"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

lucisa
5. říj 2011

@monka9999 😀 😀 😀 😀 to nemá chybu, jsem zvědavá, jak se budeš tvářit, až ti ho tam bude chtít odvést!!!! 😀 😀 😀 😀

zuzu101
5. říj 2011

predvčerom sme išli po ulici a oproti nám išla býv. spolužiačka mojej sestry.na svoj vek(28) vyzerá dosť staro.A ten môj špunt na ňu volá "teta, teta, teta,..."keď už bola pred nami, malý sa pred ňu postavil a ona sa milo usmiala.A vtedy zahlásil "nie teta - baba!" tak sme rýchlo ušli a on si ešte pokričal baba baba... 😀 😀 😀

daniela1974
5. říj 2011

syn mojej kamosky, ked sa jej narodili dvojicky povedal triednej ucitelke, ked sa ho pytala aki su bracekovia: Ale co!!! Jeden ma 5 centimetrov a druhy zuby ako pyrana.

a jej druha dcera zasa nam hovori, ze Miazhoď v skolke (v Samorine) povedal a MIázhoď urobil a my ako debilne, to co za rodicia daju chlapcovi take meno ze Miázhoď??? A potom sme prisli na to, ze ucitelky su madarky a kricia na toho chlapca po madarsky !Co robis? To je miazhoď. A ona to nevedela prelozit, tak si myslela ze sa tak vola.

saxana123
6. říj 2011

@anelehka hahahaha tak na tomto som sa strašne pobavila 😀 no malý ma evidentný cit k zvieratkám 😀 😀 😀 ale i k matke 😀

monka9999
6. říj 2011

@lucisa no ja mu dam.ved mi vratia 2deti.to jedno k nemu strčia 😀

jarunka111
6. říj 2011

včera ako sme boli na prechádzke, išli okolo nás najmenšie deti zo škôlky. A jeden chlapček, no ledva ho bolo vidieť od zeme, hovorí a ukazuje ostatným na Šimonka (má 2,3 roka 😉 ): "Aha pozrite, aký krpec je tam!" 😀 😀 😀 Tak to ma dostalo, s učiteľkou sme sa škerili ako oriešky 🙂

bubelko
6. říj 2011

vcera sme so synom citali o lietadlach a bol tam chlapec, ktory cestoval sam, bez dospelych, len s letuskou. k tomu sa rozvinul tento rozhovor:
L: mami, ja ked budem vacsi, tak aj ja takto pocestujem z babkou
J: a nebudes sa bat?
L: nebudem, ved uz budem velky chlapec, a ti sa neboja
J: a to mas odkial, ze velki chlapci sa neboja?
L: no minule som cital v novinach, tam o tom pisali, vies?
som sa skoro pocikala od smiechu, ako mi to vykladal a gestikuloval pri tom. najlepsie ale je, ze citat nevie, takze by ma tie noviny fakt zaujimali, v ktorych sa to docital 😀

sabcav
6. říj 2011

Před pár dny jsme šly s Andrejkou a Terkou na procházku, Terka spala v kočárku, Andy chtěla jet na motorce, pak jí to přestalo bavit, tak jsem šoupla motorku na kočár, tam, kam větší dětší děti dávají nožky, drží to tam pěkně samo 😵 a já můžu mít v jedné ruce kočárek a ve druhé jít za ruku s Andy 😉 a Andrejka mě odrovnala: Maminko, ty máš ale krásný multifunkční kočárek 😀

Nechápu, jak a kdy slyšela slovo multifunkční 😕 , faktem je, že ho použila správně 😅 😉

berenika39
6. říj 2011

Mamiiii, už si konečně pamatuju, jak se jmenujou ty paní učitelky. Květa a Lucka. To je úplně stejný, jako Pat a Mat!!!

lucisa
6. říj 2011

Mě před chvilkou pobavil manžel, což teda není mé dítě, ale tak malé odbočení:

