"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

ruzicka383
9. srp 2013

@katka1981 ano, dobre sa tu pobavime a zaspominame 🙂

pavlikova
9. srp 2013

Tak naša malá je teraz fascinovaná pohlavím, že chalani majú pipíka a dievčatá šušulku ako ona hovorí.
Boli sme na svadbe a teta sa jej pýta či máme doma zvieratko.
Naša dcére povedala: " Máme psíka."
Teta:" My máme potkaníka a psíka."
Naša neter: "My máme korytnačku a papagája."
A naša malá po chvílke hrdo dodala:" A moja maminka má šušulku!"
Do toho môj otec: " No tak to je pekné zviera...."
Rehotala sa celá svadobná spoločnosť! 🙂

rychlovka
9. srp 2013

mně dcera řekla že je prase .....divoký (sedí to )

hancazivocich
9. srp 2013

teď mám nemocné dítě, střevní chřipka, ale už je to lepší.. a dnes komanduje - obkládek, pití, atd... A já - víš, že už mě s tím dneska štveš? Nezdá se ti, že to přeháníš?
Odpo - jsem si toho dobře vědomá... Ale já tady trpím.... 😅

garzonka
9. srp 2013

Večer som 3,5 ročného syna skúšala dať do pyžama, behal po obývačke hore-dole a keď som ho už chytila, tak som len prevracala očami a malý mi na to:
"Mama, prosím ťa, klid! Jo? "
😕 😅 😀

hancazivocich
9. srp 2013

@garzonka - to mi připomíná - před x měsíci..pokaždý, když Kika něco vyvedla, tak jsem si pro sebe broukala - jen klid, jen klid, je to dítě...
Pak něco vysypala na koberec nebo rozstříhala, už si nepamatuju, já tam přišla, ona natáhla ruku před sebe a říká :,,Já vím maminko, jen klid, jsem jen dítě.. Jen klid.!

dana_l
10. srp 2013

detom som dnes kupila do susedov tu hru kde hrochy chytaju gulicky. vecer sa s tym sophie a lea hrali. a sophie mi rozprava ako sa to hra
sophie- mami, tie hrochy chytaju gulicky a ktory hroch ich bude mat najviac ...
som ju prerusila - tak ten vyhra
a sophie - toho bude najviac bolet brusko 😀 😀 😀

dana_l
10. srp 2013

@katkanova ja sa sulam, ze ake veci sa daju zistit spod pazuchy 😀 😀 😀

dana_l
10. srp 2013

@svano 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirkson
10. srp 2013

Pred obedem rikam Kristince. " uz mam hlad jako vlk" a Kristinka na to " a ja uz mam hlad jako Karkulka " 😉

katka1981
10. srp 2013

@ruzicka383, krasavec, tak uz sa na tetu asi nehneva, mala pravdu 😀

miskamaj
10. srp 2013

pred par dnami som bola na ÚPSVaR vybavit rodicovsky prispevok, ktory som nevybavila, lebo mi chybalo jedno potvrdenie. Syna som mala v nosici a ked mi pracovnicka povedala, ze mi to nemoze potvrdit, tak si maly teda riadne prdol... 😀 aj on ich ma tam... 😀

pasteleria
10. srp 2013

moja mala sa hrala so zvieratkami, lev, tiger a farmarske zvieratka, prasiatko, ovecka, atd: lev a tiger zarevali na ostatne zvieratka-chceli ich zjest a ja vravim, ze jaaj, dufam, ze im ujdu a zachrania sa. mala (vtedy trojrocna) na mna pozrela s nechapavym pohladom: mami, ved to su zvieratkove hracky a nevedia utekat 😀 😀 😀

cairka
10. srp 2013

Dnes "mi" Vaneska umývala riady a keď skončila, tak mi natešene oznámila :"Mami, aj budúce prázdniny ti pomôžem umyť riady" 😝 😀

hancazivocich
11. srp 2013

Večer :
Já: Mohla bys už prosím konečně zavřít pusu a spát?
Ona : Hm..a nějaká druhá, lehčí otázka by nebyla?
Já : ??? 😕 😕
Ona : Ty už se těšíš, až usnu a budeš mít klid a myslíš si, že se ráno vzbudím a budu odpočinutá a hodná, že jo?
Já : No a budeš?
Ona : To si právě nejsem zcela jistá...To ti nějak nemůžu zaručit

