"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

jelenkova
1. lis 2012

když byl můj bratranec malý, upravil si básničku:

paci paci pacičky
táta koupí šulinka
a maminka pásek
za myší prdelku

🙂

ined77
2. lis 2012

mami, dáš mi dnes ty punčocháčky se sýrem?? 😕
s jakým sýrem matýnku??...nooo, ty nové přece, se sýrem 😅
maty má nové punčošky s bartem simpsnem a jeho žlutá hlava mu připomíná sýr, protože samozřejmě ten seriál ve svém věku ještě nezná 😀 😀
ale zapotila jsem se, než mi to docvaklo 😀

garfie
2. lis 2012

@cairka A mě trvalo asi tři minuty než mi docvaklo jak to myslíš-protože já to pochopila úúúplně stejně jako tvoje dcera 😀

hugoleon
2. lis 2012

Nas este 2 rcny Hugo mi na otazku: "Pomozem ti, Hugi?" (prave docikal a obliekal sa) odppvedal: "Netreba, to zvladnem, to je moj zivot! " Cumela som ako puk, ze odkial ma take vyrazy!
A minule povedal manzelovi, ze: "Ocko, zasvietila na teba tma. 🙂

hugoleon
2. lis 2012

Rozpravali sme sa s 3r. synom o Vianociach, ze ktovie, aky bude tento rok stromcek (ci zasa modry, ci strieborny..) a Hugi: "Ja viem, aky bude, no vianocny! " 😀

erni
2. lis 2012

mna sa vcera maly pytal,ze : Mami , a my s kym bankujeme? 😀

lujza123
2. lis 2012

Moja dcérka sa vyžíva v celkom výstižnych pomenovaniach

Raz prišiel ráno na kávu kámoš ešte s dvoma chalanmi a jednou kočkou. Chalan a baba mali dredy, všetci mali poobliekané take mierne alter oblečenie, široké nohavice a tak.
Malá bola celý čas v izbe zalezená a ked odišli tak sa ovdážila vyliezť a spýtala sa
"Mamii a kam odišli strašidielka?"

Máme malú obývačku, ktorá je obývačkou kôli svojej polohe hned vedla kuchyne. Je to malá miestnosť kde je len gauč, veža, pc...jeden večer mi po kúpaní hovorí že aby som ju nakrémovala na sedačke v chodbičke. Mne to vôbec nedošlo čo vlastne chce lebo v chodbe nemáme sedačku ...až ked zamierila do obývačky mi to došlo že jej tá malá izba pripomína chodbičku

Bola som na návšteve u tehotnej kamošky a ked sme odišli tak hned pred panelákom sme stretli tučného deda a malá hned na celú hubu" ujo bude mať baabetko"

Na zastávke sa nám prihovorila taká čudná starenka a malá ju hned zhodnotila že " a ten ujo sa večer nechce kúpať a preto tak smrdí"

jankamgr
2. lis 2012

@lujza123 😀 😀 😀 😀 strašidielka 😀 😀 😀 😀

lujza123
2. lis 2012

No najviac som sa zasmiala prednedávnom. Malá bola u tatina, boli na opekačke a zrejme ho videla vonku cikat. Nejakú dobu to zrejme spracovávala lebo o tom nehovorila. Až raz, bola u nás kamoška a pýtala sa 3r slečinky všeliaké otázky napríklad ako je v škôlke a tak, malá poctivo odpovedala......
Kamoška sa jej spýtala " A čo robí tvoj tatinko?"
Malej odpoved "tatinko si drží cikulu. Má ju velkú" ....až potom ked sme sa jej pýtali že kedy tak to upresnila že keď ciká sme sa smialy ako pubertačky na tom, dúfam že to nebude tárať v škôlke, ešte si pomyslia že čo to ma za tatka úchyláka

ivett1
2. lis 2012

A zase jedno zo Števkových logických zdôvodnení😀...
"Keď si "nekúpime" žiadnu hračku, tak potom prídu všetky deti a vykúpia mi všetky hračky a ja si potom nebudem môcť kúpiť žiadnu hračku!!!!"

ivett1
2. lis 2012

Rozhovor našich detí...
Viki..."Kto sa so mnou chce hrať?"
Števko..."Ja."
Viki... "A chceš byť ´otec´?"
Števko..."Nie, ja chcem byť ´brat´."
Viki..."Ale, už máme tri dcéry -Anabelu, Belu a Carolínku (bábiky) a syna Gilberta (medvedík) a ty by si bol ich brat a zasa ďalší môj syn...nie...Števko, ty musíš byť OTEC!"

nanika
2. lis 2012

Toto vypotil moj skoro 5 rocny Olinko, ze "omrtvel" ako protiklad slova ozil loooooooool

hugoleon
2. lis 2012

Nas 3r. synak na prikaz : "Poprac si ten bordel v izbicke a potom sa prid napapat!" ,odpovedal s nestastnym vyrazom na tvari a "rozhodenymi" rukami: "A to co teraz, zomrem od hladu?!" 😀

katyl
2. lis 2012

filipko sedi na posteli s krásnym šťastným úsmevom, tak som si pomyslela, čím som ho zase tak rozradostnila. Pýtam sa: Filipko, čo ti je, prečo sa tak usmievaš? Filipko na to ešte zväčší svoj úsmev: " Dal som si prst do zadku a ovoňal som ho....!" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jasmika
2. lis 2012

