"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

macocha
12. čer 2012

@evaviki 😕 😕 si ma odhalila...
Ale ináč som sa nad tou hláškou ešte raz zamyslela a veru že pôjdem pohľadať, koľko stojí upratovacia služba. 😅 😀

katkapopi
12. čer 2012

teraz si super perly mozete vypocut tu http://www.facebook.com/pages/Pribináček-Čo-na-...
skolkari sa teraz v tej sutazi vyjadruju k veciam ako co je to hypoteka a tak. Strasna sranda, urcite to kuknite. Jeden chlapcek napriklad povedal, ze hypoteka je choroba :D no a ine kamenaky tam este najdete...

tikivikiniki
12. čer 2012

Dneska dcérka zase perlila: Ideme domou zo škôlky,a po ceste pri jednom domu chovajú husy. Veeela hús. Tak je samozrejme od nich poriadny smrad. A dcérka s kyslým výrazom na tvári hovorí: "Zase je tu taký smrad. Neviem prečo už tie husy neoperú."

tikivikiniki
12. čer 2012

A ešte minule mi vysvetluje: Do našej škôlky chodia slováci aj maďarskári.

tikivikiniki
12. čer 2012

Bola som tehotná,dcérka to ešte nechápala presne čo a ako,registrovala len to,že mi je stále zle,bola som unavená a rástli mi najprv didiky, potom aj bruško a nakoniec som nejako celá rástla do šírky. Tak kombinovala:
-Maminke je zle lebo jej rastú didiky!
-Nespi tolko lebo budeš tučná!

Ale najlepšie bolo ajtak,keď sa vypytovala na všeli čo okolo tehotenstva:
-Ako sa dostalo to bábätko do bruška? -No kým som rozmýšlala,ako jej to šetrne vysvetliť, vysvetlila si to sama: maminke sa narodilo v brušku bábätko. Nechali sme ju v tom,nemusí ešte všetko vedieť.
-No ale ako sa dostane von?-Pán doktor mi ho vyberie.-A ako? Cez krk? 😅

strapco13
12. čer 2012

@tikivikiniki predstava porodu cez krk 😖 ..myslim ze priroda to vymyslela lepsie 😀 😀 😀

missymici
14. čer 2012

Uprimnost mýho synačka ke mne v dobe myho tehotenstvi ve 33.tt :
Když jsme vyndavali spolu věci z pračky,tak vyndaval moje obří tricko a rika : ...mami to je prosteradlo? 🙂
To fakt poteši 🙂 😉

berenika39
14. čer 2012

Balíme na víkend. Mami, beru dalepohled a praporek.
Tupě zírám. Donesl dalekohled a prak.

romcovaklarka
14. čer 2012

@berenika39 Jo tak to synovec. Byli jsme na lodi a on pořád: Já ci taji chodjet. - Já: Co? Chceš tady chodit? - Né, já ci dajechodjet. ...
No nakonec z toho byl samozřejmě ten dalekohled, ale trvalo nám to snad deset minut výslechu 😀

missymici
15. čer 2012

@strapco13
Muj syn zase prohlasil,že uz se teší až si Bianka vyhrabe díru v bříšku,vyleze ven a pak ji zase zahrabe.... 😀

jijitka
16. čer 2012

Vašík seděl nahatý v obýváku na podlaze, hrál si a já kousek od něj žehlila. Něco mi chtěl přinést, tak se zvedal a říká: Maminko, mě se trošičku přilepila prdel 😀

nadhera
16. čer 2012

Dnes som s bandou sla von - z nasho bloku z potravin vychadza sused na voziku z vedlajsej ulice , decka sa mu zdravia - Dobry deeeeeeeeeeeeen a starsi do toho" aky ste dnes vyparadeny , ako vojak " Pan mal na sebe maskacove nohavice-smiechu sa nezdrzal ani on, ani ja a ani prechadzuji pan so psom. 😀

berenika39
18. čer 2012

Včera upocená cesta z víkendu autem, něco přes dvě hodiny.
Petr: mami,já mám úplně všechno zpotěný a přilepenou prdelínu.
Já: tak někde zastavíme, to je v pohodě, vyvětráš se a pojedem dál.
(jenže měl puštěnou oblíbenou pohádku a nechtěl to vypínat)
Petr: To je doblý, já to vydlžím, odlepím si to až doma🙂)))

berenika39
18. čer 2012

@jijitka nejdřívjsem napsala předešlý příspěvek a pak si četla ten tvůj 😀 😀 😀 , mají super starosti🙂))

yukki
18. čer 2012

Boli sme vo vodnom svete, skočila som s mladšou dcérkou na chvíľu do sauny, majú tam sklenené dvere tak vidno aj von do vírivky a na chodbu....sadli sme si, samy dve, na lavicu..a Markétka:" Aha mami, opičky!
"Kde?"
"Tam" ukazovala cez tie dvere "sú opičky!"
" Kde ty vidíš opičky Markétka?" - ja som tam videla deti a dospelých vo vírivke a nejaký abstraktný výjav a nádobu so snehom......
" Taaaaaam..pozejaj...opičky!"

