"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

neumisa
7. pro 2010

@bobisek jo, František s Majdou dělali želví závody 😀 😀 😀

atinka22
8. pro 2010

Môj syn minule prišiel zo sánkovačky a mal malú chrastičku na nose. Pýtam sa ho - čo sa ti stalo? A on na to - som sa zdrúzgal... 😀

lussy23
8. pro 2010

@cairka @marelica 😀 😀

bodka70
10. pro 2010

Sonička keď bola malá, videla zdrobneliny aj tam kde neboli, takže veľký kopec bol pre ňu "kop", veľký chodník "chod", veľké ponožky "ponohy" a vrchol bolo, keď mi raz doniesla peňaženku, čo som hľadala, že "mami, tu máš tu svoju peňaženu" 😅.

Soničke som hovorila, tam sa pozri, kde máš oči? a Sonička: "mamka ja som asi bez-očivá!"
😀

elucinka
10. pro 2010

Náš Adámek včera u mamky skočil na sedačku a vystřihl tam kotrmelec. Naše mamka se lekla, že sbuchne na zem a povídá mu: Adámku, tak tohle už přede mnou nedělej! A on se na ní podíval a bezelstně povídá: A za tebou babi můžu???

ivasad.
10. pro 2010

@bodka70 jé, to my běžně říkáme doma... nůžky jsou nůhy, právě jak píšeš ponohy, atd... 😀 ale někdy děti vymyslí úplně nová slova - třeba neteř si nemohla na písku vzpomenout že se říká motyčka, tak říkala kde je ta moje kopatka 🙂 nebo že se jde podívat na ovky (ovečky)

lussy23
10. pro 2010

@ivasad. @elucinka @bodka70 milé perličky 😀

kirkee
11. pro 2010

@ivasad. "kopatka" 😀

benne
11. pro 2010

@ivasad. joooj, aj náš 3-ročný sused mame pomáhal v záhrade "kopačkou" 😀

bobocka
11. pro 2010

http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=15... kocky akoze toto video si pozrite.najlepsia odpoveda aka kedy bola!!!!!malicka nema chybu 😉

ani3012
11. pro 2010

@bobocka 😀 😀 😀 😀

lucisa
12. pro 2010

@bobocka 😀 😀 😀 😀 skvělá olympionička, to nemá chybu

kvojtanikova
12. pro 2010

no moj maly zase vcera zaperlil... pozerali sme predpoved pocasia a davali ze bude snezit a zima a na to maly: "mami my sa musime rychlo prestahovat do portugalska lebo tu v kosiciach ZGEGNEME!" .... v portugalsku byva moj brat, to by som este pochopila ale odkial ma slovo "zgegnut"....

lussy23
13. pro 2010

@kvojtanikova - čo to vlastne znamená?

ani3012
13. pro 2010

@lussy23 skapeme...zomrieme.... 😅 😀

bodka70
13. pro 2010

Karolínkina upravená verzia Otčenáša: "Otčenáš, ktorý si na nebesiach, buď vôľa MOJA, aby som bola taká skvelá ako ty." 😀 😀 😀

neumisa
14. pro 2010

@bodka70 😀 😀 😀 😀 holka ví, co chce 😀 😀 😀 😀

simcab
14. pro 2010

@bodka70 😀 😀 😀 😀

lussy23
14. pro 2010

@bodka70 😀 😀 😀
@ani3012 - fiha, to kde nabral?

ani3012
14. pro 2010

@lussy23 to som ti len prekladala z príspevku @kvojtanikova slovo zgegneme 😉

nadhera
14. pro 2010

Vecer som davala na okna v obyvacke rucne vyrobene vianocne ozdoby, zavolala som deti , nech sa pridu pozriet. Vravim im, vyzdobila som okna, aby nas Jezisko nasiel a dal nam darceky. Simko /4r/ so slzickami v ockach mi vravi, mamka a nam kedy das , ako nas Jezisko najde?
Tak som im slubila, ze zajtra dam aj im do detskej vyzdobu.

Simko sa totiz na Mikulasa rano ako prvy zobudil a na okne v detskej nasiel darceky, zobudil nas vsetkych s tym, ze niekto tu v noci bol!!! Tak som mu povedala,ze uz s bracekom spinkali a prisiel Mikulas, tak len im dal darceky a siel dalej rozdavat .
Hned sa pytal, ci mal rebrik /byvame na 5tom posch./ Tak mu vravim,ze ano, ved predsa musi odniest darceky aj detom na vyssom poschodi. A tym, co byvaju dole /rukou ukazal asi 5cm od zeme/ len hodi darceky do okna?

Kde na to deti chodia?

langkofel
14. pro 2010

Moja 5 rocna dcerka sa prednedavnom cestou v aute zaoberala tym, co bude ked bude velka...."Ked budem velka a narodi sa mi dievcatko dam mu meno.......(naozaj si uz nepamatam co povedala, lebo ma zaskocila dalsou uvahou...)" Ja naramne hrda a zvedava sa jej hned pytam: A ked to bude chlapcek? Mala po chvike ticha ( myslela som ze rozmysla nad menom 😝 ) hovori : " Ked to bude chlapec tak ho predam, ja nechcem chlapca" 😕 😕 😕 😕 😕

Podotykam ze o predavani deti doma nepadlo ani slovo 🤐

petusko
14. pro 2010

s Petkom momentalne riesime jeho vzdor, tak som si viac-menej pre seba povedala, paneboze, co mam robit??? a maly na to, chod si uvarit kavu 😅 😀

marelica
14. pro 2010

@petusko krásne 🙂

sabcav
14. pro 2010

Včera po svačině jsme koukaly s Andí na fotky na pc , mmj i na fotky po porodu, a je tam Andí celá obalená mázkem a ptá se mě: Mamíííí, to je Ája? Tak říkám, jj, to je Ája, když jsi byla malinká, když jsi se narodila mamince a šla jsi ven z bříška, jako Terezka půjde 😉 ...A ptá se dál: Ája namazaná kémem 😀 ?

lussy23
15. pro 2010

@sabcav zlatá. 🙂
@nadhera - krásne to máte

nadhera
15. pro 2010

@lussy23 diiik 🙂 v skutocnosti to vyzera ovela lepsie a hlavne z ulice 😀 vyzdoba je cez dve okna a su v rovnakej vyske, to len foto dako nevyslo.

lucisa
15. pro 2010

Nejstarší dcera chodí na dramaťák a včera měli vystoupení s čertovskou pohádkou. Byla jsem se na ni s prostřední dcerou podívat. Ta o téhle hře věděla dlouho, protože ségra si to doma pořád četla, viděla ji i ostatní herce, jak se oblékají a líčí, poznala ji na podiu a přesto mi křečovitě visela na krku a srdce na pokraji infarktu.
Když jsem se tomu divila: "Co blbneš, vždyť jsi viděla, že jsou to převlečení kamarádi Nelky a Nelka, proč se bojíš?", tak mi odpověděla: "To je pro jistotu, nikdy nevíš, jestli tam mezi nimi není i opravdický" 😕

pifina
15. pro 2010

@lucisa 😀

suezana
15. pro 2010

Dnes prišla zo škôlky a spieva: Anička dušička, kde si bola, keď si si čižmičky zarosila,
bola som na obojku, žrala som trávičku
duša moja, duša moja...
Cvičíme r: a tie vrabce z tých kríkov (z toho trnia) 🙂