"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

inffinity
12. led 2013

Nahanim tak malou do koupelny ze jdeme se sprchovat ona porad nechce (meli sme navstevu) no tak sem ji tam konecne dostala a ona protestuje s vylozenou rukou: mami Zuzka je hodna, Janko je hodny, tatinek je hodny i ja sem hodna jenom ty me musis porad zlobit! 😀 😀

siska2027
12. led 2013

toto sa nestalo nam, ale mojej kamoske. Jej priatel ma 4 rocneho synovca , ktory prisiel na navstevu z Prahy a kamoska bola prave v sprche a maly jej tam vbehol. A ona mu vravi tu nemozes byt ja sa teraz sprchujem a vyhanala ho. Maly sa zoprel a krical Lenko ved mne nech jaaaa se chci jenom koukat 😝 😝 😝 😝

xabri
12. led 2013

Sesterkin syn , ked mal asi 4 roky videl prvykrat pankáča.Vlasy riadne nagelované stáli mu na hlave.Malý si ho prezeral a po chvili nahlas ako to len deti vedia zaperlil:,,Pozri mama kohút a tvári sa ako človek!!!! 🙂 🙂 🙂

xabri
12. led 2013

Náš syn je neskutočne ukecaný.Minule dedo hovorí,že si musíme dávať pozor čo povieme pred ním,lebo on nepovie len čo nevie. Keď to syn p/3r./ počul okamžite reagoval:Áno presne tak čo viem to vám poviem a čo neviem to vám poviem tiež! 😉

mirka276
12. led 2013

Vcera mi Misko 3.r. Hovori: " mamina kupis mi dikaru?(gitaru)? " ja mu na to: naco by ti bola? ved nevies hrat na gitatre. Viem povedal Misko. Ano? a kto ta to naucil? on na to :" sak tato, on ma dikaru.. Ano? a kde? no sak tam hoe v izbe. gitaru doma nemame, a moj muz ju v zivote v ruke nemal.

artep87
12. led 2013

sestrenicin syn ked mal asi 4 roky išiel na wc - kakat, a kedže mali spojenú kúpelnu s wckom tak ma samozrejme vyhanal. ale ja som sa tam vratila lebo som niečo robila, tak ako tie hovienka padali dolu tak to člupkalo 😀 a ja mu hovorím to sú ale bomby... a on hned na to nevahal a dal mi odpoved. ,, to nie sú bomby to sú hovna 😀 😀 😀 😀

dais
12. led 2013

Vošli sme do reštaurácie, kde mali v dennej ponuke kapustnicu a zapálený krb, takže to tam tak pekne voňalo... A náš malý (3,5 roka) zalamentoval: "Načo mám nos!! Keby som nemal nos, tak by som teraz necítil tento smrad!"

mirka276
12. led 2013

minule som isla a Miskom od otca a dole v brane postavali asi tri styri babky a klebetili. Pekne sa pozdravili Ahoj Misko Ako sa mas a tak. A Misko na to: "Vy ste bosouky" Babky: Aaale Misko a to kto povedal ?!" A Misko na to. DEDO. Musel otca pocut ako vravi, ze zas su dole tie bosorky, lebo byva na prvom a vsetko mu v byte pocut.

ivia123
12. led 2013

sme na prechadzke,stretavame ľudi.A zrazu maly vravi,ten je nejaky čierny -mami však je to cigaň.A cigaň stal pri mne. 😀

matisd
12. led 2013

V piatok prišiel manžel s práce riadne prechladnutý a ja mu vravím: ľahni si prosím ťa veď ani dýchať nevládzeš...večer kúpem Daniela (3r.) Danko teba nebolí hrdielko: Nie mama, ešte viem dýchať.... 😀
Dnes ráno sa chalani spolu hrali s farebných hríbikov skladali obrázky a Peter 6r. vraví Danielovi: Danko ty mi podávaj budeš môj asistent 😀 to má asi zo školy, tam majú asistentov....

klarka2112
12. led 2013

Naše malá má ráda Hello Kitty, musí jí mít na všem. Na tom by nebylo nic nenormálního,kdyby nechodila a všem neříkala, že je úchylná na Hello Kitty. 😝 😝

adelajda2012
13. led 2013

@mirka276 🙂 tak to moj bratranec, ked bol maly tiez tvrdil, ze niektore veci su "hore v izbe", ale oni byvali v panelaku a ziadne podkrovie nemali 🙂

stankapk
14. led 2013

Moja trojročná dcérka mi hovorí: Ty si moja najobľúbenejšia maminka 😅

matullienka
14. led 2013

Dnes sa bola u nás hrať susedka 2,5 roka a vysypala všetky Katkine hračky a chcela ísť domov tak som ju vrátila, že musí upratať hračky, ktoré rozhádzala a ona sa oprela o skriňu a hovorí mi ,,poviem maminke a ona uprace, ja to nemôžem robiť ja som malinká "

dais
14. led 2013

Malý má kiahne a keď mi ukázal jednu novú medzi prštekmi na ruke, tak som bola neštastná: Moje nervy! A malý dotknuto: Maminka, to nie sú tvoje nervy ale moje nervy, lebo to ja mám kiahne!

