"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

yukki
31. pro 2013

Ideme na chatu a dcéra vyzvedá, či je tam telka, internet....reku ne, ani elektrika.
A čo tam budeme robiť?
Ta...budeme si pískať.
A mladšia: A ja čo budem robiť, keď neviem pískať?

h2
31. pro 2013

@savinga Pri tom príbehu so spinkaním som si spomenula, ako bol môj Vilko ešte úplne malinké bábatko. Bola u nás na návšteve moja mama. Malý bol strašne zlatý, takmer neplakal, takže keď spinkal, chodila som ho často kontrolovať, či už je hore, lebo on sa len zobudil a nič, vôbec neplakal. Keď som takto zase vyšla z izby, kde spal, pýta sa ma mama: "Spí, či pozerá?" No, na prvý pohľad úplne nevinná veta, až na to, že mama to vyslovila tak, ako keby sa pýtala, odkiaľ to ten Vilko pozerá. 🙂

martinkatinka
31. pro 2013

Tak ja mám jednu perlu, ktorú som pre zmenu dala ja 😀Je to asi tri roky dozadu, bola som na poradni a vrátila som sa a vravím môjmu, že doktor mi napísal magnézium.. a on sa pýta, že prečo? Tak som mu povedala, že len preto, aby ma dostal do postele 😀 😀 /myslela som tým, aby som zvyšok tehotenstva preležala a nechodila kade-tade/

domitobi
31. pro 2013

dnes ráno môj 4 ročny syn zaperlil.. 🙂 ak niekoho tým pohorším dopredu sa ospravedlujem ale svojou hláškou zaskočil mňa i muža...hned ráno ako vstal trebalo mu piškať utekal na wc a medzitym tam tronil už môj muž..synátor si dá v ruku vbok a zahlasil :oco prosím ťa pohni si..ja mam plne vajcia štíííín 🙂 😨

savinga
31. pro 2013

Když byly našemu malému dva roky, začal používat slovíčko "chuja" , po pár dnech jsme zjistili, že to znamená "schovat" 😉 Věta typu ... Maminko ja chci chuja do klabice (krabice) to rozlouskla, protože tenkrát měl velkou oblibu schovávat se u babičky do krabice od televize 😀

martinkatinka
1. led 2014

Môj malý bol minule s babkou doma a babka je troška pri sebe... kukali film, kde hrala Ružičková a malý zrazu zvolal "Aha, babka Aška, to si ty!" 😀

kuwait
2. led 2014

Moj muz vcera vecer sa rozhodol ze si upecie(uskvary ci ako) kacku a dym bol v celej kuchyni v tom sa spustil fire alarm( poplasny protipoziarny system) a on si zapchal usi a pochodoval si hore dole po kuchyni (neviem ci cakal poziarnikov alebo ze to same prestane piskat) ja som vrazila do kuchyne vyskocila na stolicku a alarm vypla a on na mna pozera takym hlupuckym pohladom...a to sa da???? (inzinier vo fabrike je jeho povolanie,nechcem si predstavit co by robil tam v takom pripade.Zapchal si uska??? 😅
Dnes rano bucha na zachodove dvere(zvnutra) otvorte dvere! Nakoniec zistil ze sa sam zamkol zvnutra 😀 chlapik ma pomaly 50 a chova sa ako by mal 5 😅

victory1
2. led 2014

Stedry vecer...princezna troni medzi porozbalovanymi darcekmi, ocka jej svietia... Ja som prave telefonovala s otcom a ona sa priruti a tenuckym hlaskom krici dedkovi do mobilu:" Dedkooooo, dedkooo, vies ty kolko ja mam darcekov??? Straaaaasne moc! Ja som ti hovorila, ze som bola cely rok straaasne dobra ako - ako - ako - ako hovado!" 😕

