"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

martinka24
12. dub 2013

Malej (pět let) mi říká: "Mami, až budeš stará, tak se budeš pořád smát!" nechápala jsem, ale když dodal :"Starý lidi si říkají , ty můj smíšku" , tak mi došlo o co jde....víte co měl na mysli?

hujska
12. dub 2013

Ja a moja 5 ročná v jedno dopoludnie:"Nelka,poď sem.Povieš mi,ako veľmi ma ľúbiš?"
"Mami,riadne...až do krvi." 😅

jatoma
12. dub 2013

🙂) no toto je super stránka, vždy si sem prídem vylepšiť náladu 🙂 Neprispievam na MK, ale toto mi nedá...mám už odrastené deti, dvoch synov a dcéru a keď boli malí, perlili jedna radosť:
v čase, keď som 2-3 r. syna učila používať prosím a ďakujem, tak prišiel raz za mnou a povedal, "maminka, prosím si grcať" 🙂
dcéra /vtedy asi 2r./ tá sa strašne bála muchy, doslova panická reakcia, hovorím jej neboj sa, mucha ti nič neurobí...a ona: no urobí, lebo druhým menom sa volá komár 🙂 a to má ešte pokračovanie- hovorím strednému synovi /mal asi 4,5r/-Miško, vyžeň tú muchu a on: neboj sa, ja ju vyžením 🙂
Keď mali v škole náboženstvo, pýtam sa syna /8r./ že kto ich učí a on že : pani Kitekatová 🙂) /katechétka/ :D

petusko
12. dub 2013

tentokrát moja perla, resp moja uletená myšlienka... Petik prišiel zo školy a hovorí "vieš mami, pani učiteľka mi dnes povedala, že som narcis"
Ja som zhrozená sa ho pýtala, prečo mu to povedala a ako na to prišla a ako si to vôbec môže myslieť!?
Keď vtom Petik dodal "no vieš a Erika je margarétka" 🙂 🙂
A to oni nacvičujú básničky na besiedku 😅

reanda
12. dub 2013

@petusko 😀

hexena
12. dub 2013

Ked moji 2 synovia nieco dobre urobia, tak ich pochvalim "Šikulko"....nas mladsi Marecek (3r) dnes postavil zo skladaciek vezu a prisiel sa nam pochvalit: "mami ja som PIŠULKO"
😀 😀 😀

luciauk
14. dub 2013

jaj, dievčatá, ja už cez slzy nevidím 😀 😀 som si spomenula na staršiu príhodu. bola som s kamarátkou a asi 2,5r synom v takej kaviarni so záhradou, sedíme si, obdivujeme kvetinové záhony a k vedlajšiemu stolu si prisadla pani so svojou asi pra-pra-pra-prababkou, malou zošuverenou zhrbenou žienkou vo vozíčku a syn kričí na plné pecky: aha opicaaa, aha opicaaa! ja ho utišujem, to nie je opica, to je stará pani a on len stále svoje: aha opicaaa to je opicaaa! no sme sa pratali jak gáfory aj kávu aj zákusky sme tam nechali 😀

tá moja kamarátka má 72r a moja prostredná je také mojkadlo a ked bola menšia, tak jej zvykla hladkať ruky a hovoriť: "judith, ty máš takú starú kožu...kedy zomrieš?"

luciauk
14. dub 2013

joj a môj syn nevie moc po slovensky a ked rozpráva s babkami cez internet a povieme mu, že rozprávaj slovensky tak on hned spustí všetko čo dokopy vie " ááááno, niiiiie, jedeeen, dvaaa, tliiiii, ahooooj, takujeeeem, plosííííím, akú ju mááááš? /ako sa máš/ 😀 😀

luciauk
14. dub 2013

toto asi každá poznáte. dnešná večerná hygiena u nás:

ráno im manžel robil oheń v záhrade a tak ovoniam synové vlasy a poznamenám: ešte ti smrdia za dymom.
syn: hej, som si prdol do ohňa a všetko to išlo na mňa!

ja: tieto veci daj do koša na špinavé prádlo.
o 2 min pozerám na zem, veci nikde, tak si v duchu hovorím "hm super, aký je už šikovný"
o dalšie dve minúty nachádzam tričko z inkriminovaného kôpky na schodoch, slipy na poschodovej posteli, ponožku pod postelou a druhá je aj po hodine nezvestná. pýtam sa dcér, či videli čo sa stalo a najstaršia mi názorne ukazuje ako "kavboji" na divokom západe krúžia a hádžu lasom...

ja: rýchlo do sprchy, šup šup a nezamočte si vlasy, už je veľa hodín.
ja o 2 minúty: joooj, šak som vravela, že si nenamočte vlasy!

syn si umýva zuby. už to trvá dlho. akurát ked má plné ústa ústnej vody tak mu vravím: ale už choď do postele! všetci traja vybuchnú smiechom. najstaršia sa pýta: to má celú noc kloktať tú ústnu vodu???

ja: dievčatá, môžete niektorá vytiahnuť tie vlasy z odtoku v umývadle? nebudem to stále robiť ja.
z kúpeľne: ty to vyber! nie ty! fuj, ty! to sú tvoje! počkaj, dáme najprv urobiť DNA test!

konečne v pyžame, v posteli, zrazu počujem sprchu. utekám hore a malý v sprche a hovorí: ved som si tuto neumyl a ukazuje na prsty na nohách. skoro ma porazilo!

