"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

llluckaaa
11. led 2013

@kamila1979 😀 Ti naši z toho měli taky hroznou srandu, hlavně jak jsme tam pak lítali s ručníkama, kýblema a rozmontovávali podlahu v kuchyni, aby to trochu vyschlo. To bylo tóčo 😀

llluckaaa
11. led 2013

@ined77 No právě. Děti mají velkou fantazii a umí si poradit i bez kelímků 😀

kamila1979
11. led 2013

@llluckaaa Tak Matyášek Ondrovi k tomu zatleskal, tatínkovi porhozil ukázovačkem a snažil se tatínka vystrčit z koupelny. 😀 😀
A sousedi si stěžovat nepřišli, že bychom je vytopili a nebo si na potopu zvykli. 😝

kamila1979
11. led 2013

@llluckaaa A v koupelně naštěstí máme dlažbu, tak si říkám, že to tak neprosákne k sousedům. 😒

kamila1979
11. led 2013

To Ondra dokáže tu potopu udělat i hadicí a nebo rukama to taky vylívají. my jim dáváme do vany jenom dinosaury a jiný gumový zvířátka.

llluckaaa
11. led 2013

@kamila1979 Naši sousedi si taky ničeho nevšimli 🙂 Ikdyž jsem Matýskovi vyhrožovala, že až si přijde stěžovat sousedka, že jsme jí zničili byt, že jí musí říct, že to byl on a ať vynadá jemu. A že teď nebudeme kupovat žádné hračky a pamlsky, protože musíme šetřit, abysme jí mohli uhradit škodu 😀

kamila1979
11. led 2013

@llluckaaa Tak náš Ondra řekl, ale mami to je stejný jako, kdyby se nezavřelo okno, když prší nebo víš jak sousedům vytekla lednička s mrazničkou. A dorazil to větou, že život se skládá ze samých překážek a problémů, a sousedi jsou dospělí a musí s tím umět už bojovat. 😝 😝

nikuska265
11. led 2013

Tak pridám aj ja jednu perličku svojho synovca. Brat minule prišiel so synom do kostola troška neskôr,tak len prešli cez dvere a vošli dnu a sadli si hneď a malý v tom na plnú pusu vraví otcovi : " Jooooooj oci, zabudli sme si strčiť pršteky do tej SVETOVEJ vody a prežehnať sa!! " 😀 tak si viete predstaviť tie pohľady postarších dám .....

llluckaaa
11. led 2013

@kamila1979 Kam na to ty děti chodí??? 😀

kamila1979
11. led 2013

@llluckaaa Tak nevím, ale Ondra vždycky řekne, že je to učí paní učitelka ve školce a nutí je, že to mají doma zkoušet. 😀 😀 A chudáček synáček neví, jestli má poslouchat rodiče nebo paní učitelku. 😀 😀 😀
A jinak manžel má 18 letýho syna z předešlého manželství , tak nějaký slovní spojení pochytá i od něho.

vafinka
11. led 2013

a este ma napadlo, tiez v tom obdobi ako mal moj brat cca 3 roky. bola som s nim vonku na prechadzke, on sa bycikloval a ja som davala na neho pozor, rad si spieval a raz jedneho dna zavalil pespnicku od vanastovy vjeci v jeho podani- ahmmm jsem skoro panic hmmmm neni to lehky ahmmm nesel bych zanic...... ahmmm do defky..... styry runy.....ahmmmmm ty jsi ina......ahmmmmm ,,,,,, -usta mi padli ako sa len dalo a pravda, ked som za nim bezala aby bol ticho ze sa ,,nesmie takto nahlas spievat na ulici,,, tak on pridal na volume, keby ste vedeli ako som sa hanbila a tie pohlady okoloiducich!!!!!!

kamila1979
11. led 2013

@vafinka Tak to manželův syn z předcházejícího manželství poslouchá Kabáty a proto Ondra ve školce na besídce zaspíval písničku - Udělej mi to co mám rád a já ti slíbim, že už nikdy s jinou nebudu spát. 😝

vafinka
11. led 2013

@kamila1979 tak to uz ano, maly to zabil tak ako sa patri, ale ja musim podotkut ze medzi mnou a bratom je 10rokov rozdiel, ja som mala vtedy asi 13-14 rokov,

adelajda2012
11. led 2013

@kamila1979 ten tvoj Ondra je poriadne cislo. Uz sa tesim ked dorastie Matyasek do "perliaceho" veku.
Inak sa tu super zabavam na tych vasich detickach, ale uz sa normalne zacinam bat, ked moja zacne hovorit.

