"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

vejula
20. únor 2014

Ja som si dnes pripadala ako truba. Synček behal po celom byte s kockou v ruke nad hlavou - vžžžžžž vžžžžžžž.... Tak sa ho pytam: Dominko, to je lietadielko? On na mna pozrel nechapavo a sucitne odpovedal: Nie maminka, to je kockaa....

vejula
20. únor 2014

@monikabr sa tu kosim na tej modlitbičke už 5 minut 😀 😀 😀

prstek
20. únor 2014

detská pesnička....ide, ide vláčik, ide, ide vlak, pôjdeme my do Popradu, kúpime si čokoládu 🙂 a verzia môjho Samíka : ".....pôjdeme my do Popradu, kúpime si PAPIER DO ZÁCHODU." 😀 😀 😀 😀

princezna8o6
20. únor 2014

Je to asi půl roku na zpět co jsme s manželem jely dělat nákup a nejmladší dcera (16 měsíců ) seděla v košíku a rozeběhly jsme se mezi regály najednou se začnu sklánět nad mrazákem a cítím jak si mě malá za triko přitahuje a jak mě chytla tak vše z výstřihu vyběhlo co nemělo 😅 😀

reuska1
20. únor 2014

Par rokov dozadu, nakupovala som v obchode bez samoobsluhy a prosim predavacku aby mi dala 4 rajciny a 3 paradajky :D ......strava musi byt pestra 🙂

bosacka
20. únor 2014

@prstek nas spev o vlaku: ide váčik ši ši ši, odvezie nás Maryši, od Maryši veteve, kupime si kokoládku

mukynka
20. únor 2014

Jé, tohle je super diskuze 😀 Můj starší syn už vyplodil tolik perliček, že je mi až líto, že si je nepamatuji. Ale teď dvě, které mi opravdu utkvěly v paměti: Konala se velká rodinná sešlost v jedné restauraci. Sjelo se vážně moc příbuzných. Některé jsem neviděli i x let a oni ještě neviděli mé děti. A jedna teta se "zamilovala" do toho mého skoro už osmiletého rozumbrady. Protože to v té restauraci neznal a chtěl na záchod, nabídla se, že půjde s ním. Když se vrátili, teta žertem říká: ,,Tak Milánek je moc chytrej kluk! Právě mě naučil, že když jde člověk ze záchoda, musí si umýt ruce, protože na nich má bacily a mohl by být pak nemocnej!" A můj syn: ,,No, ale ještě to musím naučit maminku. Ona si ruce po záchodu nemyje!" No trapas jak hrom. Samozřejmě, že si ruce myji. Nevím, kam na to chodí 😀

A ta druhá: Když jsem čekala mladšího syna, Milánkovi táhlo na šestý rok. Šli jsme do nemocnice na velký ultrazvuk. Pan doktor nám ukazoval miminko a zejména kvůli synovi vše dopodrobna popisoval. A syn na něj: ,,Pane doktore a víte, jak se bráška mamince do bříška dostal?" Doktor ze zvědavosti, co mu takový skrček odpoví řekl, že neví. A syn: ,,No strejda jí ho tam dal přes buchtu pindíkem! To se nestydíte, že jste už tak velkej a nevíte to, když už i já to vím?!" No konečná, byli jsme mrtví všichni 😀 Jen pro doplnění informací- strejda proto, že oba moji synové mají každý jiného tatínka. A kdyby se někdo pozastavil nad tím, že kluk už v tomto věku věděl, jak se miminko počalo, tak to proto, že když se dozvěděl o mém těhotenství, začal se zvídavými otázkami. Proto jsem půjčila v knihovně knížku PETR, IDA A MIMINKO, kterou jsem si pamatovala ze svých dětských let. Je tam krásně dětem vše vysvětleno formou příběhu jedné rodiny.

