"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

hexena
19. bře 2013

U nas teraz fici rozpravka Masa a medved...Patko vcera necakane zahlasil po rusky DASVIDANIA 🙂

lucisa
19. bře 2013

Náš pes chvilku stál vedle nejmladší dcery, pak si sedl a najednou se rozplácl jak široký, tak dlouhý a ležel. Dcerka na něj koukla a jen lakonicky okomentovala:
Zdechl........
😀 😀 😀

prasiatko30
20. bře 2013

@lucisa tto mi pripomenulo - sice to vobec nema nic spolocne - ked bola titanic horucka tak som sa konecne dostala do kina si pozriet film a isla som s mojou sestrou a ta ho uz videla aspon 3x a vzdy len preto lebo niekto ju prehovoril aby isla s nimi vobec ju to uz nebavilo, dojde ku scene kde leonardo di caprio sa zmrazil a pomaly sa pusta toho dreva a potapa sa a moja sestra lakonicky nahodi - "pustila ho k vode" - a bolo po srdcervucej scene sme sa tam sulali od smiechu a nadsene fanynky nas skoro zabili 😀 😀 😀

cairka
20. bře 2013

Dnes vonku mala začala panicky revať "Had, je tu had, maminka, had je tu"... ehm, nejaká dážďovka sa vyšla kuknúť či už je jar 😀 😀 😀

sashabb
20. bře 2013

@cairka takyto had bol veru aj u nas 😀 😀 😀

itwasajoke
20. bře 2013

Ked sa s deckami prezliekame do pyzamka tak ich obcas capkame po zadku a hovorime im:jaaaj ta mala sucha rit 🙂 a ako sme sa boli cez vikend kupat na plavarni,ked sme vysli zo satni NASA petka utekala k ockovi...capla ho nezne po zadku a hovori:juuuuj aka mala sucha rit 😀

macocha
20. bře 2013

@cairka Jeeej, šikulka, spoznala, čo nikdy nevidela. 😎 No ale vážne, ako to má také dieťa vedieť, keď doma hady nechováš? To aj ja si presne pamätám, ako som raz išla do škôlky druhým vchodom, lebo pred tým prvým bola dážďovka natiahnutá - a teda značne vypasený kus, bola som presvedčená, že taká veľká dážďovka nemôže byť, že to je určite had, ktorého treba obísť. 😝 🙂

yukki
20. bře 2013

@cairka to majú zo Spievankova hádam, ako tam tá zahrajka či jak sa volá panikári že vidí v tráve hada....

egyptanka
20. bře 2013

@yukki je, ze Zahrajka. Si zaperlila aj ty 😀 Spievanka to je. 😉

yukki
20. bře 2013

@egyptanka no, šak tá. Každý rozumie. 😉

kocko
21. bře 2013

Naša si prispôsobuje pesničky po svojom. Na predstavu dávam do pozornosti dve. Pesničku od Madonny "papa dont preach" spieva, že papá don grís. A ešte jedna slovenská pesnička sa jej zadarila. Beata Dubasová spieva "občas máme blízko k žene" a moja stále spieva "občas máme vytrčené" 🙂 🙂

denisa87
21. bře 2013

no moj dnes skoro 4rocný "zaperlil",sedel na nocniku a kričí mi: Mami pod mi utriet ritku,ked ja budem velkí a ty stará aj ja ti ju utriem . 😀 😝 😀 krása,takého sa dúfam nedožijem....

beruska24.9.
21. bře 2013

´´.......mléko! Nevíš, co je mléko?!´´....... ´´Mléko je kakao?´´ ......´´Ne, kakao se dává do mléka......do toho, co dává kráva nebo koza.´´ ....... ´´Koza dává kakao??´´ 😕 😀 😀 Ta dcerka mi dává kapky 😀

xabri
21. bře 2013

@cairka to mi pripomenulo mňa v detstve. Učili ma, že lienka je Panbožkova kravička.Samozrejme pre 2,5 ročné dieťa je Panbožkova dosť náročné slovo tak sa nečudujem fotrovi, že v panike vbehol do záhrady, keď som za ním dobehla do domu, že je tam krava 😉

beruska24.9.
23. bře 2013

Mladší dcerka se bouchla o okenní tabulku, když koukala z okna ven..... ´´au!´´ ....... Starší dcerka: ´´To musí bolet. To chce operaci.´´ 😀 😀 😀

petusko
23. bře 2013

starší listuje a číta encyklopédiu, zaujali ho horniny, smaragdy, diamanty...
"Mami, ja už nechcem byť pilotom! Ja chcem byť horník! Budem hľadať horniny a v nich budú smaragdy!" 😀 😀

gabika_tkacikova
23. bře 2013

my mame ste maleho krpca, no synovec mojho mm teda niekedy pekne zaperli, ziju v cechach, mamina je ceska, takze to bude po cesky....

