"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

alexa21
21. zář 2012

Ahojte..prispejem aj ja.samik nasiel moju fotku s bruskom a pyta sa:maminka,preco si tu tucna?lebo vtedy som mala v brusku teba.a ty si mna zjedla?samozrejma,snazila som sa mu to co najjednoduchsie vysvetlit a do toho vstupil tatik,ktory sa na mne dobre bavil a pyta sa samka:tak co,uz vies ako si prisiel na svet?a samko:ano tatik,peso 😀

kacicqa
23. zář 2012

Vo stvrtok ma pobavila mangelova neter. Ked som sa jej v nakupnom cente pytala kam pojdeme tak trosku porozmyslala a zavelila "OPAKAJ". Pri domnienke, ze mi nerozumela a mam zopakovat som je otazku zopakovala.. No odpoved bola ta ista "OPAKAJ". Takze do tertice vsetko dobre, opat nasledovala moja otazka na Dortoku a konecne mi dala indiciu "OPAKAJ AHOJ". To som uz pochopila, potesila som sa, ze som spoznala slovny novotvar a zamierili sme do akvaristiky, kde maju krasneho papagaja;oP

garfie
23. zář 2012

Dcera, čerstvé 4 roky-"mým posláním je udělat z tebe nejhodnější maminku na světě......" 🙂)

limoncino
23. zář 2012

Išla som s dcérkou (5r.) na zastávku a videla som, že tam stojí autobus, tak som dcéru popohnala, a utekali sme, Dcérka sa zrazu zastavila, oči cez celú hlavu a spýtala sa ma: Maminka a ty vieš utekať??? 😀 😀 Pýtam sa jej, a prečo by som nevedela?? A dcérka, ale ty si nám to nikdy neukázala 😀

ivett1
24. zář 2012

@irriss 😀 tak, jak je to teda?... 😉

bubelko
24. zář 2012

moj vcerajsi dialog s muzom:
Muz: "kde si?"
Ja:"tu!"
M:"tu nie je odpoved"
J:"tak tam!"
nejako mi bolo veselo, jemu nie 😀 😀 😀

bubelko
24. zář 2012

a este jedna - akurat, ze neslovna, od mladsieho syna.
boli sme na vylete v meste a na von mu davam este plienku. ked sme dosli domov, tak kym sme sa vyzuli, tak do nej nakladol. ako sme ho prebalovali - lepsie povedane, vyzliekali a utierali, tak ako bol rozkokoseny z toho vyletu, tak chytil plienku, ktoru sme nedopatrenim nechali v dosahu, zdvihol ju a zatocil s nou nad hlavou.
problem bol, ze plienka este nebola zbalena na fest, lebo som do nej davala utierky. tym padom obsah vyletel a letel az dopadol nedaleko mojho muza a spravil - splach.
najskor som nevedela ci plakat, ci spustit tiradu (to som nemusela, kym som rozmyslala, spustil muz) alebo sa smiat. u mna nakoniec prevladol smiech. valala som sa na zemi a drzala za brucho ako v nemom filme 😀 😀 😀
jedine stastie, ze obsah netrafil stenu, lebo z tej hrubozrnnej omietky to cistit - neviem, neviem, akoby to dopadlo 😝

lucisa
24. zář 2012

Naše nejmladší má teď období, kdy se snaží ve všem rovnat starším ségrám, takže její věty začínají často ... Až budu veliká, budu ....jako Nelinka...jako Anička.... jezdit na kole...chodit do kolky... apod.
Dnes ovšem větu Až budu veliká vylepšila:
Až budu veliká, budu kluk a budu mít bimbasa, já těším na to... (nechápu, proč ji napadlo zrovna tohle a proč touží po mužské ozdobě). Sice jsem jí říkala, že ona bude vždycky holčička, ale jen se usmívala, tak teda nevím..... 😀