nenulka4
21. únor 2014

no já se bavím :DDDDDDD
já teda budu rodit až v březnu ale moje malá sestřenice (4roky) je neskutečná rozumbrada a drzá jak opice ..
byli jsme v Kauflandu a malá Anička ( cca rok a půl zpátky ) seděla v košíku .. naše malá je jako princezna ,blondýnka a má lokýnky .. jedna babča se na ní uculovala a říká jí : No ty jsi ale krásná holčička .. pořád se na ní koukala a usmívala se ..
Anička jen nadzvedla obočí a povídá : nečum na mě ty babo !
Babča koukala jako blázen a s pusou dokořán a já jsem se s mojí babičkou skoro počůrala smíchy :D
absolutně vůbec netuším kde to tenkrát sestřenka vzala :D

ivett1
21. únor 2014

Tak... čítali sme knihu "Škola v ríši zvierat" a boli tam aj obrázky zvierat s názvami v anglickom jazyku, tak reku ... overím si, či naša slečna (7 a pol r.), ktorá sa v škole učí angličtinu, vie pomenovať všetky tie zvieratká ...a samozrejme, že sa musel zapojiť aj ten náš chlap (5 a pol r.) ... takže celkom im to išlo, až sme narazili na sliepku (HEN) ... pýtam sa...".. tak, ako sa povie sliepočka?...nó "...pomáham... "h...he...." a Števi celý šťastný vytresol...
"Hev e najs dej!" ...
("Have a nice day!" - voľný preklad - pozdrav "Pekný deň!"...tak super 😀

akrim1311
21. únor 2014

dnešné ráno mali odísť chalani ku starkej na víkend aj prespať.Už večer predtým mi vraveli,že im budem chýbať a tak.A dnes ráno Rišin(4r)."Mamí a musím zjesť aj kôrku?"(na chlebíku)ja-áno,musíš,lebo nikam nepôjdeš!"a ten hastroš si len zahundral nad tanierom:prt Paľovu mi bude za tebou smutno."

majuska81
22. únor 2014

@majuska81 Mimochodom tehutest je // 😵 😵 😵

bronia13
22. únor 2014

Pozerame s drobcom Ice Age - Ladova doba sa to asi vola, a tam je jedna mama co hlada svoje deti tak sa pytam drobca ci je to mami alebo tatik a drobec na to ze to bude asi maminka lebo ze nema na ustach taku cervenu pomadu (nevedel si spomenut na slovo ruz) ze to maju len maminky a nie tatikovia 😀

bronia13
22. únor 2014

ups sorry to mal byt tatik nie maminka 😀

hexena
22. únor 2014

dnes sa prisiel moj mensi pomojkat, tak ho mojkam a pytam sa:
Kto ta lubi?
maminka
a ty koho lubis?
(cakam odpoved ako vzdy ze maminku)
a on:
ZMRZLINKU !
😀

h2
22. únor 2014

@majuska81 Gratulujem! Teda, pozitívny test z pohára s medom som ešte nevidela. 😀

h2
22. únor 2014

Musím pridať aj zážitok z dnešného rána, kedy nás zase náš drobec úplne odrovnal. Bolo akosi sychravo, tak sme mali pri raňajkách zažaté svetlo, keď tu zrazu lampa zablikala a zhasla. Môj muž začal na malého hrať divadielko, že: "Kto nám to tu zhasol? Hú, prišiel sem nejaký duch a zhasol nám tu lampu!" Syn (2,5 roka) pozrel na lampu a zahlásil: "Alebo je vypálená žiarovka."

mukynka
22. únor 2014

Teď jsem si vzpomněla, jak za mnou přišel tehdy asi tříletý syn Milánek a říká: ,,Mami, já ve školce pozoroval Kačenku jak čůrá. Ona u toho nestojí jako já, ale sedí! Tak jsem si čupnul na bobek, abych viděl, jak to dělá! A představ si, měla tam něco divnýho. Pindík to určitě nebyl!" Rozhodla jsem se, že synkovi tedy vysvětlím zásadní rozdíl mezi holčičkou a chlapečkem. Jenže v tu chvíli mě napadlo jediné pojmenování pro ženský pohlavní orgán, a to pipinka. Jenže mi už nedošlo, že pipinka je u nás ptáček (opeřenec). Takže když jsem synovi řekla, že tam Kačenka má pipinku, jako všechny holky, tak odpověděl: ,,A to jí tam má někde zavřenou v kleci a schovanou?" 😀

mukynka
22. únor 2014

@h2 Děti jsou kolikrát chytřejší, než vůbec tušíme. 😀

hexena
22. únor 2014

@kuwajt
ako si pisala o Ade Strakovej, tak ma napadlo, ze jedna hlasatelka, uz neviem ci to bola Ada raz hovorila prihodu, ze sa jej raz podarilo povedat:
"Mile deti, a teraz uvidite rozpravku o psikovi a o pičke..."
potom sa hned opravila "o psikovi a o opičke"
😀 😀 😀

