"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

majatob
6. zář 2010

@anjelicek26 😀 😀 😀
Tobik koji vsechny okolo aj bez velkych prsicek 😀 Manzel se jednou rano vzbudil, ze ho neco simra na tvari, rozlepil oko a nad nim se sklanel Tobik a snazil se mu nacpat prsicko do pusy 😀

majatob
6. zář 2010

ale aspon jsou si kvit, T. se odstavil kdyz se v noci omylem prisal na tatinka 😀

ani3012
6. zář 2010

ale že neviete,čo je kopelnica ?
popelnica + kontajner

lucisa
6. zář 2010

@majatob 😀 😀 ten taťka je ale, ani vlastní dítě nenakojí... lakomec jeden, mamince by ucucával a malému nedá, co?

majatob
6. zář 2010

@lucisa 😀 😀 😀

neumisa
6. zář 2010

@majatob 😀 😀 😀 to musel být šok ... pro oba ...

majatob
6. zář 2010

cerstvy zazitek: Tobik mi vyhrabal v supliku lubrikac a tak jsem se zeptala jestli vi na co to je...a dostala se mi ohromujici odpoved, ze na zachod, ze tata a Tobik tam prdi 😀

majatob
6. zář 2010

uf, jeste, ze se zamykam 😀

majatob
6. zář 2010

na tom zachode 😅

lucisa
6. zář 2010

@majatob teda, já nevím, co ten tvůj manža s Tobíkem na tom záchodě provádějí........ 😀 😀 Neříkej, že už ho s lubrikáčem zaučuje na hudební tábor 😀 😀 😀 😀 😀 😀

neumisa
6. zář 2010

@majatob no nám ten starší taky našel - ale prohlásil, že to má táta schovaný čajík na noc 😀 😀 😀

majatob
6. zář 2010

@lucisa nestras, tam nepojede at neprijede s deckem jak my 😀 😀 😀

majatob
6. zář 2010

@neumisa dobry 😀 😀 😀

lucisa
6. zář 2010

@neumisa
@majatob já z vás nemůžu........ 😀 😀

@majatob no tak to je jasný, Tobík je plod hudební lásky, to musí fičet, až doroste...... 😀

ankan
7. zář 2010

dnes ráno sa ma moja malá pýtala, či jej dáme sklenú truhlu. Najskôr ma zaskočila prečo ale hneď ma napadlo, že to má zo Snehulienky(čítame ju skoro každý deň a už ju vie povedať asi rok naspamäť). Na otázku som jej odpovedala otázkou. Ale my nemáme princa a kto ťa potom zobudí? Pohotovo odpovedala OCINKO!!!
Budí ju každé ráno(hodinu pred odchodom do škôlky), keď ide do roboty, aby sa s ňou rozlúčil a ona sa stihla nachystať do škôlky.

michaelabj
7. zář 2010

Môj synátor nastúpil do školy - do prvého ročníka. Ako každé dieťa je to pre neho šok a najmä je zvyknutý, že sa mu stále niekto venuje, môže sa veľa hrať a nemusí riešiť nejaké náročné domáce práce - všetko riešia rodičia - tož, typický jedináčik :DDD

Prvý deň bol ako štandardne krátky (cca hodinku na zoznámenie s triedou a učiteľkou) a bolo to naozaj príjemné...
Večer vyhlásil: Mami, som si myslel, že v tej škole bude nuda, ale bol to zážitok 🙂

Včera, ked prišiel zo školy sa už jeho predstavy "trochu" zmenili a dal nové vyhlásenie:
Mami, už sa mi do tej školy nechce isť, lebo tam musí byť disciplína a mne sa to nepáči..."

Hi, hi, hi... :D

cairka
7. zář 2010

učili sme sa básničku na logopédiu o víle :
...
Lienkam lampy polámala,
ŠAMPIÓNY rozfúkala... (lampióny 😅 😀)

inna7
8. zář 2010

po dobrom obede sme odchádzali od našich domov, Sarulka (2,5r - mala v rukách bábiku).... si grgla ako tiger 😀 😀 😕 a dedko sa jej pýta, iiiich to kto si tak silno grgol 😕 😕 😕 a Sárka na neho.... no babika 😀 😀 😀 😀 😉

weiya
8. zář 2010

@inna7 vynasla sa 🙂 😀

pancake
8. zář 2010

mali sme v skrini tak navrchu hracku take auticko. uz tam bolo celkom dlho lebo iny ulozny priestor nemame.
tak sme sa pred nedavnom rozhodli ze ho dame malemu ved naco je v skrini.
hovorim: aha samko, tatinko ti kupil auticko... 😵 😵 😵
a maly na to:
nieeeeeeeeeeeeeeeee v skrini boloooooooooooooooooo 🙂 🙂

zuzanada
9. zář 2010

Aj my sa už môžeme pochváliť našimi prvými perlami: ajaky - na ruky, alebo hranolky, pokosie - všetko najlepšie a okosaň - kroasan. 🙂 😀 😅

snehovavlocka
9. zář 2010

vcera sme sa hrali a ja som drzala zebru a hovorim:„pozri,ide zebra.klop-klop-klop(zvuk klusajuceho kona)”.a syn na to:„ale tak zebja nejobi....” „a ako robi zebra?” Na chvilu sa zamyslel a povedal: „zeeee” 😀😀😀

trixi
9. zář 2010

K susedom chodime pozerat korytnacku.
Maly: Koynaka
Ja: Ko-ryt-nac-ka
Maly: Koynaka:
Ja: K o r y t n a c k a
Maly: Mama, zelva 😀

gabika7706
9. zář 2010

@trixi a vybavena vec 😀 moja tiez pouziva ceske vyrazy

trixi
9. zář 2010

@gabika7706 u nas tatino rozprava po cesky, maly vyuziva teraz vyrazy oboch jazykov a pouziva z kazdeho tie lahsie slova:
Napr. podobna prihoda v Zoo:
Tata: Mateji, velbloud
Maly: vejbud
Ja: Matko, tava:
Maly: Tata, nie vejbud, tava to je.

atinka22
9. zář 2010

Môj starší syn (druhák) mal robiť pokusy s balónom pod vodou, že je v ňom vzduch. Dala som oboch synov do vane a dala im balóny. Mladší hneď balón nafúkal a pod vodou pustil, aby videl bublinky. Hovorím staršiemu - vidíš Maxik, dokázali sme, že je v balóne vzduch. A on na to - ja som to zatiaľ dokázal len prdom. 🙂

ani3012
9. zář 2010

@atinka22 macher 😀 😀 😀

zucha
9. zář 2010

@atinka22 to je dobre 😕 😀

suzik77
9. zář 2010

@atinka22 😀 😀 😀 😀 😀 sikovny

zuzanada
9. zář 2010

@atinka22 , no asi z tvojho synátora niečo bude. Možno aj nejaký vedec. 😵