"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

renca3
27. pro 2013

Muz kupil detom hracky, s ktorymi chodia za nim, aby sa hrali spolu. mm uz unaveny hovori. "Kedy si ja uz konecne oddychnem?" A 7 - rocny syn mu na to odpoveda: " No ved az ked budes v utulku". Ani neviem, ci sa smiat alebo plakat. 🙂

kuwait
27. pro 2013

Vcera sme boli v Monacu na vianocnom bazare a tam je madarsky stanok a predavaju tam langose,trdelniky a moj muz si poplietol tie nazvy a objednal si langos (v domneni ze je to trdelnik)a ked zacal jest pozera na to vsak tento trdelnik je slany a placaty to na slovensku to bola sladka rolka.A ja mu na to nuz vies toto je madarsky trdelnik 😀 a syn mu na to keby si mu nebol povedal sprav mi langos ale sprav mi trdelnik 😀
alebo vcera hrali nasu pesnicku to bola taka nasa hymna ked sme s muzom spolu chodili a ja synovi vysvetlujem ze ta pesnicka opisuje presne nase pocity a cas ked sme spolu chodili,na zaciatku sa tam spieva Oceans apart a syn vyhrkne ake oceany???Vsak vas delilo len more 😀

ireeeeen
27. pro 2013

Koukám že dcera měla úspech tak přidám další skoro 3 roky starou historku..........
Začala chodit do MŠ byly jí necelé 3 roky, byla nejmladší ale celkem zapadla až jenou mi pí.uč. říká Ell se ve školce při spaní počůrala, chtrěla jsem se zeptat proč................
Jedeme v autě...
Ellinko ty jsi se ve školce počůrala??
Ano maminko,ale to jsem vůbec nemohla cítit protože jsem spinkala.
Já vím Ellinko to se někdy stává bylo to poprvé,ale kdyby ty bylo častěji to by.......(hledám správné slovo hodné 3 letého dítěte)
To by bylo v prdeli maminko..........(podotýkám že doma nikdy sprostě nemluvíme🙂
No nevím Ellinko jestli je to ten správný výraz ale nebylo by to dobře (zadržuju smích)

hexena
27. pro 2013

este jedna hlaska nasho mladsieho pri vianocnej veceri

s muzom jeme kapra, synova maju kuracie rizky

maly pekne papa kuracie masko a zrazu zahlasi: "ja nechcem toto masko, to je ŠŤUKOVATÉ!"

hä?? 😝

mimisami
27. pro 2013

...........vychádzala som ráno z WC a malý na mňa pozerá a hovorí mi .....kakala si ? a ja že hej a on na to ......a štípe ťa riťka, že ?........ 🙂

monikafilip
27. pro 2013

@mimisami
Komentáre ku kakaniu dôverne poznám.
Ja keď idem na WC, môj skoro 4 ročný syn sa stále pýta: maminka ideš kakať? A keď poviem áno, tak jasným veľmi hlasným zreteľným tónom oznamuje svojmu ocinovi: Maminka ide kakať! ( všetci susedia majú dôverný prehlǎd o mojich vyprázdňovacích návykoch, hrozné... 🙂

damind
27. pro 2013

Bola u nás na návšteve sestra s 1r. dcérou. Malinka si sadla ku stromčeku a ochutnávala gule so stromčeka. chvíľu som ju upozorňovala ,,nono papať, to je ble" keď ma mala dosť sadla si za stromček ochutnávala ďalej, len zakukovala či ju vidím. pripomenulo mi to vianoce, keď to skúšala spraviť moja dcéra. vtedy sme mali ešte sklenené ozdoby. pradedko priniesol salonky v červenej farbe a učil ju, že si má mňam odtrhnúť zo stromčeka keď sa nepozerám. (spomínal keď sme to robievali my, jeho vnúčatá a balili do papierika kúsky chlebovej kôrky) po dedkovej nášteve si Dominika odtrhla sklenenú ozdôbku, keď som sa jej juj pokúšala vybrať s rúčky, tak aby si neublížila, kričala ,,moje mňam" nikdy viac sme nič jedlé na stromček nevešali. ozdoby sme vymenili za nerozbitné. nostalgická spomienka na detstvo našej pubertiačky, aj na dedka, ktorého milovali všetké vnúčata aj pravnúčatá

stankapk
28. pro 2013

Nasla som zapisany vyrok spred roka mojej dcery:
Ja neviem preco mam teraz taky zivot ze musim grcat 😀 😀 😀
To bolo v obdobi ked mala neznasanlivost laktozy a casto vraciavala...

cairka
28. pro 2013

Včera sme prechádzali cez mesto a ku jednému z obchodov zaparkovala dodávka. Staršia rada háda dopravné značky a len tak hovorí, že "To budú asi Levice, že?" Ja som kukla na auto, značka LV, reku hej, Levice. Na to sa menšia šprajcla, že ona tam chce ostať, ona chce vidieť tie levice! 😀 Chvíľu mi trvalo, kým mi došlo, že chce vidieť zvieratá - levice 😅 😀 😀

atrami
28. pro 2013

Nový text môjho syna : ,, nemám auto, nemám motorku, dievča na mňa čaká pred ,,škôlkou."