bronia13
23. únor 2014

Sebastian buchol Sasku a vravim mu " urob to este raz a dostanes" a on na to mami mam to urobit este raz? 😎

somjankad
23. únor 2014

moja dcera vcera zas perlila. mamka ,co tak mat este jedno babo-frajera uz mas,tak este jednu zivu babiku by to chcelo. sofi ty si pockaj na svoju zivu babiku,mne stacite vy dvaja.mamka,ale ja nechcem deti. a to uz preco? deti len nervy zeru ,ved pozri na nas dvoch. ja chcem,ale tvoje -svoje nikdy.

somjankad
23. únor 2014

infarkt dostanem-sla som do kaufu kupit pecivo a drobcov som nechala doma-autom to mam asi 5 minut-kym som dosla spät ranajky su hotove-prazenica z 30 vajec. KTO SI DA?

audri
23. únor 2014

Učím na vesnické škole na I.stupni. Chtěla jsem s dětmi tvořit ubrouskovou metodou ozdobné květináče, ale chybělo nám ještě pár nových květináčů. Poprosila jsem tedy dvě holčičky ze třídy, už 5. třída, ne úplně malé: "Holky, až zítra půjdete z autobusu, stavte se prosím U Frodlů, kupte ty květináče." A holky jakože jo, dala jsem jim peníze a považovala vše za zařízené.
Druhý den ráno přiskotačily, v igelitce několik ošklivých špinavých květináčů a říkají: "Paní Frodlová nám je dala zadarmo, prý si je můžeme nechat."
Dívala jsem se na tu hrůzu a až po chvilce mě napadlo se zeptat, která že to paní Frodlová.
"No přece ta, která má koně!"
Málem mě umyli. Dokážete si představit, že vám někdo úplně cizí zazvoní u domu a řekne:"Pančelka nás posílá pro květináče?" 🙂 🙂 🙂

kveta
23. únor 2014

V Polsku prepustili z vazenia pedofila, takze sme zacali drobca ucit..
Ja: -Ak Ta bude chciet niekto ukradnut, kric: "Pomoc! To nie je moj tato!!!"
Co mas kricat, ked Ta bude chciet niekto ukradnut?
Drobec: -Dakujeeem!!!
:D

sissmiss
23. únor 2014

Starsi rano na wecku...
"Mami? Ja mam v cingaciku kosticku?"
😀

somjankad
23. únor 2014

@kveta s tym pedofilom-v piatok dcera zahlasila, uz oblecena vak na chrbte, telesna v ruke, obuta-ja do skoly neidem. a preco? bojim sa pedofila...

sandri
23. únor 2014

@hexena to mi pripomenulo vlastnu perlu z detstva - dokonca ju mame zachytenu aj na rodinnom videu: mala som 8 rokov, mama bola tehotna a otec sa ma pyta do kamery: a ty by si co radsej chcela, braceka alebo sestricku? a ja na to: psika 😀 😀 😀

sarriku
23. únor 2014

Pár měsíců zpátky mi povídal můj bratr, že jeho kamarádka měla legrační příhodu se svým synkem na Vánoce.
"Co takhle abysme zapálili františka?"
A z ničeho nic klučík dostane histerický záchvat pláče a vyleze z něj, že Františka přece zapalovat nemůžou, protože je to jeho kamarád.

hexena
23. únor 2014

@somjankad dobra vyhovorka 😀

hexena
23. únor 2014

este k tym pedofilo-maniam a strachu
raz som citala super clanok - skuitocny pribeh v casopise - uz je to davno a nebudem vediet presne znenie
ale v tom case bol strach v okoli z nejakych pankacov
isla babenla s kamoskou na aute a zrazu ich zacali nahanat tito pankaci, baby sa iski pokakat od strachu, stale zrychlovali, uz isli strasne rychlo...ale nevedeli sa ich zbavit, pankaci na nich blikali, atd
no nakoniec sa pankacom podarilo zahatat im autom cestu, mile baby si mysleli ze uz je s nimi koniec - a zrazu zistili, ze unikali cely cas policajtom - a prekrocili x krat rychlost, presli na cervenu, nezsatavili na povel policajtom, atd, no same malery 🙂
Tak to na margo co moze s clovekom urobit nejaka stracho-mania 😀