"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

pulsatilka
25. bře 2013

nasa Darja ma princeznovske obdobie 😀...ona je princezna, mamka kralovna... minule som sa pytala, co je tatik, ci princ alebo zacarovany zabiak 😉.... fleku odpovedala: kon.... 😀 😀 😀 ( vozi ju na chrbte ako princeznu...)

martinka24
25. bře 2013

A ještě před pár dny matyášek říkal : "Moje maminka je stejně nejlepší, ona nechodí vůbec do hospody, protože to tam smrdí ." 🙂

hugoleon
25. bře 2013

Ked nakupujeme masove vyrobky, tak synak chce vediet, aky maju nazov. Dnes sme kupili 2druhy, ked sme ich zacali doma jest, Hugi sa pyta: "To je ta macacia sunka?" (morcacia)
Dojedli sme macaciu sunku 🙂 , Hugo sa postavil k vypnutej telke, obzeral ju z viacerych uhov, presiel po nej prstami a vravi: "WAAAAAAAAAAAAAAAAAAU, ty si umyla televizor, mamka?" Smejem sa a pytam sa ho, co je taky prekvapeny, ci sa mu na nom nieco nezda... a on : "Jaky je hebkyy!" 😀 😀 😀
Pred polhodinkou sme sa rozpravali a synak uplne od veci: " Si smadna, mamka?" Pytam sa ho, ze ako vie, ze strasne som smadna! Odpoved: "Tak si nalej !" Strasna fajka 😀

cervena_vila
25. bře 2013

@pulsatilka To máme stejné, jen táta je přímo "Jujášek" (Jurášek od Popelky)

masinka
25. bře 2013

posledny hlod nasej Dianky: Mami, ja som asi alergicka na kychanie..... vzdy, ked si kychnem, tak mi zacne tiect sopel !

remur
25. bře 2013

mm chodi z prace na firemnom aute. Nas 2r syncek vravi: " to neni tatikove auto, tatik ma kodovku (skodovku) "pytam sa ho a co ma maminka. " cikulku" 🙂

mandragora22
27. bře 2013

no...u nas najnovsie ani nie retoricke somarinky, skor nieco ine.... aj je to smiesne, aj hrozne zaroven, ked si predstavim, ze ide o par dni do skolky. pride ku mne alebo k tatovi, otoci sa chrbtom a krici: "mama pozeraj tu, tu pozeraj!", pripadne samozrejme "tata tu pozeraj!" my sa pozrieme a ona prdne takou silou, ze ja len zasnem. a ma z toho sialenu srandu. no a ja jej dokolecka ako papagaj vysvetlujem, ze to sa nepatri a nesmie a ona si svoje: "pati sa, smie sa" (patri sa, smie sa) a mam dobojovane. snad to nebude robit detom, lebo mi slahne 😅 😲

annabelka
27. bře 2013

Ja si do tejto témy chodím pre dobrú náladu 🙂 ešte veľmi nemôžem prispievať, lebo syn ešte nehovorí, má len 9 mesiacov, ale predsa jednu mám: dávame ho na nočníček už od 7 mesiacov, lebo mal problémy s kakaním a na nočníčku mu to ide lepšie. Tak si tak sedí na nočníčku, mal asi 8 mesiacov a ja pri ňom, hovorím: "Zlatinko, kto bude kakať?" a drobec: " mama..."

ivett1
28. bře 2013

Dnešná perlička nášho Števka:
"Mami, vieš ako zachránime jedlo?"
Na moje prekvapené... nie, ako?... zahlásil:
"No tak, že ho ZJEME!" ... 😀😀😀

loxa
28. bře 2013

Tato perlička bude z úst mojho manžela a bundy na nosenie deti

Drahy príde z roboty a ukazujem mu na nete bundu..Hovorim mu "Luky tuto bundu si kupime , zide sa"..moj manzel sa 5 minut zacudovane pozera a potom hovori..No ok..ale naco nam bude bunda s detskou hlavou??? potom zasa 5 minut ticha a hovori..."jáááj to by tam bol akoze simonko v nosici pod tým, uz cháápem"

loxa
28. bře 2013

toto je ona

suezana
28. bře 2013

dnes cestou k zubárke - mami, ale minule som sa strašne snažila, aby som nevynorila ani jednu slzu 🤐 🤐 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sabcav
28. bře 2013

