"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

ani3012
25. srp 2010

@shaarka ty si teda bola číslo 😀 😀 😀

ivanka85
25. srp 2010

@ani3012 😀

lucim
25. srp 2010

Perfis tema, par krat som az plakala od smiechu 😀
pridam aj ja jednu story : robila som v lekarni, kde prisla maminka s rozkosnou asi 3 rocnou dcerkou ... ta si nas moc nevsimala, ale obzerala regaly. Maminka: poradite mi nieco na hnacku pre malu? ja na to - skuste kulíška. A dcerenka vystrcila hlavu spoza regalu a krici: Kulisek je na hov.o . 😀 mala pravdu a to hned dvakrat. 🙂 tak sme vybrali smectu. 😉

ani3012
25. srp 2010

@lucim 😀 😀 😀 šikovné dievča 😀 😀 😀

atrami
25. srp 2010

@lucim 😀 😀 😀 😀

penny13
25. srp 2010

Ja z vás nemôžem. Včera som mala jednu perlu v pamäti, no už som ju zabudla.

ani3012
25. srp 2010

Menej úsmevné,ale spomíname na to radi🙂
bratranec,keď mal 2,5 roka:
Ja som pozerala na gauči film a on sa mi hral s vlasmi.
keď odrazu: Anicka,ja híkam....
Čo robíš?
híkam
Dobre Palko,híkaj (nerozumela som mu ale aspoň bolo zase ticho )
a zrazu som začula,ako mi odstrihol z vlasov.
híkam= strihám 😀

a ďalší bratranec ma chcel namalovať,že budem krásna .Vtedy mal 5 rokov. líčil ma už asi 30 min, keď tu zrazu skončil a s vážnou tvárou skonštatoval. "teraz môžeš ísť jedine tak do cirkusu"
není nad úprimnosť 😝 😉

petusko
26. srp 2010

syna a zvyknem pytat, ci sa pekne vyspinkal do ruzova, tak uz chodi hlasit, ze mamii vyspinkal som sa do ruzovej 😀 ale vcera sa asi nevyspal moc dobre, lebo prisiel cely zamraceny, ze vyspinkal som sa do modrej 😀 😀 som zvedava na dnesnu farbu 😀

andrea0903
26. srp 2010

no ja sa k vam pridam takisto moje deti su tiez same perly starsia dcera ma 8 a mladsia 5 rokov clovek si uz sice vsetko nepamäta ale jedna ktora mi hlaska utkvela v pamäti je z repertoaru mojej starsej dcery cca 2roky dozadu chcela mm zalichotit lebo jej urobil hrad s papiera nakoniec jej nieco namaloval a ona ho zo zatajenym dychom sledovala a ako poklonu k jeho nadaniu mu povedala: Tatik ty si taky Genital!!!!!" s muzom sme mali co robit pretoze potom este dodala ze je pysna ze jej tatik je taky "genitalny" 😀 😀 😀

petusko
26. srp 2010

@andrea0903 😀 😀 😀

inna7
26. srp 2010

krásna téma - už som si ju pridala k obľúbeným... 🙂 🙂 🙂 @lucim - asi nejaká budúca doktorka 😀 😀 😀

pridám aj ja jednu perličku... asi pred rokom - išla reklama v telke na make-up - môj syn (mal vtedy 5r) mi povedal: mami, musíš si aj ty kúpiť takýto make-up, aby si bola takáto krááásna..... a ja mu na to: áááále Lukáško, veď mamka je krááásna aj bez neho, mamka ho nepotrebuje - ani vyrážky nemáá....a Lukáško: máš! vážne!...prinesiem ti zrkadlo??? 😀 😀 😀 😒

pifina
26. srp 2010

@inna7 😀 😀 😀

hejdita
26. srp 2010

tak vcera boli deti na prazdninach s babickou a dedkom a ako tak isli po cesticke tak tam bol pan taky maly a bol korpulentnej postavy a Klarka pozdravila a potom sa pyta dedka
K- co to byjo?
D- to byl pán
K- ale nejakej vejikej tuštej
D- to se tak nerika rika se ze se ma dobre
K- aha tuštej se ma dobže a asi se moc napapal a tak ma vejike bíško 🙂

neni na detskou uprimnost 🙂

lucisa
26. srp 2010

@pifina není nad upřímnost 😀

@andrea0903 😀 😀 tak mít tatínka Genitála je bomba, doufám, že se kočenka pochlubila i ve školce 😀 😀

andrea0903
26. srp 2010

@lucisa no to neviem ale rozhodne to stalo zato 😀 😀 😀 dodnes sa z toho smeje aky je tatik genital.......to sa len tak casto nevidi 😝

zuzanocka
26. srp 2010

@inna7 😀 tak máš alebo nemáš?? 😉

občas sem nakuknem, rehocem sa nahlas, ešte, že som sama v kancelárii 😅 😅 🙂

ja som si istú dobu aj zapisovala hlášky staršieho potomka, lebo vždy si človek povie "veď to si zapamätám..." ale nedá sa všetko...

