"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

yukki
27. zář 2012

...dnes v aute sa začali deti prekrikovať, čo chcú na Vianoce
netuším, čo ich to napadlo, no ale staršia kričí...a ja chcem morskú penu!! ja chcem takú penu...morskú....
no reku čo to ty chceš? jakú penu?
tú penu...videla som v reklame, taká morská pena a pod vodou pláve....a má gombík a mení sa....

no ta asi myslela tú barbu morskú pannu.... hm 😕 😅

jankah77
27. zář 2012

ze perlicka dnesneho vecera...vraj muz nevedia robit dve veci naraz...omyl, moj muz vie kupat dieta a zaroven prat 😎 ...poslala som ho okupat mensieho krpca a pridem do kupelne prave ked ho strcil do vanicky...s ponozkami na nohach 😀

kvetka_
28. zář 2012

najnovsie od neterky:
bola raz jedna stonozka, ale mala iba desat noh. ale naprv jej odpadol jeden nôh, potom druhy nôh az bola nakoniec bez nôh 😀
a dalsie : no a vies , tam sme neboli sami, boli tak aj ine človeky 😀
pre toto milujem slovencinu a nase skolonovanie casovanie a ine blbosticky, je s tym pri detoch zabava 😉

lucki
28. zář 2012

Ma nasej malej hovorime niekedy cicuska, samozrejme, ze adam ju tak vola tiez. Prave sa mu paci skoro vsetko hovorit v zdrobneninach a tak asi dva dni Hanku osloval ked sa s nou maznal "ty moja cicinka"

lucki
28. zář 2012

Tiez si raz pri kupani pytal do vane viac "vodky" (= vody samozrejme)
A chcel, aby som mu pustila jedno dvd v zadku (vzadu v izbe na pocitaci)

strawberry17
28. zář 2012

Mami ja chcem mäsko!
ake?
zelene!
(no ty by si moc nepochutnal 😀 )

a este asi stare a caste ale mna to vzdy pobavi krtko = trtko 😀

magimary
28. zář 2012

akurát mi tu synátor ukazuje (a rukami naznačuje asi priemer 20cm): "Mami, ty už máš takúto veľkú pôrodnicu?" (=maternicu) 😅 😀 😀 😀

jankah77
29. zář 2012

varim v kuchyni a z detskej pocujem starsieho Simona, ako krici na maleho Matusa (16 mes): Matuuuuus, nedavaj mi oci do ruky, lebo to poviem mamke!

atiatko
29. zář 2012

Náš synček dnes perlil - v telke dávajú reklamu Tatrabanka .... "ak vám na konci mesiaca zostanú zvyšné peniaze..." a náš Peťulko - "nič pre nás, nám nezostávajú" ☹ 😀 😀 😀 😀
A tiež dnes ... pil Actimel a ja mu hovorím "utri si fúzy, čo Ti zostali na puse" a ocinko-manžel "alebo sa ohoľ " .... a Peťulko ... " hahaha ja sa budem holiť až keď budem mať 15-16 rokov" 😒 😀 😀 😀 😀 takže má ešte dosť času, veď má len 6 😉 🙂

erni
30. zář 2012

Ked sme mali noveho zajacika a behal po obyvacke tak sme obcas zbierali bobky a potom sme boli na obed u babky,kde nam dala vyvar a dcera tam videla plavat korenie tak zacala kricat : Bobek, bobek 😀

12smile12
30. zář 2012

Ja ked som našu malu po kupani pocas obliekania a kremovania sa a vsetkeho okolo toho zvykla zabavit tym (aby sa mi stale nekrutila ) , ze som jej dala do ruk zatial nejaky krem , ci olej .. no tak som jej daval plienku a pytam sa jej ze co robis Sabinka , no a ona si dala prec telove mlieko od ust , tie mala uz cele biele a veselo mi kriči mňam :D .. no od vtedy ju musime strazit lebo nielen kremiky , ale aj sprchove gely a sampony su mnam ... 🙂

sevi
30. zář 2012

minule som isla s dcerkou 3,5r domov zo skolky a zacalo prsat.tak sme zmokli,nemali sme ani dazdnik.a doma mi viki hovori-mami ty si zmokla ako chudera. (tak dik ti opica mala)

sevi
30. zář 2012

sedime na posteli a viki vravi-ja som dominik (kamos zo skolky). Ja jej nato-nie ty si viki. Dcerka-ja som dominik. Ja-nie ty si viki.dievcatko a mas susku.dominik je chlapec a ma pipika. Dcerka-ja mam pipika. Ja-ano?a kde??? Dcerka-tu predsa v ritke.

eaka
30. zář 2012

@kvetka_ to mi pripomína jednotné číslo do slova "ľudia" podľa mojej dcéry "1 ľuď" 🙂

mariankas
30. zář 2012

@eaka My zase máme množné číslo od človeka - "človeky"

A včerajšia perlička - pozerali sme chvíľku v piatok X factor a včera sa ma synček spýtal, že kedy aj on bude spievať na "spievalisku" 😀 😀 😀

jankah77
30. zář 2012

@eaka hehe to pouziva aj moj Simon, ale obcas si to pomeni na clovek a clovekovia
Dnes si staval auto z lega, a prosil ma, nech mu podam panacika. Kde ho mam posadit ? pytam sa. A on na to: Tu, na sediacku.

