"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

suezana
22. čer 2012

teraz ma napadlo, že moju prváčku učím angličtinu - farby - hovorím čierna je black - ako Sirius Black z Harry Potera 😉 😉 😉 ľahké nie?? Keď sme si opakovali, viete ako sa povie čierna? no sirius 😀 😀

cairka
23. čer 2012

Dnes sa mi nechcelo vstávať a menšia ma prišla vytiahnúť z postele, že "maminka, vstavaj, už zvonia vtáčiky" 😀 😀 😀 (spojila zvoní budík a spievajú vtáčiky, to im hovorím, keď ich budím do škôlky ráno 😀 ) 😀

nadhera
23. čer 2012

Vcera k veceru sla banda do KAuflandu dokupit potraviny - vravim MM - 30vajec, 2nanuky deckam a melon . Odchadzaju a volam decka k sebe,noze mi povedzte , co mate kupit, keby tatik zabudol - tatik uz totiz mysli na splavovanie/ kupoval aj potraviny na splav/. Mensi pride a krici nanuuuuuuuuk. No super reku,uz ste nakupili . Starsi do toho - 32vajec 😀 ....

jijitka
23. čer 2012

téma perly maminek asi není, tak se pochlubím tady (někdy jsem na tom mentálně stejně jako moje dítě, tak co 😅 ). Jedeme dopoledne z nákupu a cestou říkám Vašíkovi "Musíme jet pomalu, protože tam stojí policajti a měří teplotku" .. no, mě by asi měli 😀 😀

miskakyska
23. čer 2012

..cestou do škôlky som dostala vážnu otázku :o) prečo je SAMČEK SAMČEKOM? :o) ..noo lebo je chúďatenko furt SÁM :o))

tvojezlatko
23. čer 2012

Znamej syn dostal poznámku, doma povedal a na druhy den sa ucitelka pyta co povedali rodicia a on "ze ked vas mama stretne v meste tak vam ten drdol odje.e"

tvojezlatko
24. čer 2012

A také, že sesternica hovorí mojej mame: teta...smrdíš...ako mačacie hovienko.
Raz hlasil rozhlas a znamej otec uz nevladal tak rychlo prist a ked sa vratil sa ho ona pyta: co hlasili?? A on: ze koniec oznamov.
Bratranec raz povedal babke: ty sa ale zmalis (zmensis).
Ucili sme bratranca, ze prsi a on furt pisi( vyznelo to ako pi.i) a jeho mama : hovor radsej pada dazd.
Sesternica mala asi 4 a hovori mojej mame, ze :teta ja uz by som potrebovala cudzieho chlapa.
Kamoskina mala recituje : padla hruska zelena, rozbila si hubu.

jijitka
24. čer 2012

Vašek občas vysloví místo "M" - "B". Dneska jsem mlela maso, on mi u toho chtěl asistovat a povídá: "Babinka bude blít a já se budu dívat" 😀 😀

romcovaklarka
24. čer 2012

@jijitka Jaaaj, to neteř když byla malinká, tak vždycky nasedla do auta a prohlásila: "Jebeme, jebeme" 😀

zuzu101
24. čer 2012

Bola som na prechádzke s mojím drobcom a išli sme okolo krčmy, samozrejme terasa bola plná.A ten môj huncút na celú terasu zakričal: " vy ste tu všetci pijaci....."no hlavu som hneď otočila a utekala s ním rýchlo preč 😀
no a na dennom poriadku je upozorňovanie ľudí, čo nemajú prilbu a idú na bicykli - "hanba ujo/teta, nemáš prilbu, hanba"
Minule sme išli do škôlky a išla sanitka.A malý sa pýta:"Ide do nemocnice? ja že áno, ide.A koho vezie? ja-neviem."no a tak si dal sám odpoveď :"asi uja....asi ho porazilo....teplo je... 😀 "

lucisa
24. čer 2012

@jijitka , @romcovaklarka kdepak to asi slyšely? 😀 😀 😀 😀 😀

macocha
25. čer 2012

@miskakyska to mi pripomenulo, moja stále len rozprávala, že samček je hrozný tvor, strašný, treba sa ho báť. 😕 Nechápala som a ona - no veď ako v tej rozprávke o vojakovi... máme na CD rozprávku a tam sa pred vojakom zjavil "SÁM ČERT", ktorý potom robil zle a kričal a zastrašoval - a ona rozumela "SAMČEK" 😅

missymici
25. čer 2012

.... kdyz jsme byli dneska se synem na zahrade,vymyslel prej svetovy vynalez jak tomu rika,...spouští auta po klouzačce a mel z toho velkou radost a misto vety: ... ja se z toho pocuram... (co obcas rekne)
tak rekl: ... ja z toho vystřiknu 😀 ..ale kde toto slysel. S Taťkou jsme se na sebe nechapave podivali....a samo ho napomenuli,..no děs 🙂

cairka
26. čer 2012

Ráno som malú musela (ako skoro vždy) prehovárať, aby šla do škôlky. Vravím jej, že už len dnes, zajtra výlet, vo štvrtok besiedku a v piatok sa rozlúčiš s deťmi aj pani učiteľkami a budú prázdniny.... a malá do toho nadšene "A v sobotu si budem robiť úlohy do školy!" 😀 😀

