"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

cairka
20. kvě 2014

Dia ide na bicykli, hovorím jej "Tam je cesta, nezabudni!" a ona : "Neboj, zabudnem" 😝 😀

skaredekacatko
20. kvě 2014

Sedime na gaucu cela rodina s 8rocnou neterou ona ze chce pit. Ja ze co tak nieco k tomu ona kukne namna a vravi ze nie ze nic ze chce len to pit. Zabudla povedat prosim. My vsetci hned do vybuchu 😀

stankapk
21. kvě 2014

Ráno cestou do škôlky sa ma mladšia dcérka pýta: Mami a kde je teraz tá Kiska?
Ja že aká Kiska?
Miška: No tá čo sme ju volili 😀 😀 😀

kuwait
21. kvě 2014

@stankapk moj muz mi hovori slovaci zvolili za prezidenta byvalebo clena skupiny Kiss 😨 ja ze coooooooo???To odkial mas?Ze z novin.Reku preboha to co za somariny v tych novinach tu pisu?Raz tu pisali ze Babis je boh a prisiel spasit Cechy z ekonomickej krizy 😀

strociatka
22. kvě 2014

Niekedy by ma vazne zaujimali myslienkove pochody mojich deti. Vyumyvala som zachod a tak sa krasne leskol, ze som sa pochvalila malej: "Tak a uz mame krasny, cistucky a vonavy zachodik." Na to sa mala strasne rozplakala: "Mami a kde teraz budeme chodit cikat?"

pifina
22. kvě 2014

Chcela mi umyvat jazyk zubnou kefkou - Vyplaz jazyk! ... hovorim, ze ma to stekli, ze nevyplazim ... Vyplaz JAZ!!!

alecka
23. kvě 2014

ideme rano do skolky, moja 3rocna slecna s rozkom v ruke a kedze bolo chladno, pytam sa jej nie je ti zima? ona ze je. a kde? na rucky, tvaricku, nozky? nie, na rozok 😀

hexena
23. kvě 2014

dnes rozmyslam nahlas, ze uvarim cestoviny s tuniakovou omackou...zacuje to mensi syn a dobehne s hrozou a pomaly so slzami v ociach: Mamiiii preco budeme jest tucniacika?

😀

zuzikkaa
23. kvě 2014

》》》Dominik raňajkuje a pritom pozerá telku,, sadnem si k stolu oproti nemu na hlave mám natáčky a po chvíli zahlásil- uhni, nevidím pres tie kotúče (sem tam použije české pres miesto nášho cez) 😅 😅 》》》

akrim1311
24. kvě 2014

mali v škole samostatku a mali napísať okrem iného želaciu vetu."A čo si napísal?" a Danko:" že si želám novú učiteľku,ale potom som to radšej vygumoval,isto by som dostal päťku." 😅

cairka
24. kvě 2014

@akrim1311 , som to prečítala mojej staršej a hovorím reku vidíš, toto je diplomacia. A ona na : "No ale ak je to pravda???" 😝 😀 Tiež si želá novú učiteľku a dúfam, že takúto úlohu nedostanú, lebo ona je schopná to aj napísať , veď keď je to pravda... 😝 😀

cairka
24. kvě 2014

Dnes sme si robili vonku s menšou také logo-cvičenie, okolo čoho sme išli ...lo-lo-lopta...la-la-lampa... a v tom im ukazujem , že nám nad hlavami letí bocian a Dia " lo-lo-bocian" 😝 😀

akrim1311
24. kvě 2014

@cairka je to pravda,ale túžba po jednotke je väčšia 😀 😀 😀

cairka
24. kvě 2014

@akrim1311 , no veď ale to je super, že si to dokáže uvedomiť, že ak chce 1, tak musí napísať niečo iné, aj keď by chcel toto. To moje trdlo povie všetko, čo ju napadne, a vôbec nerozmýšľa komu to hovorí, preto jej už pár mesiacov vysvetľujem pojem diplomacia, ale zatiaľ nie veľmi úspešne... 😝 😀

akrim1311
24. kvě 2014

@cairkaveď to je super, má pevné zásady!Aj môj by mohol mať.Ale tá naša učiteľka by to asi nerozdýchala.... 😀

cairka
24. kvě 2014

@akrim1311 , normálne som kukla odkiaľ ste, či nemáme rovnakú učiteľku 😀 (tiež akurát preberajú vety...)

