"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

miggi83
25. led 2013

@22beba no konec, asi by som vystupila..... takyto trapas fuuuuu a preto sa treba zamykat 😀 😀 😕 😕 😕

beruska24.9.
26. led 2013

Byli jsme venku, dcerka celou dobu řádila, v mezičase se na chvíli zastavila a říká: ´´Mami, mně nějak není dobře.´´ ´´Není ti dobře? Co ti je?´´ ´´Je mi špatně.´´ 😕 😀

ivasad.
26. led 2013

Náš děda šel na vyšetření očí, už byl v ordinaci a já s dětmi jsem čekala v čekárně. Naše dvouleťačka po chvíli nastražila uši a říká: ,,Děda je hodnej, nebrečí!. "

nadhera
27. led 2013

chodíme na logopediu a momentalne sa ucim s malym S. Tak si tu skame, ssss a slovicka na s....
sssssssss-sane
sssssss-snehuliak
ssssssss-slipy /vsak nech je sranda/
ssssssssss-a z maleho vyslo slovo - pančuchy /rehot a koniec / 😀

silvia123
27. led 2013

Chlapcovi som obliekla nové slipy so Spidermanom, čo dostal na Vianoce a keď bol na návšteve u babky volal svoju staršiu sesternicu, že: poď so mnou na záchod, ukážem ti Spidermana!!!... no všetci do výbuchu...

mirjam82
27. led 2013

Dcérka pred obedom hovorí:"Chcem cukrík"...odpovedám: "Ja chcem milión" Dcérka:"Poď, pohľadáme" Prinútila ma hľadať, ale nenašli sme (bohužiaľ) 🙂 ...Poobede som trochu upratovala a na poličke si manžel odkladá mini klinčeky, matice, skrutky... ("zíde sa..."). Raz za čas sa mi ho podarí presvedčiť aby to upratal. Hovorím mu: "Uprac to, máš tu toho milión" Malej hneď zažiarili očká:"Mamííí, tam máš milión" 😀

matax
27. led 2013

@silvia123 😀 😀 😀

ivett1
28. led 2013

@silvia123 😀 ... náš Števi takto ukazoval nové slipky s gormitmi pani učiteľke v MŠ ...prvé čo bolo, keď vošiel do triedy, tak sa začal vyzliekať.... tepláčiky a pančuchy... a keď som ho chytila, že čo to robí ...tak, že on musí ukázať toho "slnkového Gormita" Zuzke (to je jedna s učiteliek, taká pekná mladá dievčinka...)😀 😀

llluckaaa
28. led 2013

Kačenka dostala k Vánocům panenku, která vydává zvuky a pláče. K ní je taková krabička, která ukazuje, jestli chce panenka napít, spát atd. No a tuhle panenku Kačenka vytáhla a přišla s ní ke mně. Já jí říkám: "Panenka je spokojená, proto nepláče." Matýsek to pozoroval a prohlásil: "Ne, mami, ona nepláče, protože je vypnutá."

stankapk
28. led 2013

Najnovšie od staršej dcéry:
Ideme okolo Slovenského rozhlasu a ukazujem jej, že to je budova otočená opačne.
A ona na to: Dobre je to. Je to ako slimák zhodený na domčeku 😀 😀 😀
V aute mi hovorí, že je jej zima na nohy. Hovorím jej: Natálka, o chvíľu sme u Danky, spraví Ti čaj.
A ona: Na nohy? Obliať sa? 😀

alexa21
28. led 2013

V piatok som prisla pre maleho do skolky..cely vyteseny ma uz ocakaval a hned mi bolo jasne ze sa stalo nieco vynimocne,tak som sa zacala tesit aj ja..mam pre teba prekvapenie maminka.budes sa vela tesit..vybral zo skrinky lyzatko a hovori mi.dnes nam maxik daval lyzatka.a pozriiii...ja som si vybral mandarinkove aby si nebola smutna ze nepapam mandarinky.. 😀

silvia123
28. led 2013

@ivett1 nuž chlapi sa musia pochváliť...,aj tomu môjmu to tak skvele vyšlo, že to je u nás hláška roka 😀

ivett1
28. led 2013

@silvia123 😀...

