"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

katrinka8
21. bře 2012

Moja 21-mesacna dcerka chodila minule po byte u svokrovcov a hladala takeho maleho umelohmotneho jezka z Kindervajicka a dlho ho nemohla najst. Ked ho konecne nasla, tak zakricala: Aha, tu je jezko, tu je jezisko! 😀 (ona si skoro vsetko zdrobnuje)

atiatko
22. bře 2012

Náš 5 a pol ročný synček včera po príchode zo škôlky domov - ja mu hovorím "Peťulko a prečo si mal vonku na prechádzke aj tú hrubú mikinu pod bundou ? Veď Ti muselo byť horúco 😒 " a on na to "Veď aj bolo, len mi ju kázala obliecť tá "urečnená" upratovačka 😀 a ja som si ju radšej obliekol, aby som ju nemusel počúvať ! " 😀 😀 😀 (urečnená upratovačka je upratovačka, o ktorej sme sa s ocinkom rozprávali, že je veľmi klebetná, takže si treba dávať pred ňou pozor na jazyk .... a Peťulko si klebetná zamenil na urečnená ..... mimochodom aj tento prívlastok jej vééééľmi sadne 😀 😀 😀 )

marusik
22. bře 2012

snažíme sa s 2,5 roč. dcérou efektívne komunikovať - bez toho, aby sme ju negatívne navnadili a rozkazovali jej, snažíme sa používať iné formulácie. napr. "čo to tu vidím? to lego tu tak leží po zemi, určite mu je už zima a chce sa už ísť zohriať do krabice..." dcérka sa vždy chytí a hneď urobí, čo treba. Minule po cikaní do nočníka som nestihla vrátiť rolku toaletného papiera na miesto. Prišla dcérka a vraví mi: "mamka, čo to tu vidím? čo robí ten toaletný papier na zemi?"

nanulik
22. bře 2012

perla mm babky: bola v tescu na nákup a potom išla k nám na návštevu. tak jej mm išiel oproti pomôcť s taškami. no a on chodí platiť na tie samoobslužné. no a ako jej to tam nahadzoval ona len pozerá a hovorí "No to ma poser! to som ešte nevidela!" babka má 72 a je ju od zeme ledva vidieť. predavačka a SBSkár vraj išli do kolien

akeber362007
26. bře 2012

Mojej dcérke som čítala rozprávku pred spaním Tri malé prasiatka......malé prasiatko vzalo nohy na ramená.....Rebeka : mami pozeraj sa ako vzalo nohy na ramená ! ( ľahla na brucho a nohy sa snažila skrčené priblížiť ramenám ) a bolo po čítaní ja som sa už len rehotala.... 🙂 🙂 🙂

cairka
26. bře 2012

Menšia (2 a pol) si umývala zuby. Potom išla k zrkadlu, vycerila na seba zuby a hovorí "Krásne perličky mám....žlté" 😀 😀

berenika39
26. bře 2012

Až budu velkej, budu rakejista!
(to je pán, co lítá raketou 😉 )

bubelko
26. bře 2012

@berenika39 krasny vyraz 🙂

jijitka
26. bře 2012

@berenika39 to je opět výraz 2 v 1 ?? Hokejista, který létá raketou 😀

berenika39
27. bře 2012

@jijitka no zřejmě to souvislost má, hokejista ví co je, ale jak se jmenuje ten v raketě, to nevěděl, tak si to vytvořil. dohání Čapka 🙂.

sabcav
27. bře 2012

Dnešní diskuze na houpačce : Andrejko, zítra půjdeme do školky k zápisu, představit se a zeptat se paní učitelky, zda by pro tebe neměla volnou postýlku, abys mohla chodit do školky jako Anička nebo Filípek, nechtěla by ses naučit nějakou básničku, abys jí tam pak řekla ?
Andrej: Maminko, bohužel, mrzí mě to, strašně, ale já nemůžu, já se teď musím houpat 😀

No tak nic, že já se vůbec snažím 😀 😝

yukki
28. bře 2012

Kreslili sme na zábradlie pri moste, kriedou, Kika nakreslila dlhého psa, šli okolo ľudia, pýtajú sa ..ako sa volá taký dlhý psík?..pomáhali sme jej "ja...ja...... "JATERNICA!"

lucisa
28. bře 2012

Mami, já už asi vím, proč občas říkáš taťkovi "Brouku", je to proto, že má taky pytlík, že?

(zřejmě Anina spekulace po nedávné společné koupeli s taťkou, myslím, že už to skončíme, holky začínají mít praštěné řeči) 😅

lussy23
28. bře 2012

@lucisa 😀 A dcérke všetko naj k dvom rôčkom, veľa zdravíčka a perličiek🙂

tutifruti
29. bře 2012

Naša Dorotka "slávi" jar... konečne sa oteplilo..... teší sa na leto....ÁÁÁleee.... "Vieš.... ja sa teším.... ale aj trocha neteším.... lebo teraz na jar sa už začínajú zobúdzať medvede.... a čo si myslíš.... ten medved, ked ta zožerie, tak ked ta vygrcia... tak nie celú....už budeš požutá..... 😀 😀 😀

berenika39
29. bře 2012

@lucisa to je naprosto geniální! jak ty děti přemýšlí.... 😀
(jinak taky nevím, jak na to, společné koupání občas u nás frčí, děsná zábava....)