...dedko aj onemel v telefone...a ja tiez... 😕

victory1
2. led 2014

No a na silvestra som sa s malou dohodla, ze pojde spinkat a ked pride novy rok, tak ju zobudim a pripijeme si spolu na zdravie a pozrieme si ohnostroj. Tak som kusok po polnoci prisla do detskej, jemne ju budim: " Chrobacik, uz je ohnostroj!"..mala sa len mraci, mrvi, evidentne sa jej z postele nechce. Tak som spravila este jeden pokus..."Pod hore na chvilocku zlatko, uz prisiel novy rok!" Na to otvorila jedno oko a zamrmlala:" Tak mu povedz, nech pride radsej zajtra, ked uz budem vyspinkana..." 😀

Rano sa ma pyta:" Mami a teda uz prisiel ten novy rok?" A ja na to: " Ano, jasne, ze prisiel..." A mala, ze: " No vidis!" 😀 😀 😀

sissmiss
2. led 2014

@victory1 mna sa maly rano spytal ze ci prisiel a ja ze hej 🙂 a on ze a kde je 😅

fidorka_m
3. led 2014

ještě jsem si vzpoměla, když jsem šla do porodnice rodit, tak mě doprovázel manžel a syn, než jsem vypsala všechny papíry na příjmu,tak syn povídá: mami tady se plodávají ty miminka

akrim1311
3. led 2014

dnes si muž chystal veci ráno na sprchovanie a vyberal to zo skrine a hádzal menšiemu na jeho veci čo mal nachystané na oblečenie.Samozrejme sa zapozeral kamsi(muž) a medzitým prišiel Riško s jeho boxerkami a slzami v očiach..."ty si mi kúpila sukňu?"Veď ja som chlapec" 😕

ia.
3. led 2014

jeli jsme vlakem do Prahy a syn šel s manželem na záchod, vrátili se a syn přes celé zaplněné kupé: "mami, já jsem čůral, taťka taky, ale ten si u toho i prdnul".... 😅

dolijalu
3. led 2014

@livka299
nasa Niki, ked si nahodi kabelku a cacky macky, alebo ma cese, pouziva "eyyy sexy lady", ako mama, spravim ti cop eeee sexy lady, hej?

hexena
4. led 2014

hadajte co je to kostolnald?

nebudem vas napinat - to je kostol a mcdonals spolu 🙂 to vymyslelo dnes moje 3rocne zive striebro, ale neviem ako na taku kombinaciu dosiel 😀

minuela jedol polievku a sam si takto hovoril - toto je za mamicku...toto je za zehlicku... 😀 😀 😀

stastickooo
4. led 2014

ja som volala môjmu drahému z pôrodnice, aby kúpil krém na bradavky a on že: čooo??? malý má bradavice??

hexena
4. led 2014

dnes mensi davall plysaky pod stromcek, ja ze co robis?
Davam darceky pod stromcek pre Jeziska !
tak tento rok sa aj Jeziskovi daco ujde 😀 😀 😀

siska53
5. led 2014

@hexena zlaty! Aspon niekto myslel aj na Jeziska.😊

yukki
5. led 2014

Mami, môžeme pozerať toho Janka (Vaška), čo velryba zjedla stoličku?

atiatko
5. led 2014

no dievčatá, náš malý druháčik mal Mikulášsku noc v škole - spali tam v spacákoch na karimatke a na druhý deň ráno sme išli pre veci, priniesli mu tašku na vyučovanie a on hneď v chodbe pri šatniach oznamoval : "mami mňa tak z tej zemi boli trtkáčik 😀 😀 😀 xixi namiesto trtáčik 😉 nuž pobavili sa aj ostatní rodičia, ktorí tam odprevádzali svoje deti 🙂

petule12
5. led 2014

Má 3 letá dcerka o své 8 měsíční sestře, která začala brečet.
"Mami já jsem nic neudělala, ona je hysterka" 😀 To mě teda fakt povavilo 😀

