"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

tatazdenek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
egyptanka
23. pro 2013

Vyrazajuc na posledne nakupy s Katkou mi Natka vravi, ze zasa idem vytiahnut päty z domu. Na otazku, kedy ona vytiahne päty z domu mi vraví: "Maminka, nikdy." 🙂

petronelka77
24. pro 2013

Dnesne Vianocne rano 🙂
Drobec (4r.): "mami, kedy uz pride ten Jezisko"?
Ja: "Davidko, az vecer"
Drobec: "ja sa uz tak tesim na darceky a mami, aj druhe deti dostanu darceky"?
Ja: "urcite ano, vsetky deticky, ktore posluchali dostanu darceky"
Drobec: "hm, tak to bude mat dnes Jezisko asi nocnu" 🙂 🙂 🙂

romea
24. pro 2013

poslala som dnes manžela s malou von nech pekne varím štedrovečernú večeru, za pol hodku sú doma, pýtam sa malej čo sa stalo prečo tak skoro prišli? že mami tam je zima jak hovado 🙂

tatazdenek
24. pro 2013

Dnes čtyřletý syn: Tati, to mi nemusíš říkat. To já vím, že vesmír se rozpíná...
Další v připravované knížce Tati, ty mě přivedeš do hrobu. Ale v dalším díle bych rád použil moudra od dětí čtenářů...

sashabb
24. pro 2013

@tatazdenek nemysliš že je to trochu odveci?
----------

Baby, zapisujte si hlašky, potom mi to pošlite, urobim z toho knihu a prachy pojdu mne. Nebude Vam to vadiť že nie? 😀 omg

ireeeeen
24. pro 2013

Maminko co by sis přála k Ježíšku??
Já bych si přála teplé pyžamo a beranici.
Maminko v pyžamu a beranici bys vypadala jako tydýt 🙂
(Není nad upřímnost školkových dětí)

romcovaklarka
24. pro 2013

@tatazdenek Od mých ne. Děkuji pěkně.

sissmiss
24. pro 2013

@tatazdenek udelujem nesuhlas

tatazdenek
24. pro 2013

tak ne, no...ono vydat knížku není žádný byznys...🙂 a taky nejsem vydavatel...třeba to žádnej nebude chtít....

sissmiss
24. pro 2013

@tatazdenek nejde o zisk ale toto su take dusevne vlastnictva a radosti tej ktorej rodiny ze delit sa o to je laskavost voci inym, ja to beriem tak ze som za to vdacna ak to pisu sem maminy...a prist sem hrrrr vydavam knihu, to je ako slon v porcelane

tatazdenek
24. pro 2013

Já nejsem žádnej podnikatel ani bych nechtěl využívat cizího duševního vlastnictví. Moudra mých tří dětí jsem zapisoval přes tři roky a přišlo mi, že by se tím mohlo bavit víc lidí. Proč to neposunout dál, aby se mohli další lidé pobavit, zasmát? Píšu to pravidelně na facebook a sami lidé mi psali: vydej to. Dobře. Nabídnul jsem to nakladatelům, ale žádný to nechtěl. Není to byznys...nevidí v tom zisk. Tak jsem se rozhodl to vydat sám. Dám do toho své peníze a možná něco někdo přispěje. Když jo, tak prima, má za to předplacenou knížku, když ne, taky se svět nezboří. A to, že se tady objevila takhle skupina - to je dost náhoda. A když jsem to četl, tak jsem si říkal, proč to má číst jen 30 lidí? Proč se tím nemůže pobavit lidí víc? Možná znáte Slepičí polévku pro duši. To jsou příběhy lidí, jejich "duševní vlastnictví", které poskytli. A víte, kolika milionům lidí to přineslo radost? Můžete se na to dívat z více stran. Pokud vydíte jen to, že vás chce někdo obrat o vaše soukromé radosti, dobře. Pokud by vás těšilo udělat radost jinému, je tu druhá cesta. Možná,že jsem to napsal moc těžkopádně. Je mi líto, neradil jsem se s žádným marketingovým pracovníkem....napadlo mě to až tady. Ale třeba nevyjde ani ta první kniha, takže je zbytečné uvažovat nad tím, co bude pak...

kuwait
24. pro 2013

@tatazdenek ja to tu rada citam a neraz sa dobre zasmejem,mne by nevadilo si dakde precitat tie nase vtipky,vsak ked je to anonymne 😎

cairka
25. pro 2013

@tatazdenek , túto skupinu číta minimálne 714 ľudí a to stačí, moje rozhodne NIE 😉

Dnes sme išli na cintorín zapáliť sviečky mojej mame - Márii a stretli sme takú pobožnú známu, tak jej skoro zaskočilo, keď sa nás spýtala kam ideme a Dia jej oznámila, že "Ideme pochovať Máriu!" 😀

garzonka
25. pro 2013

@tatazdenek Ja za seba tiež NIE, ĎAKUJEM.
Však dajte "sdílet" modrého koníka na FB a odkaz na túto tému a zasmeje sa ďalších x ľudí 🙂 Netreba na to hneď knihu....