Terča stojí nad šuplíkem se svýma kalhotkama a přemýšlí, které si vezme...
Já: Panebože, tak už si jedny vyber, a obleč si je, ať jdeme brzo ven
Terča: Maminko, já nejsem panebože, já jsem Teleska 😀

A ještě jedna malá perlička od Andrejky:
Doplňujeme přísloví :
Já: Bez práce nejsou...
Andrejka: Potíže 😀

luciauk
28. bře 2013

my tu plačeme s deťmi na tých hláškach 😀 samozrejme pri troch sme toho zažiliiii, teraz ma napadá ako nedávno syn našiel našu svadobnú fotku a pýta sa: "to kto je na tej fotke?"
ja : " ocko"
syn: "môj ocko?"
ja: "hej"
syn: "a on si niekoho zobral za ženu?"

gabika_tkacikova
28. bře 2013

toto forum je mojim relaxom na pokojne vecery ked mi moj skoro 7 mesacny syncek zaspi 🙂 musim aj ja prispiet: moj expriatel bol dost ukecane dieta a velmi rad si zhanal tata kedze jeho otec bol vojak, odvelili ho daleko tak mol malo s nimi a malemu teda otech chybal, a tak jedneho uja v obchode lakal k nim takto: "ujo, pod k nam na navstevu, dam ti jablcko, pod, dostanes jablcko" no a to bol trapas ked ten ujo siel az ku domu s nimi :DDD to mohol mat tak 5 rokov:

a ked s nim bola moja ex potencialna svokra v obchode, mohol mat tak 4 roky, tak chcel cukriky co predavali pri pokladni v takej sklenenej doze, nechcela mu ich kupit, tak si drzo par zobral do hrste, mama mu potom dohovarala ze nesmie kradnut, za par tyzdnov sli zasa do obchodu a maly na cely obchod: "mami, ked som dnes nic neukradol, kupis mi cukrik?" (a to bola jeho mama ucitelka v tej obci :DDD)

pancake
28. bře 2013

išli sme od mojich rodičov z návštevy a ponáhlali sme sa domov. môj 4.ročný syn sedel na záchode a kakal. tak ho muž suril: ,,no rýchlo už kakaj....rýchlo...."
a syn po chvíli hovorí:
,, no tak dobre, dokakám si to doma."

bocinka
28. bře 2013

Sofie: Mami, Dominik ve školce dostane....
Já: Proč by měl dostat?
Sofie: On neposlouchá paní, džetitelku(ředitelku)
Já: Ale tak on je nový, zvykne si a bude poslouchat, neboj se....
Sofie: A tatínek si taky zvyknul poslouchat???? 😀 😀 😀 😀 (tohle manželovi tlumočit nebudu, ale je fakt, že děti si fakt všímají 😀)

jarunka111
29. bře 2013

Som sa dobre pobavila tu aj rano na nasom simonkovi ....pytam sa ze co bude na ranajky, ze mi s ocinom si dame vajicko..
A on ze jupiiii!!! aj ja budem kinderko 😀

beruska24.9.
29. bře 2013

Starší dcerka ráno.....´´Mami, tady mám nějaký pupínek´´ ...... ´´To nic není. Jsem ho musela zkontrolovat, jestli to není neštovička.´´......´´Neštovička je ptáček´´ 😀 😀 😀 .......´´Ne, vlaštovička je ptáček, neštovice jsou dětská nemoc.´´ ....´´Aha.´´

danim
29. bře 2013

najlepsia tema na svete !!!!!! 😀 😉

geenna
29. bře 2013

Boli sme s mojou babkou na cintorine. Starsia dcera isla s nami. Babka jej hovori ze ked umrie potom ju tu pekne pochovame. Dcera sa pyta: a nemozes sa zahrabat sama?

geenna
29. bře 2013

Moj otec si kupil misky na polievku . Nalozil si polievku a zacal jest dcera sa ho pyta . Dedo ty si pes? ked jes z misky?

