"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

dali4
31. kvě 2010

Jaj, volačo mi napadlo. To bolo tak cca pred dvomi rokmi, boli sme na návšteve u kamošky, kde sa hral s legom jej detí. Ked sme boli na odchode, hovorím, Mareček, pekne to uprac, lego daj naspat do krabici. Neštastne sa na mna pozrel, psie oči urobil chytil si nohu a hovorí ... "jaj, bolí ma žlčník " 😅

milocka29
31. kvě 2010

Nas maly ked zacinal rozpravat mal svoj vlastny slovnik ako napriklad: obyvacka - obabicka, cokolada-totajada, ak ma napadnu dalsie napisem, lebo ich bolo dost.

janettka
31. kvě 2010

miločka taky se přidám s vlastním slovníkem mého syna...dneska je to velký téměř 2metrový kluk,ale ve 2-3 letech téměř nemluvil a když tak mu málokdo rozumněl.Takže to u něj vyvolávalo záchvaty vzteku,pláče a samozřejmě pak nechtěl mluvit.Jednou jsme stáli v chodbě že jdeme ven a on pronesl BAKOČ tak já mu podávám bagr,vrtí že ne,tak koláč,to taky ne a už natahuje...postupně jsem mu podávala všechno co jen mi na mysl přišlo a nakonec protože už řval jak tur mě tak naštval,že jsem ho vystrčila ven ze dveří a za šíleného řevu jdeme do vesnice nakupovat.A protože má můj syn výdrž,řval celou dobu nákupu,potkáme tchána ten mu slibuje,že ho povozí v traktoru,ale kluk jen řve a chce bakoč..tak nás děda naložil a dovezl k tchýni,že snad kluk přestane.Než jsem ji stačila říct co se děje,kluk se v chodbě rozběhl k čepici kterou tam zapomněl,nasadil na hlavu a s blaženým úsměvem pronesl BAKOČ....tak a konečně jsem věděla co chce....

lucisa
31. kvě 2010

My jely nedávno s holkama kolem větrných elektráren a holky se nemohly vynadívat. Pak jsme se kolem vracely zpátky a 5letá dcera po cestě spala, tak ji ta nejstarší budila, aby se znovu podívala. Ta otevřela oči a s okouzleným výrazem říkala: Jé, tady jsou další elektrické větráky a taky se točí!!!

lucisa
31. kvě 2010

Tak nevím, nedělali tu anketu u nás doma? 😀 😀 😀 😀

http://www.ahaonline.cz/cz/z-domova/47938/velka...

milocka29
31. kvě 2010

Dalši slovník môjho vnucika bol:mladsiu dceru ktora sa vola Lenka volal Aňa, jej manzel Peťo volal ho Bobo, auto-ap, oco-aba, manzel ma rad historicke knihy a tak malemu vela rozpraval z obrazkovej knihy Dávne civilizácie, ktorú maly nazval kiňa baďa, nakoľko tam su chlapi s bradami. Dcera ma tie jeho výrazy zapísane, lebo aj on sa už teraz na niektorých smeje.

pampusik77
1. čer 2010

más synovca a ten má hlášky-při ohni se zaohňoval,při děšti se propršel a pak přišel pomočený(místo mokrý)......

lussy23
1. čer 2010

Už sa teším na svoje deti. Sa smejem... Super.

terez34
1. čer 2010

ahojte kocky no tak toto je super stranka a to som precitala iba dve a idem sa popukat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 lepsie ako kocurkovo vecer budem z manzelom citat namiesto vtipiv

ja si spominam ked sme boli u svagriny a moj krstny syn ked sme uz odchadzali hovori krsna druhy raz prines celny pinc s kokotom
(to bol cierny princ s kokosom) 😀 😀 😀 😀bolo to uz pred 13timi rokmi ale ked si na to pomyslim tak sa s chuti zasmejem

lucisa
2. čer 2010

Nevím, jestli jsem to už nepsala. Mám 3,5 leté synovce - dvojčata.
Letos chodí poprvé do školky a mají naučenou větu: Jmenuju se Vojtíšek ..., bydlím na ... a ve školce mám jablíčko (značku), druhý: Jmenuju se Matýsek ..., bydlím na ... a ve školce mám zvoneček.
Jednu dobu to mleli pořád dokola, až to brácha (jejich otec) nevydržel a řekl jim: Já jsem tatínek, bydlím na ... a v práci mám hovno.
Klukům se to samozřejmě strašně zalíbilo a všude to vykládali. Švagrová je to horko těžko odnaučovala.
Jednou je brácha vezl do školky a Vojta si zase vzpomněl na svou větu. Když domluvil, brácha na něj: A co mám já? A Vojta mu odpověděl: Hovno říkat nesmím, tak nemáš nic!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

luckaa
2. čer 2010

Moje dcera (necelé tři roky) udělala v obýváku bordel se svýma hračkama,tak jí říkám,seber ty hračky a odnes je do pokojíčku,ona se tak rozhlédla po těch hračkách,otočila se na mě a říká:Myslím,že to nezvládnu,nejsem chobotnice 😀