lucisa
24. zář 2012

A dobrou perličku hodil známých 4letý syn.
Bavili se doma, jak vznikl svět, chvilku předtím četli knížku pohádkového ladění, kde byl vznik světa připisován Bohu. Staršímu 7letému synovi to stále vrtalo hlavou, tak se opět ptal:
A jak ten Bůh mohl stvořit svět?
A mladší brácha mu odpověděl:
No, udělal BUCH a bylo to!!!
😅 😅

garzonka
24. zář 2012

@lucisa milujem tie detske priame odpovede !!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀
...... udělal BUCH a bylo to!!! (to nemá chybu ) 😀

stardust
24. zář 2012

@lucisa hihi, keby zil Sigismund Freud, ten by ti odpovedal 😀 😀

tesinka
24. zář 2012

No, já také přispěji, máme známou a její kamarádka má syna čtyřletého. Bydlí u svých rodičů v patrovém baráčku. Oni v patře a její rodiče v přízemí. Jednou k nim šla na návštěvu její tchýně a maminka chlapečka stála u okna, nic netušící, že malý stojí ve dveřích a všechno slyší povídá, "Hmmmm, už jde zase ta škatule, to jsem zvědavá, kdy odejde...." Chlapeček vyběhl ze dveří, letěl dolů po schodech a křičel, "čau škatule, maminka se ptá, kdy zase odejdeš?". No, ten den, ani nešla dolů tchýni pozdravit 😀

lucisa
24. zář 2012

@garzonka , @stardust nás spíš pobavilo, že on si prostě spojil Bůh a buch, to dospělého nenapadne, než prostě stihli vymyslet něco odpovídající věku, malý to vyřešil 😅

lucisa
24. zář 2012

@tesinka jj, na tohle bacha, to je u nás na denním pořádku, máme jednu velmi akční tetu, co chodí na návštěvy i 3x denně, nejlépe před obědem apod., na jazyk si před dětmi dáváme bacha a přesto má nejstarší už svůj názor, jen ho ještě neumí diplomaticky udržet na uzdě 😀 😀 - takže většinou chytne pohlavek, i když mluví pravdu.... 😀 holt ji musím naučit určitým fíglům, sice jí říkám, že myslet si může, co chce, ale ona je mladší a musí k ní mít úctu, jenže tetka pak řekne něco, co namíchne i mě a mladá si to nenechá líbit a je hned oheň na střeše.

yukki
25. zář 2012

Ideme dnes pešo zo škôlky, po ceste, oproti štvorica Poliakov a jeden čosi vysvetľoval do mobilu..." Přejdžeče na drugom strone drogy..hej, hej...tam tota droga jedže k ľasu..." a malá "Mami! On predáva drogy! počula si...on predával drogy!!!"

lucisa
25. zář 2012

@yukki to buď ráda, že ten Polák nic nehledal 😀 😀 😀 - to by se tvůj syn divil ještě víc, co to ten pán dělá 😀

yukki
25. zář 2012

@lucisa dcéra....tá by ho hneď sprdla, že my drogy nekupujeme

ewca
25. zář 2012

No moja dcera ma zatial len 1,5 roka, ukecana je nenormalne, ale zatial taketo hlody nema, ale smiesna je velmi. napr. vzdy ked odidem z miestosti krici na mna, maminka cikas? neviem ako ju to napadlo...
ale susedia maju dceru, ktora ma velmi trefne ripomenky. Ked mala 3 roky bola na dovolenke pri mori so svojou tehotnou tetou...behala len v satockach po plazi, vystrajala vselijake kusky a teta jej hovori, kristinka neroztahuje tie nozky, nemas gatky, vsetko ti vidno a ona svojej tete v treto trimetri hovori s uplne vaznou tvarou: no, vidim, ze ty uz si nohy roztiahla ...
alebo isla s mamou do skolky a hovori, mami, mna uz ten zivot s tebou nebavi :D