dejnas
5. led 2014

@hexena to mi pripomenulo, ako som v detstve rada vymýšľala rýmy... a "mamička - žehlička" bol môj obľúbený.... mama bola učiteľka na strednej škole a z nejakého dôvodu ma vzala do práce (zrejme sme boli predtým u lekára)
pred vyučovacou hodinou mi dávala inštrukcie, ako mám ticho sedieť na zadku, nerušiť a kresliť si.... a vyslovene mi zakázala rýmovať na slovo "mamička"
samozrejme pre pubertiakov som bola "atrakcia", tak ma hecovali... takže, som sa im predviedla v plnej paráde a spustila som všetky mamičky - žehličky, loptičky, chladničky a pod....
v triede hurónsky smiech a mama tam bezmocne stála, ako "autorita" pred tabuľou a nedokázala ma zastaviť 😝 😀 😀

kkatusa123
5. led 2014

tesne po rozvode
sara: "mami? ked si bedes hladat noveho chlapa, to aby mal dom a peniaze?
ja: "nie, aby mal dobre srdce."
sara: "a to ti je naco?"

atiatko
5. led 2014

@monikafilip a @h2 dievčatá, tak som si pri tom Shrekovi spomenula na faux pas (fó pá) jednej mojej susedy .... v našom paneláku býva sused, ktorý sa volá Škrečko .... no a tá suseda s titulom PaedDr. (no veľmi nepríjemná a "dôležitá" ) menila menovku s menom suseda, ktorý mal v ten týždeň na starosti upratovanie spoločných priestorov a pekne na počítači mu tam napísala meno Škrečok 😉 😀 😀 😀 Ten sused je veľmi fajn, tak jej s úsmevom na tvári priniesol tú menovku so slovami, že si prehodila posledné 2 písmenká v jeho mene 😀 ... a bolo o čom chvíľku v paneláku rozprávať 🙂 🙂 🙂

martija
5. led 2014

male deticky si obcas nahradzaju l s j...no a tak aj nas. Lepila som najstarsiemu knizku, nachystala som si pasku, noznice a nechala som na stole, medzitym som sa motala,moj najmensi asistent sa uz nemohol dockat akcie a tak na mna krici : " Mamiiii tak uz to zajep!" 😀

kkatusa123
5. led 2014

este dve ma napadli. ked mam svoje dni, vzdy zaspinim postel. neviem ako sa mi to dari ale co uz. sara si chcela ku mne lahnut (mala cca 4-5rokov), kukla na postel a zrozena vykrikla: "mami, ty si sa zase posrala!!"
alebo som sla so sestrou "vyvencit" nase ratolesti a sara na schodoch strela susedu. ta sa jej pyta "sara, kam si sa vybrala" a ona pohotovo "do krcmi, za kur....mi"

lenicka07
5. led 2014

Cesta autem s našimi dvěma dětmi, osmiměsíční Štěpán a právě dvouletá Marika, která mi hlásí co se děje vzadu, jako např. brácha spinká, kouká atd. ...pak se ozve: "Štěpán nemá oči" 🙂 .... sjela mu totiž přes oči čepice ...
děda mi nikdy nezapomněl připomenout mojí hlášku když jsem byla taky asi dvouletá a už jsme odcházeli od něj z návštěvy... nakrknutě jsem konstatovala : "a buchtu nedali" .... od té doby bylo u něj na pohoštění vždycky něco sladkého, tohle " dodržoval" i když mi bylo už třicet, prý abych mu to zase nevyčetla 🙂

habibi78
6. led 2014

@ia. Odpadla som!!!! 😀 😀 😀

livka299
6. led 2014

@kkatusa123 hm...prepáč, mysliš že to je vtipné? :(

0silvia0
6. led 2014

@kkatusa123 preboha... to kde to tvoje dieťa počuje takéto reči? No ja by som sa hanbila ako pes a určite by som to tu nezverejňovala 😒