garzonka
14. led 2013

V obchode v oddeleni udenin si pytam "30 deka sunky".
Syn (3) sa na mna pozera a nechapajuc sa pyta: "to je DEKA ? 😕 "

😀

kamila1979
15. led 2013

@matullienka Náš Ondra, když má uklízet, že si mám ušetřit dech a jemu nervy, že stejně ta hračky, zase rozkramaří. Tak co to bude pořád jak pitomec uklízet. 😅

johanka5110
15. led 2013

Takhle jdeme na procházku a proti nám jde starší paní, ale fakt děsně zmalovaná a vede pejska. Jiříček neváhá a dost hodně nahlas se mě zeptal:
"Maminko, tak vypadá opička?" Bylo jasné že to ta paní slyšela, chtěla jsem celou situaci zachránit a tak jsem odvětila, že to co má ta paní na vodítku není opička, ale přece pejsek! V duchu jsem si poplácala na rameno a děkovala své pohotovosti. A jak nás ta paní míjela,Jirkovi to nedalo a zase pěkně nahlas zvolal.
"Mami, já vím jak vypadá pejsek, ale ta paní vypadá jako opička"
Paní se jen otočila a i když jsem byla rudá studem, měla jsem co dělat abych se nezačala smát : 😀

ivett1
15. led 2013

Boli sme včera vonku a obe naše deti boli stráááášne unavené, tak obvyklý čas zaspávania (40 minút) sa skrátil na 2 minúty...ani rozprávku na dobrú noc nechceli 😀 ... Akurát Viki mi ešte v polospánku hovorí:"Mami, počujem nejaký zvuk....to asi TIKTAKUJÚ moje hodiny" ....a zaspala... 😵 😀

beruska24.9.
15. led 2013

Dcerka vzala starý nefunkční mobil, který mají na hraní, připravila se, že bude ´´fotit´´ a zahlásila:
´´Tati, řekni SALÁT´´ 😀 😀 😀

ika.horvi
15. led 2013

Syn má rád zvončeky. Vonku si niesol jeden zvonček, hovorím mu "tak nám zazvoň" a on: "nemôžem, šetrím si zvuk" 😀

ivia123
15. led 2013

moja mala 2,5 ročna repetuľka mi často robi-sme na prechadzke,niekoho stretneme a ona mi nahlas povie.Maminka,ale veď sa pekne pozdrav.

domitobi
15. led 2013

dnes vecer pred spanim ked som umyvala 3,5r. syna zrazu mi usiel do chodby mal na sebe len spodok pyzamka vrch nemal..klakol si a zacal sa klaňat...ja mu vravím čo robis Tobinko? on na to... ja som budha a zdravím slnko 🙂 🙂 🙂

ivett1
16. led 2013

Predvčerom bol Števko véééľmi unavený zo sánkovačky a tak tuho zaspal, že sa nestihol úplne prebrať ani vtedy, keď sa mu chcelo cikať...kým sa dostal s buchotom na wc-ko (lebo išiel v polospánku, prudko otvoril dvere a tie buchli do steny) ... jasné, že si cvrkol aj do pyžamkových nohavíc ...keď som sa ho prezliekala, tak som mu dohovárala, že prečo sa pocikal, veď nie je už bábätko...tak mi zahlásil:
"To sa pocikal môj vtáčik (biely plyšák angry bird) Vajíčko Bielko, lebo nemá plienky....!" ... a bolo😀

ivett1
16. led 2013

...a včera ma dorazil otázkou:
"Vieš, kde je park Serengeti?"
Prekvapilo ma to a tak so zareagovala..."A ty vieš?"
A on že..."Tam, kde je ´Humana Tatata´..." 😀
(Hakuna Matata - Leví kráľ3)

ivett1
16. led 2013

V telke dávali chemické pokusy ... v skúmavke bola nejaká tekutina a keď do nej nalial nejakú ďalšiu, tak sa zmenila farba a nádherne to žiarilo... Števko aj Viki sa prestali hrať, postavili sa pred telku a ticho sledovali, čo sa bude diať...
keď to skončilo, Viki zahlásila:
"By som chcela povedať...to bolo ale romantické, ách!!!!" 😀

jjanniska
16. led 2013

Me se Vojtisek zeptal jestli mi uz doslo palivo :D boze kde na to chodi :D

cairka
16. led 2013

Dievčatá sa hrali a ako to tak býva, tak mladšia musela robiť vždy to, čo staršia. Staršia ju teda pustila a zobrala si detskú žehličku, že ide ožehliť tričko, na čo samozrejme dobehla Dia a chcela jej tú žehličku vziať. Vaneska sa na ňu otočila, strčila jej do ruky šnúru od žehličky a prikázala :" Drž, ty si teraz elektrika!" 😀 A Dia spokojne držala 😀 😀

eeffka
16. led 2013

@cairka u nas je to podobne, akurat ze krpana ma len rok 😀 a 8r ju diriguje

felinda
16. led 2013

včera sme stretli pani venčiacu malú, bielu čivavu..sklonila sa a vraví malehu /4 roky/, no taaaak nehanbi sa , pohlatkaj psíčka..on sa na nu kuká a vraví : toto nieje psíček, toto je potkan 😀