lucisa
25. zář 2012

@yukki ježíš, promiň, vytočila mě nejstarší dcera a ještě jsem asi měla trochu mimo vnímání.
Dcera samozřejmě.... asi jsi mě trochu nepochopila, polsky hledat se řekne szukat (šukat), a to by byly teprve oči hore!!! 😀 😀

yukki
25. zář 2012

@lucisa 😀 😀 😀 😀

strawberry17
26. zář 2012

najnovsie perly mojho vymyselnika:

boli ma nozicka = boli ma ponozka 🙂 boli ma hlavicka = boli ma ciapka 😀

jankah77
26. zář 2012

dnes sme zas so starsim synom rozoberali rodinne vztahy - kto je koho syn, babka atd. No a ked prisiel ocko do kuchyne, tak mu to synator zhrnul: Mamka je syn babky Vlasticky (to je moja svokra).

cairka
27. zář 2012

Menšia sa hrá s bábikami, chystajú sa na výlet 🙂 a v zápale hry priskočí ku klietke s našim morčaťom a zvolá :" A ty si už vyzlečený Kviko, super!" 😀 😀

@jankah77 , moja menšia ešte pred mesiacom o sebe prehlasovala, že je Jankina "peter" = neter 😅 😀

bocinka
27. zář 2012

@lucisa to se stalo přesně nám.... Sof vykládala, jak jí naroste pimpule a pak až bude chodit do školy.... a touží být klukem proto, aby mohla čůrat na stromy 😀 😀 😀

jakoubka
27. zář 2012

Mami,já když Tě pusinkuju na tvářičky,tak mi chutnáš jako kuřecí masenko :D 🙂

jankah77
27. zář 2012

Dnes sme sa hrali s autami a Matusko (16m, vie len par slov a nevie ich dobre vyslovit) hovori: Aaaato bm.
Ja: ano, to je auto.
Matus na mna kukne a hovori: Ne ne auto, aaaaaaaato.
A ja som si myslela, ze on nevie povedat "auto"...aj zajac je u nas este stale "beeeee" 😀

olcab
27. zář 2012

Perla kamarádčiny dcerky(3roky),byly jsme na dětskom hřišti,všude plno dětí a maminek a JOhanka si vylezla na klouzačku a křičí na nás:"Maminka říkala,že babička Maruška má nemopauzu" 😀

anetadr
27. zář 2012

Často se sem chodívám pobavit, ale až teď můžu přispět - čekala jsem tedy, že to bude až později, ale náš Jiřík je prostě napřed - netušila jsem, že se "sexuální výchovou" budu muset začínat už teď🙂. Když Jiříka (18m) přebaluji, vždy si říkáme kde je pindík (umí v podstatě všechny části těla, tak proč né tuhle že?🙂) pro něj je to slovo asi ještě těžké, tak říká bibi - tak si to sám pojmenoval🙂 jaké bylo ale mé překvapení, když mi minulý týden takovou rychlostí stáhl při mytí nádobí tepláky, zařval bibi a jal se zkoumat můj rozkrok😀

acim
27. zář 2012

Včera som vzala dcerku so sebou do prace a ona sa pozdravila mojmu kolegovi "Ahoj ujo Pichal" (on sa vola Michal) 😀 😀

ined77
27. zář 2012

s maličkou tenkrát 17 měsíců jsme byli na koupališti.po vysušení jsem jí dala kalhotky ač teda čurá stále do plenky a šli jsme se podívat na hřiště, kde byla na pískovém podkladu průlezka a houpačka a taky asi 3 maminky s dětmi.
poprvé se počůrala už dole na ten písek a pak nahoře na klouzačce a ze mě vyletělo....kačenko, ty jsi takový čuráček 😅 😀 ...(mělo to vyznět samozřejmě nějak jinak, něco ve smyslu počůránek nebo tak něco, ale dopadlo to takhle 😅 😀 )
maminky nejdřív trošku strnuly, ale pak bylo vidět, jak jim cukají koutky 😀