😀 😀

zuzkaku
9. led 2010

ešte jeden z MŠ....na Veľkú noc mali priniesť vyfúknuté vajíčka do škôlky, náš nepriniesol a keď sa ho učiteľka pýtala prečo nepriniesol vajíčko, on odpovedal stručne:... "tatik mi žiadne nedal"...

bubbles
23. únor 2010

chlapceka sa na nabozenstve pytali, preco ma ktoresi nabozenstvo kriz s jednym ramenom naklonenym... uplne vazne odpovedal, ze tam sadol vtacik a pokrivil 🙂

adka10
23. únor 2010

vcera sme boli pozriet na stanici vlaciky a deti chceli behat po kolajach. Hovorim starsiemu, ze tade nemozeme behat, lebo nas zrazi vlak. A on na to ''no to by bola ina sranda''

zuzkaab
12. bře 2010

No babenky,nasle som tuto temu pred dvoma dnami a hned som ju preluskala. Nemohla som sa zastavit,kym ju celu neprecitam. Tak dobre som sa davno nenasmiala. 😀
Moja dcera este nerozpraval,ale uz sa tesim ake perly da 🙂 .
Raz sa svagrina isla kupat, vtedy asi s dvojrocnym synom,vyzliekli sa a maly sa zadival na maminu a uplne vazne zahlasil:" maminka ma dole fuzy" 😀

alca85
12. bře 2010

ja skapem, to sú hlody.....už sa tiež teším na tú našu.....

jonatanka
12. bře 2010

alca moc sa netes 😉
nasa mala je riadna rebeka, minule smee boli vonku na prechadzke vsetci, na ulici nikde nikto a tak si ocko vonku ticho fukol, aromu to trochu malo a nasa mala zacala na plne hrdlo, fuuuj tata pudol bblee fuuj celou cestou az domov, ludia po nas zazerali,no hanba

alebo auto bolo v servie tak sme sli k bake autobusom, oproti nas sedela dama v rokoch, mala privrete oci, mala hned na cely autobus mama aha teta kape (chrape), no pani asi nema vnucata, dost nepekne na malu zazrela

radsej chodime autom nech mala nikoho nevyplasi

zuzanocka
12. bře 2010

jonatanka,
tak to ti mala uz pekne rozprava 🙂 nasej (2r aj 2 mes.) sa moc nechce, ale uz sa pusta pomaly, tak cakam, ze si uzijeme s jej drzkou 😝

ale tiez sa jej uz zadarilo zopar "hlodov" - co nezmoze slovnou zasobou, dorazi intonaciou, alebo vyrazom tvaricky 🙂

vcera ma chcela cesat, tak som si rozpustila vlasy, stala za mnou na gauci, hrabkala sa, hrabkala a zrazu sa naklonila predo mna a hovori mi: "CH!" nevedela som, co mysli, tak mi znova roztvorila vlasy a vaznou tvarou mi zopakovala: "CH!" vtedy som pochopila, pytam sa jej: "VOŠ?!?!" no hned mi horlivo prikyvovala... no neviem...vsi nemam... kde to videla...??? 😅 😅 😕 😀

lussy23
12. bře 2010

Ahojte, no ja z vás nemôžem! už sa teším na svoje deti. Sirelli - tá v
Vikinka je ten psík?

kubaka
12. bře 2010

Naše perla : malý se naučil od bráchy slovo "vypadni" jako povel, aby kdokoliv opustil místo, na kterém se právě nachází. Tak s ním takhle v 9 večer ležím v postýlce, čteme si, on usíná přitulený ke své mamince, kterou objímá ručičkou kolem krku. Tu klika cvakne, táta vchází do dveří a - malý okamžitě ožije a začne hulákat: " ipadni mami, pod táto, hajáme spolu!"
Tak jsme se rozesmáli, že bylo po usínání 😀

babula90
12. bře 2010

ja som kojila skoro doteraz moju "malú" a dnes mi povedala s nostalgiou: "Moje milé, dobré cicíky" 😀 😀

babula90
12. bře 2010

a ešte niečo : v lete sme s kamoškou sedeli na našej terase a 2 ročná dcéra vraví: Aha, pozri, chopy! Ja že čo? a ona: chopy!!! videla kamoške pod pazuchou chlpy - také malé, vyrastené a ja som to musela uhrať do autu, akože nerozumiem 😔 😀

spevacka
12. bře 2010

Prezerala som si noviny a uvidela som obrázok s deťmi-článok o zápise do ZŠ a hovorím:"aha, aký pekný chlapec" a Matúš(6,5 ročný) na mňa zazrel a hovorí:"no , mojej kráse sa nevyrovná..." 😀

spevacka
12. bře 2010

...pozerali sme s Matúšom domáce video asi spred polroka a Maťo vraví: "Čo vravel ten divný chlapík, čo vyzerá ako ja v pyžame?"

veva1
12. bře 2010

moj 2r.mi v noci povedal"mama ak mi nedas mliecko,otvorim okno a vyhodim ta von.