adusa2774
28. pro 2013

aj ja niečo pridám... síce moje už majú 11r. a veľa výrokov si nepamätám, ale jeden mi utkvel: malá neviem koľko mala ale siahala mi ledva po pás a ja som v kuchyni niečo robila.... potiahla ma za nohavice a pýta sa:
... mami?... Ty nie si snehulienka, že???? ..... a ja že nie....
...hhhh , Ty si len mama .... a smutná odišla...... 🙂 ... som nevedela či sa mám smiať alebo mi má byť fakt lúto že nie som snehulienka.... 🙂

dulkagabulka
28. pro 2013

@damind to mi pripomenulo príhodu od nás...malí oberali salónky zo stromčeka , mužovi sa to nepáčlo a ja na to: " Veď ich nechaj, ty ked si bol malý, tiež si oberal"
a dcéra, mohla mat tak 4 alebo 5 rokov takým strašne tenkým vysoko postaveným hlasom mi vravi"Pravda, mami, tak OOON MOHOOOL keď bol malý " a dodala" a dedko s ním mal samé proglémy!!!"

damind
28. pro 2013

@adusa2774 rada čítam. keď som bola tehotná dostala som od švagrinej knihu od Eleny Maroty Šoltésovej - moje deti. prežila ich. písala si denníky kým boli malé: čo kedy povedali, vyviedli atď. pri tej knihe som sa nasmiala aj naplakala. Po ich smrti vydala knihu ,,spomienok". Tá kniha ma naviedla na to, aby som si aj ja písala denníky. občas ich vytiahnem a spomíname aj sa nasmejeme. Aj minule, keď synovec vyhlásil, že on bude osamalý vedec. keď mal asi 4r silou mocou sa chcel oženiť s mojou dcérou o 5r staršou. prestal z tým až keď som mu sľúbila, že môže, ale až po vysokej škole

sarinka2012
28. pro 2013

Jedna z vianočnych nakupov...ako každa "riadna" mama som sa vybrala samozrejme 23 decembra na nakup aj s 2 ročnou dcerkou ,ktorej sa začina rozvazovať jazyk,ale este neovlada niektore pismena (R,S,V a pod.) a hovori zatial len dvojslovne vety a ako si tak nakupujem čuduj sa svete den pred Vianocami nemali okrem ineho kokos..tak som volala tatinkovi že nemozeme zohnat struhany kokos..a moje dieta na celu predajnu " neni k*kot" , " neni k*kot" ,tak samozrejme ludia sa mierne otačali za nami,čo som sa snazila napraviť,žial skor rychlo ako rozumne,lebo som dcerke povedala " ano milačik,tichučko,uz to mame vybavene,tata kupi kokos" a v tom mala spustila " tata k*kot ,tata k*kot ,tata k*kot..." vživote som tak rychlo nenakupila 😀 ludia sa hodne za nami otacali,asi si museli myslieť ako sa pekne spolu bavime doma 😀

siska53
28. pro 2013

Vravim dnes svagrinej: ten doktor mojmu otcovi pomohol,zlepsilo sa mu to,len este tie eiffelovky ( achilovky 🙂) ) ,to este potrva.

ivett1
29. pro 2013

Včerasa pýtam detí, že čo si dajú na raňajky a Števi mi zahlási, že on chce obložený chlebík - so salámou, klobásou a "nejakým" mäsom😀
PS: si už mal dosť vianočných koláčikov a zákuskov....

yukki
29. pro 2013

Máňa: Mami ja neznášam hnis.
Čo to Máňa.....čo to neznášaš?
HNIS! Chrobáky, pavúky..........
Hmyz Máňa moja, hmyz

renca3
29. pro 2013

Ucitelka sa pyta prvacikov, co by chceli najviac na svete. Padali odpovede ako Lego a pod. Moj syn nevedel, ale na konci hodiny sa prihlasil, ze on by chcel byt najbohatsi na svete. Ucitelka mu hovori: "Ved sme si hovorili, ze peniaze nie su najdolezitejsie na svete." A on jej na to: "No ved uvidime pani ucitelka, uvidime".

kveta
29. pro 2013

Prestahovali sme sa do storocnej budovy. Na prikurenie som doniesla elektricky ohrievac vzduchu.. Zrazu drobec dobehne z detskej izby a krici: "Teply duch! Teply duch!"
Oblial ma studeny pot. Sla som sa teda na toho tepleho ducha pozriet.. Maly ma doviedol k ohrievacu vzduchu, polozil mi ruku na vetrak a hovori: "Teply duch.." Aha, takze teply vzduch.. 😀

jankavl
29. pro 2013

Sme na dovolenke kde sa detom venuju animatorky. Pri veceri mi patrocny syn hovori: "mami, mozem ist uz skontrolovat hernu ci uz prisla aligatorka?" 🙂.

