"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

kili
31. kvě 2008

no ja som konečne nezabudla od kamošky, nech mi zas povie jej príhodu zo synovcom, keď mal asi 3-4r, tak v snehu s ňou robili stopy a ona mu ukázala, že aka, aké má ona veľké a aké on malé a on jej na to: Ale ty skôr zomrieš. 😀 😀 😀

ma_se
1. čer 2008

tiez mam vela prihod s detmi a niekedy lutujem,ze som si to nezapisovala niekde do zosita,jednu taku napisem.Dcera jedla obed, a zvykla vyberat zeleninu a take tie ako petrzlen atd.s polievky....a ja jej hovorim...Romanka,prosim ta jec vsetko za radom,a ona mi na to....mamka za akym Radom,ved rado tu nie je..../ja totiz mam brata Radovana/....v prvej chvili som si neuvedomila,co vlastne hovori,az po chvili...co tym ona mysli a mohla mat tak necele 3roky.Mna by nebolo ani napadlo,ze mysli hned na Rada....to sme sa zasmiali,ze take male a maju vsetko hned v hlave a hlavne su taky pohotovi.... 🙂

ma_se
1. čer 2008

Tak mam este skusenost zo synom ked mal tiez necele 3roky,prisli sme z vonku a bol spinavy tak som mu na to povedala,ze sa nema tak spinit a on pohotovo na to odpovedal...Mamka sak kupis prasok,co spina mizne a farbi sa smeju....mal to z reklami ktoru pocul,ked sa hral a bola pustena TV,tak len toto zachytil...inak jeho moc tv v tej dobe nezaujimala...tak som sa tiez schuti zasmiala,hral sa,ale zachytaval vsetko co pocul okolo seba.... 🙂

lencici
1. čer 2008

My sme mali včera návštevu a môj bratranec volá môjho otca ujo Vinco a moju mamu teta Maňa...A keď odchádzali tak kričal Ahoj teto Vinco 🙂

alionuska
3. čer 2008

Mala Ala pozerala rozpravku traja musketieri a dnes mi vravi:Jeden za jedneho a vsetci za vsetkych! 😀 😀 😀

cairka
3. čer 2008

Veve dostala taký obrázok macka a nič s ním nerobila, len sa po zemi povaľoval, tak som ho dnes "omylom" pri upratovaní hodila do koša, lenže ho tam zbadala, tak zhíkla, " macko je tam! chúďatko, kde si? maminka je popleta"

bibinka
4. čer 2008

Fifko bol s ocinom vonku a už zapadalo slnko, ocino vraví, že aha, slniečko zapadá za kopec. A Fifi zopakoval(ako vždy) , slniečko odpadlo na kopu 😀 😀 😀

alionuska
4. čer 2008

Dalsi vydareny kusok nasej Alenky.Ma vela zvieratiek a vseliakych tych dinosaurov a hovori:A tento sa vola Davnosaurus.A ja sa jej pytam,ze preco?A ona mi odpovedala,ze:..lebo zil davno! 😀 😀 😀

bibinka
5. čer 2008

alionuska- 😀

cairka
5. čer 2008

naplánovali sme si, že upečieme koláčik a teda ked bol správny čas hovorím malej "Ideme na vec". jej odpoveď "Maminka ide cikať" 😨 po hodnej chvíli mi došlo, že myslela, že hovorím "ideme na vecko" 😀 😀 😀

lenuska74
5. čer 2008

naša mala sa išla s bratom pozrieť na niečo na kopec a kedže išli sklamaný späť lebo to nenašli tak išiel syn taký skormútený domov a mala pribehla a hovorí, "mami normálne sme tam nič nenašli a Domko išiel dole celkom bez písmena" akože bez slova 😀

alionuska
5. čer 2008

Mala Alenka sa v kuchyni tocila na mieste a ked sa zastavila,tak hovori:Pada dom! 😀 😀

alionuska
6. čer 2008

A u nas po dedine raz za cas chodi to auto,co vykupuje kožky-perie-stary nabytok....A tak vyhukoval a mala dobehla dovnutra s mackou a hovori,cela vydesena:mamina ujo kocky berie 😀 😀

danielitka26
6. čer 2008

ali 😀 😀 😀

karainnkaa
7. čer 2008

ahoj,to jsem se fakt nasmála! 😀 😀 😀 Taky něco přidám:Malý přijde ze školky vždy s nějakou novinkou 😀 Třeba:mamí,holky mají vaginu a kluci tenis!Taky ho nebaví kreslení ,když už ho prosím,ať něco nakreslí,je to centimetrové sluníčko na velkém výkresu...minule kreslil tak,že rychle jezdil po papíře.Ptám se ,co to bude za výtvor?No to je přece závodní kůń!Nebo namaloval čtverec a v něm tři kolečka...ptám se,co to je?No to jsme my v okně!

digysa
7. čer 2008

Diskusia s mojim synom v aute:

Ja: "zlatko akej farby su tieto auta vedla nas?"
Syn: "Biele, cervene, cierne, biele, modre..."
Ja: "Vyborne...a akej farby je nase auto?"
syn: "Spinave"
😕

Dnes som poslala muza do auto-umyvarky...

digysa
7. čer 2008

JA: "Jack, podme naratat do 10"
Syn: "1,2,3.....10"
Ja: " A co nasleduje po desiatke?"