lejlla
29. bře 2013

Mami ake si znamenie?
Lev...
A ja som ake znamenie?
Baran...
A tatinko je ake znamenie?
Panna...
po chvilocke sam pre seba..ja som baran,maminka lev a tatinko ??ahaaa panda 😀

geenna
29. bře 2013

Mami, ked dame dole zo psa kozuch mozem papat jeho maso? 😵

geenna
29. bře 2013

Prvy tyzden v skolke:
Ja: Ako ta volaju v skolke.
Dcera: Pod sem!

hexena
29. bře 2013

ako recitoval dnes moj syn basnicku
Padla hruska zelena

Padla hruska zelena
KOBYLA si kolena
teraz place na zemi
dobre PLIENKY
dajte mi

Ty si hruska (pauza tazke slovo pre neho doplnila maminka) nezbednik
nepomoze ti uz nik
ved si dobre vedela
ze si este NESMELA

😀 😀

llluckaaa
29. bře 2013

Matýsek lezl kolem mě po čtyřech a říká: "Já jsem kočička, ale nedělám žádné zvuky." Tak říkám: "Ale kočičky dělají mňau." A Matýsek na to: "Ale já jsem kočička, která má hlad a budu dělat mňam. Mňam. Mňam....."

strociatka
29. bře 2013

asi ani nie tak vyrok, ako dnesny zazitok z rana:

Rano vstanem totalne vycerpana z noci na neviem kolke vymyslanie najmensej (1 rok a plne kojena) a odovzdam ju otcovi dietata so slovani, ze nechcem nikoho vidiet a hlavne nechcem nikoho pocut a zaleziem. Asi o hodinu sa zobudim na priserny rev starsieho potomka. Nic hrozne sa nedeje, mladsia si dovolila nieco zobrat starsej. Doslo mi, ze spat uz nema zmysel a tak vyliezam takmer neschopna stat na vlastnych nohach a neskonale tuziaca po teplej vani. Privita ma manzel s obrovskym usmevom na tvari so slovami: "Milacik, vo vani ta caka prekvapenie, sme ti ho nachystali spolocne so Simi" (najmladsi potomok). Vzpruzena o nadejnu myslienku ocakavajuc napustenu teplu vanu, plnu peny s lupenmi ruzi a svieckami sa vyberiem do kupelne, kde ma caka okamzite vytriezvenie. Uprostred vane, ktoru som vcera asi hodinu manualne cistila tym hnusnym smrdiacim sajrajtom zvanym Savo, na mna zmurka, zo slusnosti to nazvem ohromna vzorka vydatneho a zdraveho travenia najmladsieho potomka. Po sokujucom vytriezveni som sa teda pobrala cistit moju byvalu ligotavu vanu a kym som sa stihla otocit pre cistiace pomocky, najmladsia do svojho "ranneho pozdravu" stihla nahadzat LEGO kocky. Ak si myslite, ze ma uz trafilo, ste na omyle. Mala som chut toho maleho plienkoveho vrestanca vlastnorucne vyhodit z balkona, ale ono sa to na mna vitazoslavne usmialo a zatlieskalo si rucickami, ake je ono sikovne a krasne tam to LEGO nahadzalo. Neostavalo mi ine, iba ju pochvalit 😀

zvirka
29. bře 2013

Malému padají pyžamkové gaťky, tak jsem ho volala, že mu je spravím. On si je samozřejmě (máme krásné období vzdoru) místo toho sundal a začal běhat po bytě s nahou prckou a křičet "Já si ho vykoužím" Co to mělo znamenat, netuším.... Jen podotýkám, že od nás to s manželem slyšet nemohl, al eodpoledne byli u babičky, která je kuřačka. Takže pravděpodobně slyšel "Jen si to na balkoně vykouřím a přijdu" nebo něco podobného. 😀

zvirka
29. bře 2013

Ještě přidám. Syn se na nočníku vyčůral, potom škleb, prdík... Ptám se, jestli bude kakat, jestli dáme plínku (kakáme stále do plínky). A on na to:"Ne, to za chvilku pšejde."