"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

acim
11. led 2014

@vevesh u nas nieco podobne - Karolinka, papaj. Ja nemozem maminka, lebo mam male rucicky 😀 Nevymyslaj, a papaj. Ale maminka, ja mam aj male ustocka 😀

zajkka
11. led 2014

Moje dvojičky....ideme do KOSTOLA ráno a jeden vyšiel von a hovorí,kúúújva kojko šnehu a druhý kujváá aje ožaj kujváá....hovorí sa nevšímaj si to,ale to sa nedalo,taký krik som spustila,hlavne na manžela,že to jeho museli počuť niekedy....starší synovia boli v kŕčoch😀

somjankad
11. led 2014

dnes sme boli u kamosky na navstevu a pyta sa deti nedate si rezance s makom -ja to doma nerobim-moja mala pozrela a to mam vazne jest rezance s pieskom

somjankad
11. led 2014

na etike dala ucitelka otazku-poznate nejakeho slovenskeho herca,herecku? moja mala sa prihlasi a povedala: nela podcickova ... joj chuda moje taka nestastna domov dosla,ze sa jej smiali

sissmiss
11. led 2014

Maly siel na dvor a davala som mu staru bundu na doma. Este ju nemal, kedysi som ju ja nosila ako dieta...alebo moj brat...nepamatam si.
a maly sa pyta: to je nova bunda?
Nie zlatko, to je stara bunda, to som nosila este ja ked som bola mala, aj tvoj krstny ju nosil...
Waaaaaau, ty si dala jednu ruku sem a krstny druhu ruku sem a nosili ste spolu?

somjankad
11. led 2014

@natal moja sofi 9 rocna citala tu hlasku-a vravi asi pozerala tehotne v sestnastich 🙂 a ty odkial poznas tuto relaciu kukam ju na nete kym prides z roboty

jarkovamamina
11. led 2014

ja som bola pre syna v školke a hovorim mu že pojdeme na pizzu. a on na celú šatňu začal kričal že nechce picu (s č) a že ju neľubi a do toho sa s ním začal hádať spolužiak že on ľubi picu ze ju chce a slovo pica povedali veeeeeeeeeeľa krát. ešte že ma ostatné mamičky počuli že ideme na PIZZU. inak by som sa prepadla pod zem 😀

damind
12. led 2014

@somjankad moja dcéra tak isto odmietala jesť špinavé. dodnes nezoberie mak do úst. a to už s ňou mláti puberta

doty1
12. led 2014

Včera sme boli s malou na potulkách a išli sme okolo kaplnky, okolo ktorej bola vyobrazená krížová cesta. Pri obrázku (tuším pochovávanie Ježiša, nie som veriaca tak to nemám tak v oku) sa malá pýta:
D: Kto je ten ujo čo spí?
Ja: To je Ježiš a nespí, ale zomrel.
D: Oni ho zabili?
Ja: Áno
A po chvíli poriadneho rozmýšľania sa ma vážne opýta: A to odteraz už Ježiško nebude chodiť?? Iba Mikuláš?? 🙂

somjankad
12. led 2014

@damind s tou pubertou sme na tom asi rovnako-moja v maarci bude mat 10 rokov,ale uz mi z nej sibe-odvrava papuluje alebo sa zatne a clovek od nej slova nedostane aj keby neviem co robil... tazke obdovie

kuwait
12. led 2014

@ivett1 Moj muz takto funguje stale,cely zivot, ja ho volam Mr.Bean,s nim si clovek uzije srandy

ivett1
12. led 2014

@kuwait 😀 teda, mne ako hlavnej aktérke, to vtedy až také ..."že srandovné" nepripadalo 😅 😀... teraz sa na tom už len zasmejem...🙂

hancazivocich
12. led 2014

Teď mi oznámila, že :
,,Táta má tuhý prdy."

audri
12. led 2014

Dnes jsme si hráli na řemesla. Já jsem napodobovala a malá hádala. Šila jsem jakoby jehlou - švadlena. Míchala jsem něco v kastrůlku - kuchař, super.
Pak jsem se rozhodla napodobit dopravního policistu. Zvedla jsem nahoru jednu paži - jako stůj, pak jsem upažila - jakože volno, můžete jet.
Malá se tak zamyslela a povídá: "Mami, už vím, kdo to je: Dlouhý, Široký, Bystrozraký!!"