Syn: " Schovany, neschovany, ideeeeeeeeem" 😵

Poznamka: To bol asi pred pol rokom, uz vieme ratat do 20 😉

mima595
7. čer 2008

Tak toto je super téma, pridám niečo aj ja:
Ked som pred Velkou nocou volala svojmu 3-rocnému synovcovi, tak som sa ho spytala, či prijde poliat aj Barborku. A on na to: "Ta čo ši, šak ja polievam iba kvietočky!" - On je totiž z Liptova a tam šibú.

ma_se
8. čer 2008

pekny den,presne je to velmi dobra tema,clovek sa nad tym zasmeje ako nad vtipami...a niekedy este lepsie... 🙂

alionuska
11. čer 2008

Moja Alenka uvidela na taku strasne tucnu pani.aA pyta sa ma:Maminka,ona praskne? 😀

xena22
11. čer 2008

ked mal moj starsi syn necele tri roky,tak sme sli palit sviecky na cintorin,tak som mu po ceste vysvetlovala,ze na cintorine spinkaju stari ludia,co uz zomreli a my im teraz zapalime sviecku...pred branou cintorina sme stretli moju babku a maly jej hovori ze: "Heeeej kam ty ides?Ved ja ti idem zapalit sviecku,uz aj sa vrat nazad!" 😀 😀 😀

-este ze je moja babka mierne nahluchla 😀

alionuska
12. čer 2008

Vonku je strasne teplo a vsera sme boli v meste a mala Alenka sa potila na čele.Pretrela si čielko a hovori mi:Mamina pozri aka som sparena. Chcela povedat spotena. 😀

alionuska
13. čer 2008

Vcera ma mala Alenka dorazila o jednou otazkou....Zomrela mi suseda a boli sme jej na pohrebe.Nas diagol na pohrebe:
-Maminka,kde sme to?
-Na pohrebe.
-A kto je tam?
-Jedna teta.
-A co sa jej stalo?
-Zomrela.
-A kto ju zabil? 😅

lekno
13. čer 2008

Moja Ninka volá zavárané čerešne "plávance" Na strome sú čerešne, ale zavárané plávance 😀 A môj syn, keď mal asi 5 rokov, stáli sme na nástupišti plnom ľudí a on z ničoho nič začal na mňa ukazovať, rehotať sa a vykrikoval: "ona má silikóny!" Pritom žiadne nemám a ani neviem, kde to vo svojich rokoch počul. Samozrejme, ľudia si ma začali obzerať a uškŕňať sa 😀

kili
13. čer 2008

lekno a nemala si zrovna vtedy prsia väčšie kôlimlieku? možno nechápal, prečo ich máš zrazu také veľké, počul o silikónoch, tak si to spojil 🙂

mokuska
13. čer 2008

ja som si zapisovala niektore perly mojich deti a teraz sa z toho smeju,auto- bibi,caj -daginka alebo pipim,pancuchy pacunky,krokodila volal kokotik,az sme sa vsade hanbili alebo dinosaura vola dinofras,no a babku zacal volat babca,ale nastastie sa vdedy neurazila.No a trapas sme zazívali,ked na kazdeho cudieho krical zlodej,neviem sice preco a strasne sa pritom srdecne smial.

elucinka
13. čer 2008

Tak se zase hlásím po delší době s hláškou mého 2 letého synovečka 🙂 Seděl ve vaně a mlátil do ní hlavicí od sprchy. Ségra na něj přilítla a povídá mu: Tomino, co to děláš?? A on: Hovadiny, mami 😀

A nedávno jsem seděla na lavičce a jedla rohlík, on přišel a koukal, jak nabízím kousek mému malému Adámkovi. Adam to nechtěl a Tomík povídá: teto, Adámek nece... A já na to: Tak já už mu to nedám. Ale za chvilku jsem malému zase nabídla kousíček a Tomík na mě rozzlobeně houknul: No teto, Adámek nece, tak už mu to nedej!!! Normálně mi vynadal 😀🙂

lekno
13. čer 2008

Kili nie 😉 Mám ich väčšie, ale nie zas ako sexbomba 😅 A s kojením som nemala veľa šťastia ani pri jednom 😖 Čo už. Ten môj Domino je taký expert od mala 🙂 Raz v autobuse začal vykrikovať: "moja mama si bozkáva nohy!" A rehotal sa jak neviem čo 😀 Lajpúch 😉

sakura77
13. čer 2008

no,moj synovec tiez pusta rozne hlasky,minule sa pytal ci aj ujo lubos bol na vojne.tak ze ano bol.a on ze :mami a vies co?aj ocino bol....a prezil to!! 😀

tina_
13. čer 2008

no, ja si tych hlašok veľa nepamatam, ale stava sa, že moja tiež tresne - ako minule, ked sme rano šli mhd do školy a ona - prváčka, polohlasom - "aha mami, na tu tetu, jake ma až dva herpesy" (chudak pani, čo sedela oproti, fajne trapna situacia)