h2
24. kvě 2014

@jaron Pokiaľ sa pri tom nehrali s vláčikom, tak je to v pohode. 😀 Ach, hanbím sa, je to odo mňa hnusné, ale nedalo mi to... ☹

dana_l
25. kvě 2014

dnes najstarsia dcera si pozicala meter a merala veci vonku. zrazu mi vravi - mami ja ta omeram aka si stara 😀 😀 😀

akrim1311
25. kvě 2014

klepala som mäso na obed,pribehol Riško z obývačky a :"mami,ty tu tak krásne búšiš" 😅

jaron
25. kvě 2014

@h2 našťastie vlak nespomínali

bronia13
27. kvě 2014

nasa slecna spava so mnou a vcera s manzelom a drobcom vsetci 3 zaspali na gauci, tak reku ak sa zobudi tak pride - samo ze sa zobudila a dobehla ku mne 😉 a dnes sa jej pytam "s kym si vcera spinkala, ze s tebou", tak jej vravim "nie so mnou ale s tatikom si spinkala" a ona na to "to preto som tam zaspala bo som nemala hodinky" no podarena aj keby tie hodinky mala nevedela by kolko je hodin kedze ma 4 roky 😀 😎

ivett1
27. kvě 2014

tak ...ja som si včera tiež trošku "zaperlila" ... chystali sme sa spať a ten môj sa ma začal vypytovať, či už tak nekašlem... a či som bola u lekárky ...a u akej ... a či mi niečo predpísala a ... tak som sa nas...a a hovorím mu ..."A ty čo ma VYSLÚCHAŠ!" ...kukol na mňa, začal sa rehotať a pýta sa, že ako som došla k tomu výrazu ...a ja že...šak normálne slovo od slova SLUCH ...😀 tak začal na mňa ..."ta sluchaj...ňé"... a už sme sa rehotali obaja ... baby, to mám určite z koníka ...😀 ešte sa tu naučím aj hutoric ..😀

kuwait
27. kvě 2014

@ivett1 ja vymyslam nove vyrazy ako na beziacom pase staci ma tu na koniku citat,niekedy sa sama cudujem ake slovo som zas vymyslela 😀

kuwait
27. kvě 2014

ja som dnes v kratkosti chcela zhrnut vsetky azijske narody byvaleho sovietskeho zvazu a kedze ti asiati su tam sikmooki a boli sucastou ruskej federacie tak som si to skratila na sikmooke exrusky. 😀

alecka
27. kvě 2014

vcera moja 3-rocna slecna obzerala manzelovu hrud a vyhlasila: oco ty mas fuzate prsia!!! 😀

akrim1311
27. kvě 2014

Riško má tričko s autíčkami z Cars 2."A teraz mi ich vymenuj!"Zavelil.Tak poslušne idem porade:McQeen,toto je Mater,Francesco,tajný agent Finn..."zrazu autíčko,ktoré nepoznám tak som mu povedala a toto je bohviekto.Rozbehol sa do obývačky a celý šťastný kričal:tatinooo,už viem ako sa volá toto autíčko!To je Bohviekto!"

siska53
27. kvě 2014

@ivett1 a ved vysluchat sa kedysi pouzivalo,nie? Od slova vysluch.. V onych casoch popularne..

ined77
28. kvě 2014

Včera jsem byla s dětmi v nemocnici u lékaře a když jsme procházeli budovou, šel kolem nás nějaký Dr. ze záchranky a Katunka hned bystře prohlásila na celé kolo: "Mami, podívej, to je pan hasič". 😀

jakelina
28. kvě 2014

Šli jsme se synem na zmrzlinu a já si vzala boty na podpadku. Po hodině courání mi Eliáš říká, že ho bolí nohy. Já na to: ,,A to buď rád, že nemáš podpadky, to by tě ty nohy bolely ještě víc. " Druhý den se vypravujeme do školky a malý mi říká. ,, Hlavně si neber ty odpadky ( podpadky), aby tě zase nebolely nohy. 😀 😀 😀

ivett1
28. kvě 2014

@siska53 tak, možno ... ale výsluch je správne ... a potom netuším aké je to správne sloveso ...😀
PS: a ani ma to netrápi😀