luckaa
2. čer 2010

A ještě jedna:Před časem manžel na malou kvůli něčemu nadával a ona se na něj tak podívala,výhrůžně zvedla prst a říká:A už nechci slyšet ani slovo 😅 😀

anelehka
2. čer 2010

Dnes hovorim malemu:dostanes uz na zadok,a on mi hovori:nenajdes mi zadok,lebo som si nanho sadol 😀

janula2008
22. čer 2010

Tak přidám taky jednu dnešní perličku 🙂 Rozhovor: Já:,,Simonko, co půjdeme dnes nakoupit? " Simonka: ,, zeleninu" Já: ,,A co ještě?" Simonka: ,, rohlík" Já: ,, a něco sladkýho nechceš? Tam kde prodávají rohlík, tak koupíme třeba bu...bu...(myslela jsem buchtu🙂) Simonka: BUČEK 😀 ach ty babičky, já bůček doma vůbec nedělám 😅

marianka79
22. čer 2010

@anelehka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

lucisa
22. čer 2010

Já jsem šla pro starší dcerku do školky i s kočárkem s malou. Děti byly ještě na zahradě, tak se ke mě seběhly děti kouknout na mimčo a jak na ni začala Aňa mluvit, malá se začala řehtat. Načež se ke mě přitočila Aniččina spolužačka a šeptem mi říká: Teto, víš, že to tvoje mimino nemá zuby??? 😀

snezienocka
22. čer 2010

ked som bola tehotna s druhym synom moj 3 rocny sym mi povedal; ,, mami uz nepi tolko vody ved to babo utopis''. 😀

dioliana1
27. čer 2010

@snezienocka 😀 😀 😀 😀

ribizek
27. čer 2010

Úžastne som sa pobavila. 😀 😀

My sme toho staršieho minule učili, že keď si prdne alebo grgne, musí povedať pardón. Mangi ho večer kúpal a z kúpelky len počujem "bublinky" vo vode. 🙂 A mangi hovorí malému - No Matúško a čo teraz povieš? A malý - no pedsa prd (jasne, že to "r" bolo také akože)

ribizek
27. čer 2010

A druhé ma napadlo u mojej segry. Moja najmladšia segra má o 15 rokov menej ako ja. Keď mala asi tak 2,5 roka, vyprávala nám nejakú príhodu. Záverečná veta bola - a domov sme isli skatkou. Tak sme sa jej pýtali s ktorou Katkou a ona zúrila - nie s Katka, s katkou. A takto dokola asi pol hodinu, kým sme prišli na to, že pôvodný text má znieť - išli sme domov skratkou. 🙂

ribizek
27. čer 2010

Uff, pokročilá hodina a ja tu slzím od smiechu. 🙂

Moje krstniatko bolo v kostole. Ľudia si zrovna odávali ruku a hovorili - POkoj a bratská láska nech je medzi nami". Malý počúval, a keď zostalo ticho on na celý kostol spieval - "Dajte mi pokooooj, dajte mi pokooooj. 😀 😀

ribizek
27. čer 2010

odávali = podávali 🙂

milocka29
27. čer 2010

Nas 3 rocny vnucik vcera rano prisiel k nam do spalne a manzel este lezal na chrbte a nohy mal natiahnute. On si sadol na jeho nohy a hovori: dedko to su kolajnice a ja som vlacik Tomas. A zacal na dedkovi poskakovat, az si dedko prdol. Maly hovori: dedko asi praskla kolajnica.

lucisa
28. čer 2010

@milocka29 kolejnice nevydržela nápor mašinky Toma? 😀

milocka29
28. čer 2010

@lucisa presne tak, vlacik prilis rychle jazdil 😀

eviska83
28. čer 2010

krasna temicka 🙂 🙂 🙂
My mame zapisnik 😵 - Pomoc- menam,lietadlo- mote,doma sme- metete,kvietok- kekoc(vsetko makko) a vela ,vela dalsich slov
Asi pred pol rokom nas s manzelom zacal oslovovat MAMTIK-skratka pre mamka+ tatik
Najviac sa mi pacila dazdovka- plazenica- toto som prevzala od jednej kocky z MK 😉

dioliana1
28. čer 2010

ja pridávam výrok nášho drobca v školke: "Prezúvačka ma už nebolí..." Prezúvačka=noha 😀 😀 😀 😀

nadhera
29. čer 2010

Mamka, simko si prosi pičočky /piškotky/. 😀

Od vikendu mame nove slovo.

mia78
30. čer 2010

tak sa tu človek nasmeje čo tie deťúrence vymyslia ..........................my sme boli nedávno na zmrzline v meste sadli sme si za stôl a vedľa pri stole sedeli dve babky a dedkovia ,o chvýlu im predavačka doniesla zmrzlinové poháre a náš mali nezaváhal a vraví na plné hrdlo... pozrite čo tie koťuhy majú...no nevydržali sme sa nesmiať 😀 😀 😀

ale v niektorých situáciách by sme sa aj niekde skryli od hanby čo ich to napadne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kukulka21
1. črc 2010

AJ ja sa pridávam... sedeli sme v trolejbuse a nastúpila pani s rastúcim bruškom a moja mala na celý trolejbus"Mama pozri aká tučná teta"tak vtedy by som sa tam radčej nevidela...