victory1
13. led 2014

@damind Tak aspon viem, co ma caka... 😀 Moje mlada minuly rok pod stromcek dostala rozpravkovu knizku. Su tak take rozpravky o princeznach a rytieroch, velmi pozitivne ladene..az na jednu. O Modrofuzovi. To je rytier, ktory vlastne vrazdil manzelky a zamurovaval ich v stene...pomaly aj mne mraz behal po chrbte, ked som jej ju citala.....no a tato rozpravka je u mojej dcere najoblubenejsia a chcela by ju citat kazdy vecer! 😔

fidorka_m
13. led 2014

no já jsem taky dneska chtěla něco pro radost,tak jsem šla do sekáče a syn 3roky mi říká mami jdeme,doma toho máš dost, nevím kde to slyšel,asi když mu nechci koupit auta,tak říkám,že jich má doma dost a hned to použil proti mě,

a pak jsem si zrobila trapas v obchodě,chtěla jsem těsnění do tlakáče,prodavačka se ptá jaký mám typ a já na to ,že takový železný-fakt vykojený mozek
a ještě jsme mu chtěla ostříhat nehty a říká-néé nestříhej, já si je chci nechat

a perlička nakonec-v sobotu jsem uklízela a malý se ptá,ty jsi uklidila celýýý byt,říkám ano celý byt, a malý odpoví celý byt ,no to není možné

siska53
13. led 2014

Maly mi dnes na,prechadzke vravi:mami.vy sa zmalickujete. (ze sa s muzom zmensime 🙂) rad si vymysla,ze my sme mali a on s malou su velki).

kuwait
13. led 2014

@ivett1 aj mne sa niekedy zadari ako pred chvilou,prisli sme unaveni z cestovania a ja som mala taku podrazdenu kozu a dnes sa chcem pozriet do zrkadla a namiesto zrkadla som chytila do ruky magazine,pozriem nan a skonstatujem si,dnes uz vyzeram dobre 😀 pritom na obrazku KIm Kardashian na ktoru sa absolutne nepodobam,reku este som stale unavena (na obrazok som porzela s vedomim ze do zrkadla pozeram) 😀

erzebet2
13. led 2014

dnes mala spievala: Jede, jede masinka....veze samych zozratych 😀

kuwait
14. led 2014

dnes rano sa pozriem do zrkadla ejha aky monokel pod okom 😨 co sa mi stalo??? a to maskara 😀 som si dala novu a nevsimla som si ze nieje waterproof 😀

victory1
14. led 2014

Vcera bol u mna v praci kamarat a rozpravali sme sa, ako kto z nas prezil Vianoce. Povedal, ze bolo vsetko super, az na jeho stedrovecerny trapas... Ked ukladal darceky pod stromcek, vymakol ho jeho 5-rocny syn a s ukazovakom vrazedne namierenym proti nemu spustil: " Tedaaaa, tatinooooo, ty mi kradnes darceky od Jeziskaaaaa!" 😠
No koniec, ten nic pripravene, ani nestihol zimprovizovat daku blbost, len stale rozpraval, ze nie, zlatko, nekradnem ti darceky, naozaj ti nekradnem darceky.... 😀 😀 😀

silviaa
14. led 2014

V sobotu rano...
Ja: "Veronka pod pustim ti v obyvacke rozpravku"
Ona: "A co budes robit ty?"
Ja: "Ja si este chvilku s tatinkom pospim:"
Ona: "No dobre, tak ja idem pozerat rozpravku a vy sa zatial mozete polubkat." 😀 😀 😀

romcovaklarka
14. led 2014

Sam (2,5) se teď snaží pořád srovnat s teorií, že on byl kdysi malý miminko a že Sára jednou vyroste...

Já: "Tohle jsi nosil, když jsi byl malý, už jsi z toho vyrostl, schovám to pro Sáru."
Sam si to přebral: "To jsem nosil, když jsem byl Sára... a až Sára bude Samík, tak to bude nosit!"

A pak jsem odkládala věci po Sáře a Sam na to: "A až budu malý miminko, tak to bude moje!"

somjankad
14. led 2014

mamka, chcem zbit Filipa-lebo mi stale nadava na etike.tu mi napis na papier,ze za to na mna nebudes kricat ,ked mu uz jednu prasknem a ucitelka mi da poznamku...

leg
14. led 2014

Dneska po ránu dcera (4,5r) "Tatínku, uděláš nám snídani? Mně křupinky s mlíkem, Matýskovi sunárek a sobě si taky něco udělej... no a mamince nemusíš nic, ta si jí udělá sama" Tak takhle to u nás vypadá, když po hodně dlouhý době s náma vstává tatínek, který je běžně už brzy ráno v práci. 🙂

dana_l
14. led 2014

starsie deti sa dohadovali - druha dcera je vacsia ako jej starsia sestricka. a ta to nechcela len tak vzdat a mi vravi - mami ked budem rychle jest aj noha mi rychlejsie narastie. vsak. 😀 😀 😀

xabri
16. led 2014

-A mama, kto ma zajtra odvedie do škôlky, keď ty nemôžeš?
-No kto asi .Predsa tato.
-A ktorý?

victory1
16. led 2014

@xabri 😀 😀 😀 ...no, a vysvetluj manzelovi... 😝

cmulinko
16. led 2014

Sprchujem sa...zrazu pride mala za mnou a vravi mi,ze chce byt pri mne. Ja jej na to '' milacik daj maminke troska sukromia ''....ona na to '' dobre maminka'' . Vysla von a za minutku ju pocujem kricat '' maminka neviem to najst '' 😀 😀 😀

yukki
16. led 2014

@cmulinko ani ja to neviem nájsť.... 😝 🙄