"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

bleee
16. lis 2013

rozdiel pohlaví chápe môj 2 ročný syn takto: "Filipko má malý pipik, tato má veľký pipik." "A čo mám ja?" pýtam sa. "Mamička má chĺpky!" odpovedá mi 😀

romcovaklarka
17. lis 2013

Tak Sam (2,5) nám začíná básnit 😀 Chtěla jsem, aby mi řekl básničku Šel zajíček brázdou, měl kapsičku prázdnou - kterou normálně umí. Tak říkám - no, jak to bylo? Šel zajíček... a Sam bez sebemenšího zaváhání doplnil: ... do zelíček, natrhal tam lupeníček 😀 😀 😀 😵

kveta
17. lis 2013

-Ktore zvieratko nelieta?
-Brumik.
😀

victory1
18. lis 2013

Minule mal na starosti dcerku moj otec a co cert nechcel, rozbolel ho zub. Tak sa dohodli, ze pojde s nim k ujovi zubarovi, ze ju zoberie aj do ordinacie, aspon uvidi vsetky letaciky so zubkami a tak. Mala suhlasila. Lekar nenamietal, sedkala potichu v ordinacii a vsetko sledovala a dedko trpel v zubarskom kresle. Dedkovi zubar vytrhol zub, dedkovi sa ulavilo a spokojny hovori zubarovi:" Tak dakujem a co som dlzny?" Zubar: " 15 eur aj s anesteziou"....
A moja mala : " Dedko a ty preco davas ujovi zubarovi este aj peniaze? Ved on si nechal ten tvoj zubcek a nedal ti zan nic!" 😝 😀

akrim1311
20. lis 2013

Vždy po večeri dávam deťom ku Večerníčku "dobrotku".Naposledy som im nasypala lieskové oriešky.Za chvíľu prišiel menší syn s prázdnou miskou a pýtal"nasypeš nám ešte z tých plesnivých orieškov?" 😕

nina233
20. lis 2013

Jedna perlicka z dnesneho rana -
drobec (3roky) - mami, ja nechcem tie modre pancuchy
ja - preco?
drobec - lebo budem mat z nich modre nohy, ako maju smolkovia 😉

romcovaklarka
21. lis 2013

Sam (2,5): Máma žije ve vodě. (prohlížel si zrovna nějakou knížku o rybách)
Já: Cožeee???
Sam: Máma žije ve vodě... jsem slyšel.

Anebo dělal, jako že mě jí a pak prohlásil: "Ble, já nemám rád mámy."

ichbinich
22. lis 2013

Skypovali sme s mojou mamou, syn na kolenach, aby bol v obraze kamery. Zrazu sa mi zosuchne z kolien a povie, ze si ide nieco zobrat. Tym padom nebol v obraze.
Moja mama sa ma pyta: "mozem mu doniest auto?"
Syn mi hned vyskoci na kolena: "Ano starka, mozes! A tolkoto!" A zacal pocitat prsty na rukach 😀 😀 😀
Moja mama samozrejme nemohla vediet, ze on este stale stoji vedla mna, ze vlastne neodisiel 😉
Samozrejme, ze mu nejake auto slubila a urcite aj donesie 😉 😀

egyptanka
22. lis 2013

"jeeee mami, tu su vlazne orechy" ... myslela vlasske. 🙂

tinusss87
23. lis 2013

Moj maly sa minule postavil na vahu a pyta sa, mami kolko mam litrov? 😀

hameeda
23. lis 2013

dnes moja mama na môjho staršieho syna že "nežaluj" a on na to " ja nie som žaluď"

akrim1311
23. lis 2013

A zasa niečo z hudby v našej rodine 🙂 Neviem prečo,ale Daňa a celú triedu učí učiteľka spievať (2tr.na Zš)pieseň od Petra Nagya:Aj tak sme stále frajeri.(my sme sa učili ľudovky a pod 😀 )Neznáša tú pesničku,lebo ani veľmi nerozumie významom slov v tej piesni.A dnes pri raňajkách ju hrali...Tak sa chytil za hlavu:"Och Bože,zasa ten Peter Vňať." 😀

buffinko
23. lis 2013

hlášky s váhami sú ako vidím časté 😀 naša verzia : postaví sa na váhu a pyšne zahlási: "mami, vyrástla som!"
ja: "áno, a koľko?" ona : "no nie veľmi, ale trochu áno!"