(joj, dievčatko moje, len nech ti to nadšenie z úloh vydrží aspoň do 5. septembra 😅 )

lucisa
26. čer 2012

@cairka no, tak to doufej, my jsme loni prožívaly stejnou situaci, neuměla se dočkat prázdnin a školy a po 14 dnech ji to přešlo a celý rok jsme se dohadovaly nad každým dnem do školy ....... 😒

leka323
26. čer 2012

Dávala som fotky z mobilu do počítača. Pri ich prezeraní mi 6 ročný syn hovorí: čo som na tej fotke taký vystretý, hrali hymnu, alebo čo. 🙂

jijitka
26. čer 2012

@missymici občas se fakt zadaří. Mě malý asi před půl rokem požádal, abych mu dala pusinku na šuldu. Vyplynulo to z toho, že seděl po koupání na osušce, s něčím si hrál a klepl se do něho. No a my máme takový zvyk, že když je nějaký malý úraz, maminka pofouká a dá pusinku (na toho šuldu ji opravdu nedostal). Naštěstí u toho byl jen můj chlap, protože vysvětluj tohle cizím lidem 😀

ivett1
26. čer 2012

Náš Števi minule sedel na sedačke vedľa mňa a sem tam si položil nožičku na moju nohu, tak mu hovorím, že čo tým sleduje a on, že "moje nožky sa zamilovali do tvojich a teraz si akože dávajú pusu"... 😀

lucisa
26. čer 2012

@jijitka 😀 no, než jsem dočetla do konce, tak mě napadlo, jestli to bylo v soukromí nebo zaperlil na veřejnosti 😀 😀

jijitka
26. čer 2012

@lucisa to bych asi dodnes chodila kanály se sociální pracovnicí za zadkem 😀

cairka
27. čer 2012

Ja som dnes dostala takú poklonu od staršej, že som v prvom momente nevedela, či ju preraziť, alebo sa smiať 😅 Bláznili sme sa a "zo srandy" 🙄 mi povedala, že som sprostá...po upozornení si evidentne chcela zaprovokovať a zopakovala to...Tak sme sa samozrejme prestali besnieť, začla som trucovať, chcela po mne niečo, som jej povedala, že to neviem, lebo som sprostá...ona si to odrevala a prišla sa mi ospravedlniť vetou "maminka prepáč, ja chcem aby si nebola sprostá" 🙄 😝 😅 😀

mayap
27. čer 2012

@cairka
😀 😀 😀 no ale len dobre ti chcela... 😀 😀 😀
môj Paťo zasa pre zmenu nepovie:" maminka prepáč mi to" ale "maminka ja ti to prepáčim.... 😠 😠 😠 "
takže občas to vyzerá asi takto" maminka, ja ti prepáčim, že som ťa hneval" 😠 😀 😀 😀
no a hnevaj sa na neho,... 😝

macocha
27. čer 2012

@mayap u nás presne tak. 😀

yukki
28. čer 2012

@mayap zaujímavé...ale aj u nás je PO udalosti .."prepačujem Tiii už sa nehnevaaaaaaaaj!" resp. "prepačujem tiiii keď som ťa nahnevalaa.."

suezana
28. čer 2012

jéééj u nás je : maminka prepáčiš sa mi? 😅 😅 ja sa ti prepáčim 😉

buffinko
28. čer 2012

ráno som nestihla urobiť poriadok - postele, riad z raňajok, staršia šla do škôlky, s mladším sme riešili vybavovačky v meste a nákup, takže sme ju akurát stihli vybrať na obed zo školky. reakcia 3,5r "Mami, ja tu nevidím upratané! Ty si nepracovala?" a ešte ma aj z lenivosti obvinila- "Tebe sa nechcelo?" tak som vysvetlila situáciu, že sme od rána neboli doma, na čo zahundrala takým naštvaným hlasom upracovaného otroka: "Zas (!!!!!) musím robiť všetko sama!" 😀 že ha-háááá, hovorí niekto, kto má po sebe problém upratať hračky...

jijitka
28. čer 2012

@buffinko tak to já jsem na tom lépe. Včera Vašík prohlásil, že: Na nákup pojede sám, aby maminka mohla doma ležet. A přiveze mi něco dobrého do bříška. 😀
Takže chudák kluk musí ve 2 letech sám do obchodu, aby se matka mohla doma válet a žrát 😀 😀 Sociálku na mě!!

buffinko
28. čer 2012

@jijitka, sme my ale matky! 😀 dúfam, že to dnes ešte aj v škôlke vykladala...mama neupratuje a všetko robí sama 😀
si živo spomínam, ako moja segra - vtedy prváčka na základnej škole vychovávateľkam v družine vykladala, že otcovi musí! prať ponožky za korunu, že ťažká drina 😝 mňa sa nenápadne vypytovali, či máme doma práčku 😝 mali sme,ale tatík vymyslel výchovnú metódu, bez práce nie sú koláče a peniaze zadarmo nebudú...zhodou okolností to boli jeho spolužiačky tiež ešte zo základnej školy, tak si skvelé meno urobil.

evaviki
28. čer 2012

Dnes pri Sebikovom kupani..: "Mamiii, ja ti kupim pindika" Ja: "A na co mi bude?" S: "noo, aby si mohla takhle ve stoje curat"
😀DDD

ivett1
29. čer 2012

Včera sme s Viki ležali v posteli, len tak sme sa rozprávali o tom, že končí škôlka, začínajú prázdniny a čo budeme cez prázdniny robiť....a čo po prázdninách....a ja som jej začala vysvetľovať, že keď začne chodiť do školy (v septembri...), tak bude mať viac povinností a hračky pôjdu bokom...chvíľu ma presviedčala, že ona to bez hračiek "nezvládne"...ja som jej povedala, že sa predsa rada učí a chcela byť aj učiteľkou a na to sa treba pripraviť...a ona sa tak vážne na mňa pozrela, zatvárila sa, že tuho premýšľa a potom mi hovorí:
"Mami, ja budem ako TY....mamička...!" 😉 😀