ined77
28. led 2013

ráno jsem vezla synka do školky na bobech. chvilku jedeme a matýnek říká: mami, může se tě na něco zeptat? říkám jasně matýnku, copak? a on: mami, myslíš, že bys mohla jet rychleji nebo nejlíp běžet? 😀 (zlatý klouček, ale celou noc u nás padal sníh a opravdu v 6.45 nejsou uklizené cesty, natožpak chodníky, že 😝 😀 )

leka323
28. led 2013

7 ročný syn mi vraví: mami, ty moja najkrajšia, naj, naj, naj, nie si až taká tučná a môžem si teraz už zahrať na počítači??? 😀 😀 😀

ivett1
28. led 2013

@leka323 😀 ... u nás letí..."Mami, ja ťa tak veľmi ľúbim! ...že mi teraz dovolíš zahrať sa na počítači hry pre deti..." 😀

silvia123
28. led 2013

Ešte jedna hláška ma napadla:
"mamiiiii, môžeš mi dať ešte jednu čokoládku?
...NIE!...
....aj som si myslel!...
(Tak ale pre istotu sa treba spýtať... 🙂 )

xabri
28. led 2013

Cestou v aute náš syn začal pípať.Vkuse sa ozývalo píp,píp,píp.Keď to bolo už na môj vkus dlho tak som sa ho spýtala čo robí prečo pípa. A dostala som ,,logickú" odpoveď: ,,No veď som si odopol pásy 🙂 🙂 🙂

ivett1
28. led 2013

@xabri 😀😀😀

vejula
28. led 2013

môj maly, ked konečne vykaka hovienko pri splachovaní:

Papapa bobek, maj sa pekne, šťastnú cestu a davaj si pozou na autička 🙂

lucisa
28. led 2013

@xabri 😀 😀 moje dcera zase měla období, kdy jsme měli nově navigaci, hlásit ty její věty, i když byla vypnutá. Manžel zapnul směrovku a ona hlásila ze sedačky ...Zahni doleva, zahni doleva.... nebo ...Jste na místě.......jste na místě.... 😀 😀 když jsme dorazili domů.

lucisa
28. led 2013

A dnešní hlášky mé nejmladší. vyklízely jsme spolu myčku, ona poctivě ještě utírala své talířky, když tam zůstalo pár kapek, já kmitala sem tam a zakopla jsem o ni, tak jsem se omlouvala, že promiň, zlatko, já tě neviděla. A ona:

Máámííí, já šem patčím, já šem pšece vaše......

A když jsme vše odklidily, tak jí říkám, že musíme zapsat, kdo vyklízel (dcery mají papír, kde se píšou, aby se poctivě střídaly a malá se chce zapisovat taky) a ona:

Nééé ty, jááá, to je moje puááce.....já uklidila myčku.....

xabri
28. led 2013

@lucisa poznám to robieva pravidelne .Takže vidím, že má parťáčku v tvojej dcére🙂)A ešte má vo zvyku napodobňovať štartér ,blikačky a podobné zvuky auta🙂)))

xabri
28. led 2013

Náš malý jazdí po byte na autíčku a strašne nahlas vyspevuje.Na naše upozornenie,že by mohol trošku tichšie spievať nás uzemní:,,To ja nie, to mi vyhráva rádio v aute!" 😉

lucisa
28. led 2013

@xabri to je logika, co? 😀 😀 Mě taky občas něčím takovým uzemní. Třeba si hraje, zpívá, já ji pochválím, jak jí to pěkně jde a ona mi řekne Nepošlouchej, to nepívám tobě, ale .... (a doplní nějakou panenku nebo plyšáka) a ještě se u toho patřičně zamračí, jakože co si to vůbec dovoluju.
A nejlepší je, když jí něco zakážeme, nepovolíme, nebo něco doma není, to hodí takový pubertální, neadekvátní jejímu věku, výraz a znuděným hlasem No jooo..... nebo Ach jooo..... 😀 😀 😀 (holt starší sourozenci mají velký vliv)

prasiatko30
28. led 2013

Milacik ako sa vola tvoja ucitelka? -
- ona sa nevola!!!
Namiesto aby povedala ze nevie ako sa vola.

xabri
29. led 2013

Najnovšie sa začal náš syn vyhovárať na svoje ruky.Počas jedenia si dával dole ponožky.Keď na neho muž skríkol čo to robí dostal odpoveď:,,Já? To tá práva ruka sa nevie chovať!" 🙂

xabri
29. led 2013

A pred spaním v postieĺke najnovšie má so svojím Brumim/medveď/ piknik. A z postieľky počuť: ,,No tak čo Brumi, čo si dáme dnes na piknik?Čo nám kuchári prichystali?Víno nemajú?No to sú ,ale chuligáni.Moje nervy.musíme si dať minerálku ryžu a zemiaky!" 🙂

sevi
29. led 2013

jaaj tá moja viki 4r. Akurát teraz v kuchyni.babka si robí vajcový chlieb a viki tu tancuje na svoj spev. Zrazu objíme babke nohy a pozerá na ňu. Babka mala taký domáci sveter na zips, mala ho rozopnutý.a viki jej hovorí- "Počkaj ja ti to zapnem až tu na cecky"

paloma20
29. led 2013

ahojte. moja sestrnica(4roky má) zahlásila keď jej mama povedala aby si obula papučky" mama poď si zopakovať ako ma vieš obúvať do topánok" malej sa nechcelo samej obuť.