teraz to píšem, dúfam, že už zaspávajú a zrazu niečo zletelo dolu schodmi, nemám chuť pátrať čo to je ani čo sa hore deje, pokračujem v dúfaní, že čoskoro zaspia 😅

molniak
14. dub 2013

mne raz maly vbehol do kupelne ked som sa sprchovala chvilku si ma obzeral a potom zahlasil mama ty mas deraveho pipika? 😀 😀 😀

katka1981
14. dub 2013

@luciauk, opica...... judith kedy zomries, dik ozaj skvele 😀

katka1981
14. dub 2013

@hexena, ty aj tie deti schovas do vacku 😀

beruska24.9.
15. dub 2013

Manžel naháněl mladší dcerku, že ji oblékne a v legraci ji říkal zkomoleninou jejího jména. Starší dcerka sestřičku bránila, několikrát zopakovala, že tak se nejmenuje, že to je její ségra. Zakončila slovy: ´´A říkám ti to naposledy!!!´´ 😀 😀 😀

strociatka
15. dub 2013

Vcera poobede, vraciame sa z ihriska, kde najstarsia dostala po zadku. Vpodstate som na to uz zabudla, ked tu zrazu z nej vyleti: "Maminka, ja sa strasne snazim posluchat, len mi to nevychadza.." 😀 no nelubte to 😵

ivett1
16. dub 2013

V sobotu doobeda som varila obed a mm iniciatívne utieral "prach" hore na skinkách a vitríne (v obývačke) a doniesol si aj ľahký rozkladací rebrík, že hoci je vysoký, lepšie sa mu bude "pracovať" ... tak mu hovorím, že nech utrie prach aj na policiach v knižnici (máme ju až po strop), keď už má ten rebrík a on, že ok ... odbehol si pre nové utierky ... a príde naspäť a hovorí...kde si dala ten rebrík?... kukám, že jááá...veď, ja varím a ani som sa odtiaľto nepohla ... no, kočky ...hádajte, kde sa ten rebrík našiel? ... jasné, že si ho "požičal" náš šibal .... mal ho u seba v izbičke a kontroloval, čo má na horných poličkách ....🙂😀😀

xabri
17. dub 2013

Marko behá po štvornožky po byte a náramne búcha.Na naše upozornenie ,aby sklidnil hormon zareagoval pohotove, že to on nie to medvedovi laby buchaju 🙂

matisd
17. dub 2013

aj mne minule trojročný vbehol do WC práve keď som si vyberala vložku zo skrinky a s úžasom vytreštil oči : Mama ty máš plienku????

doty1
18. dub 2013

v sobotu sme s malou varili a pritom išla z rádia Pálenica a v nej jedna pani hovorila o tom, že v Japonsku je neslušné pri stole smrkať do vreckovky a že sa to nesmie. Včera sme sa boli najesť von, Dorotka papá, čašníčka jej doniesla vodu a ona sa úplne vážne pýta "prosím vás, môžem sa vysmrkať do vreckovky?" Čašníčka s úsmevom: "Pravdaže" a Dorotka: "lebo v Japonsku sa to nesmie, viete..." 😲 😀

Teraz u nás frčí hra, že sa hráme na narodeniny a meniny 🙂 Malá si narobí z plastelíny maškrty, zaspievame si, zagratulujeme a ona ma ponúkne maškrtou a aj všetky imaginárne deti. V sobotu mala však v miske riadnu čokoládku a v zápale hry ma ňou ponúkla. Ja som si vzala a dieťa si v tom momente uvedomilo, akú kategorickú chybu urobili 🙂 Tak začala vyjednávať, že jej to musím vrátiť,....ja na to, že nemôžem, lebo ma ňou ponúkla, ....minúta strašného premýšľania a potom vyhŕkla "Maminka vráť to, zabudla si poďakovať" 😀 😀

garzonka
19. dub 2013

- Tobi, ako máš obuté tie topánky?
(kukne dole) - Ahaaaa, NAOPAČNE !

ladywitch26
20. dub 2013

mame noveho aupaira, po viacerych dievcatach prvykrat chalan. dcera sa od prvej chvile od neho ani nepohne, no uplne hotova je z neho. sli vsetci aj s muzom do skolky a ta moja drzka ucitelkam hned predstavila aupaira "this is my new boyfriend." a hned tak smutnejsie dodala "but he is too old." no nemusim ani dodavat, ze ucitelky boli hotove 😀

garzonka
20. dub 2013
stankapk
22. dub 2013

Moja 3-ročná dcéra okomentovala, že babka má dva domy, tak že ona bude mať 4.
Pýtam sa jej, čo bude robiť v práci aby zarobila na 4 domy. A ona na to:
- Budem vytláčať omaľovavánky 😀 😀 😀
Tak už aspoň viem, akú má predstavu o mojej pracovnej náplni 😝

ivett1
22. dub 2013

@stankapk 😀😀

hexena
22. dub 2013

mne sa dnes podaril paradny trapas:

idem po prechode s mladsim v bugyne a skoro nas prejde auto...sofer stiahne okienko a miesto ospravedlnenia mi zacne nadavat, ja sa idem razne obranit, ze som na prechode a v rozculeni som povedala:
ALE JA SOM V PRECHODE !!!
som myslela, ze sa prepadnem pod zem od hanby 😀 😀 😀

hexena
22. dub 2013

Marecek co si videl v ZOO? Zirafu a leopardu 😀
A este? poschodovu opicu 😀

ewellina
22. dub 2013

@hexena Tá poschodová opica, to bolo akože čo? 🙂

katka1981
22. dub 2013

@hexena, ale bol to riadny debil, sorry.

katka1981
22. dub 2013

@ewellina, zeby tehotna opica? 🙂

hexena
22. dub 2013

@katka1981
@ewellina
vsak to, ze netusim preco poschodova, co si zas v tej svojej hlavke pokombinoval 😀

yukki
23. dub 2013

@hexena nenosila na chrbte mláďa?