"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

dejnas
18. črc 2012

dcérka trónila na záchode, dvere otvorené a došiel ku nej náš 2 ročný syn... s tým najnevinnejším výrazom v tvári, ako to len dieťa dokáže, sa jej zvedavo pýta: "sereš, sereš?" 😝 😀 😀

graceful9
18. črc 2012

@dejnas tie tvoje deti ma dobre pobavili pred spaním 😀

dejnas
18. črc 2012

@graceful9 my si tie ich hlody zapisujeme asi rok, ja som si to teraz čítala a ešte mám slzy v očiach... a to sa všetko ani zverejniť nedá 😀

graceful9
18. črc 2012

@dejnas to ti verím, my v škole sme si zapisovali výroky nášho maďarského dejepisára, ktorý sa snažil hovoriť po slovensky,,,,je to síce o inom, ale niekedy zo seba tiež dostal vetu ako trojročné dieťa 😀

chmurkaxy
19. črc 2012

Bratrancov najmensi (4) za nim prisiel, ze by sa chcel hrat na iPade. Mamicka mu hovori: Marecek, ale na to musis mat specialnu ziadost. Tak zobral papier, nacarbal nieco a podal jej. A ona: Hmmm, ale to nie je hlavickovy papier... Tak ho vzal a dal si ho na hlavicku 🙂))

ivett1
19. črc 2012

@dulkagabulka😀 ale majú...tá ich úprimnosť....čo na srdci, to na jazyku...ach jaj... 😅

renkakl
19. črc 2012

boli sme u starkych na dvore a 3 rocna neter, sa zrazu rozbehla smerom k otvorenej brane, ktora viedla na hlavnu cestu. Sesternica za nou v panike zacala utekat a kricat na nu aby stala. A mala zrazu zastala, otocila sa a vravi: "Maminka a ty vies aj behat?"

mandragora22
19. črc 2012

mladsia sestra ako dieta dlho vravela namiesto lepkavé - jebkavé 😉

frick
20. črc 2012

môj synovec hovoril mesiačiku pišačik. Znelo to ale zaujímavo keď zrazu vykríkol - pišááá keď zbadal mesiac na oblohe a ešte keď tak šušlal 🙂 🙂

neter bola v múzeu v katovom dome na TN hrade. Boli v mučiarni a vraví mame : mamina tí ľudia čo tu zomreli išli do peklíčka však? (keď niektorý idú do nebíčka) 😀

strociatka
20. črc 2012

tak som si dnes povedala, ze budem konecne aspon chvilku "dobra" mama a budem svoje deti pekne vychovavat, isla som nasej vrtulke vypnut rozpravu, pustala si na nete Toma a Jeryho. Ked som sa blizila, ze to vypnem, tak sa na mna zdesene a vycitavo obratila so slovami: "Mami, ale ved ja sa ucim, no hovorit po anglicky!" Skoro som odpadla, asi vam nemusim pisat, kolko sa toho v Tomovi a Jerrym nahovori, ze?

danim
20. črc 2012

stalo sa to uz skor... v sobotu rano prisla dcera za nami do spalne o 6,30 hod, este sme spali.... a opytala sa: "tatino, NAČO SPIŠ ? " 🙂 😉

ined77
20. črc 2012

nedávno na koupališti: vždy sundávám malému mokré plavečky se slovy, že by mu nastydla prcka.šli jsme do bufetu, ve frontě asi 30 lidí, malý na mě sáhne a říká "mami, ty máš úplně mokré plavečky, pojď dáme je dolů, aby ti nenastydla pipinka"...fronta lehla 😀 .

nicméně jsem ráda, že mám tak starostlivého synka 😀

terkaz
20. črc 2012

Filipe nezlob!!! Nas petilety synek: Mami to nezlobim ja, ale muj mozek 😀

ined77
20. črc 2012

Mami, už jsem pěkně opálený?...ptá se mě Matýnek.Říkám, ano už jsi pěkně opálený.....tak huráááá, jsem Vietnamec😀. (vysvětlení:Matýnek má kamaráda Vietnámka a moc touží po tom být jako on😀🙂.)

asi tři dny na to se na mě malý dívá a říká..mami, ty už si taky trochu Vietnamec 😀 .
zkoušela jsem mu vysvětlit, že i jako běloch může být pěkně opálený, ale se zlou jsem se potázala...tak jsme tak trochu Vietnamci 😀

ined77
20. črc 2012

matýnek babičce: "drobíš, mamka bude vysávat" 😀

matýnku, jakou chceš uvařit polévku?..mami nevím, třeba řízkovou 😀

matýnku, kde máš ty bačkůrky?...daleko mami, víš?😀

mami pusť rádio, budeme poslouchat ušima 😀

mami, budeme se spolu ženit?...matýnku a jak se to dělá? 😎 😅
no lehneme si, budeme se tulit a dávat pusenky 😀 😲 😀

na 15.měsíční sestřičku: běž do kornoutku ty zmrzlino 😀

mami, ty chodíš s holým zadkem?
ne matýnku, to jsou tanga 😀

maminuska
20. črc 2012

Dnes ráno som viezla najmladšiu dcéru a syna a na jednom rádiu bežala reklama na Lolka a Bolka v polštine ( taká parodia, malá sa ma pýta a mami čo je to šukajú a syn sa začal rehotat a vraví jej že to trtkajú , vravím mu:Synu jednu ti vlepím , ved ona ani nevie čo to je a malá na to : vime , viem to robia to tutu nunu a maju sex ako diviaci 😀.