yukki
25. pro 2013

Moje NIE.

prasiatko30
25. pro 2013

@tatazdenek tiez nesuhlasim s publikovanim mojich prispevkov mimo tejto diskusie

eeffka
25. pro 2013

@tatazdenek ani nahodou 😠

strapka
25. pro 2013

Moja 3 ročná dcéra bola kakať a mm vraví,že ona musí tlačiť a on nie,lebo ona ma malú ritku a ocko má veľkú,aj mamička a starká má veľkú

doty1
25. pro 2013

naša malá včera pri rozbaľovaní darčekov: "Ježiško, ty si taký zlatý, ďakujem ti veľmi pekne za darčeky." A keďže nastalo ticho, tak si hneď aj odpovedala: "Nemáš za čo Dorotka" 😀

kachidlo
25. pro 2013

Náš 2,5 letý Ondráš mi řekl, že Mikuláš k nám chodit nemá že je hodný a dobroty si koupíme sami a Ježíšek když všechny dárky co si přál nedonese, tak to nevadí, může je klidně nechat v autě, když je neunese a jít znova.

damind
26. pro 2013

@alecka moja dcéra tiež rada v kostole spievala na plné hrdlo: ,,keď ťa nechá dievča, dievča neverné.

martija
26. pro 2013

moj dvojrocny syn si tak prdol,ze zacal kricat, : "mamiii pomoooč ja zomieram....a hrabal sa rychlo ku mne na ruky .....hmm - kapustica chutila 😀

a dnes - preco ma minimouse buchacie topanky mami??? (topanky na podpadku)

zuzanaly
26. pro 2013

Môj 5,5 ročný syn sa na Štedrý večer už nevedel dočkať večere,keď už nakoniec zahlásil "ten vrtuľník na diaľkové ovládanie mi bude na prt,keď dovtedy umriem o hlade"... 😀 😀

damind
26. pro 2013

@kitty88 Dcéra Dominika mala 1,5 r, keď nám oznámila ,,Ja Nina" asi do troch rokov reagovala iba na oslovenie Nina. babka bola jediná vinimka, tá ju mohla oslovovať Dominika. ak ju nedajbože niekto oslovil Nika, upadol do krutej nemilosti. sčervenela a zasyčala ,, ja nie som ia" (nevedela povedať k, zaujímavé, že r vedela) už 2dni je 15 ročná, dodnes nemá rada svoje meno :(

hexena
26. pro 2013

rolnickove variacie mojho mladsieho syna:

24.12. - rolnicky, darceky, rolnicky, darceky...

25.12. - rolnicky, balicky, rolnicky, balicky...

26.12. - rolnicky, farbicky, rolnicky, farbicky...
😀

pod stromcekom mal kopec darcekov (aj ked mensich) a ked na druhy den volala babka, ze co dostal pod stromcek od jeziska tak povedal, ze - LEN CIBULU
kde on na tie hlasky chodi... 😝

damind
26. pro 2013
barnica
26. pro 2013

@susu29 to vaše dieťa nemá chybu joooj smejem sa

h2
26. pro 2013

Teda, neviem, či to niekoho zaujíma, nedávno som tu na str. 226 písala, že syn ma odrovnal nezrozumiteľnou vetou: "Maminka, kde je tá stopka, čo pohľadal ten tiger?" a že tomu teda vôbec nerozumiem. Ženy! Už rozumiem! 🙂 Išli sme zase so synom autom tou istou trasou (cez obec Rovinka) a môj syn, ktorý si pamätal, že som sa vtedy veľmi snažila dopátrať významu tohoto záhadného výroku, mi zrazu hovorí: "Maminka, teraz Ti ukážem tú stopku." A vtom som ju uvidela! Na fasáde domu bol veľký nápis Chovateľské potreby a pri tom obrovská zvieracia STOPA, úplne, ako od tigra. 🙂 Neviete si predstaviť, ako mi odľahlo. Už zase rozumiem svojmu synovi. 🙂 🙂 🙂

sissmiss
27. pro 2013

synator ako prve vnuca bol u starych rodicov hodne rozmaznavany. Aj ked sa vedel obliect, obriadit po wc, jest priborom...u babky vsetko zahadne zabudol. Babka ho rano obliekala tak ze lezal na gauci a pozeral rozpravku... Uz mal sedem rokov, uz som necakala ze nieco z toho predchadzajuceho by s nim robili a nenechali sameho...prisla som prenho po prazdninach a rano siel dedo krmit macky. Chodievali spolu s malym. Ten ked videl ze dedo uz ide a moc ho necaka a on je este v pyzame, tak sa rychlo hodil na gauc a krici, baba, rychlo, som pripraveny 😀