"Mami, osmrdi mi vlasy 😀 (ovoňaj v preklade) 😀

something
2. lis 2012

Nas iba 3mesacny Matko...Boli sme na vitani deti na mestskom urade...Slecna citala nejaku basnicku o objati matky ...a v takej precitenej pauze nas Matik taky chlapsky grg hodil, ze by sa ani poriadny chlap nemusel hanbit...A bolo po precitenej basnicke... 😀

kocko
2. lis 2012

Vraj, keď som ja bola malá a počula som hučať sanitku, vravela som, že "ide pe pojod". Preklad: "Ide pre pôrod". 😉

yukki
2. lis 2012

Doma nechodíme do kostola, ale teda nejak prístupnou formou sa snažím objasniť deťom trošku nejak vieru....
Včera doobeda sme boli na návšteve, mali tam na velikom monitore zapnutú nejakú omšu, tam ľudia, organová hudba, ikony...no, omša nejaká. Babka sa ich tam pýtala, či sa nemodlia k Ježišovi, tak že nie,....
Večer počujem z vane nejaké divné kvílenie fistulkami, prídem do kúpelky a te dve holé-šak vo vani-si na kahličky nalepili ten lesklý obal z mydla, nového, jablkového, a kvílili tam jak plačky, oči v stĺp....čumím čumím...čo to robia-ta že tam je ježiš-na tom obale- a ony sa k nemu modlia...

😕

ined77
3. lis 2012

matýnek na sestřičku: katunko, kakáš?...mami, ona neodpovídá 😀 😀

beruska24.9.
3. lis 2012

Dcerka ráno při převlékání: ´´Mami, au.´´
´´Co tě bolí?´´
´´Tady, pindí.´´
´´Ty máš pindíka??´´ 😕 😀
´´Jo, mami, jo!´´ a hrozně se tomu smála.
Tak nastalo vysvětlování základních rozdílů mezi holčičkou a chlapečkem.......
....... Večer při koupání jsme znovu narazili na stejné téma. Nakonec si ze dvou, mnou nabízených, výrazů vybrala, že má ´´pipi´´ (=pipinku). Tak doufám, že se mi zase časem ´´nepromění´´ na chlapečka. 😝 😀

beruska24.9.
3. lis 2012

Dnes jsem se mazlila s mladší, najednou přišla starší a začala se také tulit. Tak říkám: ´´Pojď se také pomazlit, než mi vyrosteš a řekneš, že už se se mnou mazlit nechceš, že tě bude mazlit nějaký kluk.´´
´´Vojta´´
´´Vojta, ten se ti líbí?´´
´´Jo, mami, jo!´´
To je kamarád ze školky, který ji v pátek chtěl v šatně ukázal ´´skákací´´ autíčko v nějakém dětském katalogu ´´pro kluky´´ a dcerka tvrdohlavě odmítala a schovávala se za mě.
No, hlavně, že v tom má jasno. 😀 😀 😀

cairka
3. lis 2012

V susedstve stavajú dom, už dokončujú a dnes sme prechádzali okolo a malá pochvalne skonštatovala : " Aha, ako pekne ho ZASADILI!" (namiesto postavili 😝 😀 ) 😀

romcha
3. lis 2012

moja 2,5ročná zojka vhupla mužovi do kupelne,prave vyliezol zo sprchy,cize si nestihol ani uterák ovinut okolo pása a zojka celá udivená hovorí : tato,ty si sa pokakal? muž jej odpovedal len : nie,to mám pipíka... 😀

gabina275s
3. lis 2012

môj syn má 2.4 mes. ked som sa sprchovala a on čakal kým skončím tak si ma tak premeriaval a povedal: mama ty más buko (brucho), ja nemám buko 🙂 a ja som mu povedala, aj ty máš bruško a on, nie ty máš buko , ja nemám buko 🙂 tak ma zrušil , že mám proste schudnúť 😀

blanblan
3. lis 2012

moja ma dnes pobavila tymto: Bavili sme sa o tom koho lubim najviac na svete a tak sa jej pytam ze co si mysli, ze preco ju lubim a ona mi na to "lebo ked prdnem tak poviem pardon ?"

27sunny
4. lis 2012

@blanblan deti sú proste božské

Kamoškin malý minule hlásil tatovi. "Tati, kúp mi tú študentskú pečeň" 😀

a kamoškina dcérka vysvetľovala: "Vieš tati, musím začať cvičiť, lebo mám slabú konvičku" 😀 😀 😀

taniellita
4. lis 2012

Syn mojej sestry vravi mojej mame: Babi a ked ti vylestim ten prsten, tak bude třpitivy???

🙂

beruska24.9.
5. lis 2012

@gabina275s - jsem si vzpomněla na včerejšek. Doba oběda, mladší snědla víc než dost, pak mi upíjela šťávu a vypadalo to, že snad vypije celou sklenici. Prostě pila, dokud bylo. Když zkončila, tak jsem ji pohladila bříško a říkám´´ Ty máš bříško snad větší než táta.´´ Starší dcerka se na mě podívala takovým tím ´´zpražujícím´´ pohledem a říká: ´´Ne, mami, táta večí bicho.´´ A bylo vymalováno 😀

matax
5. lis 2012

@beruska24.9. nasa mala (3r.) zas bola so synom (5r.) na wc, hovori mu "ty mas pipik, aj ja chcem"..on jej povedal: "dievcata nemaju pipik"..a ona: "ked budem velka, kupim si" 😀 😀 😀 😀

beruska24.9.
5. lis 2012

Dcerka se přišla pomazlit, kroutila se jak žížala a hledala přijatelnou polohu. Nakonec si lehla na gauč a hlavu si mi položila do klína. Na to říkám: ´´No vidíš, že je lepší, když si takhle lehneš, než když se kroutíš jak PSÍ VÍNO´´....... Z její snahy zopakovat vyšlo ´´PÍ-JO´´ 😕 😀