Já : odcházím mlátit hlavou do zdi

ela_79
11. srp 2013

- Babka co varis?
* Holubky.
- Holubky?
* Ano. Nemas rada holubky?
- Ale ved holubky sa nepapaju, holubky sa prdia ....

weverka11
11. srp 2013

Musela som Gregora vziat so sebou na kataster, lebo mi nemal kto varovať... prišli sme do podateľne, celkom posluchal, čo mi už pripadalo divne... Sedime, pani mi preberá návrh na vklad... A z neho vypadne: " Mamííííí tak tu byvajú tie strigy?" :D :D :D prisaham v zivote som mu nepovedala ze tam su strigy, ani nespomenula, dokonca na senickom katastri su dost prijemne Panie....

siska53
12. srp 2013

Varila som kesu polievku ( nam 3 dospelym chutila! ), syncek ju vcera odmietol,on tak dakedy nieco nechce a na dalsi den ano. Dnes ju dostal na tanier opat, po asi troch lyzickach mi zahlasi: nechcem, zas mame spinavu polievku! 🙂

jakelina
12. srp 2013

Jela jsem se svým tříletým synem kolem řeky na kole. Plavaly tam kačenky a strkaly hlavu do vody a ven jim čouhaly jenom nohy. Eliáš se mě ptá?? Co to dělají, ty kačenky cvičí?????????? 😀 😀 😀

hancazivocich
14. srp 2013

Učím Kikouše na kole, ale pořád chce přidržovat za ruku.. Takže ona přidává a celkem bezelstně mi říká : ,,Jedu rychle, ty už běžiš, viď?"
Já : jo
Ona : tak já ještě přidám.. Ať máš kondičku...

Grrr

gerci90
14. srp 2013

Dneska sa mi Lili plietla popod nohy ked som nam chystala ranajky, tak jej vravim: chod si sadnut KU TELKE ked spravim jest tak ta zavolam,po chvilke kuk.do obyvacky a mala nikde,zakricim a nic,a tak zajdem aj do kupelky a tam Lili posadena na vani,reku ty tu co robis? ;no mami ved ty si mi kazala sadnut si v KUPELKE!!😉

kocko
14. srp 2013

@gerci90 super 🙂 🙂

meryenes
15. srp 2013

Pozerali sme s trojročnou Luckou MS v atletike, akurát bežali ženy 1400 metrov a malá kričí na tú prvú: "Utekaaaaaaaj teta, utekaj, lebo ťa chytia!" , Si myslela, že sa hrajú na naháňačku 🙂

martinka24
16. srp 2013

tak ta je vtipná a asi moc chytrá 😀

martinka24
16. srp 2013

Vcčera říkám Matyáškovi, ať už si jde lehnout, že je hodně hodin a on , že nikam nejde, že v televizi říkali, ať nikam neodchází, že to bude ještě pokračovat 😀

martinka24
16. srp 2013

Ještě mu říkám, jestli chce ostříhat a on že jo, tak mu říkám, že klidně hned ráno , když malý bráška spinká a on na to :
"To ne, to bych brečel jako kráva ."

evaviki
16. srp 2013

@hancazivocich 😀 😀 to je super, si zabehas.. 😀

sevi
16. srp 2013

viki (4,5) hovori bratovi-" sebko nemusis sa bat motyla.vsak aj do mna na dvore motyl drgol labkami a nic sa mi nestalo" ........... viki--- " vidite?! aha stado vtakov"

siska53
18. srp 2013

Aj nas maly perlil: mal na nohe malu ranu a vravi mi: Mami, pofukaj, postipala ma socha! Chvilu som dumala, co to moze byt. Vonku na ihrisku pri smetnom kosi tiez- zas tu lietaju tie sochy! Som sa pucila, vysvetlila, ze to su osy 🙂)

Dnes na namesti sla fontana, voda robila hluk. Maly na fontanu: ticho, fontana, nepocujeme sa!

fraufrt
19. srp 2013

Dcerka 3,5r rada rozprava v zdrobneninach. Vysvetlovala svokrovcom, ze ked sme sa na dovolenke okupali v mori, isli sme si potom oddychnut do borovickoveho hajika. (borovicovy haj).