savinga
29. pro 2013

Náš malý (budou mu tři roky) vlítnul do ložnice, když jsem se převlíkala a začal na celý barák hulákat... tatííííííííííí máma nemá pindíkáááááá (jako by mně viděl poprvé nahou 😀 ) a můj muž mu na to s klidem a s úsměvem odpověděl... no jo, když byla maminka malá, tak si ho ulomila 😀 .
Když jsem pracovala jako chůva, tak jsem stála v kuchyni s malou Olí a s její maminkou a zkoušely jsme ji, jaké už umí barvy. Olí jaká je podlaha... hnědá, Olí a jaká je ta miska... červená, a jaký je ten hrnec... stříbrný a Olí jaké jsou ty závěsy..... no hezké 😀 .
Ta samá holčička zaperlila, když byla s maminkou na procházce. Procházely se v parku a šla naproti nim paní a Olí ji říká.... dobrý den.. paní nereagovala jen koukala a Olí povídá.. Nezdravíš? Máme tě neučila? 😀
Náš malý zase venku na procházce viděl jak se při venčení jeden pejsek vykakal a pán hromádku hned sebral a vyhodil do koše. Tak povídá.. to je ale hodný pán, sbírá bobky po pejskovi. Chvíli na to viděl, jak paní bobek svého psa ignorovala a tu začal na celé kolo hulákat... koukejte na tu paní, nesebrala bobek po pejskovi a já budu mít posr*né botičky!!!! Teda takhle doma nemluvíme, ale paní se otočila, vrátila se notně rudá a bobek sebrala 😀 😀

yukki
30. pro 2013

Máňa má lízatko z čokolády, Mikuláška....príde za mnou a vraví mi: Pozri aký je na hlavu vylízaný....

savinga
30. pro 2013

Moje sestřenka když byla malá tak punčocháče byly puchucháče. Strejda se rozhodl, že ji to naučí říkat správně. Zuzanko řekni punčocháče... Zuzi: puchucháče .... strejda Zuzanko pun-čo-chá-če.... Zuzi: pu-chu-chá-če 😀 a strejda zase trpělivě povídá, no tak Zuzanko, řekni hezky punčocháče a Zuzka na to: puchucháčky 😀 .
A náš Domča zase místo spinkat a spinká, říkal pičat a pičá. Jednou tak venku koukal na zastávce jedné paní do kočárku a říká mi.... Maminko miminko pičá.... no paní koukala, ale vysvětlila jsem jí co to znamená, tak se zasmála a prý se má asi na co těšit 😉 .

laurital
30. pro 2013

Moje čtyřletá dcera dostala k Vánocům flétnu a moc ji baví.Dnes ráno si uklízí pokojíček a ptá se:"Mami, až to uklidím, můžu si jít za odměnu zapíchat?"....asi měla na mysli zapískat 😀

maribell
30. pro 2013

juuj ako to tu tak citam dobre sa nasmejem 🙂 uz sa tesim ked zacne spajat slova do viet nas maly prcek 🙂 .. ma skoro rok a pol ..perlicky mame iba zatial take obycajne.. vie napodobnovat zvieratka... (kravicka-muu, havino-havhav,..) a vzdy ked sa opytam ako robi tatino tak povie "mnam" 😀 lebo tatina vidime iba stale papat 😀

adelajda2012
30. pro 2013

Pri vianocnom stromceku cela rodina...asi 10 ludi. Sedemrocna neter rozdava darceky. Ale tie jej akosi stale nikde (mama jej ich schovala dozadu). Po asi piatom darceku, ked stale nebolo v dohlade nic pre nu zahlasila. "No do pekla, zacinam byt poriadne frustrovana!"

danielllka
30. pro 2013

@savinga to mi pripomína moju sestru, keď bola malá, ani nie dvojročná- akúkoľvek obuv volala papuče. Mama ju učila- Zuzka, povedz topánky. Zuzka povedala- papuče.. Mama- to-pán-ky. Zuzka- pa-pu-če 😀

livka299
30. pro 2013

Naša 2 ročná Simi sa včera hrala s barbienami a jedna bola vyzlečená...ako sa hraje muž sa ma opýtal: počula si ? Akože jedna barbina hovorila druhej, tej vyzlečenej že SEXI LEJDY 😕 😕 😕 😕 😀

elixia
30. pro 2013

pamatate sa niekto,na cca ktorej strane by mohol byt ten obrazok s dvojihlou? Jezisko mi doniesol novy stroj a konecne ju mozem pouzit...teda aj som pouzila,len neviem,ci spravne...

elixia
30. pro 2013

sorry,do nespravnej temy som pridala 😀