acornika
1. říj 2012

Přestěhovali jsme se s rodinkou do Německa, takže naše dcerka se pomalu učí německy 🙂
, Jasmínko, jakou barvu má banán?"
,,Žlutou!"
,,Ano dobře a jak je to německy??"
,,Hmmmmm ....yellow!!!!" 😀

,, Mamííí, podívej to je švííííge!!"
,, Cože??? Jo tohle to Ziege Jájo, koza."
,, No vždyť říkám švíííge, to je češtino-německy víííš!!!!"

ivett1
2. říj 2012

Viki mi chcela polichotiť a hovorí:" Mami, radšej už nechudni a buď taká ako si, lebo keby si bola moc chudá, tak si bledá ako špajdla...."😀

ivett1
2. říj 2012

A Števi ma mierne šokoval...pila som čaj a Števko prišiel ku mne, pozrel na šálku a hovorí..."Mami, ty máš na tej šálke sagittarius-a..." ... po kom to dieťa je?... dúfam, že nabudúce na mňa spustí plynule po anglicky (keďže v poslednej dobe sú u nás cd-čka s anglickými pesničkami....🙂...)

ivett1
2. říj 2012

A ešte aktuálne z víkendu...boli sme u babky a dedka a prišli tam aj neterka Kika (11 a pol roka) a synovec Samko (6 rokov) a Kika mala také rôznofarebné tic-tac cukríky ... Števko sa k nej prikmotril a začal po jednom vyberať a šup do úst...Kikina mamina, keď to zbadala, tak jej hovorí, nech mu ich dá, keď mu tak chutia😉🙂 ... Samko to celé ticho sledoval a nakoniec zahlásil..."Ešte, že som si tie svoje cukríky nechal v aute!" ... 😀😀😀

lucki
2. říj 2012

Mna ked Hanka trosku "nahneva" tak jej poviam "Hana Montana" (nepaci sa mi volat ju hana, tak preto ta montana za tym). Minule to pocul adam a tak ju zacl volat Hana Fontana...

stankapk
3. říj 2012

Staršia dcéra /4,5 r./ sa ma pýta: Maminka, ako sa ti darí?
Ja: Dobre, Natálka.
A ona: Ty si taká milá, že by som Ťa aj na moju svadbu zavolala!

acornika
3. říj 2012

Jája se pere s tátou na gauči
,, uáááá tatíííí opatrně, já jsem ŽENSKÁ PROBOHÁÁÁ!!!" 😀 😀

janinah
3. říj 2012

prváčik doniesol zo školy v zošitku poznámku,že majú oktober mesiac ovocia,že majú nosiť ovocie a budú dostávať pečiatky,kto zje najviac ovocia a bude to súťaž...môj prváčik žiadne ovocie či zeleninu ani vidieť 😒 tak sa pýtam,čo s tým budeme robiť,či mu niečo do školy dám...pozrel na mňa ako psík /že snáď to nemyslím vážne/ a povedal "mamka,nemusím každú súťaž vyhrať"

zuzik24
3. říj 2012

Dnes jsem pekla slaný závin. Když jsem ho dozavinula, strčila jsem ho do trouby, uklidila po sobě na lince a šla jsem si sednout ke zprávám. Zamést jsem chtěla až po nich. Najednou slyším Verunku, jak v kuchyni říká: "Mňááááám, to je tak dobrý, když se to smíchá dohromady" Tak se tam jdu podívat, co tam vyvádí a naše ubohé dítě sedělo na zemi a sbíralo do pusinky drobečky strouhanky a mouky, kterou jsem chtěla po zprávách zamést. Ale evidentně jí šmakovalo, ach, kdyby to tak viděla sociálka 😀

garzonka
4. říj 2012

On (najmensi syn): /potiahol ma za nos/
Ja: aauu
On: No tak vidis!

😀

mummy01
4. říj 2012

Babka dala vcera malemu 2eura.Vravim mu podakuj babke.
On na to: Ja nemozem,som este malicky 😀

medovaaa
4. říj 2012

Ja som dala môjmu trojročnému Maťkovi papať chlebík s tuniakom.... A on na to- Mami, aha, papám chlebík so žralokom 😀 šak ryba ako ryba 😀

bubelko
4. říj 2012

dnes som sa trocha rozculila na deti a vravim starsiemu cestou v aute:
"lukaso, ty nemas v tej hlave rozum?"
lukas:"mam, ale nemusim ho predsa pouzivat kazdy den!"
no, co mu na to povedat 😕 😀 😀 😀

zuzik24
5. říj 2012

Perlička z dneška. Tatínek slepoval kus odpadlé součástky z Verunčina autíčka vteřinovým lepidlem a lepidlo mu ukáplo na ruku. Protože zaschlo, tak se to pak snažil umýt papírovým ubrouskem namočeným v lihu. Verunka to chvíli pozorovala a pak se zeptala: "Tati, proč se neumyješ jako my, normální lidi?" 😀 Nevěřila jsem, že z dětí padají takovéhle hlášky, ale teď už vím, že je to opravdu tak - i podle zdejších super hlášek od vašich dětiček 😀 😀 😀