cmulinko
23. lis 2013

za tu moju vahovu prihodu sa troska aj hanbim 😅 ...Nerada sa vazim,.lebo vzdy si potom poviem,ze som jak tlsta krava....a uprimne povedane vravim to nahlas takze ma deti urcite pocuju.Moja dcera raz stupila na vahu a zakricala na cely dom....aha maminka som tlsta krava 😀 ( moje vlasy vazia viac ako ona 😀 )

zita19
23. lis 2013

@buffinko Ja mam nie s vahou ale s teplomerom. Mato si meral teplotu a zahlasil, ze je velky tak mi povie, ze kolko. Ked si domeral pytam sa ho, ze kolko. On: 38 a dve ciarky. 🙂 🙂

pifina
23. lis 2013

moja mala, ked sa postavi na vahu, tak sa na mna pozrie a pyta Kolko kilometrov? 😀 neviem, kde si to v tej malej hlave spojila 😀

yukki
24. lis 2013

Včera sme boli s deťmi vonku, pani chytala v sieťach udicou ryby, pán ich pitval-no nerátali sme, že narazíme na taký krvák, deti to samozrejme zaujalo. Pán hádzal vypitvané do vedra, ešte sa mrskali, no. Hovorím deťom tak i tak, poďte, tak nebudeme kukať na to jak ujo zabíja ryby a staršia! že:
"on ich nezabíja, on ich len otvára.............
a potom ich pustí nazad do vody.."

erni
24. lis 2013

Ja som sa dnes zasmiala, vinsovali sme dcerke k meninam a ona zacala plakat,ze sa nechce volat Katarina ale liter vina 😀 lebo tak je to v pesnicke

buffinko
24. lis 2013

Tatinko, dnes budeš môj princ! vieš čo, ja budem Šípková Ruženka a ty Šípkový Ruženec!...

naira80
24. lis 2013

... pokazil sa mi zips na bunde a malý nato, že: "Mami, to musíš ísť k "ZIPSOLÓGOVI" 😀 ...

nina233
25. lis 2013

Rano drobec (3r.) vstane a prve, co je, tak sa pozera von oknom. Ked zbadal, ze snezi, tak sa neskutocne potesil, ze uz su Vianoce 🙂 Vysvetlujem mu, ze Vianoce budu az za MESIAC. Pozrel na mna, postavil sa opat ku oknu a pozera, pozera, pozera. Pytam sa ho, ze na co este pozera a drobec na to: " no ved cakam, kedy vyjde konecne ten MESIAC a potom buduuuu vianoceeee" 🙂 Mesiac ako mesiac 🙂

pulsatilka
26. lis 2013

Nas tatino chcl vychovne posobit na nasu velmi zivu mladsiu dceru, krota od rana len pistala a revala.
Tatino : Tatana, uz dost este pipnes, tak dostanes po zadku...!!
Tatana: Piiiip :D

to ma len 14 mesiacov...co bude v pubetre 😀 😝

lucisa
26. lis 2013

Jsem tady zase chvilku nepřispívala a hned takových perliček.

Ráno jsem šla s dcerami k lékaři a nejstarší měla batoh na zádech hozený tak nešikovně, že se jí vzadu vyhrnovala bunda, tak jí říkám:
- Nelčo, sprav si bundu, batoh ti ji nadzvedává....!
A nejmladší 3,5letá se na mě udiveně podívala a prý:
- Mamko? Jak může batoh žvedat bundu, když nemá luce?
😲

adelajda2012
27. lis 2013

@erni xixi nove meno Litervína 🙂

siska53
28. lis 2013

Moj vyrok :. Vravim mame- kolace sme zjedli.sMoj mamahlod. Vravim mame- kolace sme zjedli.som presvedcena,ze sme ich pili z tejto dozy.

lenkaks
28. lis 2013

Minule som si zaspomínala na časy,keď som našla na tehu teste 2// a položila ho na policu nad tv.Chvíľku na to,môj 5r syn prišiel zamnou,že "maminka,mám teplotku??" a spod pazuchy vyťahoval môj tehotenský test (taký ten umelohmotny,kde kúsok ocikate,zavriete a v okienku sa zjavia čiarky) 😀 😀

macocha
28. lis 2013

@cmulinko vidíš, nerieš váhu. 😉 Deti ťa majú rady, chcú byť ako Ty - to znamená, že si super!

strociatka
29. lis 2013

nasa najmensia sa naucila nove slovo UJ teda UJO a oznacuje (ak sa trafi panov), ma to vsak jeden hacik to jej UJ znie, ako keby pred to UJ dala este CH.

Tak si cestujeme elektrickou, mala vytasi svoj ukazovacik, vyhliadne si urasteneho chlapa a na celu elektricku nadsene zadre: "Chuj, chuj tam je!"

romcovaklarka
29. lis 2013

Já: Leze leze brouk, ...
Sam (znuděně): Vítr do něj fouk, to je mi jasný!

Ráno jsme blbli v posteli a dělala jsem, jako že Samovi jím pupík. Načež on se na mě podíval takovým "výchovným" pohledem a odpovídajícím tónem prohlásil: "Já se nepapám!"

kaata22
29. lis 2013

Včera jsem se ve sprše holila na intimních partiích.
V tom přiběhl můj 4-letý syn kouká na mě a ptá se: ,,Mami, přoč si škrábeš frndu??'' 😀 😀
No, neměla jsem slov... 😅