hori
20. črc 2012

Mama, co je toto?
To je prsteň.
Pičen. - podarilo sa dcerke zopakovat.
A toto je prst.
Pič. - zopakovala zasa.
Taaak, Lucinka, a teraz chod tatinovi povedat, ze mama ma na prste prsten. 😀
O chvilu som dostala od muza hubovu, ze co ju to ucim... no oplati sa venovat dietatu?

frick
20. črc 2012

@maminuska 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maminuska
20. črc 2012

minulý mesiac obidve naše feny hárali a malá si to všimla, tak som jej vysvetlovala že z pipinky im tečie krv lebo háraju .
Včera mi začali moje dni , a ako som bola na záchode som sa utrela a spláchla, lenže ten papier nespláchlo ostal na povrchu a malá išla cikat , videla ten papier , pozrela na mna a sa ma spýtala : Hájaš ?

camelinka
20. črc 2012

@ined77 z toho vaseho kluka rvu smichy 😀 😀 😀 😀

ined77
20. črc 2012

@camelinka ..ono to má i stinné stránky, je strašný divočák a neposeda, ale člověk se s ním zasměje, to jo 😀

camelinka
20. črc 2012

@ined77 jojo to verim, nase mala je neskutecny tajfun a na tohle obdobi se tesim ale i bojim 😀 😀 😀

ined77
20. črc 2012

@camelinka ...radím, zapisuj si výroky..je to bomba si to pak přečíst 😉 .
naše malá bude myslím taky unikát 😀 , ale tak to má být...aspoń se na té mateřské nenudíme že 😉 😀

camelinka
20. črc 2012

@ined77 jojo diky, mam to v planu 😀 . no nenudim se uz ted, nechapu kde se v tak malym tvorovi bere tolik energie kdyz ja uz padam na hubu 😀 😀 😀 😀

sevi
20. črc 2012

boli sme u lekarky.cakali sme v cakarni a viki zahlasila na celu plnu cakaren-mami idem kakat,ale iba kakat dobje!? Isli sme na wc a mala mi hlasi-To neni dobji zachod.Nas zachod doma je lepsi. Pytam sa ze preco.a viki-lebo tento je studeny a nas ma teplu dosku.

janage
20. črc 2012

Naši známi mali dcéru cca 4 ročnú - keď si z vonku doniesla zvyk na všetko hovoriť do pi.. Skúšali podobrom vysvetľovať, že takto sa nehovorí -nepomáhalo a keďže sa blížil Mikuláš rezolútne vyhlásili, že sladkosti dostanú len deti čo hovoria pekne. Reakcia na seba nedala dlho čakať: Tak ja toho roku nedostanem nič na Mikuláša ta do pi... 😀

janage
20. črc 2012

A ešte jeden-kamoška keď bola malá bola u babky čo ju varovala. V nestráženej chvíli pojedla lieky čo mala babka nachystané. Skončilo to výplachom žalúdka, a keď sa malej slečny opýtali, prečo pojedla babkine liečiky milé dievčatko zahlásilo, že preto lebo babka jej nedáva jesť a ona bola straaaaašne hladná 🙂 🙂 🙂 Babka skoro infarkt dostala.

katulka11
20. črc 2012

Moja 5 ročná dcérka miluje kvietočky a vždy sa vypytuje ktorý sa ako volá... No a raz mi vysvetluje: tento kvietok sa volá "Milovník" bodkovaný 🙂 , samozrejme myslela ľubovník bodkovaný. Pýta sa babky: babi ty si už videla "podprsienku"? Babka samozrejme nechápala zmyslu otázke, kým jej Karinka nevysvetlila, že to je taký kvietoček, ktorý rastie na jar. Myslela prvosienku...😀

beruska1311
20. črc 2012

Nasich znamych 4rocny syn:
Mamka: Patko, umyl si si zubky?
Patko: Skoro hej!

luciina
20. črc 2012

Davala jsem Eli (2roky) tasku s vecma na pisek a rikam ji vem ji za usi a ona si ji zacala veset na ucho. Nyni je v kurzu veta: nakej brouk. A venku jeden byl a ja rikam,ze utika a ona mu zacala fandit: do toho! 🙂