Baby, ona ukazovala na náš odraz v skle.

cairka
18. čer 2012

U nás sa dnes celé doobedia nesie v štýle Little pet shop...a Veve sa ma pýta:
"Aj ty si sa hrala s LPS, keď si bola malá?"
"Nie, vtedy ešte LPS neboli"
"Aha, viem, vtedy boli iba také drevené hračky, som videla v skanzeme"

Asi pred polhodinou kukala z okna -vidíme u susedov na dvore trampolínu - a hovorí "Mne sa zdá, akokeby na tej trampolíne skákali taký neviditeľný anjelikovia" 😕 😅

macocha
18. čer 2012

@cairka 🙂 🙂 neviditeľní anjelikovia sa jej zdali? To ako ich videla, keď boli neviditeľní? Schválne, čo na to povie?

jijitka
18. čer 2012

@berenika39 jo, mít jen takové starosti tak se lepím několikrát denně 🙂

cairka
18. čer 2012

@macocha , no lebo sa hýbala trampolína 😀 možno vietor, alebo odraz slnka...ale vysvetlila si to po svojom 😀 ako Veve, no 😅

janinah
18. čer 2012

"mamka,nevieš prečo som ja taký nezbedník?"
no neviem,Števko,porozmýšľaj
"lebo mi to sudičky prisúdili"

yukki
18. čer 2012

Markétka dnes..."mami pozejaj, táto čeješnička má tu hnis!"...no, bola spoly nahnitá.

Čítali si knihu, teda sa pri nej vadili a za chvíľu počujem Kiku" Máňa, pozeraj...tu je napísané máj.....jún....sever..."

jijitka
19. čer 2012

Tak se mi znovu potvrdilo, že si mám opravdu dávat pozor na to, co říkám při jízdě autem. Dneska jdu s mladým po schodech, on přede mnou a každý druhý schod se zastavil. Říkám mu: "Vašku, běž nahoru a nezastavuj se". On se otočil a říká: "No, nestůj tady jako blbec". (nedávno jakýsi takový překážel ve vjezdu na parkoviště, tak jsem si ulevila)

garzonka
20. čer 2012

Starších dvoch som úspešne uložila spať, a tak v domnení že už je kľud, som ešte stihla zavolať cez skype rodičom.... Mladší sa vráti do obývačky, že aj on by niečo chcel dedkovi povedať, tak som ho na chvíľu nechala....rozlúčili sa s tým, že má pozdravovať Dávidka od dedka a babky. Odpakoval sa hore do ich izby a po chvíli mi kričí:
Mamáááááááááá, ten Dávid sa nedá zobudiť !!!!
😕 😅 🙂 😀 😀

macocha
20. čer 2012

@garzonka máš vzorné dieťa. 😵 To moje sa až tak neponáhľa s vyplnením môjho (alebo aj babičkinho...) priania. 😀

maminuska
21. čer 2012

Tak ja som včera skoro infarkt chytila. Umývala som kupelku , staršie deti sa učili a mladšia vo svojej izbičke sa akože hrala. Lenže bolo už akosi podozrivo ticho, tak som odložila handru ktorou som práve drhla umývadlo a išla sa na nu pozriet.
N aposteli som našla svoju najmladšiu milovanu dvaapolročnu dcérenku ako pekne vystrihuje diery do povlečenia ( inak aj festne drahé ). Vlastne už bola asi tak v polovičke , jedna diera vystrihnutá skoro ako dlan a ostané tam boli zástrihy.
Skríkla som : " Romana čo to preboha robíš ? """
A ona na mna pozrela a povedala : Tomu by si nejozumeja .
😀, tak a potom sa hnevajte.

evaviki
21. čer 2012

Sebik sa vcera v skolke prezliekal (isli prave von) a nejak sa mu nechcelo.. Uc. sa ho pyta: "Sebiku co tu tak bloumas?" a sebik: :"Ale teto, ja gloumam rad..." 😀

yukki
21. čer 2012

@maminuska ja mám infarkt len to čítam....a nemám veju pojozumenie pje také...tvorivé dielne.

gerci90
22. čer 2012

včera vravím mojej Lili chod zavolat ocka (bol,za domom ) zakric nanho "JAKUBKOOOO"...(tak sa naš ocko volá..)
Tak sa pobrala odbehla k dveram a kriči:" JABLKOOOO POD SEM :D "

tvojezlatko
22. čer 2012

Kamoskin 3rocny na oranzovu farbu, sa ho pytam aka to je a pomaham, ze o o o a jeho mama pomaha, ze aky je pomaranc a on na to "okaty zeleny" , v kostole isiel z krizika a pride s vyjadrenim "toolko ludi a tak stresuju" , pred telkou "uhni ku..nevidim"
Sesternica a bratranec: kepuc, mahota (matoha) a minule hlasili, ze bude majales pre seniorov a bratranec ma 11, ze bude nejaky cimbales ;) mala chodila po jarku so spevom "do pi.. do pi.." sliepky boli pipicky a macky cicinky. A este mojej kolegyni sa podarilo, uz sme jej hovorili, ze este toto este tamto a ona: ale ja mam iba jednu ruku!! (ma obe, len to tak chcela povedat)

tvojezlatko
22. čer 2012

Jaaj a raz mojej mame hovori synovec, ze "co tu lezis jak svina...(potom dodal) zastrelena" ale to uz mama bola na nohach ;)