"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

trend270
2. únor 2014

@somjankad teda tá vaša malá je riadne číslo 😀

somjankad
2. únor 2014

@trend270 joj to je pravda ja vzdy len trpnem s cim zas pride zo skoly-co zas vyparatila alebo povedala triednej- s ich otcom nezijeme v jednej domacnosti a ta sa nim vyhraza stale-na rodicovskom mi triedna povedala-ze prepacte zvysila som na vasu malu hlas-ved vporiadku,ked si to zasluzila,nic sa nedeje -no mala jej povedala,ze nech sa tesim ,ze jej tatik je mafian. hanbila som sa ach jaj. a doma sa jej pytam a ako si prisla nato,ze ocko je mafian-ved je velky a ma holu hlavu ta co by mal byt-len mafian

sissmiss
2. únor 2014

Dnes moj muz prvy krat nakladal umyvacku riadu doma 😎 (mame ju kratko)
Nezabudol sa pochvalit ze "umyva riad". Isla som obedovat, beriem si pribor, spinavy...do kelu to co je. Vezmem dalsi, spinavy.... On riad z umyvacky vylozil lebo si MYSLEL ze je cisty a dal ho pekne na miesto a dal umyvat ten co tam nalozil on...takze zhladuvam spinave riady kade tade, par salok, skoro vsetok pribor, nejake misky...

sissmiss
2. únor 2014

Cez vikend sme sli na prechadzku do mesta, vyberame kocik z auta pre krpca a starsi hovori ze a kto bude KOTIT? Akoze kocikovat myslel ale si to skratil a povedal kocit a kedze to nevie dobre vyslovit, tak miesto c povedal t...

cervenaruza123
2. únor 2014

Znamej dcerka bola odmala velka huncutka. Raz sli niekde autom a zbadala vedla auto, ktore sa podobalo nasmu a vyrkrikla, ze aha, to su oni! Ked jej vysvetlili, ze to je len podobne auto, tak povedala: "Ale tiez soferuje taky tucny ujo." Moj ocko je trochu pri sebe 🙂.
Inokedy boli na kupalisku a ona za nic na svete nechcela ist domov, tak ked ju uz nasilu zacali vytahovat z bazena (mohla mat tak tri roky), zacala srdcervuco kricat, ze ich nepozna, nech ju neberu. A oni chudaci nevedeli co robit 😀.

sissmiss
2. únor 2014

Dnes pred vecerou pri stole sa starsi zamyslel, ze ideme sa pomodlit, (nemodlime sa) a zacal anjelicku straznicku, co jedine pozna. Skoncil, ukazal na mna prstom a ze: ides!

cairka
3. únor 2014

"Maminka, a čo budeš variť, keď zomrieš?" 😕 😝 😀 Hlavne, nech je žalúdok plný 😀

tsterinka
3. únor 2014

zdravím,,,,mám s naší Eliškou hezkej zážitek z nemocnice dostala před operací nějaké kapky na uklidnění před narkózou,dr říkal že po tom bude hrozně ospalá a naše malá byla jak opilá,smála se a nemohla se ani zvednout a aj zpívala to by jste musely vidět.Pokud chcete tak můžete tady http://www.natocvideo.cz/uzivatel/prehled/ název je mimoň 😀

somjankad
3. únor 2014

mala si vytrhla zub dala ho pod vankus a cakala na zubkovu vilu-samozrejme vysumelo mi to z hlavy a zabudla som vymenit zubok za euro-mala rano nabehla ku mne do spalne a vravi-no mamka asi aj zubkova vila ma financnu tiesen nechala mi zub a ziadne euro

somjankad
3. únor 2014

@tsterinka tie oblbovaky pozname-v lete pred vyberanim mandli to bol rehot smiech, spytala sa ma ci mi nie je zima, ked vsade snezi a ja som len v tricku zacala spievat rolnicky na celu izbu....

anaxamon
3. únor 2014

Dcerka mi minule v aute vazne vysvetlovala po tom co som sa stazovala, ze strasne sa mi chce cikat a ze musime rychlo domov: Vies maminka, sadkaj si, a vydrzkaj musis vydrzat, nemozes sa na sedacku pocikat, lebo budes mat mokro a to bude TAKAAA HAMBA! Vies maminka vydrz vydrz vydrz!
A tak som jej povedala, ze ok ok vydrzim, ale aj ty vydrz, nie ze sapocikas, lebo budes mat mokru sedacku a to bude tiez hamba
Ja som vydrzala ale ona len co sme vysli z auta, spravili par krokov uz kricalaaa, pocikala som saaaa...tak hamba bola aj tak 😀