ked mu nieco tatino zakaze, ide za mamou a vravi: "mami, ty tu mas hlavni slovo, rekni ze muzu" a naopak :D

a minule nechcel vecerat tak mu svagor hovori ze ked to nespapa tak zajtra nedostane nic sladke a maly mu na to: "tati, ved ty na to do zítra zapomenes" :DDDD

sorry za cechoslovencinu 🙂

simoro1510
23. bře 2013

pozerali sme si encyklopédiu so zvieratkami a prišli sme k medvedíkovi čistotnému....a pýtam sa malej, že aké je to zvieratko....a malá na mňa pohrdavo pozrie, veď: "mami, to je medvedík upratovačný".... 😀 😀 😀 ...blbosť som sa asi spýtala... 🙂

jana2907
23. bře 2013

Děvčata já už nemůžu 😀 😀 😀 .To nemá chybu!Slzičky mi tečou 😀 😀 😀 .

bambola
23. bře 2013

mne mala posledne dni kazdy den ukaze na ritku a hovori: "Ovienko mam" Ja: "Kde mas hovienko?" "Skovalo sa" 😀 😀 a odbehne prec 😀

11nika11
23. bře 2013

Idem rano obliect malu a ako som si sadala k nej na postel tak mi praskli kolena(stava sa mi to casto).Mala(22m)na mna pozri,skrci nos a povie"mama pud pud"(prd,prd).Sofinka to nebol prd,maminke prasklo v kolienku..."etisi,mama pud pud"(jezisi mama prd prd)..babh ja som sa tak rehotala 😀

bronia13
23. bře 2013

minule sme sli okolo letiska a detom ukazujem ako letelo lietadlo a mala vravi "mami prozri lietadlo ide pesi" a ono bolo riadne vo vzduchu 😉

dana3262
24. bře 2013

Ja:"Nechces curat?" On:"Ne, mami, dekulu (Dekuju) ne..."

cairka
24. bře 2013

Dnes pri upratovaní sa ma menšia pýta, či má vyhodiť čosi, čo našla pod stolom. (bola som otočená k nej chrbtom, nevidela som, čo to má) Tak jej vravím, nech pozrie, či to je čisté, alebo špinavé. a ona, že " No je to také prašivé" 😀 😀 😀 (zaprášené)

A včera sa so sestrou vadili, až som ich musela rozdeliť do iných izieb, a keď som ich pustila k sebe hovorí menšia staršej :"Vieš čo, už ma nehádaj." 😀 (sa nehádajme 😝 )

januska191
25. bře 2013

Vcera sa malemu nechcelo ist von a manzel si z neho trosku utahoval a hovori mu "ty si taky domasedko".. a Misko sa otocitl a hovori mu: "ty si domaserko".... 😀

alenata
25. bře 2013

Dcérka sa hrala s dedkom a hovorí mu, aby jej nakreslil kenguru. Dedko sa potrápil, nakreslil a malá sa pri pohľade na obrázok rozplakala.....hovorí mu: toto že je kengura? Veď to je SOMÁROVA SOCHA. 🙂

petusko
25. bře 2013

@cairka môj starší zvykne povedať, keď má hnačku že "mami, ja zase preháňam!" 😀

martinka24
25. bře 2013

Mě se pětilety syn ptal, jestli dostávám peníze z práce z prasete nebo z peněženky 😀 tak jsem mu odpověděla, že z banky 🙂

nadhera
25. bře 2013

Dva tyzdne dozadu na vychode kalamita-sneh,vetry,chlad....kolegyna sa nevedela dostat po poobednajsej smene domov -cca 25km,tak nocovala u nas. Rano decka nastupene,ze dobre rano a mensi /4r/ - mamka,teta u nas spala? ano,spinkala u nas v spalni. Aj s tatikom? 😀 😀 😀 vybuch smiechu a hned lepsia nalada...aj v praci....

mirjam82
25. bře 2013

Učili sme sa básničku kde boli verše:...a ty macko ticho seď, oblečiem ťa hneď... Malá keď prišla k tomu miestu hovorí: Macko seď, buď ticho a nevymýšľaj... 😀