Dělala jsem pořádek v naší lékárničce a vyřazovala prošlé léky. Narazila jsem na Fastum, který prošel teď v srpnu a ještě ho tam tak 1/3 zbyla. Ptám se ho, myslíš, že tomu něco je? Používáme to stejně jen my dva, tak se tak max. osypeme, ne?
A manžel mi odpověděl:
- Nech ho tam, 3x se namažu a je po gelu, tomu nic není. A ještě jsem tam viděl něco podobného, nemůžu si vzpomenout, jak se to jmenuje.......
- Jako taky na bolest, něco na mazání? Já už jsem nic jiného nenašla....
- No, takové tabletky na mazání ........ 😀 😀 😀 😀
(po mém záchvatu smíchu mi řekl, že myslel gel, který má název stejný jako nějaké tablety na bolest, no ale řekl to blbě, že jo? 😅 😅 😅 )

ivett1
7. říj 2011

@lucisa 😀 ale myslel to dobre, len to spojil 😉

ivett1
7. říj 2011

Bola som u lekarky s obidvoma mojimi detmi a jedna mamicka sa pytala nasho maleho, ako sa vola, ako sa vola jeho sestricka a kolko ma rokov, atd...pekne jej odpovedal, az ked prislo na tie roky, tak si pomahal prstekmi a ratal jeden, dva, tri a potom zacal zasa z druhej strany (od malicka) a akosi sa mu nezdalo, ze mu stale dva prsty ostavaju, tak nakoniec skonstatoval smerom ku mne: "Mami mne sa tie roky zamotali!" ....a ukazal prekrizene prsteky ....

gazovicka
7. říj 2011

moja krstna dcera zbadala ako moja sestra drzi v ruke tampon... a hovori jej: "mami, uz viem, kam patri ten stupel, ten si davas do ritky ..." . No, skoro nam zabehlo 😀

vilki
7. říj 2011

nas samko vcera nechcel upratat hracky vo svojej izbicke a ked som uz 100x povedala nech si uprace tak mi povedal : vies co, ked sa ti nepaci tak chod von z mojej izby a zavri za sebou dvere....no super, co mu na to povedat....? 😅

berenika39
7. říj 2011

Viděl jsem venku psa, a ten měl na puse takový víko. nemůže jíst a pít, chudáček. (pes měl košík 😉 )

ivett1
7. říj 2011
ivett1
7. říj 2011

Rozhovor mojich dvoch deti:
Viki: "Ako sa volas?"
Stevko: "Pavuk Spiderman..."
Viki: "No, tak dobre a kolko mas potom rokov?"
Stevko:"Asi tri...alebo osem, devat?"
Viki: "Ale, ty si teda, myslim to vazne!...A ja mam potom podla teba kolko?"
Stevko:"No...," hodil na nu skumavy pohlad..."...vela?"

atiatko
8. říj 2011

@vilki ... podarený ... ten je už teraz pripravený do života ... :D

atiatko
8. říj 2011

Ja som si dnes prišla urobiť kuk na MK a náš 5-ročný synček Peťulko využil príležitosť, zapol si telku a bol podozrivo ticho.
Pýtam sa ho z druhej izby "Peťko čo pozeráš?"
a on "Nič!"
ja: "akože nič, čo dávajú?"
on: "Nič!"
ja: "Musí to byť niečo zaujímavé, keď si tak ticho....."
a Peťulko: "Ale vôbec sa netráp maminka, len sa vo filme cmukali ..... " 😒 😒 😀

sabcav
8. říj 2011

Andrejce donesl Ježíšek kuchyňku, ráda v ní "vařila"...no až jednou na jaře mě to její vaření dostalo...Malá Terka už byla na světě, měla bolení bříška a co čert nechtěl, nic nepomáhalo a rektální rourka nebyla nikde k nalezení...no nějak jsme to bolení přežily, manžel koupil v lékárně novou rourku a za pár dní mě Andrejka pozvala se podívat, co dobrého uvařila...tak se jdu podívat a nevěřícně koukám na tu rourku v tom plastovém hrnci 😲 😀 . Tak říkám (přísně): Andrejko, co to je?
A: No přece špagety, maminko 😀