akeber362007
29. bře 2012

Ja si výroky mojich detí zapisujem , mám na to špecialny zošit . Je medzi nimi 10 roč rozdiel a veru keď vezmem zošit niekedy do rúk tak sa rehocem až mi slzy stekajú po lícach a hneď mi je veselšie...aby bolo aj vám.... 🙂 🙂 .Vlčiak na reťazi šteká na Erika (2 rok) , Erik z bezpečnej vzdialenosti "čo štekáš ty bojko !...... 🙂 🙂 s pred 14 rok.....TV hlásateľka...dobrý večer televízny diváci..Erik: mi nie sme žiadny televízny diváci (ukázal na seba) ja som Erik (potom na mňa) a toto je moja maminka .Susedka si prišla požičať struhák..Erik:a čo idete robiť ??..susedka....zavárať kapustu, musíme porobiť...Erik áááá keď si porobíte tak si poprdíte.....REKLAMA v TV..a robte veci lepšie...Erik... však robíme ,však mama? Hral sa na policajta skočil s pištoľou pred mňa a zakričal ....hore ruky a obklady (doklady ) 🙂 🙂 .Erik ;10r.....Daj mi peniaze na tie pelendreky (cukríky) , Rebeka ich chce aj mne chutia...neboj sa ja ti raz tie peniaze vrátim keď budeš staršia a budeš ich potrebovať..Ale staroba sa ráta len od 60 do 75 rokov...!! to sme sa učili v škole . 🙂 🙂 REBEKA 3 ROK : mama musela som umyť ten televízor , lebo bol dočista špinavý .V Tesku...tak toto doma ešte nemáme , toto by sa nám určite zišlo....mama ja som zaľúbená ...a do koho ? do Ivana..ako sa volá Ivan Sedliak...aj on je do teba zaľúbený ?..áno , stále mi hovorí " mám ťa rád ako cukrík sladký";sme fjajeji..... 🙂 🙂 .Vškôlke medzi sebou...Rebeka : Erik ty ma preobleč ! Ja nemôžem mám málo času musím ísť do školy. REBEKA :Ja mám času dosť , môžeš si zobrať s môjho....

majdula
29. bře 2012

Volala mi kamaradka - "Maminko kdo to volá?" ˇ"To je Štěpka." "Hmmm... to je šťopka! Volá ti šťopka!" Druhy den se zamyslel a rika "Maminko dneska bude zase volat ta šlupka!"

majdula
29. bře 2012

"Já mám pindíka jako velkej chlap a Vejunka má pipinku jako velká chlapka!"

majdula
29. bře 2012

Na vanoce dostal knizku o statku mmch s rozmetacem hnoje, od te doby ji nevidel... az ted, vzpomina "Jak se to jenom jmenuje, tenhle stoj... to je... to je... bobkovač!"

sirene
30. bře 2012

naša malá nehovorí, len si sladko džavoce, ale niekedy tak trefne...hustim do nej nech povie mama, mama, mama a ona na mna s usmevom dokola ze teta, teta, teta...hovorim jej, ty potvora, ked ja som teta, kto ta porodil? a ona ze TATA 😀 asi bude sklamaná..

evaviki
30. bře 2012

spievali sme malemu: cerveny satecku kolem se toc, ma mila se hneva, ja nevim proc.. a maly na to:"pro slepici kvoc" 🙂

akeber362007
30. bře 2012

@sirene to je ešte OK keď povie mamine teta, teta 🙂 🙂 ale ak povie tatovi ujo, ujo 🙂 🙂 tvoja malá má zmysel pre humor už od vienka 🙂 🙂

ivett1
30. bře 2012

@atiatko 😀😀😀

ivett1
30. bře 2012

@cairka 😀 normálne sa tu nahlas rehocem... 😀

ivett1
30. bře 2012

@sabcav tak, ale ako ti to kráááásne vysvetlila...a hlavne úprimne.... 😀 to naši dvaja, keď ich napr. volám poďte papkať, tak mi len zakričia, že...." áááále mamíííí, veď teraz je čas na hru, na jedlo vôbec nemyslíme..."..hlavne, že ja myslím na jedlo pri nich (pre nich) stále...🙂

yukki
30. bře 2012

Dnes sa ma Kika pýta "a lístkové cesto sa robí z lístkov?" by ma zaujímalo aké lístky si predstavila...či na vlak, do divadla...či pokladničné bloky..či nejaké lipové

inffinity
30. bře 2012

Minulé léto naše malá měla takové období, že se pořád ptala co se děje a na všechno 🙂 . Šli sme z obchodu a koupili sme ji nanuk měla ho v ruce a lízala a dívá se na něho a pak mi říká(ona mluví československy) " mamí, čo to mám v uke?" (v ruke) 😀 a nebo sme spolu třeba kreslily nebo stavěli z lega a ona " mami čo to obíme?" (robíme) 😀
a náš slovník:
měřit - metrovat
uklízet+upratovat= uklidovat
mravenec+mravec= mravenc
sukně = tancovačka
ručník = utíračka
smeták = zametač
😀
při koupání "mamííí nespchuj me ja se mydluju" 😀
mami ja to najdim (najdu)
mamííí ja už jsem to najdila (našla) .-D

inffinity
30. bře 2012

hrajeme si s kuchynkou a tatino říká: miška uvaríš mi kávu? a miška na to: tatino nevymyšluj ty máš rád pivo 😀

cairka
31. bře 2012

"Mami, podaj mi to škrabadlo na prsty." po opravení, že sa to volá pilník a chvíli pilníkovania "Pozri, aké už mám prsty vypilnené!" 😀 😀