"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

dida38
27. lis 2012

pozerali sme ako bola Tamarka mala, ako sa kupala...no neslo jej do hlavicky,ze je to ona a nakoniec zapotila: " hnus"....sme sli do kolien a slzy v ociach 🙂

dejnas
27. lis 2012

4 ročná dcérka sleduje reklamu, v tom sa otočí a prekvapene sa pýta: "mami, aj ozajský ježiško jazdí na cocacolovom kamióne?"

symvua
27. lis 2012

Vcera syn futbalista (6r.): mami a vies kde sa narodil Jezisko? Ja nato: pravdaze viem a ty? Aj ja viem, v Bekenhame
Ja: A nie nahodou v Betleheme? On nahnevane: Nie! On sa narodil tam kde aj David Beckham

jaannaa86
27. lis 2012

Ked som bola mala,mama ma s mladsou sestrou vzala na vylet autobusom....mladsia sestra sa tesne predtym hrala v pieskovisku a ako na potvoru mala vo svojich blond vlasoch kopec piesku,ktory sa krasne vynimal :D plna zastavka ľudí natlacena na kope a ja v tom:"Mami,fuuuuuj,ona ma vo vlasoch blchy !!!" :D A vsetci ludia v tom okamihu asi meter od nas :D rada s usmevom spominam na maminu farbu tvare v tej chvilke :D

vanda8
27. lis 2012

ja mam este dcerku malu, tak este ''nehlodi'' ale pamatam si maleho synovca 🙂 pred kostolom po omsi medzi ludmi maly zahlasil... aha aha tam ide ujo co v kostole robiii ... no farar isiel spat na faru .. tetusky okolo mreli a my tiez 🙂

alias313
27. lis 2012

waaaw aka dobra tema 😀
moj syn (necele 4 roky) tiez pusta dobre hlody....Neviem ale rozmyslam, ze sa u nas prestane pozerat telka 😉
Dnes mu vravim, ze ked pojde vecer pekne spinkat, ze mu Jezisko nieco prinesie. Na to mi povedal, ze ako jezisko vie, ze je dobry. Tak som mu povedala, ze jezisko je v nebicku a vidi ho...No kukol sa na plafon a vravi, maminka ale jezisko predsa nevie lietat vsak nema kridla. Tak som mu zase rozumne vysvetlila, ze jezisko lietat nevie a nemusi ze on na neho dovidi z nebicka. Maly sa pozrel znova na plafon a vravi ze ho aj tak neuvidi, lebo je tam stena 😀 A otocil sa a siel do postele...

mandarinka34
27. lis 2012

dnes u kamaratky:hovori synovy Maty ides sa kupat:dobre ale nemozes mi okupat laket lebo mam tam chrastu.naposledy mal na clenku malu bradavicku takze tyzden sa kupali nasledovne: maly sedel vo vani a jednu nozicku mal polozenu na umelej stolicke aby sa mu bradavica nenamocila 🙂

renkol
28. lis 2012

Luky dnes přišel ze školky se slovy: přes den jsem s děckama a odpoledne chci být s někým normálním, tak jdu za kámošema.Ti kámoši jsou 48 letý soused a jeho manželka s dcerama 22 a 18 let. 😀

liwka
28. lis 2012

Maroš šteklí Miušku, Mia naňho kričí: Tato, neštekli ma. Ja som taká unavená z teba. 🙂 🙂

renkol
28. lis 2012

Napřed těm kámošům vykal, ale pak se jich přímo zeptal já jsem Luky a ty? a když mu řekli jméno, tak náš malý tak fajn už se známe, tak si budeme tykat jo?
Na to, že do 2 let skoro nemluvil, tak teď to vynahrazuje a perlí až až.

liwka
28. lis 2012

‎"Miuška, uprac si hračky!"
"Kto príde, maminka?"
(číročisté zúfalstvo) "Ježiško."
a moje krásne dieťa miesto upratovania doteperí adventný veniec (ktorý bol doteraz dobre schovaný, aspoň som si to myslela....)

renkol
28. lis 2012

liwka: tak vidím, že malá taky při větě o úklidu se ptá, kdo příjde na návštěvu?
No náš malý, ale na to odpoví, že mu nepořádek nevadí, tak at ho uklidí návštěva, pokud jí nepořádek vadí a nebo že on si návštěvu nepozval, tak jí nepustí do pokojíčku. 🙂 🙂

ivia123
28. lis 2012

moj syn ma taky traktor s vlečkou,hral sa na zahrade zachviľu mi kriči.Maminka no konečne som skončil,kde to mam zložiť?Ja vybehnem vonku ,že čo a on vytrhal susede burgiňu a ešte ju aj doviezol domov.Skoro som odpadla.To sa stalo v septembri

renkol
28. lis 2012

@ivia123 No aspoň ušetřil, sousedce práci, postaral se o úrodu 😀 Malý takto "pomáhal", že vyplel sousedům polovinu zahrádky. Prý si myslel, že je to plevel.