No opravdu se nešlo nesmát 😀 , nutno podotknout, že bohudíky byla rourka čistá 😉

maminuska
8. říj 2011

tak ja som mala teraz úžasný zážitok , žiadam o zvýšenie výživného a upravu styku a bola u nás kolízna opatrovníčka . Keďže viem že môže príst , tak som sa fakt snažila byt udržiavať s vypätím síl v čo najväčšom poriadku a ľadničku a šporák ako tak zásobený.
Tak teda prišla dlho očakávaná návšteva , prišla ale až poobede práve ked sa synátor vracal zo školy domov a malú Romanku som mala doma.
Tak som prívítala milu pani , medzi dverami sme prehodili pár slov a zrazu hrôza 😲 , malá vybrala z koša kelímok od Pribináka a ručičkami ako Čenkovej deti ho vyškrabávala priamo pred ňou a :
" Mňam , mňam ja tašne hadná 😅 a do toho synátor Andrej z detskej : Mama vieš aký som hladný ( práve prišiel z obeda ) , budeš dnes vôbec niečo variť ?
Jááj čo vám budem hovoriť, na šporáku uvarená šošovicová polievky a k tomu zemiakové placky , na bare kopec ovocia a na stole koláč. Ešte že to videla 😅

ivett1
9. říj 2011

Čítame si spolu časopis pre detičky a bol tam aj článok s obrázkami-"Čo robí polícia?"...tak som im to prečítala a v rámci zisťovania, či si aspoň niečo zapamätali, som im dala kontrolnú otázku:
"Čo teda robí tá polícia?"
...na to mi prišla blesková odpoveď od Vikinky:
"Nič..." 😅

bronis
9. říj 2011

Jdem s Janičkou po městě...Janis :Tý jo, ten pán je tlustý...Tatínek se ptá: (chtěl slyšet samozřejmě, že je štíhlý) - a tatínek je jaký?..Janis : Málo najezený..... 😉

Taky mě hodně pobavila Janiččina první velká "hláška"...když jsme projížděli kolem auta v příkopu...Nakoukla důležitě z autosedačky a pronesla : Někdo tu špatně zaparkoval 🙂)))).

bodka70
10. říj 2011

toto síce nie je hláška mojich detí, ale kámoškinej dcérky, keď mala zhruba 5 rokov.
Na plné ústa zakričala v električke: "mamkááá, dnes ideme na čiernooo či na bieloooo?" 🙂

jarunka111
10. říj 2011

pred chvíľou sledoval šimonko (2,3) dokumentárny film o opiciach a hlási mi:"aha maminka, opravujú opičku!" T.z.opicu operovali 😀

ivett1
10. říj 2011

Včera bol Števko akosi podozrivo ticho v svojej izbičke, tak som nakukla, čo robí a on obväzoval veľkého dinosaura lekárskym obväzom, tak sa ho pýtam:
"Števko, to čo robíš?"
"Motám."
A potom len tak pre seba dodal:"Ako taký moták....."

berenika39
10. říj 2011

já si tu tak ráda čtu🙂

Petr: Co je to starouškové? (z pohádky, kde vystupují starouškové). To je babička a dědeček, tak se jim může říkat. Můžu říkat babičce starouškové? ne, mohl bys jí říkat stařenko. a plooooč? Protože starouškové jsou dva. když je jeden, je to stařenka nebo stařík. A máma a táta jsou starouškové? ne, to se říká o starých lidech. taky budu starouškové? Ano, budeš starý, ale budeš jeden staroušek. a kdy? za dlouho. v neděli????
(a to pokračovalo dalších 20km v autě. vůbec to nepobral, ale bavili jsme se 😉 ).

maminuska
10. říj 2011

dnešný pobedňajší rozhovor s mojim takmer 12 ročným synom :

Mami kedy to malé chcete mať ?
No niekedy na budúci rok
No ja len dufam že to bude chlapec, lebo z tých báb by ma už piclo 😀 .
To ti nemôžem zaručit že to bude chlapec 😉
No tak to si zo mna robíš ako prdel, tak sa už konečne s otcom dohodnite čo to bude a nenechávajte to na náhodu 😀 .

Ako keby sme si si pri plodení mohli vyberat čo to bude 😀

maminuska
10. říj 2011

Včera na prechádzke s Romankou sme videli hovienko po psíkovi .

Romanka kričí : Hono ( hovienko ) fúuj kako , beee.
Manžel jej akurát položil otázku ked sa približovali dvaja dôchodci : No kto to spravil Romanka kto ?
Malá sa chvílu zamyslela a pozrela na manžela a ukázala na ten exrement : Oko ( ocko ) noo, ty ty ty !!!!!! Nelob!
Na ten pohľad tých dôchodcov asi nezabudneme nikdy, to zdesenie v očiach že danú potrebu vykonal manžel 😀 .

lucisa
10. říj 2011

@maminuska jéé, ještě plánujete čtvrté? To je krásné, taky to se mnou ještě cuká 🙂