čo viem tak narýchlo vyloviť z pamäti:
- dcérka (mala vtedy asi 5 rokov) počítala v nejakej knižke pre predškolákov kuriatka: "1..2...3...4...5.... - OCH! koľko to tie sliepky narodili!!"
- asi 2,5 ročná, keď sa jej nedal svetrík obliecť vynadala svetríku že "fiňa fetrík!"

a naše obľúbené, z čoho vznikla rodinná hláška na niečo neskutočné: "také nebýva" - keď išla s manželom po meste a chodili tam po zemi vrabce, holuby, čo ľudia kŕmili. bol tam aj jeden čierny holub, mladá naňho, že "aha, vrana!" manžel jej vysvetlil, že to je čierny holub... "nie, to je čierne, je to vrana..." manžel chudák trpezlivo stále dokola, že holub... po hodnej chvíli sa už dieťa nemalo chuť hádať, tak zahlásilo "a také aj tak nebýva!" a bolo po debate... 😉

večer musím nakuknúť do zápisníčka s hláškami, nech oprášim pamäť 🙂

mladšia nás zatiaľ vie poriadne uzemniť aj pohľadom, príp. gestami, ale aj jej sa už zopár krát podarilo zaperliť...
-obleč si bundičku
- nemozem... malá som...

včera akurát som zistila, že je roztrhnuté kreslo v detskej izbe. vyšetrovala som najprv mladšiu (tá je taký zloduch...)... ona na to oči dohora, prstík na ústa... "mýslam (rozmýšľam).... hmmmmmmmmm.... niekto iný to bol!" a po pár sekundách víťazoslávne "našla vinníka": "Havko bol!!!! pazúre velké má..." 😝 (mmch - chudák pes ani dovnútra nechodí...) 😎

suzik77
26. srp 2010

@andrea0903 ze genital! skvele! 😀

penny13
26. srp 2010

Moja mladšia dcérka si kedysi myslela, že v záchode žije taký panáčik a on papá kaká a a pije moč. 😀 Potom keď sa donútra hodí ppier, to sa akože utrie a keď sa spláchne, tak sa sprchuje. Odkiaľ na to prišla, netuším.

inna7
26. srp 2010

@zuzanocka ... jasná vec že nemáám 😀 fiňa fetrík je super 😀 😀 😀

traktor
26. srp 2010

...teraz , 10 minut dozadu...prisiel nam opravar urobit vodu.... a pytam sa ho, ze kolko ma deti...on , ze 5 a nas patko hovori, to je o jedno menej ako u nas....aj ked neviem , neviem...lebo mama je tucna, ci uz tam daco nie je ...ked videl, ze nanho chmuravo pozeram, tak ma ukludnil...mamka nie, nie...to necakas babo...to je len sadlo... 😠 😀 😀

andrea0903
26. srp 2010

@traktor tak toto je bomba... 😀 😀 😀

traktor
26. srp 2010

@andrea0903 no je...aj som sa chcela nanho este chmuravejsie pozriet , ale uz neriskujem, lebo ktovie co ine by mi zas na to povedal 😀

prvapomoc
26. srp 2010

naš skoro 8 ročný si dnes opakoval učivo do školy a hovoril mesiace v roku.január,február a zasekol sa.tak mu napovedám že ma... ma....tak rozmýšla,rozmýšla a po chvíli vykríkne:"manuál" 😀 😀 😀

suzik77
26. srp 2010

@prvapomoc 😀 😀 😀 😀

vieraj
26. srp 2010

@traktor ved ty si chuducka ako laň, to co ten tvoj synator vymyslel. ale bomba teda 😀 😀 😀

dulkagabulka
26. srp 2010

Kolegynin syn/dnes už dospely/ sa učil dejepis o kniežati Pribinovi. Nevedel si zapamatat jeho meno. Ona mu na to ,že nech si to skusi zapamatat podla toho salámu,čo kupujú...a tak pri skušaní povedal :knieža Salám 😀

marooshka
26. srp 2010

dulkagabulka: jak to píšeš tak jsem si vzpomněla na podobný případ, je to sice trochu mimo, neni to perla dítěte, ale středoškoláka, spolužák mojí sestry se učil na zkoušení z čj a měl tam spisovatele Verlaina (čte se verlén), on si to nemohl zapamatovat, tak si pamatoval že je to něco jako varlata a u zkoušky řekl Kulén 😀 😀

neumisa
26. srp 2010

před večerníčkem teď běží upoutávka na Krakonoše a mladší syn seděl, hleděl a po chvíli prohlásil: Tati! ... tak nevím ... 😀

bubelko
26. srp 2010

@neumisa to sa nam stalo tiez, akurat, ze zvonil k nam kamarat, ktory si prisiel zahrat karty, a ked sa muz lukasa pytal:"kto to k nam ide" tak mu lukas velmi pohotovo zahlasil: "tatinko". niektore veci sa potom tazko vysvetluju 🙂

andrea0903
27. srp 2010

no ja pridavam cosi cerstve stalo sa to dnes rano.....kedze cakame dalsie mimco (tiez babu) tak sa ma starsia dcera kazde rano pyta ako som sa vyspala a co mala v brusku ci pocuvala 🙂 tak som jej povedala ze dnes som sa velmi nevyspala nakolko stale som utekala cikat v noci a mala sa mrvila vela.....dcera chvilku pouvazovala a nkoniec zahlasila: Mamka, ved si sa mala pocikat do gati rano by si si to vyprala a postel tatik vysucha!" 😀 😀 😀 no co dodat detska logika a rozumcek su nevyspytatelne 😝 pekny dnik