ivia123
28. lis 2012

a dcerka čo ma 2.roky si dala včera cez hlavu detsku zachodovu dosku.Človek si pomysli,že keď to išlo dole, musi to isť aj hore.No hroza, nevedela som či to piliť,manžel v Afrike a ja zufala.No čo robiť,ani sa nepytajte.

renkol
28. lis 2012

@ivia123 tak malý zase si hrál na to že je ve vězení a strčil hlavu mezi tyče na zabrádlí. No taky bylo zajímavý mu tu hlavu vytáhnout.

ivia123
28. lis 2012

dnes si dcera cvrkla do gaťušiek,tak sme išli sprchovať,mala jači .Ja jej hovorim,čo ričiš mala si sa pytať skor.Ona zdvihne hlavu a povie mi.Maminka,ale veď sa pekne spravaj.Ja som skoro odpadla.

kubankakubanka
28. lis 2012

keď mala Sofia 3 ročky,sme sa prezliekali v škôlke ,bol tam taký mladý tatinko so synom,,,,a moja malá sa na plné ústa spýtala ,že Mama? aj tento ujo má pipíka?No najradšej by som sa videla v .........a myslím že aj dotyčný tatinko 😀

ivia123
28. lis 2012

v deckej je nejake ticho tak kričim Silvinka čo robiš? a ona mi kriči kojim Milana /jej babika/

renkol
28. lis 2012

@ivia123 Copak má malá čas si říkat dřív. Ve 2 letech i syn si říkal až na poslední chvíli nebo až už bylo pozdě, protože byl zabraný do jiné činnosti, tak neměl čas.

renkol
28. lis 2012

U nás je nejčastější odpověď na otázku co děláš? když je v pokojíčku moc ticho, odpověď: niiiiiiiiiiiic neboj se, ale radši sem nechoď nebo tě šlak trefí. 😀 😀 😀

renkol
28. lis 2012

A protože na starší ségru se to blbě háže, že něco udělala nebo pokazila, tak to zkouší házet na psa. 😝

ivia123
28. lis 2012

prišiel syn zo školy ,pytam sa ho čo bolo nove,a on mi hovori,nič zaujimave len som robil farara a krstil som dieťa,boli tam aj krsny rodičia a ja že čo? a on ,mali sme naboženstvo a farar to všetko vymyslel

liwka
28. lis 2012

"dnes som Miušku napomínala, aby nerobila neporiadok. A keď som to už 3.x opakovala, Mia mi vyčítavo hovorí: Mami, ja nie som "nervnóza". 🙂))))"

renkol
28. lis 2012

Malý přišel s teorii, že Ježíšek asi těžko může existovat, protože v nebi není nábytek a dárky nemají křídla, takže by z toho nebe popadaly na zem. Tak těžko tam může mít Ježíšek schovaný dárky pro děti.

renkol
28. lis 2012

Ve školce, když učitelka zavelí, že se budou uklízet hračky. tak náš malý zavelí zdrháme, a s pár kamarádama se utečou schovat na záchod. A když pro ně paní učitelka jde, tak náš malý jako správný mluvčí jí poví: ale paní učitelko, vždyt my jsme jenom chlapi, tak proč po nás chcete nějaký úklid. Ale přitom manžel doma se zapojuje do úklidu.

cairka
28. lis 2012

Riešime teraz papiere na liečenie a staršej sa moc nechce tam ísť, kvôli vyšetreniam, tak som ich presviedčala, že Tatry sú krásne a keď tam budeme, tak sa budeme môcť ísť na veľa zaujímavých miest a pozrieť a tá moja menšia popleta hovorí : No, aj na telku!" 😅 😝 😀

renkol
28. lis 2012

@cairka No je nenáročná nepotřebuje zajímavá místa, stačí jí telka. 🙂

renkol
28. lis 2012

@cairka Jinak náš malý to je dobrodruh, ten by jel kamkoliv s kýmkoliv, hlavně když by tam mohl lítat všude možně.

cairka
28. lis 2012

@renkol , no ja si myslím, že ona v tej vete zachytila sloveso pozrieť a to má spojené s telkou 😅 lebo ináč natiaľ nie je telemaniak 😝 tiež skôr preferuje behanie a lozenie a skákanie