kamila1979
11. led 2013

tak náš Ondra je taková slepička, tak on hned všem řekl, že ho to naučil strejda Kuba. 😀 😀 😀

kamila1979
11. led 2013

@adelajda2012 tak náš Matyášek ondru chce napodobovat. No to já se spíš děsím co bude, protože Ondra mi jednou večer, když jsem ho poslala "brzo" spát, tak mi řekl počkej až na mě sedne na to opravdická puberta, to bude tóčo, kóčo. 😝

kamila1979
11. led 2013

Tak jak jsem už psala včera, Ondra ve školce dnes vyhlásil soutěž a vyhrála to Anetka a Terezka. Tak už se mu sen splnil a má 3 manželky. 😀 😀 😀 😀 Na moji otázku co tomu říkaly manželky, když si vždycky tu jednu bral. Ondra se na mě podíval výrazem, jaká jsem tupá matka a řekl: Ale mami, víš přece, že jsou holky žárlivý já jsem si je bral tajně na záchodě a Tadeáš byl pna farář a pokropil nás svěcenou vodou. 😀 😀 😀
Radši nezkoumám, co to bylo za svěcenou vodu. 😝

petronelka77
11. led 2013

Dnes bol krasny slnecny den. Maly pozera z okna, rozmysla. V tom uteka do kupelne, potom do izby a dobehne za mnou. V ruke krem na opalovanie, slnecne okuliare a plavky. Mami, pod, ideme sa opalovat 🙂)).

kamila1979
11. led 2013

Ondra v létě, když viděl jak kojím Matyáška se zamyslel a pronesl: mami a to se ti to mlíko na tom slunko nezkazí, je pořád stejně dobrý. 😀 😀 😀

katka1981
11. led 2013

Tak a pridavam dalsiu perlicku y dnesnej podvecernej prechadzky. Cestou domov sme stretli pani, kt. hladala svojho psika. Povedala som jej nech mi da na seba cislo, ze ked sa psik objavi, vezmeme ho k sebe na dvor a zavolam jej. Ideme smerom k domu a isli sme este dalej smerom kam asi isiel ten psik menom Megi a hovorim Sophinke. Zavolaj na Megi, mozno nas bude pocut a dobehne a Sophinka krici. Zorkooooo kde si? Zorko je nas pes 🙂

katka1981
11. led 2013

Prave mi dcera cese vlasy a ja krcim ako ma sticuje a jej reakcia: Moja zlata, ale nemozem zato. Prepac prosim. Ty si niekedy zlata a niekedy si neni zlata. Ja nemam cas, ale nemozem zato. Musim ucesat tvoje vlasy. No a najlepsi gol ked mi teraz hovori: Ty mas zle vyvinutu hlavu, ja ti to urobim potajomky. A kolko chces ostrihat vlasov? Zapletem ti tvoj vrkocik, alebo takto chces urobit? Je to na tvoje dobro...

Nataca mi vlasy na hreben a mna uz boli aj oko co ma tak sticuje.

strociatka
11. led 2013

no nechapem, malicka drzi v ruke prasiatko, uteka s nim cez izbu a vola tati, tati, co tym chce povedat?

felinda
11. led 2013

Dnešná hláška..maminka , ty si musela niekoho velmi nahnevat, ked nemas pipík, vsak???

lea641981
11. led 2013

syna som strihala a hovori,mamina a to nestaci ze mi za den vypadne 150vlasov? 😀

pajulinkka
11. led 2013

Já teda nemám zatím se synátorem, ale vzpomněla jsem si jak jsem jela cca 2 roky zpět do čech k máme na návštěvu a říkala jsem si udělám bráchovi (v té době 8 let ) že ho vezmu na Hlubokou na zámek a do ZOO...Prošly jsme ZOO a jeli na Hlubokou a tam jsme procházely sálama a najednou nám pan průvodce říká za vámi je 12 obrazů a jsou na každém vyobrazeny znamění zvěrokruhu, a brácha hledal sebe je beran a já býk. Tak mu říkám jé Ríšo koukej tady jsi ty a tady já :D Dlouze se podíval na ty obrázky a pak na celou skupinu mi říká a Páájo ty jsi krááva :D No do smíchu mi nebylo ale stálo to za to :D

kamila1979
11. led 2013

My jsme Ondru vzali taky na výlet na zámek a při procházce saláma, když jsme vešli do ložnice tak začal pištět, že spát nechce a při vstupu do jídelny se rozčiloval, proč ho berou do jídelny, když tam není nic na jídlo. 😀 😀

zuzube
11. led 2013

dnes moja 4rocna dcerka po tom, ako som otvorila chladnicku a kukala, co fajneho si dam, tak hovori: sak zavri chladnicku a prestan tu pustat zimu 🙂

jankah77
11. led 2013

@kamila1979 nas 1,5r Matus sice velmi veci nedava do pracky, ale minule tam skoro vliezol sam 😀 .... inak, musim vytahovat el. snuru pracky zo zasuvky lebo krpec ju vie spustit...minule som sa sprchovala, na hlave sampon, a samo, Matus sa tmolil v kupelni....pribuchol dvierka, pootocil programator, zapol tlacitko a pracka zacala napustat vodu... to si viete predstavit tu rychlost, akou som vyskakovala z vane 😀

asimon
11. led 2013

Ahojte vesela temicka 😉
Pospominam si a pridam aj ja nieco...😉
Ked mala starsia dcerka nieco cez dva roky tak zistila rozdiel v pohlaviach...a bol u nas okenar merat okna a mala na plnu pusu zahlasila ujo ma slipy a maminka gatky :D Cervenala som sa az za usami 🙂

kamila1979
12. led 2013

@jankah77 tak to Matyáš taky umí, ale pořád lepší pračka než el.trouba, naše kluky jednou napadlo, že by si mohli hrát na perníkovou chaloupku. Tak Ondra nutil Matyáše, ať si vleze do trouby. 😝 😝