luciauk
3. únor 2014

@adelajda2012 moje dievcata používajú tiež ich vlastný výraz. Čižmy + gumaky = čižmaky 😀

tin007
3. únor 2014

@luciauk Ten vyraz pouziva Zahrajko v Spievankove ;)

luciauk
3. únor 2014

@tin007 tak to je náhoda, lebo starsia to pouziva asi 13 rokov a o zahrajkovi a spievankove nemajú ani potuchy 😉

tin007
3. únor 2014

@luciauk Sakra, mali ste si na to dat copyright a dostavali by ste cast tantiemov od Zahrajka ;)

luciauk
3. únor 2014

@tin007 to je nejaka relácia pre deti, predpokladam. My slovensku televíziu nepozeráme

tin007
3. únor 2014

@luciauk Nie, to su postavicky, ktore spievaju a tesia deti http://koncertypredeti.sk/Uvod.3.0.html

luciauk
3. únor 2014

@tin007 a scenaristi si myslia akí sú originalni 🙂

valeriap
3. únor 2014

Tak dnes vysvetľujem krsnej dcérke že zachvilku príde Nico ( sestra má poslední týždeň do pôrodu)...že ho donesie bocian :D musíme pozerať kedy bude lietať :D no keď že je o niečo múdrejšia:D A má len 3roky hneď ma zastavila že žiadny bocian k nám nepríde lebo jej maminka bude rodiť cisárskym a to pôrod keď rozrežu...maminku a Nico vyskočí tak dievčatá mňa skoro o zem hodilo :D ale ten pohľad keď my to vysvetľovala:D stál za to ;)

saurik
3. únor 2014

V práci som sa prechádzala s deťmi a jedno sa ma pýta.."Teta? A vy máte akého toho psa?" Tak jej hovorím, že labradora. Malá pokračovala ďalej: "A akej je farby?" Tak hovorím, že taký bledý, až do zlata. Chvíľku bolo ticho, a potom vyhlásila, že: "Uhmm...Tak to ho môžte dať aj do záložne". :D :D :D

h2
3. únor 2014

@luciauk Ahoj, to je náhodička, "čižmáky" mali už dcéry môjho muža, keď boli malé (dnes majú 18 a 20 rokov). 🙂

h2
3. únor 2014

@valeriap Tak pri tomto som si spomenula, ako ma tiež môj synáčik dostal do kolien svojou premúdrelosťou: Nemal ešte ani dva roky, mohol mať tak rok a trištvrte, keď odklopil "dvierka" zozadu na starom nepoužívanom televízore a pýta sa ma: Maminka, čo to tam je? Ja som ani nevidela, čo mi ukazuje, tak hovorím, že neviem. A on na to, že: Vieš, maminka, to sú konektory, tam sa dávajú káble! 😨 😨 😨

bronia13
3. únor 2014

@h2 wow mudrc mali 🙂

h2
3. únor 2014

@bronia13 Pár dní predtým mu to hovoril tato, čo som ja nevedela, takže ma úplne odrovnal. 🙂

luciauk
3. únor 2014

@h2 urcite to pouziva veľa detí nezávisle na sebe. Ale konektory by väčšina nevedela ani vysloviť 😀

h2
3. únor 2014

@luciauk On to na ten vek vyslovil krásne, aj keď to bolo skôr "konektovy." 🙂

lucia814
3. únor 2014

@sissmiss tak toto mne pripomenulo ako moj brat raz vyvesal spinave pradlo, mama sa ponahlala do roboty tak len vybrala vyprate a nechala prevesene cez vanu a do pracky nalozila druhe este spinave, ze pracku pusti ked pride z prace a poprosila brachu nech to vyprate vyvesi. Ale on si to na pracke nevsimol a samozrejme vyvesal to z pracky. Ked prisla mam domov tak sa ho pyta - to ti nebolo cudne, ze je to pradlo suche a brat len mykol plecom 😀

masinka
3. únor 2014

@lucia814 presne toto som spravila aj ja ked bol bracho maly - vyvesala som jeho ocikane plienky namiesto tyhc opranych..... vobec mi nebolo divne, ze smrdia, ale ruky ma potom stipali poriadne 😀

suezana
4. únor 2014

moja 8 ročná 😅 : mamí, naša vaňa je už stará? 😖 😖 Ja: však no stará je 😨 prečo? 😨 V: lietajú okolo nej muchy 😖 😖
😀 😀 😀 neviem, či pozerala Kosti, keď si to dala takto do kopy 😀

tsterinka
4. únor 2014

@somjankad 😀 😀